Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarna postać we śnie.

podróże astralne sen zjawy we śnie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

SmokingMan.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapewne większość z was miewa od czasu do czasu koszmary senne, jedne mało mroczne, drugie bardziej. Czasami jednak są one bardzo realistyczne, i zachowujemy w nich świadomość (podkreślam, że nigdy nie zgłębiałem praktyk świadomego snu, wszystko działo się samoistnie). Zdarzyły mi się w życiu cztery takie sny w których za każdym razem spotykałem czarną postać która próbowała mnie na pewno skrzywdzić i w zasadzie wyrzucała mnie ze snu. Moje pytanie do was, jakie macie teorię na temat tych postaci? Kim są czego chcą? Czy to może poprostu moja podświadomość?
  • 0

#2

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie podświadomość, tylko wyobraźnia.


  • 0



#3

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę, co możemy spotkać we śnie, czarne postacie to raczej lekki kaliber...

A dlaczego właśnie tak wyglądają? Ponieważ ciemna postać to ucieleśnienie ludzkich lęków. Spójrz np. na wyobrażenia śmierci, Bukę albo Obcego.
  • 0

#4

SmokingMan.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Silm4ril możesz mi wyjaśnić co masz na myśli mówiąc lekkiego kalibru? Spotkałeś coś jeszcze gorszego? Czy da się to pokonać? ponieważ za każdym razem w bezpośrednim starciu jestem bezsilny.
  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niczym nie są. Przecież w snach spotyka się różne rzeczy, od zwykłych ludzi po postacie z bajek. Jak przyśni ci się superman lub batman to też będziesz pytał czego on od ciebie chce?


  • 0



#6

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Silm4ril możesz mi wyjaśnić co masz na myśli mówiąc lekkiego kalibru? Spotkałeś coś jeszcze gorszego? Czy da się to pokonać? ponieważ za każdym razem w bezpośrednim starciu jestem bezsilny.

Jak masz zamiar pokonać coś, co nie istnieje?
Przecież te czarne postacie to nie są jakieś zewnętrzne byty, tylko wytwory twojej wyobraźni. I tyle, cała tajemnica.

Użytkownik Wszystko pięknie to ujął.
  • 0

#7

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na Twoje sny autorze, maja wplyw Twoje doswiadczenia, przemyslenia, wrazenia, ksiazki ktore przeczytales, filmy ktore obejrzales, a nawet zmeczenie lub rozdraznienie. To projekcje mozgu. Zadne wydarzenie opisane czy pokazane we snie nie jest prawdziwe, chyba ze to wspomnienie, ale to potrafisz odroznic. Dziala wyobraznia, obrazy sie mieszaja i tworza dziwne, czasem straszne historie.
Ale nie masz sie czego bac, sen to tylko sen, jakby realistyczny nie byl, nic Ci nie grozi.
  • 0



#8

SmokingMan.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, rozumiem, dziękuje za wszystkie odpowiedzi 😃
  • 0

#9

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja śnię o takich rzeczach, że nie mieszczą się nawet w mojej wyobraźni, sny są często niesamowicie realistyczne, wydają się mega długie, tak jakby trwały całą noc.. np. idę do łazienki, wracam, a sen dalej mi się śni, ma wiele wątków, jest bardzo realistyczny.. Raz nawet obudziłam się na podłodze w przedpokoju ściskając z całej siły buta.. a śniło mi się wtedy, że próbuję uciec przed atakiem (nie pamiętam czego) i kazali nam założyć buty i opuścić budynek. Byłam wtedy cała roztrzęsiona, zagubiona i przerażona jak się obudziłam. Czarne postacie też mi się śniły, tak jak szatan pod postacią wilka,  pantera biegająca po starożytnym zamku, która chciała mnie zabić, stary człowiek, który chciał mnie udusić, śniło mi się też, że byłam ptakiem i latałam... to był najpiękniejszy sen w moim życiu, śnił mi się Jezus i atak na WTC 10 lat zanim miał miejsce (śniło mi się wtedy, że samoloty uderzały w duże wieżowce a te spadały na ludzi, i wszyscy krzyczeli i płakali i uciekali,,  i jak byłam mała to śniło mi się nawet ścinanie głów chrześcijanom przez zamaskowanych ludzi... 

Nigdy jednak nic z tych snów nie wynikało, poza tym, że mi się śniły. Moje życie toczyło się niezależnie.

Myślę, że sny są po prostu są odzwierciedleniem naszych obaw, naszej głębokiej podświadomości, zupełnie nic nie znaczą, poza tym, że na przykład boimy się w głębi duszy czegoś. 

Zastanów się, czym może być tak na prawdę czarna postać pojawiająca się w twoich snach. Może czujesz podświadomie, że cię zwolnią z pracy? Albo podejrzewasz, że ktoś podoba się Twojej dziewczynie? A może Twoja mama ostatnio źle się czuje i boisz się podświadomie, że jej zabraknie? To tylko przykłady oczywiście.


Użytkownik Claire edytował ten post 24.08.2015 - 00:45

  • 0

#10

SmokingMan.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co odnośnie podróży astralnych takich jak w filmie "Naznaczony"? W jednym ze snów chodziłem sobie po domu w pełni świadomie, dom był niemal identyczny jak w realu z tym, że różnił się szczegołami (był bardziej zniszczony i mroczny). W pewnym momencie spotkałem tą postać, która unosiła się pod sufitem w pokoju gościnnym. Zaniepokojony zacząłem się oddalać i czułem jak postać ta zbliża się w moim kierunku. Kiedy dotarłem do łóżka na którym spałem, obudziłem się :o. Takie moje analogiczne doświadczenie :)


  • 0

#11

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zwykły sen, nic poza tym. Nie upatruj problemów tam, gdzie ich nie ma.
  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: podróże astralne, sen, zjawy we śnie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych