Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO na początku lat 90 - Rzeszów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

MoonFreak.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z racji że jest to mój pierwszy post tutaj to przede wszystkim witam wszystkich użytkowników. Zasadniczo to zarejestrowałem się tutaj głównie z powodu tego wątku. Pragnę podkreślić że nie jestem jakimś maniakiem ufo i zjawisk dziwnych w szerokim tego słowa znaczeniu (aczkolwiek pytanie czy jesteśmy sami we Wszechświecie jest dla mnie od zawsze ciekawe) nie wisi u mnie plakat z napisem I want to belive i moja wiedza na ten temat sprowadza się jedynie do licznych filmów dokumentalnych. Ale do rzeczy, piszę tutaj ponieważ ostatnio dość poważnie zainteresował mnie pewien wątek. Opowiedziała mi to już moja siostra gdy byłem dzieckiem, historię tę słyszałem od niej jeszcze kilka razy w życiu, uznając ją od zawsze jedynie za ciekawą, być może nawet podważając jej prawdziwość. Dopiero ostatnio dość po długim czasie spotkania z rodzeństwem zapytałem o to znowu dowiadując się niezwykłych szczegółów.

A więc, był to prawdopodobnie początek lat 90. Wnioskując że zdarzyło się to zaraz po moim urodzeniu w 89. Rzeszów to stolica Podkarpacia. Wtedy budowały się jeszcze duże osiedla. Wieczorem moja siostra wybrała się na spacer do osiedlowego niedużego sadku. (Od tego momentu będę przytaczał relacje siostry) Podczas spaceru ze zdumieniem zauważyła nad swoją głową na wysokości konarów drzew obiekt dużych rozmiarów który wyglądał jak spodek, z jej opisu wynika że znajdował się tak nisko że prawie dotykał wierzchołków drzew. Mówi też że gdyby przypadkiem nie spojrzała w górę to by go nie zauważyła ponieważ nie wydawał on żadnego dźwięku. Mówiła też że niezwykle świecił w różnych kolorach, opisała to jak kolory tęczy. Wisiał on tak nad nią jakieś kilka minut po czym powoli odleciał tak że w końcu zniknął jej z oczu. Przerażona pobiegła do domu opowiedzieć o tym naszym rodzicom którzy po prostu jej wtedy nie uwierzyli. Na drugi dzień w Rzeszowskich gazetach ukazał się artykuł o tytule "Bolid nad Rzeszowem", słyszałem też od niej że dopiero po wydaniu tej gazety nasz tato uwierzył w to co widziała.

Siostra do dziś uznaje to wydarzanie za niezwykłe, jej relacja się nie zmieniała przez lata, te pozostałe szczegóły o których dowiedziałem się ostatnio wynikały z tego że siostra zachowuje się jak typowy świadek zjawiska ufo, czyli strach przed oceną, wzięcie za wariata itp. Opowiada mi o tym ponieważ wie że jestem otwarty na takie kwestie i mi ufa.

 

To w zasadzie tyle, dlaczego o tym napisałem? Napisałem ponieważ szukam ludzi którzy cokolwiek o tym Rzeszowskim incydencie wiedzą. Pamiętają gazetę, są świadkami tych dziwnych zdarzeń albo cokolwiek słyszeli o nich. Oczywiście dyskusja na ten temat jest otwarta dla każdego tutaj i będę ją aktywnie śledzić cały czas.

 

Co o tym myślicie? Może warto zbadać sprawę bliżej? Odnaleźć gazetę w jakimś archiwum?


Użytkownik MoonFreak edytował ten post 05.02.2016 - 20:18

  • 0

#2 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Z Rzeszowa było kilkanaście relacji z obserwacji UFO. Bardzo wielu świadków. Ale z tamtych czasów praktycznie nie ma materiałów w postaci zdjęć czy nagrań, wiadoma sprawa lata 90' itd więc może być problem bo będziemy się opierali tylko na zeznaniach ludzi. W tamtych czasach wiele rzeczy interpretowano jako "dziwne".

 

http://strefatajemni...olica-ufo/wnv2n


  • 0

#3

MoonFreak.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z Rzeszowa było kilkanaście relacji z obserwacji UFO. Bardzo wielu świadków. Ale z tamtych czasów praktycznie nie ma materiałów w postaci zdjęć czy nagrań, wiadoma sprawa lata 90' itd więc może być problem bo będziemy się opierali tylko na zeznaniach ludzi. W tamtych czasach wiele rzeczy interpretowano jako "dziwne".

 

http://strefatajemni...olica-ufo/wnv2n

 

Dzięki za fajny artykuł. Komentarze ludzi też przydatne.


  • 0

#4 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

 

Z Rzeszowa było kilkanaście relacji z obserwacji UFO. Bardzo wielu świadków. Ale z tamtych czasów praktycznie nie ma materiałów w postaci zdjęć czy nagrań, wiadoma sprawa lata 90' itd więc może być problem bo będziemy się opierali tylko na zeznaniach ludzi. W tamtych czasach wiele rzeczy interpretowano jako "dziwne".

 

http://strefatajemni...olica-ufo/wnv2n

 

Dzięki za fajny artykuł. Komentarze ludzi też przydatne.

 

No właśnie komentarze też czytałem i jest tam sporo ludzi, którzy twierdzą, że również widywali dziwne rzeczy w tamtych rejonach. Dlatego min. dałem artykuł tutaj. Szkoda, że nie ma zdjęć, nawet gdyby to były fejki to chociaż wiedzieli byśmy o tym, a tak nie wiemy zasadniczo nic na pewno.


  • 0

#5

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzeszów to w ogóle jest dość ciekawe miasto, jeśli chodzi o historie z UFO.

Praktycznie nie ma miesiąca, żeby gdzieś nie pojawiła się informacja w stylu "UFO nad Rzeszowem".


  • 0



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mówiła też że niezwykle świecił w różnych kolorach, opisała to jak kolory tęczy. Wisiał on tak nad nią jakieś kilka minut po czym powoli odleciał tak że w końcu zniknął jej z oczu.

 

Też bym nie uwierzył. Opis jak z jakiegoś filmu w stylu "z archiwum x", kolorowy, śmiecił się, wisiał parę minut. Wątpliwa opowieść.

Kiedyś krewna z rodziny opowiadała mi że widziała mikołaja na saniach jak leciał na niebie. Widziała to wraz ze swoją siostrą. Też nie uwierzyłem.


  • 0



#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też bym nie uwierzył. Opis jak z jakiegoś filmu w stylu "z archiwum x", kolorowy, śmiecił się, wisiał parę minut. Wątpliwa opowieść.

Bardziej przekonałaby Cię ta opowieść gdyby opisywany obiekt był szarobury i w ciągłym ruchu, czy nie ma to znaczenia, bo po prostu nie wierzysz w "ufo"?

 

Kiedyś krewna z rodziny opowiadała mi że widziała mikołaja na saniach jak leciał na niebie. Widziała to wraz ze swoją siostrą. Też nie uwierzyłem.

Niech zgadnę, krewna miała lat trzy, jej siostra była w podobnym wieku, a na dodatek źle podały ilość reniferów przy saniach? :D


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po prostu obiekt który wisi pare minut i świeci kolorami tęczy to jest zbyt fantastyczne. Jeśli by nawet nie świecił to i tak wiszenie przez pare minut wydaje mi się podejrzane.

3 lata to nie, chyba z kilkanaście wtedy miała, a ta starsza to chyba w tym czasie grubo ponad 20.


  • 0



#9

MoonFreak.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po prostu obiekt który wisi pare minut i świeci kolorami tęczy to jest zbyt fantastyczne. Jeśli by nawet nie świecił to i tak wiszenie przez pare minut wydaje mi się podejrzane.

3 lata to nie, chyba z kilkanaście wtedy miała, a ta starsza to chyba w tym czasie grubo ponad 20.

Wiesz, zależy jak to sobie Ty wyobrażasz. Ja sobie to na swój sposób wyobrażam. Moja siostra twierdzi że tak było, po co miałaby kłamać. Jej relacja nie zmieniła się od lat. Światła w kolorach tęczy - jakkolwiek to brzmi to jedna z tych rzeczy które bardzo podkreślała za każdym razem gdy o tym mówiła. Tak samo jak to że obiekt nie wydawał z siebie żadnych dźwięków. Nie sądzę żeby się jej to przewidziało, nie jest też chora psychicznie, szczególnie że wtedy była młoda. Dziś jest ustawioną mężatką, prowadzi normalne życie. Nie widzę powodu by mogła kłamać. Ba, wstydzi się nawet o tym mówić. Wierzę jej i nadal uważam tą historię za prawdziwą i ciekawą. Nadal szukam informacji ale nic nie mogę znaleźć. ;c


  • 0

#10 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Trzeba przyznać, że historie zasłyszane od przyjaciela koleżanki ciotki brata matki ojca to "średnie" źródło. Jak mówiłem, relacji pisanych to możemy mieć nawet i 1000 i nic z tym nie zrobimy. Nie mamy jak zweryfikować. 


  • 1

#11

kamyllo.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trafiłem na ten wątek przypadkiem, jestem z Rzeszowa, czy są jakieś udokumentowane przypadki spotkań z UFO w tym mieście?


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych