Skocz do zawartości
Zdjęcie

Opuszczone miejsca z całego świata, na których widok dostaję gęsiej skórki.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Alis.

  "Zielony" uspokaja ;)

 • Postów: 690
 • Tematów: 171
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Lubisz tajemnicze miejsca, których historia przeraża? Interesują Cię mroczne, czy też nadprzyrodzone moce? Lubisz poczuć na ciele dreszcze emocji, a horrory to Twój ulubiony gatunek filmowy? Jeśli tak ten wpis jest dla Ciebie.

 

W każdym zakamarku świata można znaleźć coś pięknego. Niesamowite budowle, piękno natury, czy też cudowne wydarzenia i zwyczaje mogą zawrócić w głowie. A co zrobisz, jeśli powiem Ci, że nasza Ziemia ma też wiele elementów, które wzbudzają sprzeczne emocje, u większości wywołując panikę i strach?

 

Oczywiście, mówię o miejscach opuszczonych, które według pogłosek i miejscowych legend są nawiedzone. Chcesz poznać listę tych najstraszniejszych miejsc? Nic prostszego, wystarczy, że przeczytasz ten wpis do końca. Co ciekawe w rankingu znalazła się również Polska! Podejrzewasz o jakie miejsce może chodzić?

 

cz. I

 

Kopalnia diamentów w Mirnym – wschodnia Syberia, Rosja.

 

m2.jpg

 

Miejsce to jest drugim na świecie, co do wielkości, największym otworem wykonanym przez człowieka. Kopalnia powstała, kiedy u władzy był Stalin, aby zaspokoić popyt Związku Radzieckiego na diament przemysłowy. Ostatecznie, kiedy dalsza eksploracja terenu stała się zbyt trudna i niebezpieczna, zaprzestano wydobycia.

 

 

Opuszczony dom na farmie – Seneca Lake, Nowy Jork.

 

m3.jpg

m3a.jpg

 

Ten opuszczony dom w stanie Nowy Jork, funkcjonuje również jako cmentarz dla wielu zabytkowych samochodów.

 

 

Ryugyŏng Hot’el – Pjongjang, Korea Północna.

 

m4.jpg

 

Szpital psychiatryczny – Willard, Nowy Jork.

 

m5.jpgm5a.jpg

 

Miejsce to powstało pod koniec XIX wieku. Budynek służył jako szpital, gdzie leczono ciężkie przypadki chorób na tle psychicznym. Szacuje się, że w ciągu prawie 100 lat działalności, szpital leczył ok. 50 000 pacjentów. Połowa chorych zmarła w murach budynku, nic więc dziwnego, że o miejscu tym krążą mrożące krew w żyłach pogłoski. Szpital psychiatryczny został zamknięty w 1996 roku.

 

 

Domy UFO – San Zhi, Tajwan.

 

m6.jpg

 

Domy te miały być sprzedane amerykańskim oficerom. Realizacja projektu rozpoczęła się w 1978 roku, nigdy jednak nie została ukończona.

 

 

Lunapark „Six Flags” – Nowy Orlean, Luizjana.

 

m7.jpgm7a.jpg

Lunapark poważnie uszkodzony przez huragan Katrina został porzucony i od tego czasu jego wygląd zamiast przyciągać całe rodziny, szukające zabawy, lepiej nadaje się na scenerię horroru. Niektóre firmy planują przywrócić temu miejscu dawny wygląd.

 

 

Park Guliwera – Kawaguchi, Japonia.

 

m8.jpg

Park rozrywki, wykonany w cieniu Mt Fuji, został otwarty w 1997 roku. I choć inwestycję wsparł nawet rząd japoński, po dekadzie park został zamknięty. Dziś opuszczone miejsce nie zachwyca swoim wyglądem.

 

 

Zamek Bannermana – Wyspa Pollepel.

 

m9.jpg

 

Budowlę wzniósł milioner ze szkockimi korzeniami Francis Bannermann. Zamek ma bardzo burzliwą historię, a jego los przypieczętowały wydarzenia z 1920 roku. W okresie tym budynek pełnił funkcje wojskowego magazynu. Pewnego dnia doszło do potężnej eksplozji. Po tych wydarzeniach zamek został opuszczony.

 

 

Wyspa odkrywców Disneya – Floryda, USA

 

m10.jpg

 

Miejsce to miało być prawdziwym rajem na Ziemi. Los chciał jednak inaczej. Według pogłosek, przekazywanych sobie pocztą pantoflową wynika, że wyspa zastała zamknięta nie bez przyczyny. W miejscu tym miała zostać odkryta i zidentyfikowana śmiercionośna bakteria, która funkcjonowała w pobliskich wodach.

 

 

Latarnia morska Aniva Rock – wyspa Sachalin.

 

m11.jpg

 

Wyspa była wykorzystywana zarówno przez Rosję, jak i Japonię. Zgodnie z jedną z miejscowych legend, opuszczona latarnia jest radioaktywna. 

 

 

Dworzec kolejowy – Canfranc, Hiszpania.

 

m12.jpg

 

Dworzec kolejowy był częścią międzynarodowej trasy kolejowej pomiędzy Hiszpanią, a Francją. w 1970 roku zdarzył się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego zniszczony został pobliski most, tym samym zerwane zostały połączenia międzynarodowe, a sam dworzec został porzucony.

 

 

Chateau Miranda – Celles, Belgia.

 

m13.jpg

 

Budowlę wybudowali przedstawiciele francuskiej arystokracji w XVIII wieku. Podczas II wojny światowej, jak i po jej zakończeniu, zamek przekształcono w sierociniec, który przestał funkcjonować 35 lat temu. Od tego czasu budowla niszczeje, a na przestrzeni lat powstało wiele upiornych historii na jej temat.

 

 

Opuszczona elektrownia węglowa – Francja.

 

m14.jpg

Według wielu to miejsce skrywa wiele mrocznych tajemnic.

 

 

Eilean Donan – Szkocja.

 

m15.jpg

Zamek wzniesiono w 1220 roku. Jego pierwszym właścicielem był szkocki król Aleksander II. Urok zamku, po burzliwych i trudnych latach został przywrócony w 1911 roku, kiedy to budynek został odrestaurowany przez emerytowanego oficera.

 

 

Wyspa Hashima – Japonia.

 

m16.jpgm16a.jpg

W przeszłości Hashima pełniła bardzo ważną rolę, a mianowicie bogata w złoża węgla, dawała zatrudnienie kilku tys. górników. Kiedy jednak na rynku pojawiła się benzyna i zastąpiła ona węgiel jako główne źródło japońskiego paliwa, osada została opuszczona.

 

 

Opuszczony młyn – Ontario, Kanada.

 

m17.jpg

Mrok, tajemnica i ciemność. Te trzy słowa najlepiej oddają prawdę tego miejsca.

 

 

Stacja „City Hall” – Nowy Jork, USA

 

m18.jpg

Stacja powstała w 1904 roku. Główną przyczyną jej zamknięcia w 1945 roku, była zbyt mała liczba pasażerów, korzystających z jej usług.

 

 

Audytorium Orfeusza – New Bedford, Massachusetts.

 

m19.jpg

Audytorium zostało otwarte tego samego dnia, kiedy zatonął Titanic, a mianowicie, 15 kwietnia 1912 roku. Obecnie w części budynku ulokowano supermarket, zaś pozostała część jest opuszczona, tak jak ta sala.

 

 

Holy Land – Waterbury, Connecticut.

 

m20.jpgm20a.jpg

Holy Land to nic innego jak park tematyczny, oparty na fragmentach z Biblii. W szczytowym okresie , a mianowicie latach 60-70 ubiegłego stulecia, park przyciągał rocznie około 40 000 gości. Miejsce to zostało zamknięte i opuszczone w 1984 roku.

 

 

Wkrótce kolejne miejsca :)


Użytkownik Alis edytował ten post 29.12.2015 - 09:23

 • 6#2

Zaciekawiony.
 • Postów: 7567
 • Tematów: 78
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Większość tych miejsc nie spełnia warunku: "mówię o miejscach opuszczonych, które według pogłosek i miejscowych legend są nawiedzone." Niektóre nie są nawet wcale straszne i mroczne jak choćby ten park Guliwera czy Holy Land. Stacja City Hall wygląda wręcz przytulnie.

 

Czemu do każdego opuszczonego miejsca musi się koniecznie dorobić legendę o "tajemnicach i mrocznych zdarzeniach"? Bo to modny trend? To już się robi śmieszne.


 • 1#3

Alis.

  "Zielony" uspokaja ;)

 • Postów: 690
 • Tematów: 171
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie dlatego, że jak to nazwałeś to modny trend. Tak było jest i będzie. Zawsze dla kogoś opuszczone miejsce będzie mroczne, tajemnicze, lub będzie skrywało jakąś przyczynę dla której zostało opuszczone i miejsce zostanie uznane za ciekawe do opisania, sfotografowania...


 • 0#4

Antymateria.
 • Postów: 392
 • Tematów: 22
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oj nie ma co czepiać się szczegółów, takie miejsca zawsze będą wzbudzać fascynacje i powodować ciarki na plecach, nawet nie muszą być nawiedzone.Wystarczy jedynie trochę wyobraźni aby dostrzec tajemnicę takich miejsc. 


 • 0

#5

D.K..

  Semper invicta

 • Postów: 2202
 • Tematów: 1703
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Phi, Polacy nie gęsi i swoje miejsca też mają... ;)

 

Mogę zaproponować jedną lokalizację, która potrafi zrobić wrażenie swoją posępnością i odpychającą atmosferą, szczególnie przy deszczowej, jesiennej pogodzie. Mam na myśli ruiny cementowni Grodziec w Będzinie. Nie namawiam naturalnie nikogo na zwiedzanie tegoż miejsca, nie chciałabym bowiem, aby ktoś z Was zaliczył headshota zlatującym z góry kawałem betonu, ale warto obejrzeć zdjęcia w Internecie lub jeśli mieszka się w okolicy, wybrać się na wycieczkę i rzucić okiem zza ogrodzenia. Warto.

 

grodziec1.jpg grodziec2.jpg

 

Innym podobnym miejscem były niegdyś ruiny ośrodka wypoczynkowego dla PRL-owskich dygnitarzy w Kozubniku. Piękne miejsce, znakomicie napędza wyobraźnię. Obecnie ponoć coś tam się remontuje.

 

kozubnik.jpg

 

Pochwalę się, że oba opisywane miejsca znam, choć z przyczyn oczywistych nie zapuszczałam się zbyt głęboko :)

Z pewnością w naszym kraju znaleźć jednak można znacznie ciekawsze lokalizacje.

 

(zdjęcia z Internetu, źródeł nie znam, bo od dawna na dysku je mam zapisane).


 • 2#6

Damian83.
 • Postów: 64
 • Tematów: 16
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mała poprawka:

 

Cementownia Grodziec nie znajduje się w Bytomiu lecz w Będzinie


 • 2

#7

D.K..

  Semper invicta

 • Postów: 2202
 • Tematów: 1703
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mała poprawka:

 

Cementownia Grodziec nie znajduje się w Bytomiu lecz w Będzinie

 

Oczywiście. Nie wiem skąd mi się ten Bytom wziął... Pewnie z uwagi na późną porę :)


 • 0#8

Last Sicarius.

  Ostrzewtłumie

 • Postów: 1437
 • Tematów: 84
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie się czyta o takich miejscach ale czy sam bym się tam udał? Wątpię. Chociaż muszę powiedzieć, że u mnie w szkole(budynek przedwojenny, podczas wojny był tu szpital), jest całe poddasze, które nie było odwiedzane od 4 lat(w sumie też pół 2 piętra się pod to podpina). Ostatnio przy wymianie jakiś urządzeń udało się nam tam dostać(mało oficjalną drogą :P ) i muszę przyznać, że tam to czas się trochę w miejscu zatrzymał. Najlepsze jest, że od zagospodarowanej części szkoły, od ten nieodwiedzanej.  odgradzają tylko jedne drzwi.

 

Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych ZSEE (w budynku dawnego Technikum Mechaniczno Eenergetycznego TME) (Szczecin).

Niecka Niebuszeska. Naloty dywanowe zmiotły z powieszchni prawie wszystki budynki. Wśród nielicznych został ten.
Szkołą był już przed wojną. Pod koniec lat trzydziestych szkole nadano imię marszałka polnego oraz byłego prezydenta Rzeszy Paula von Hindenburga. Gmach ten był zaprojektowany jako podwójna szkoła dla chłopców i dziewcząt (podwójna – Doppelschule), kształcąca uczniów na poziomie podstawowym.

W latach ostatniej wojny zawieszono naukę w szkole, a gmach zaadaptowano na rezerwowy lazaret (szpital dla lżej rannych i kontuzjowanych żołnierzy niemieckich). Na dachu budynku umieszczono dużą flagę międzynarodowego czerwonego krzyża, co z pewnością uratowało gmach przed zagładą w trakcie kolejnych nalotów dywanowych przeprowadzanych przez alianckie lotnictwo w końcowej fazie II wojny światowej.

 

Doppelschule budunek. Bryłę budynku wieńczył rozłożysty dach z charakterystycznymi wieżyczkami, nawiązującymi w stylu do epoki baroku. Wnętrze szkoły rozplanowano symetrycznie: w obu częściach znajdowało się 16 klas, rozdzielonych na osi wspólną salą gimnastyczną. Do szkoły prowadziły dwa wejścia od strony ul. Racibora (osobno do części męskiej i żeńskiej). Ten podział architektoniczny odczuwalny jest do dnia dzisiejszego, gdyż przebite później wąskie przejście na poziomie I piętra, nie ułatwia swobodnego przemieszczania się uczniów wewnątrz budynku szkoły. Swoisty labirynt dla odwiedzających szkołę stanowią korytarze bez widocznego wyjścia na zewnątrz.

Źródło: http://www.gazetapra...ic.php?p=249834


 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u