Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Less R. Hoduń - "Lekcja Paranormalności"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Less R. Hoduń - "Lekcja Paranormalności"

96.jpg

 

Autor: Less R. Hoduń
Tytuł: Lekcja Paranormalności
Wydawnictwo: Arcanus

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 288

Okładka: miękka

ISBN: 978-83-88079-35-1

 

Opis:

 

  Debiutancka książka Lessa R. Hodunia składa się z osobistych przemyśleń autora, inspirowanych jego spotkaniami z „nieznanym”. Nie jest to chłodna, akademicka rozprawa, ale napisana ze swadą polemika z naukowym establishmentem. Poruszone w niej wątki, jak choćby życie w kosmosie, możliwości ludzkiego mózgu, świat duchów czy tajemnice prahistorii stanowią tło do rozważań na temat natury naszego świata, sensu życia i rozwoju świadomości.

Dla niektórych „Lekcja paranormalności” będzie klasycznym „eye openerem”, dla innych niecodzienną antologią zjawisk niewyjaśnionych. Jak mówi sam autor, jest to książka  „o tym, jak człowiek rozumie świat przez pryzmat jego tajemnic, których... nie rozumie”.

 

Recenzja:

 

  Wbrew pozorom nie jest łatwo stwierdzić czy mamy do czynienia z lekcją PARAnormalności czy też normalności. W tej kategorii autor zostawia nam pole do popisu, bowiem nie narzuca niczego czytelnikowi, a jedynie rzuca na to nowe światło. W pewien sposób pokazuje nasze ograniczenia i skłonności do zamykania się przed prawdą, którą stanowi dla nas nieznane. Mój egzemplarz po przeczytaniu ostatniej strony wypełniony był po brzegi małymi karteczkami z ciekawymi fragmentami. Oprócz masy autorskich (wartych zaznaczenia) cytatów znalazły się także przytoczone słowa różnych profesorów, które nie zawsze skłaniały nas do pozytywnej refleksji. Jednak, aby bardziej zgłębić ten temat trzeba zanurzyć się w książce.

 

  Pozycja w głównej mierze składa się z luźnych przemyśleń twórcy, ale nie brak w niej ciekawych nawiązań do innych dzieł literackich czy też doświadczeń życiowych autora. Książkę czytało się bardzo płynnie ze względu na ciekawy styl kreatora. Nie boi się on stosować mowy potocznej, która jest najlepiej przez nas trawiona i pozwala skupić się na głębi tekstu. W pierwszej części tego trójsegmentowego dzieła możemy sporo dowiedzieć się na temat podejścia wykładowców, profesorów, naukowców itp. do nauki. Nie ukrywam, że byłem zszokowany niektórymi informacjami. Samo podejście i przedstawienie w tak odważny sposób prawdy o nauce akademickiej i podejściu niektórych ludzi z "tytułem" do nieznanego wywoływało u mnie dreszcze.

 

  Tytuł z czystym sumieniem mogę polecić zwolennikom wszelakich enigmatycznych teorii. Co ze stwardniałymi sceptykami? Uważam, że lektura jest dla ludzi, którzy cenią sobie zdanie drugiej osoby i w pewien sposób są otwarte na różne propozycje, a nie odcinają się  od innych założeń, ze względu na brak dowodów na ich istnienie. Bowiem kwintesencję stanowi chęć poznania, a nie opierania się na swoim wyrobionym i "zamrożonym" zdaniu. Czy książka nam się spodoba zależeć będzie od naszego podejścia i charakteru.

 

  Najważniejszym aspektem utworu jest jego zgodność z tytułem. Jak sami wiemy z lekcji wynosimy pewne wartości. Tak samo wyniesiemy je po przeczytaniu Lekcji Paranormalności. Podczas całego okresu naszej edukacji nie nauczymy się tego co zawarte jest w tej lekturze. Chciałbym polecić ją wszystkim, którzy mają świadomość tego, że nie wiedzą wszystkiego. Czy wszyscy nie powinniśmy mieć takiej świadomości? 

 

  

 

 


  • 1



#2

Kas.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jaki sposób Autor definiuje paranormalność i normalność?


  • 0

#3

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jaki sposób Autor definiuje paranormalność i normalność?

 

W tym celu zachęcam do przeczytania książki :)


  • 0



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tą recenzję sam napisałeś czy skopiowałeś z neta?
  • 0



#5

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tą recenzję sam napisałeś czy skopiowałeś z neta?

 

Tak, pisałem sam. Dzięki uprzejmości autora dostałem kopię do recenzji.


Użytkownik Kazuhaki edytował ten post 22.02.2016 - 23:35

  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych