Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy dział na forum, Militaria i Survival

Dział Militaria Survival

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zauważyłem, że część osób na forum interesuje się naszą armią oraz innymi armiami na świecie, zbrojeniówką, bronią, ASG, a nawet survivalem itp. Oczywiście, można pisać, na przykład, o kupnie nowych śmigłowców Caracal, w dziale bieżące wydarzenia, gdzie jest rozpiętość tematyczna, o broni MSBS, w dziale ciekawostki, ale moim zdaniem, dobrze by było gdyby tego typu tematy miały swój dział.
Myślę, że pomysł jest sensowny, nie jeden temat można by przenieść do tego działu.
Czekam na zdanie użytkowników. 8)  


 





#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie - jestem za.

Sam popełniłem przynajmniej jeden temat (o czołgach), a brałem udział w przynajmniej kilku poświęconych innym rodzajom broni od polskiego karabinka przeciwpancernego, bodajże autorstwa Staniqa, po jakiś o łodziach podwodnych, który wrzuciła chyba nawet sama szefowa :D

Czyli - jest zapotrzebowanie.





#3 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja nie brałem udziału na tym forum w żadnej dyskusji na temat broni czy wojska ale w ostatnim czasie interesuje mnie tematyka survivalu oraz ludzie zwani "prepersami". Jeśli była by tu możliwość poszerzania wiedzy na ten temat to byłbym za a nawet przeciw.



#4

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3011
  • Tematów: 2583
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze, nie widzę problemu. Dziś wieczorem stworzę nowy dział. W międzyczasie możecie sobie poszukać tematów do przeniesienia w nowe miejsce, żeby pustkami nie świecił :)





#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To na początek wrzuciłbym te dwa moje:

 

Czołgi - rzeczy, których nie wiedzieliście (?)

 

POLSCY KAMIKAZE - historia mało znana.

 

Nie wiem jaka będzie struktura tego działu ale jeśli byłaby nieco szersza niż tylko poświęcona stricte omawianiu rodzajów broni i przetrwaniu (w warunkach zbliżonych do bojowych) i na przykład znalazłby się tam dział, nazwijmy to historyczny, to dorzuciłbym jeszcze kilka - bardziej związanych z wydarzeniami IIWŚ niż tylko z militariami:

 

Masakra przed lądowaniem w Normandii

 

"Krwawa Omaha"

 

Itter - najdziwniejsza bitwa II wojny światowej

 

czy na przykład taki, o fotografiach z tego okresu

 

Fotografie z epoki

 

A jeszcze ze dwa, czy trzy by się znalazło :D





#6

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ooo, świetny pomysł, czasem mam kilka pytań odnośnie survivalu typu co można zjeść w lesie :D





#7

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten nowym dział mógł by byś całkowicie poświęcony spawom związanym z wojskowością, żeby można w nim również rozmawiać o obecnych konfliktach zbrojnych. I żeby chora cenzura nie zabraniała wrzucania filmików z działań zbrojnych na których widać śmierć dziczy wahabickiej, czy też innych popaprańców np: banderowców.

 

Śmierć złego człowieka jest dobra dla ludzkości.


Użytkownik Wilkołak edytował ten post 08.06.2015 - 17:37


#8

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W sumie spoko, poza "paranrmalnością" interesuję się szeroko pojętą turystyką górską, bushcraftem i ogólnie lubię spędzać czas na łonie natury, choć ostatnio czas średnio na to pozwala. Więc mam nadzieję że znajdę tu coś dla siebie:) Jednak z drugiej strony obawiam się że ten dział będzie martwy lub ledwie półżywy. Ale cóż, pożyjemy zobaczymy:)





#9

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cieszę się, że spodobał się wam mój pomysł. Mam parę pomysłów na nowe tematy w tym dziale. :D



#10

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cieszę się, że spodobał się wam mój pomysł. Mam parę pomysłów na nowe tematy w tym dziale. :D

 

Miłosz, świetny pomysł miałeś :)

Ja planuję w przyszłym roku survivalowy pobyt w Norwegii, więc od jakiegoś czasu się przygotowuję pod tym kątem. Jak wrócę od teściów na swojego kompa to rozkręcę trochę temat od strony sprzętowej i logistycznej ;)





#11

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Spoko, w temacie sprzętowym też się chętnie wypowiem:) Bardzo lubię góry i ogólnie turystykę pieszą po lasach, jeziorach itp. więc może coś będę w stanie doradzić:)





#12

akuri770.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Preppersi ogólnie nie mam nic do nich niech budują swoje schrony zawsze może nadejść jakiś kataklizm w postaci tornada powodzi pożaru i innych zagrożeń czesć robi takie rzeczy na wszelki wypadk część niestety pod wpływem pana Patricka Geryla.





Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Dział, Militaria, Survival

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych