Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miejsce występowania dziwnych zjawisk po środku niczego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Fenris.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam koleżanki i koledzy! Od paru już lat prowadzę w raz przyjaciółmi obserwację pewnego zagadkowego miejsca w mojej najbliższej okolicy. Długo zastanawiałem się nad opisaniem tej historii gdyż z natury należę do bardzo sceptycznych osób. Starałem się też wybrać możliwie najbardziej kompetentne forum do tego typu analizy. Przechodząc do rzeczy, blisko mnie znajduje się miejsce w którym występują zjawiska typu: zaburzenia ciśnienia, temperatury, pojawiają się dziwne dźwięki. Miejsca to niczym się nie wyróżnia jest to zwykła polna droga na wsi nieopodal mnie. W 90% przypadków gdy pojawić się na miejscu szaleje ciśnienie, wszystkim nam szumi w uszach bardzo mocno i nieznośnie ,aż do na prawdę niekomfortowego uczucia. Często obserwowaliśmy też duże wahanie temperatury. Spadała ona ,aż o 5C zaraz po pojawieniu się w tym miejscu. Na miejscu obserwowaliśmy też dziwne niepokojące dźwięki typu, kroki które przypominały ociężałe człapanie ciężkich butów, dwa razy udało się także słyszeć kwilenie przypominający płacz dziecka. Wszystko to bardzo dziwne i pojawia się w tym miejscu bardzo często. Szukałem źródeł tego co może być nie tak z daną lokacją i znalazłem w zapiskach historycznych ,że prawdopodobnie to miejsce (nie podano dokładnie lokalizacji jednak wskazywała by ona na tą konkretną wioskę) było miejscem rozstrzelania kilku żołnierzy węgierskich przez bolszewików w 1945 roku. Druga zaś poszlaka wiąże się z nawiedzonym domem który znajduję się parę metrów dalej. Dom zamieszkuje rodzina która cierpi na obecność bytu który z charakteryzował bym jako typowego poltergeista (stuka, puka, tłucze szklanki). Nauczyli się z tym żyć, nie uwierzył bym jednak to przyjaciele rodziny mojego dobrego przyjaciela, ludzie bardzo racjonalni i sceptyczni jednak mają nie tęgie miny gdy o tym opowiadają. Wiele osób potwierdza tą informację więc traktuję ją jako pewniak. Jednak do czego tak na prawdę zmierzam, bo przecież cała wiocha to nie jedno miasteczko duchów. Ów budynek zamieszkiwała przed tą rodziną tzw. wiedźma, guślarka, szamanka. Zwał jak zwał z relacji mieszkańców wynikało ,że kobieta parała się różnymi tajemniczymi rzeczami i ponoć często widywano ją na polach nieopodal wykonującą dziwne podejrzane rzeczy po zmroku. Tak wiec ciężko mi sytuacje racjonalnie wyjaśnić. Faktem są zjawiska o których mówię jednak czy ktoś z was jest w stanie to w jakikolwiek racjonalny sposób wyjaśnić? 


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaka nazwa wsi i która droga? W google maps pokaż.
  • 0



#3

Fenris.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wieś pomiędzy Krotoszynem ,a Ostrowem Wielkopolskim z uwagi na prywatność osób zamieszkujących wspomniany dom wolał bym nie podawać dokładnej lokalizacji. Z resztą czemu dokładnie miało by to służyć? 


  • 0

#4

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wytłumaczenie może być bardzo proste - kompletnie nie znam się na geologii, ale słyszałem już mnóstwo razy, że istnieje sporo takich punktów obfitujących w anomalia wynikające z jakiejś szczególnej aktywności magnetycznej czy coś w ten deseń, jakbym poszperał dokładniej to bym znalazł gdzieś wzmiankę o takim miejscu gdzie zostało zbadane i wyjaśnione co jest przyczyną takich anomalii. Właściwości takiego miejsca mogą wpływać na samopoczucie ludzi właśnie na sposoby o których wspomniałeś - uczucie zmiany temperatury, ciśnienia, szumienie w uszach, w skrajnych przypadkach przewidzenia i słyszenie nieistniejących dźwięków. To wszystko o ile dobrze pamiętam może być wywołane przez odpowiednio silne oddziaływanie magnetyczne na mózg. Historię z wiedźmą ludzie sobie zapewne dorobili bo pasowała do teorii o nawiedzonym miejscu a rozstrzelani żołnierze raczej nie mają tutaj znaczenia o ile nie zostali rozstrzelani i być może pochowani dokładnie w tym miejscu. Chyba przez każde miejsce przetoczyła się kiedyś jakaś wojna, zbrodnia lub tragiczny wypadek i wszędzie ktoś kiedyś zginął, w takim razie cały kraj powinien być nawiedzony.

Edit:
A tutaj wklejałem artykuł o takim jednym eksperymencie: http://www.paranorma...skad-sie-biora/ . Badacze umieścili ochotników w białym pokoju wystawionych na oddziaływanie magnetyczne i fal dźwiękowych o różnym natężeniu, ludzie zaczynali czuć się dziwnie, słyszeli głosy i widzieli lub czuli rzeczy i osoby których tam nie było. Wszystko wywołane sztucznie, ale w warunkach mogących występować naturalnie w takich anomalnych magnetycznie miejscach. Uczestnicy eksperymentu zgłaszali jednak podobne odczucia nawet gdy urządzenia emitujące fale magnetyczne i dźwiękowe były wyłączone, więc działała na nich sama dziwna atmosfera miejsca oraz siła sugestii (przed eksperymentem powiedziano im że "mogą poczuć coś dziwnego"). W Twoim miejscu sytuacja może być identyczna - zaczęło się od fal magnetycznych działających na ludzi a ludzie już zrobili resztę tworząc pogłoski o wiedźmach i nawiedzonym miejscu. Naturalne oddziaływania plus siła sugestii. Nie wiem jak Ty, ale ja już nie mam wątpliwości.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 06.11.2015 - 17:33

  • 1



#5

Fenris.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za rzeczowa odpowiedź! Szczerze powiedziawszy także skłaniam się ku temu ,że może być tam silne pole magnetyczne które wywołuje te wszystkie zjawiska. Tudzież jakaś żyła wodna czy inne ustrojstwo, zgaduje bo także nie mam pojęcia o geologii. Chciałbym jednak liznąć tematu i zbadać to miejsce przy użyciu jakiegoś sprzętu. Co do owej wiedźmy to faktycznie coś z tą kobietą było nie tak, mam rodzinę mieszkającą na tej wiosce i potwierdzają fakt ,że kobieta zachowywała się co najmniej dziwnie jednak mało prawdopodobne ,że ma coś wspólnego z polami o których mówimy. Ciekawi mnie też sam dom, otrzymałem do niego zaproszenie z którego w wolnej chwili skorzystam i może uda mi się zarejestrować coś ciekawego. Co do poszlaki z żołnierzami masz rację, zwłaszcza na moich terenach było sporo bitew, bitewek, potyczek także trup słał się gęsto i tragicznie. 


  • 0

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pole magnetyczne nie powodują złudzeń ani dziwnych dźwięków. Te badania w poście legendarnego były widocznie źle zrobione. A tym bardziej żyły wodne żadnego pola nie wytwarzają, zwłasza że nie ma czegoś takiego jak żyły wodne.
Nie szukajcie wyjaśnień tymi teoriami.
  • 0



#7

Fenris.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm więc co sugerujesz?


  • 0

#8

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pole magnetyczne nie powodują złudzeń ani dziwnych dźwięków. Te badania w poście legendarnego były widocznie źle zrobione. A tym bardziej żyły wodne żadnego pola nie wytwarzają, zwłasza że nie ma czegoś takiego jak żyły wodne.
Nie szukajcie wyjaśnień tymi teoriami.

 

Jeśli jest tak jak mówisz, to badania wcale nie były źle zrobione, w takim razie jedynym wyjaśnieniem doznań jakie odczuwali wtedy ochotnicy musi być wspomniana sugestia. Powiedziano im, że mogą poczuć coś dziwnego i znajdowali się w dość niecodziennym otoczeniu (pusty, biały pokój), a badacze sami przyznali, że ludzie tam umieszczeni wspominali o dziwnych odczuciach także kiedy urządzenia emitujące fale magnetyczne i dźwiękowe były wyłączone, o czym pisałem, a więc możliwe, że nie miały kompletnie wpływu na tych ludzi, a jedynie wspomniana sugestia i atmosfera miejsca. Jak człowiek znajduje się w odpowiednio "nastrojowym" miejscu i spodziewa się spoktać coś dziwnego lub wprost paranormalnego, to spotka, już jego mózg się o to postara. Tak więc równie dobrze i w taki sposób można w pełni wyjaśnić anomalność miejsca o którym mówi autor tematu - miejsce ma już wyrobioną paranormalną reputację opowieściami o wiedźmach i relacjami ludzi o dziwnym odczuciach w tym miejscu. A te odczucia też mogą się brać z autosugestii. Żeby to potwierdzić najlepiej by było wziąć dwóch ludzi, miejscowego znającego pogłoski o tym miejscu i jakiegoś obcego, który nie ma zielonego pojęcia o co z tym miejscem chodzi (i wcisnąć mu kit o jakimś innym celu eksperymentu), jeśli ten drugi nie poczuje kompletnie nic dziwnego, to odpowiedź jest prosta.

 

A o to czy magnetyzm jest w stanie wywoływać takie reakcje w ludzkim mózgu czy nie, to nie będę toczył batalii bo się po prostu nie znam, mówię tylko co słyszałem.


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 06.11.2015 - 20:24

  • 0



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W 90% przypadków gdy pojawić się na miejscu szaleje ciśnienie, wszystkim nam szumi w uszach bardzo mocno i nieznośnie ,aż do na prawdę niekomfortowego uczucia. Często obserwowaliśmy też duże wahanie temperatury. Spadała ona ,aż o 5C zaraz po pojawieniu się w tym miejscu.

 

Skąd wiesz że temperatura spadła o 5 stopni, i że szaleje ciśnienie? czym to mierzyliście? chyba że jedynie na oko stwierdziliście że trochę się ochłodziło a ciśnienie się zawahało. Jeśli tak to dla mnie to za mało.


  • 0



#10

Amasunda.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli da się coś usłyszeć ,to najpewniej i nagrać dyktafonem:) mnie się to udało ,znajdę nagranie to wyślę. Choć niestety dużo tu ludzi którzy niby interesują się zjawiskami paranormalnym ia żartuja z.ludzi tu piszących lub za szybko moderatorzy zamykają temat a szkoda :(
  • 0

#11

Fenris.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już wszystko wyjaśniam. Otóż wszystko co napisałem w pierwszym poście na temat tego miejsca jest wynikiem szukania poszlak po jakimś czasie. Jadąc pierwszy raz w to miejsce, słyszeliśmy zarówno kroki, jak i kwilenie dziecka. Nie mieliśmy pojęcia o tym ,że kogoś tam prawdopodobnie rozstrzelano czy grasowała tam jakaś wiedźma. Jedyne co wiedzieliśmy to fakt ,że dom nieopodal jest nawiedzony. Więc jeśli występowała tutaj jakaś autosugestia to związana była z danym budynkiem, a nie z jakąś polna drogą prowadzącą donikąd. 

 

Co do Twojej wypowiedzi Wszystko to wyrokuje duże skoki ciśnienia tym ,że człowiek czuje się tam jak wysoko w górach, uszy się zatykają dzwoni w nich i to nie jednej osobie. Temperatura zaś zmieniła się wyraźnie na termometrach w trzech różnych samochodach co raczej ciężko uznać za usterkę. Z chęcią dokonał bym pomiaru przy użyciu bardziej profesjonalnego sprzętu jednak go nie posiadam. 


  • 0

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro nie możesz napisać publicznie gdzie to jest to wyślij info na pw. Może ktoś mieszka w okolicy i mógłby to sprawdzić. Jeśli chodzi o te wahania ciśnienia to tam myślałem że to na odczucie było sprawdzane, więc jak dla mnie to może być subiektywne odczucie. Z temperaturą to ok, ale czy to jest coś aż tak dziwnego, bo wiadomo  że jak się robi wieczór to przeważnie temp. spada.


  • 0



#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli występują tam rzeczywiste nietypowe zmiany temperatury i ciśnienia, to będzie to można łatwo zmierzyć, dysponując czułym termometrem elektronicznym i barometrem. A jeśli przyrządy nic nie wykażą, to znaczy że to jakieś złudzenie.

 

Jest taka niezgodność w twojej relacji - piszesz że często będąc tam czuliście te anomalie a teraz okazuje się że chodziło o pojedynczy przypadek podczas przejazdu samochodem.


  • 0



#14

Fenris.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wahana temperatury pojawiły się dwa razy więc nie jest to zjawisko które musi występować za każdym razem. Oczywiście ,że temperatura spada jednak nikt tam nie siedział i nie czekał paru godzin. Przed przyjazdem dosłownie 300 metrów dalej termometr wskazywał 10C po pojawieniu się na miejscu temperatura zaczęła spadać do 5C by po opuszczeniu miejsca znowu wzrosnąć do 10C. Nigdy nie byliśmy w tym miejscu dłużej niż 30 minut. Co do anomalii z odgłosami, krokami występowały w 90% wizyt na przestrzeni paru lat ,zaś szumienie w uszach pojawiało się za każdym razem. A jak często się tam ktoś pojawia? Średnio raz w miesiącu gdy jest okazja sprawdzić czy nadal "straszy". 


  • 0

#15

Samanta_Green81.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fenris a ja miałabym prośbę przejdź sie jeszcze raz tą drogą i włącz kamerkę w tel. Jak bedziesz słyszał to człapanie butów albo inne niepokojace odgłosy nagraj je i udostępnij na forum. Pozdrawiam:-)


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych