Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nieuchwytne samoloty i pierwsze groźby


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Postów: 3305
 • Tematów: 412
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Samoloty z USA lądowały w Szymanach pod Szczytnem co najmniej pięć razy. Obsłudze lotniska nie wolno się było do nich zbliżać. Pod maszyny podjeżdżały tylko busy z pobliskiej szkoły agentów wywiadu w Starych Kiejkutach Z kilku niezależnych źródeł dowiedzieliśmy się, że pierwszy samolot amerykański, 14-osobowy odrzutowy gulfstream, lądował na dawnym wojskowym lotnisku w mazurskich lasach w drugiej połowie grudnia 2002 r. - Mieliśmy srogą zimę.

Na pasie startowym zmrożony śnieg, lotnisko nie pracowało. Dostaliśmy polecenie Straży Granicznej, żeby przyjąć bardzo ważny lot, musieliśmy błyskawicznie przygotować pas - przypomina sobie jedna z osób, która zgodziła się rozmawiać, zastrzegając anonimowość. Gulfstream wylądował wieczorem - potwierdza Jarosław Jurczenko, ówczesny dyrektor lotniska. Jego pracowników poproszono, by zostali w biurach i w żadnym wypadku nie zbliżali się do maszyny, która zatrzymała się ponad 200 m od wieży kontrolnej.

Dołączona grafika

Do samolotu podeszli tylko dwaj oficerowie Straży Granicznej przysłani z Kętrzyna. Podjechały też dwa busy z zaciemnionymi szybami i rejestracją na literę H - podobnie jak auta z oddalonej o ok. 20 km szkoły agentów wywiadu w Starych Kiejkutach. - Samolot stanął na pasie tak, że z okien nie mogliśmy zobaczyć, kto wsiada czy wysiada. Nie tankował. Mniej więcej po półgodzinie odleciał, a busy z ciemnymi szybami, nie zatrzymując się przy bramie, odjechały - opowiada pracownik lotniska Szymany. - Gulfstreamy należące do CIA lub FBI, jak się u nas mówiło, lądowały tu w 2003 r. jeszcze co najmniej trzy razy. A we wrześniu był pomalowany na biało boeing 737. I zawsze to samo. Maszyna stawała na pasie z dala od budynków lotniska. Nigdy nie tankowała. Nie było nigdy wojskowej obstawy, np. wartowników z długą bronią. Kiedy lądował boeing, polecono nam podstawić trap. Ale w ostatniej chwili okazał się niepotrzebny. Nigdy żaden pasażer nie rejestrował się na lotnisku. Zawsze przy samolocie byli tylko oficerowie z Kętrzyna i busy ze szkoły w Kiejkutach - opowiada jeden z informatorów. - Skąd wiadomo, że właśnie stamtąd? - Kiedyś, chyba wiosną, jechałem za tymi autami z lotniska. Była z nimi karetka pogotowia ze Szkoły Policji w Szczytnie. Te wozy skręciły właśnie do Kiejkut. Dzień po każdej wizycie tajemniczych samolotów zjawiał się w Szymanach dobrze ubrany mężczyzna i wpłacał gotówkę za lądowanie do kasy spółki prowadzącej lotnisko. -

Otrzymywaliśmy wtedy kilka razy więcej niż zwykle za lądowanie samolotu tej klasy. To za pośpiech, bo że maszyna się zjawi, zawsze dowiadywaliśmy się w ostatniej chwili. Jedni nasi rozmówcy podają, że mężczyzna płacił 4 tys. zł; inni - że 10-12 tys. Opłaty lotniskowe za lądowanie gulfstreama wynoszą w Szymanach ok. 2 tys. zł. Zanim gazety amerykańskie zaczęły pisać, że CIA przerzucała samolotami terrorystów do tajnych więzień w Polsce, pracownicy Szyman sądzili, że lądujące u nich maszyny przywoziły amerykańskich instruktorów, którzy prowadzili zajęcia w Starych Kiejkutach. Dokładne dane o samolotach z USA są w książce lotów Szyman, ale dyrekcja odmawia pokazania ich dziennikarzom. Pracownikom zakazała kontaktów z prasą. Kiedy amerykańskie media podały, że CIA mogła w Polsce przesłuchiwać terrorystów z użyciem tortur, na adres lotniska Szymany przyszły ze Szwecji dwa anonimowe maile grożące zemstą.

__________________________________
Źródło: Strefa Zero
__________________________________
 • 0#2

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No wlasnie.. smierdzi mi to sprawa przetrzymywania w Polsce terrorystow, no ale oczywiscie polski rzad zaprzecza :hmm:
 • 0#3

Traper.

  Tajny Współpracownik

 • Postów: 1485
 • Tematów: 31
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo jak się ma sojusz z USA to się ich nie wkopuje... LOL Swoją drogą, to kiedy usłyszałemw TV o tych domniemanych więzieniach, to od razu stwierdziłem, że to nie jest bezpodstawne oskrarżenie...
 • 0#4

pandemia.
 • Postów: 440
 • Tematów: 21
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie taki pomysł więźienia w Polsce czy np. w Rumunii dla Arabów pojmanych w np. Afganistanie wydaje się całkiem sensowny. Taki więzień nawet jak by uciekł to długo nie mógł by się ukrywać. Inna rzecz że władzą USA nie udało się tego utrzymać w tajemnicy. ;) Ponadto amerykanie mają też więzienia np. na lotniskowcach.
 • 0

#5

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Postów: 3305
 • Tematów: 412
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[center:9cbd88a51f]Rada Europy: Samoloty CIA lądowały w Rumunii i Polsce

Samoloty Centralnej Agencji Wywiadowczej, przewożące podejrzanych o terroryzm, lądowały m.in. w Polsce, Rumunii i Wielkiej Brytanii - oświadczył w Paryżu prowadzący śledztwo w tej sprawie z ramienia Rady Europy, szwajcarski senator Dick Marty.
Według niego, jedno z lotnisk w Polsce prawdopodobnie było wykorzystywane jako punkt przerzutowy dla przewożonych przez CIA więźniów. Podkreślił, iż również Rumunia uczestniczyła w "bezprawnym przemieszczaniu" i funkcjonowała jako przystanek dla związanych z CIA samolotów.

Wspólne działanie z CIA Marty zarzucił w sumie 14 krajom europejskim

Raport Marty'ego opierał się głównie o zapisy lotów, dostarczone przez agencję kontroli lotów Unii Europejskiej, Eurocontrol, a także świadectwa osób, które utrzymywały, iż zostały uprowadzone przez agentów amerykańskiego wywiadu.

Zgodnie z nim, kraje Europy odgrywały bądź aktywną, bądź pasywną rolę w operacjach prowadzonych przez CIA, lecz nie były "bezwiednymi ofiarami układu".

"Teraz jest oczywiste, choć wciąż jesteśmy dalecy od ustanowienia całej prawdy, że władze niektórych krajów europejskich wraz z CIA brały aktywny udział w tych bezprawnych działaniach - głosi raport senatora. - Inne kraje świadomie je ignorowały, albo nie chciały wiedzieć".

O tajnych lotach amerykańskiego wywiadu po raz pierwszy poinformowały jesienią ubiegłego roku amerykańskie media.

Również organizacja obrońców praw człowieka Human Rights Watch twierdziła, iż ma dowody poszlakowe, wskazujące że CIA transportowała podejrzanych o terroryzm z Afganistanu do Polski i Rumunii.

Śledztwo Parlamentu Europejskiego wykazało, że od zamachów na Nowy Jork z 11 września 2001 r., ponad tysiąc razy maszyny CIA mogły zatrzymać się w Europie. Podejrzani o działalność terrorystyczną, schwytani głównie w Iraku i Afganistanie, byli przez Amerykanów przewożeni do Egiptu, Jordanii lub do bazy Guantanamo na Kubie, gdzie mogli być torturowani.

Już w grudniu zeszłego roku kończący urzędowanie prezydent Aleksander Kwaśniewski, premier Kazimierz Marcinkiewicz, szef MSWiA Ludwik Dorn i minister spraw zagranicznych Stefan Meller zaprzeczali, jakoby w Polsce znajdowały się tajne więzienia CIA. Przedstawiciele władz przyznawali się natomiast do wiedzy o przelotach amerykańskich samolotów.

8 grudnia Dorn oświadczył, że sprawa przelotów i lądowań amerykańskich samolotów została sprawdzona. "Ja rzeczywiście wiem, ile i gdzie" - mówił. Wyjaśniał, że lądowań nie było dużo, a podawane przez prasę informacje na ten temat "są bardzo zbliżone do rzeczywistości". Wówczas prasa informowała o jednym lądowaniu samolotu CIA na lotnisku w Szymanach pod Olsztynem.

Kilka dni później również były szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski powiedział, że pamięta o kilku, mniej niż dziesięciu, lotach samolotów CIA nad Polską. Zaznaczył, że takie loty mogły się odbywać także bez jego wiedzy, bo oprócz AW, część kompetencji w tych sprawach ma m.in. szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Kwaśniewski przyznał w wywiadzie dla dziennika "La Stampa", że został poinformowany o kilku lotach samolotów CIA. "To absolutnie naturalne, że sojusznik Stanów Zjednoczonych pomaga im w walce z międzynarodowym terroryzmem" - mówił wówczas ustępujący prezydent.

Po kolejnych informacjach z Parlamentu Europejskiego, w lutym br., premier oświadczył, że ta sprawa została zamknięta w grudniu i polskie władze nie będą do niej wracać.

__________________________________

[center:9cbd88a51f]USA rozczarowane insynuacjami ws. tajnych lotów CIA

Departament Stanu USA wyraził rozczarowanie oszczerczym i insynuacyjnym tonem raportu, dotyczącego lotów CIA nad Europą. Według raportu, Polska prawdopodobnie była wykorzystywane jako punkt przerzutowy dla przewożonych przez CIA więźniów.
Departament Stanu USA odrzucił raport Dicka Marty'ego, prowadzącego z ramienia Rady Europy śledztwo w sprawie samolotów CIA transportujących podejrzanych o terroryzm.

Nie widzimy w tym raporcie Marty'ego żadnych nowych, konkretnych faktów - powiedział rzecznik Departamentu Stanu Sean McCormack.

Rzecznik zastrzegł, że przedstawiciele władz USA nie mieli jeszcze okazji wnikliwego zapoznania się z raportem, ale dodał: Sądzę, że z pewnością jesteśmy rozczarowani jego tonem i treścią.

McCormack podkreślił, że transfery podejrzanych o terroryzm do krajów trzecich są legalne, a raport sugeruje, jakoby działania wywiadowcze były z natury złe. Dodał, że międzynarodowa współpraca wywiadowcza ratuje ludziom życie.

Rzecznik Białego Domu Tony Snow odmówił komentarza na temat raportu. Podkreślił natomiast, że Stany Zjednoczone nie akceptują tortur.

Szwajcarski senator Dick Marty prowadzący śledztwo w sprawie tajnych lotów CIA z ramienia Rady Europy, oświadczył, że samoloty amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej, przewożące podejrzanych o terroryzm, lądowały m.in. w Polsce, Rumunii i Wielkiej Brytanii.

Wspólne działanie z CIA Marty zarzucił w sumie 14 krajom europejskim. Raport Marty'ego opierał się głównie o zapisy lotów, dostarczone przez agencję kontroli lotów Unii Europejskiej, Eurocontrol, a także świadectwa osób, które utrzymywały, iż zostały uprowadzone przez agentów amerykańskiego wywiadu

Szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Biernacki powiedział, że mogły się zdarzyć przeloty samolotów CIA nad Polską, ale nic mu nie wiadomo o domniemanych więzieniach dla terrorystów na terytorium RP.

W ramach współpracy wywiadowczej Polska zawsze wywiązywała się lojalnie ze swoich zobowiązań. Przeloty w ramach współpracy wywiadowczej mogły być, ale nic mi nie wiadomo o tym, że byli przewożeni i więzieni w Polsce terroryści z Iraku - powiedział dziennikarzom Biernacki.

O tajnych lotach amerykańskiego wywiadu po raz pierwszy poinformowały jesienią ubiegłego roku amerykańskie media.

__________________________________

[center:9cbd88a51f]Wassermann: Sprawa tajnych więzień i lotów CIA została wyjaśniona

Sprawa rzekomych tajnych więzień i lotów CIA została w Polsce jednoznacznie wyjaśniona, a raport Rady Europy w tej sprawie nie przedstawia żadnych faktów, które podważałyby stanowisko polskich władz.
Oświadczył minister - koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann.

Odniósł się w ten sposób do zarzutów Rady Europy, która twierdzi, że Polska była punktem przerzutowym dla podejrzanych o terroryzm więźniów CIA.

"Nie zaszły żadne nowe, nieznane wcześniej okoliczności, które zmieniałyby polskie stanowisko w tych sprawach. Oświadczenia prezydenta, premiera i właściwych ministrów odnoszące się do tych kwestii, a wygłoszone kilka miesięcy temu, są nadal aktualne. Raport senatora Dicka Marty'ego nie przedstawia żadnych faktów, które podważałyby stanowisko polskich władz" - napisał Wassermann w oświadczeniu przesłanym PAP.

Szwajcarski senator Dick Marty, prowadzący śledztwo w tej sprawie z ramienia Rady Europy, oświadczył w środę w Paryżu, że samoloty amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej, przewożące podejrzanych o terroryzm, lądowały m.in. w Polsce, Rumunii i Wielkiej Brytanii.

Wspólne działanie z CIA Marty zarzucił w sumie 14 krajom europejskim. Jego raport opierał się głównie na zapisach lotów, dostarczonych przez agencję kontroli lotów Unii Europejskiej, Eurocontrol, a także świadectwach osób, które utrzymywały, iż zostały uprowadzone przez agentów amerykańskiego wywiadu.

O tajnych lotach amerykańskiego wywiadu po raz pierwszy poinformowały jesienią ubiegłego roku amerykańskie media.


wiadomosci.onet.pl
 • 0#6

Piłsudczyk.
 • Postów: 15
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu jeden z wysoko postawionych unijnych urzędników powiedział, że jeśli okarze się ,zę w krajach unii [czyt. Polsce] lądowały samoloty CIa i są tajne więzienia to wobec tych krajów zostaną nałozone sankcje i odbierze się im prawo głosu w unii.

Uważam, że cały ten raport to zaplanowana antypolska akcja.
 • 0

#7

MatoIto.
 • Postów: 635
 • Tematów: 4
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I własnie UE bedzie chciało nałozyc sankcje a nasi za chiny sie nie przyznają ,chodzby to była prawda, bo nas na to nie stac :smile:
 • 0

#8

waluta.
 • Postów: 437
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy samoloty lądowały w Polsce?
Oczywiście że tak, przecież sam Lepper już przedtem mówił o talibach na mazurach :smile:
 • 0

#9

MatoIto.
 • Postów: 635
 • Tematów: 4
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

waluta Lepper mówił o wielu sprawach tylko media pokazują to tak zeby go osmieszyc i zeby wyszedł na durnia. A to wszystko jest prawda

a tak wogóle Andrzej jest mądrzejszy niz sie wszystkim zdaje :crazy:
 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u