Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pluton na horyzoncie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#46

djdeejay.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli miałeś tam założone konto, to pisz do nich o odzyskanie plików i linków, a jeśli wrzucałeś "z lotu" to nic nie poradzisz w tej kwestii chyba.


  • 0

#47

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NASA publikuje film pokazujący przelot nad Plutonem, przy czym jest to raczej animacja oparta o symulacje terenu niż film:

 

Oj. Tak długo szukałem newsa, że już wrzuciłeś.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 25.07.2015 - 09:56

  • 2



#48 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Lepsze dwa niż żaden. Grunt, że jest.


  • 0

#49

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Prawdziwe zdjęcia "atmosfery" Plutona po minięciu go przez sondę New Horizons. W momentach robienia tych zdjęć Pluton całkowicie zakrył Słońce. Zdaniem ekipy naukowców misji, Plutona otacza rodzaj oparu lub mgły, złozonego z gazów sublimujących z powierzchni. Grubość tej gazowej otoczki w ostatnich latach systematycznie rośnie, a jej ciśnienie od końca lat 90-ych XX w. wzrosło 3-krotnie. Być może ma to związek z nieznaną nam wewnętrzną aktywnością planety?

 

1.

95862494398374263976.png

 

2.

88134690136294842492.jpg

 

Linki źródłowe:http://www.nasa.gov/...to-s-hazy-skies

                       http://pluto.jhuapl....luto-Encounter/

 

PS. Charon wydaje się nie posiadać atmosfery, co wykazały pomiary radiowe podczas krótkotrwałego zakrycia Ziemi przez ten księżyc.


  • 9



#50

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Być może ma to związek z malejąca odległością Plutona od Słońca.

Pluton był najbliżej Słońca w latach 80. Teraz się oddala. Natomiast wpływ może mieć fakt, że odległość jeszcze nie zmieniła się w dużym stopniu, więc jest to odpowiednik Plutońskiego Lipca.


  • 1



#51

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaciekawiony, dzięki za korektę. :beer2:

 

Już poprawiłem swój błąd. Czasem pospiech prowadzi do pomyłek.


  • 0



#52 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak będziesz miał możliwość Dager to wrzucaj zdjęcia w większych rozdzielczościach. Ja mam taki dziwny zwyczaj, że niektóre obrazki jako tapetę ustawiam. Pewnie inni też więc byłyby mile widziane.


  • 0

#53

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na zdjęcia Plutona-Charona w wysokiej rozdzielczości przyjdzie poczekać do przyszłego roku, gdy zacznie się przesyłanie tych wszystkich zdjęć w kompresji bezstratnej. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości lepiej podlinkować, bo te obecne moje obrazki z hostingu iv.pl  i tak znikną jesienią.


  • 0



#54 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiem, tak jak mówię, jeśli będziesz miał możliwość. Jeśli ja coś znajdę to również wrzucę.


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 25.07.2015 - 18:50

  • 0

#55

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawalił dostawca hostingu i wszystkie fotki jakie tu i (nie tylko) wklejałem - poznikały. Można stracić motywację do działania, bo nie wyobrażam sobie konieczności ponownego ich wklejania.

Co radzicie?

 

Wprawdzie obecnie wiele nie pomogę, ale od pewnego czasu pracuję nad bezpośrednim umieszczaniem obrazków na forum, bez konieczności zabawy z zewnętrznym hostingiem. Mam nadzieję, że prędzej, czy później (liczę na to, że prędzej) uda mi się taką opcję uruchomić i że będzie ona działać sprawnie.


  • 1



#56

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie rozwiązanie "bez pośrednika' załatwia sprawę raz na zawsze. Dzięki za pocieszającą wiadomość.


  • 1



#57 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Nowe zdjęcienh-pluto-in-false-color.jpg?itok=hrxvase


Nowe zdjęcia New Horizons,  nie przestają zadziwiać. Widać na nich rozległe strefy mgły w atmosferze i stosunkowo młode "rzeki" azotowego lodu.Obserwator stojący na powierzchni Plutona i patrzący do góry, prawdopodobnie nie zauważyłby tej mgły - powiedział Michael Summers z uniwersytetu George Mason. W istocie sonda wykryła mgłę dopiero po oddaleniu się od Plutona, kiedy Słońce schowało się za planetę i podświetliło jej atmosferę.

Płynące "rzeki lodu" wydają się stosunkowo młode. William McKinnon z Washington University ocenił wstępnie ich wiek na zaledwie kilkadziesiąt milionów lat,tak niedawna aktywność na powierzchni jest tym bardziej zadziwiająca


  • 1

#58

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedno z najlepszych opracowań zdjęć Plutona - obszar Tombaugh Regio złożony z kilku zbliżeń kamerą LORRI. Autorem opracowania tej mozaiki jest Giuseppe Conzo.

 

30621954575935416386.jpg

 

Link do tego opracowania w znacznie wyższej rozdzielczości:

http://spaceweatherg...nu2qulufmm8bko2


  • 2



#59

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wczoraj - 10 dni wcześniej niż zakładano, rozpoczął się drugi etap przesyłania danych z sondy New Horizons. Wcześniej odbierano głównie dane telemetryczne. Zapewne za kilka dni można będzie oczekiwać nowych informacji i zdjęć powierzchni Plutona i jego księżyca Charona. Do przesłania pozostało aż 95% materiału obserwacyjnego.

 

Ps. Pierwsze nowe dane i zdjęcia są spodziewane w piątek 11 września. Kolejne porcje nowości mają być publikowane co tydzień każdego kolejnego piątku.


  • 1



#60

Rogowiak.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Panowie i Panie.  Może mi ktoś objaśnić dlaczego mamy wypuszczone do obiegu publicznego takie kozackie i konkretne, wyraziście zajebiaszcze zdjęcia innych wszechświatów, odległych krańców galaktyki, gwiazd i innych mega oddalonych zakątków, mgławic czy czarnych dziur wykonane przez teleskop Hubble'a  a w kwestii tak wydawało by się bliskich obiektów  w porównaniu do wcześniej wymienionych przeze mnie miejsc zawsze wyjdzie jakieś czarno białe nie wyraźne zdjęcie jak te z plutonem albo jakieś prezentacje 3D w blenderze.

 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych