Skocz do zawartości
Zdjęcie

Czy to będzie sensacyjne odkrycie? Grób Nefertiti


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

kpiarz.
 • Postów: 1986
 • Tematów: 388
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Minister turystyki Egiptu Hisham Zaazou kilka tygodni temu, podczas wizyty w Hiszpanii, był pytany o ewentualne odkrycie szczątków królowej Nefertiti. Podczas konferencji prawdopodobnie wyjawił jeden interesujący szczegół.

 

2heeow3.jpg

fot. domena publiczna

 

Podczas gdy informował, że oficjalne ogłoszenie odkrycia nastąpi w kwietniu 2016 roku, to jednoznacznie stwierdził, że ukryta komora w grobie Tutanchamona nie jest pusta. JEST PEŁNA SKARBÓW. Egipski Departament Starożytności jest przekonany na 90%, że komora w grobowcu Tutenchamona może być ostatecznym miejscem spoczynku królowej Nefertiti. Samo odkrycie ma być największym egipskim odkryciem tego wieku.

 

"To będzie taki Big Bang - Odkrycie XXI wieku" cieszy się Hisham Zaazou.

 

Odkrycie, które zostanie ogłoszone w kwietniu ma jeszcze większe znaczenie ze względu na fakt, że wiele starożytnych grobowców została obrabowana. Grobowiec Tutanchamona to jeden z nielicznych który nie został splądrowany, był po prostu nienaruszony. Nowe odkrycie budzi skrajne emocje wśród naukowców, którzy wierzą, że to tam spoczywa królowa starożytnego Egiptu Nefertiti. Ale zagadkowe odkrycie zapewni również dostęp do innych odpowiedzi na temat starożytnego Egiptu. Archeolodzy i egiptolodzy mają nadzieję, że wraz z odkryciem nowego grobu, będą mogli uzyskać więcej informacji bezpośrednio związanych z panowaniem Echnatona. Co za tym idzie może dowiedzą się o jego pierwszej w historii próbie stworzenia religii monoteistycznej, w której oddawano cześć jednemu bogowi który miał na imię Aton.

 

http://www.paranorma...-grob-nefertiti


 • 5#2

Zaciekawiony.
 • Postów: 7676
 • Tematów: 80
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale co konkretnie powiedział? Ze "komora jest pełna skarbów" że "komora nie jest pusta" czy może "jestem głęboko przekonany że komora nie jest pusta"?


 • 0#3

kpiarz.
 • Postów: 1986
 • Tematów: 388
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na konferencji 1.04.2016 r. będą przedstawione dowody na istnienie nieodkrytych komór w grobowcu Tutanchamona. Na razie egipskie Ministerstwo Starożytności przedstawiło wyniki badań georadarowych :

 

Niewyraźne obrazy uzyskane za pomocą georadaru wskazują zdaniem władz Egiptu na obecność dodatkowych pomieszczeń, a także obiektów wykonanych z metalu oraz z materiałów organicznych.

 

ff8x9t.jpg

Georadarowe obrazy mające świadczyć o obecności ukrytego pomieszczenia. Fot. egipskie Ministerstwo Starożytności

 

Badania georadarowe w słynnym grobowcu KV 62 przeprowadził w listopadzie ubiegłego roku Hirokatsu Watanabe w ścisłej współpracy z egipskimi władzami. Wkrótce po nich egipski minister ds. starożytności Mamdouh El Damaty ogłosił, że na 90 proc. w grobowcu Tutanchamona znajdują się zamurowane przed tysiącami lat pomieszczenia. Teraz El Damaty zaprezentował obrazy, które mają tego dowodzić.

 

Zdaniem ministra badania sugerują obecność dwóch pomieszczeń za północną i zachodnią ścianą komory grobowej Tutanchamona, a także prawdopodobną lokalizację nadproży wejść wiodących do tych pomieszczeń. W oparciu o uzyskane dane badacze twierdzą także, że za ścianami mogą znajdować się obiekty wykonane z metalu i materiałów organicznych.

 

rh4hsw.jpg

Wyniki badań georadarowych poszczególnych ścian. Rys. egipskie Ministerstwo Starożytności

 

Władze egipskie przeprowadziły badania z pomocą zagranicznych naukowców, aby zweryfikować tezę brytyjskiego egiptolog Nicholasa Reevesa z University of Arizona.

 

Przeglądając wysokiej rozdzielczości zdjęcia ścian grobowca Tutanchamona, które wykonała niedawno firma Factum Arte, Reeves dostrzegł intrygujące pęknięcia i cienie mogące świadczyć o istnieniu dwóch zamaskowanych przejść.

 

Zdaniem egiptologa mniejsze z nich może prowadzić do magazynu, a drugie do następnego grobowca, w którym może być pochowana królowa Nefretete (Nefertiti). Jej mumii dotąd nie odnaleziono, a jednocześnie jest ona jedną z potencjalnych matek Tutanchamona. Zdaniem badacza zmarłego nagle nastoletniego faraona złożono po prostu w przedsionku grobowca matki i zamurowano przejście do kolejnych pomieszczeń.

 

1562zc4.jpg

Rysunek przedstawiający interpretację wyników badań. Na żółto ukazano domniemane przedmioty z metalu, a na pomarańczowo obiekty z materiałów organicznych. Rys. egipskie Ministerstwo Starożytności

 

Władze egipskie uznały podejrzenia za wiarygodne i zorganizowały międzynarodowy zespół, którego celem jest ich zweryfikowanie. Jak twierdz Watanabe, wykryte podczas badań georadarowych anomalie są zbieżne z obserwacjami Reevesa.

 

El Damaty zapowiedział, że pod koniec tego miesiąca w grobowcu będą przeprowadzone kolejne badania georadarowe, które mają dostarczyć obrazów wyższej jakości. Wyniki badań mają być zaprezentowane na konferencji 1 kwietnia.

 

http://archeowiesci....u-tutanchamona/


 • 1#4

kpiarz.
 • Postów: 1986
 • Tematów: 388
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejne badania georadarowe w miejscu spoczynku egipskiego władcy potwierdzają istnienie anomalii, które mogą świadczyć o istnieniu ukrytych pomieszczeń.

 

 1.jpg

 Fot. egipskie Ministerstwo Starożytności/National Geographic

 

Badania georadarowe we wnętrzu grobowca Tutanchamona. Fot. egipskie Ministerstwo Starożytności/National Geographic

Przez 10 godzin zespół amerykańskich naukowców sprawdzał za pomocą georadaru, co może znajdować się za ścianami najsłynniejszego grobowca na świecie. Jak poinformowało egipskie Ministerstwo Starożytności, wstępne wyniki tych badań nie przeczą wcześniejszym ustaleniom japońskiego zespołu. W oparciu o nie egipskie władze uznały, że na 99 proc. w grobowcu są nieodkryte pomieszczenia.

 

Twierdzenia te spotkały się jednak ze sporym sceptycyzmem wielu naukowców zajmujących się badaniami georadarowymi z którymi rozmawiał Owen Jarus z serwisu Live Science. Wskazali oni m.in., że geologia Doliny Królów jest bardzo niekorzystna dla tego typu analiz, gdyż teren zawiera wiele naturalnych pustek, a zaprezentowane dane są trudne do interpretacji bez dodatkowych informacji.

 

 

Nowe badania przeprowadzono za pomocą mocniejszego sprzętu pozwalającego wygenerować obrazy lepszej rozdzielczości i uzyskać do 4 m penetracji badanego obszaru. Kolejne prace zaplanowano na koniec kwietnia. Tym razem uczeni będą „prześwietlać” okolice grobowca z powierzchni ziemi. Dotychczasowe badania prowadzono z wnętrza KV-62.

Badania georadarowe mają na celu zweryfikowanie tezę brytyjskiego egiptolog Nicholasa Reevesa z University of Arizona. Przeglądając wysokiej rozdzielczości zdjęcia ścian grobowca Tutanchamona, które wykonała niedawno firma Factum Arte, Reeves dostrzegł intrygujące pęknięcia i cienie mogące świadczyć o istnieniu dwóch zamaskowanych przejść.

 

Zdaniem egiptologa mniejsze z nich może prowadzić do magazynu, a drugie do następnego grobowca, w którym może być pochowana królowa Nefretete (Nefertiti). Jej mumii dotąd nie odnaleziono, a jednocześnie jest ona jedną z potencjalnych matek Tutanchamona. Zdaniem badacza, zmarłego nagle nastoletniego faraona złożono po prostu w przedsionku grobowca matki i zamurowano przejście do kolejnych pomieszczeń.

 

Źródło : Archeowieści


 • 0#5

Erik.
 • Postów: 927
 • Tematów: 106
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajna sprawa od wielu lat zgadzałem się z poglądem, że Nefertiti powinna mieć swój grobowiec gdzieś blisko syna. Tym bardziej, że jak sądzono słynna maska Tutenchamona pierwotnie należała do niej 


 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u