Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o teorię o genetycznie zaprogramowanej potrzebie religii

uforeligia dna

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sasa.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej, na początek chciałabym się przywitać, bo jest to mój pierwszy post na forum.
Piszę magisterkę na temat kultów ufologicznych i postanowiłam zasięgnąć języka tutaj, bo na pewno znajdzie się ktoś kto ma większą wiedzę.

Kiedyś spotkałam się z teorią o tym, że obserwowalna u ludzi potrzeba religijności jest zaprogramowana w naszym DNA przez obcych w celu podporządkowania naszego gatunku. Nie mogę znaleźć jakiejś konkretnej publikacji na ten temat, i nie chodzi o wiarogodność czy dowody na tę teorię tylko same jej opracowanie, albo jakiś materiał źródłowy na który mogłabym się powołać pisząc pracę.
Dla przykładu, w książce Barbary Marciniak "Zwiastuni Świtu" jest informacja o tym, że ludzie mieli pierwotnie 12 nitek DNA a 10 z nich zostało "wyłączonych" w celu odcięcia nas od łączności z przychylnymi nam kosmitami.
Szczerze mówiąc nie daję wiary żadnemu z tych pomysłów, ale są bardzo interesujące teoretycznie i chciałabym napisać o tym, ale brak mi twardych źródeł.

Jakieś tytuły książek, publikacje, albo chociaż namiar na to kto jest twórcą lub propagatorem tej teorii, gdzie się pojawiła, ktoś coś?
Z góry dzięki za pomoc.


  • 0

#2 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie, nic takiego nie jest zaprogramowane w DNA, ludzie czepiają się genetyki wtedy kiedy im wygodnie, a to w przypadku homo a to w przypadku religii i innych rzeczy. A to wszystko bujdy.

 

Religie działają tak a nie inaczej bo są narzucane od urodzenia. I właśnie tak piorunujący efekt to daje. Lecz nie ma to nic wspólnego z genetyką. Nie wiem jak to się stało, że ktoś wymieszał genetykę, mistycyzm i wiarę w życie pozaziemskie. To jak zmieszać czekoladę z pomidorami i dołożyć ser topiony.


  • 0

#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy to aby nie wzięło się z którejś książki Sitchina? Wygląda mi na jakąś taką paleoastronautyczną tezę.


  • 0



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słyszałaś o książce Michael Cremo ..DEWOLUCJA CZŁOWIEKA Wedyjska Alternatywa Dla Teorii Darwina" ?

Nie czytałem. Ale chyba jest tam napisane o teoriach kosmicznego pochodzenia. Już od wielu lat są teorie że kosmici mieszali ludziom w DNA ale raczej w tym celu żeby przyśpieszyć ewolucję lub nadać jej określony kierunek niż żeby ludzie traktowali kosmitów jak bogów. W zasadzie do Daniken twierdzi że dawne ludy brały przybyszów z innych planet za bogów.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 16.02.2016 - 21:46

  • 0



#5

Sasa.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie o tę konkretną teorię o wszczepieniu religii mi chodzi, bo jest takim ufo-sprawczym, a jednocześnie nie-danienowskim wyjaśnieniem tego skąd religia się wzięła.


  • 0

#6 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Po co coś wszczepiać jeżeli sam ich przylot tutaj by był jasny dla każdego rządu na świecie, że ta cywilizacja jest dużo bardziej zaawansowana. A tak to by mieli nam dawać fałszywych bogów i gdzie nami rządzą? Ja z religii się śmieje i od kilkunastu lat trend otworzenia oczu u młodszych pokoleń nie daje sobie już wciskać żadnego kitu na temat wiary w coś co jest równe z duchami i superbohaterami. Jeżeli ktoś wierzy to jego sprawa, ale dla mnie staje się tumanem jeżeli zaczyna to promować i z góry oceniań innych jeżeli nie są z nim tylko zwyczajnie wierzą, ale tylko w swoje realne życie bez ingerencji z dziełami przypadków lub planowanych postępowań. Nie dorabiam do niczego ideologii.


  • 0

#7

Dagon.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Religijność powstała w skutek potrzeby bezpieczeństwa i miłości. Ludzie potrzebują poczucia, że ktoś nad nimi czuwa.
  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: uforeligia, dna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych