Skocz do zawartości
Zdjęcie

Tajemnicza cywilizacja zamieszkująca tereny Brazylii


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

kpiarz.
 • Postów: 1986
 • Tematów: 388
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 Grupa archeologów pod kierownictwem Martti Pärssinen kilka lat temu dokonała szokującego odkrycia w Amazonii, na terenie Brazylii. Niestety niewiele osób ma pojęcie co zostało odkryte. Czemu? Główny powód to, to że odkrycie może zmienić historię naszej cywilizacji.

 

2ptxsog.jpg

fot. domena publiczna

 

Odkrycie to jest tak duże jak odkrycie piramid w Egipcie, ale media nawet nie zająknęły się o nim. Na różnych wykopaliskach w Brazylijskich lasach odkryto unikalne i nowe ceramiczne artefakty, wyprodukowane przez nieznaną cywilizację. Odkrycie to było możliwe niestety dzięki rabunkowej wycince drzew. Naukowcy byli w stanie dowiedzieć się o tych miejscach obserwując je z powietrza. Wypatrzyli dziwne kształty na ziemi, które w rzeczywistości były widoczne tylko z góry. Geometryczne kształty składały się z pagórków i wzgórz. Wiele z nich to ogromne mierzące kilkaset metrów długości "pagórki".

 

Struktury, a dokładnie ponad 300 z nich znajduje się w brazylijskim stanie Acre. Według jednego z archeologów można je porównać do wielkich egipskich budowli. Pärssinen zauważa, że ludzie, którzy zbudowali takie konstrukcje musieli poświęcić ogromne ilości energii na przekształcenie gigantycznych kopców w tak wiele złożonych konstrukcji.

 

2mgvxjs.jpg

fot. domena publiczna

 

Odkrycie to było sensacją dla naukowców, ponieważ uważano, że tereny Amazonii były słabo zaludnione. Ivandra Rampanelli która ukończyła Uniwersytet w Walencji wierzy, że znalezione budowle pozwolą na przepisanie historii na temat zaludnienia w przeszłości tej części Brazylii. Dowiedzie to, że ten obszar zamieszkiwała wielka cywilizacja.

 

Denise Schaan, jedna ze współautorów badań powiedziała, że około 2000 struktur może być ukrytych w dżungli. Archeolodzy chcą przeprowadzić rozległe wykopaliska, zbadać dogłębnie działania ludzi jakie miały miejsce w przeszłości na tym terenie. Według pozyskanych danych dzięki badaniom radiowęgla, najstarsze budowle zostały wykonane około 2000 lat temu. Badania wykazały również, że cywilizacja ta przestała istnieć około 700 lat temu. Być może do jej unicestwienia przyczyniły się choroby przyniesione przez Europejczyków.

 

2wefifs.jpg

fot. domena publiczna

 

Dzięki wykopaliskom archeolodzy coraz więcej dowiadują się o życiu tych ludzi. Udało się im wykopać ponad 300 kg glinianych skorup. Niektóre ze znalezionych ozdób mają kształty i rysunki całkiem nieznane dla naukowców, podczas gdy inne mają wyraźny związek między odkrytą cywilizacją, a innymi odległymi cywilizacjami istniejącymi w Andach. Pärssinen powiedziała, że nie można być bardziej podekscytowanym, ponieważ może to być jedno z ostatnich miejsc na świecie, gdzie udało się dokonać takiego odkrycia.

 

Odkrycia takie jak to, zasługują na większą uwagę mediów. Wyniki badań są bardzo ważne dla ludzkości. Społeczeństwo potrzebuje takich informacji, a nie tyko plotek i niejasnych informacji.

 

http://paranormalzon...tereny-brazylii

źródło: http://yle.fi/


 • 10#2

noxili.
 • Postów: 2780
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Badania wykazały również, że cywilizacja ta przestała istnieć około 700 lat temu. Być może do jej unicestwienia przyczyniły się choroby przyniesione przez Europejczyków.

 

którzy dotarli do ameryki( z tą akurat  odmiana ospy ) raptem ok. 500 lat temu. :)


 • 1#3

Zaciekawiony.
 • Postów: 7698
 • Tematów: 80
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Główny powód to, to że odkrycie może zmienić historię naszej cywilizacji.

Ale co konkretnie? Informacja że w dżungli istniała odizolowana, nie wpływająca na znane nam dotychczas zdarzenia cywilizacja, która nie budowała piramid tylko tworzyła ziemne wały podobne do średniowiecznych cywilizacji? Jeden nowy podpunkt w dziale "historia ameryki południowej" ma powodować, że próbuje się to przemilczeć? Gdyby te znaleziska miały 15 tysięcy lat to rozumiem, byłaby sensacja, ale nieznana cywilizacja działająca równolegle z Aztekami i Majami to jedynie ciekawostka.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 07.12.2015 - 11:59

 • 4

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u