Skocz do zawartości
Zdjęcie

Świetlna kula w pokoju

światło elektryczność dom

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

tristitia.
 • Postów: 1
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

od razu zaznaczę, że całą sytuacja miała miejsce 20 lat temu, kiedy byłam dziesięcioletnim dzieckiem. Była późna jesień/zima, włączona górna lampa, zasłony zasłonięte, jednak odkrywały gniazdko elektryczne na ścianie koło okna (co ważne - jedyne gniazdko w całym pokoju). Pokój prostokątny, ok 12 m2, drzwi vis a vis okna, koło ich framugi, prostopadle do nich włącznik lampy podsufitowej. Ja siedziałam na tapczanie, moja siostra (lat wtedy 17) przy biurku, obie zwrócone w stronę drzwi. Nagle, w zupełnej ciszy pojawiła się kula światła, wielkości większej mandarynki. Kula "wyłoniła się" jakby z włącznika światła i błyskawicznie przeleciała do gniazdka elektrycznego, do którego podłączona była tzw. kostka-złodziejka. Gniazdko jakby "pochłonęło" kulę. Nie było żadnych wyładowań, trzasków, smrodu ewentualnie, kompletna cisza - i dwie przerażone dziewczyny. Całę życie, do dziś, mieszkam w tym pokoju, sytuacja miała miejsce tylko raz.

Interesuję się trochę zjawiskami paranormalnymi, ekspertem nie jestem. Moim zdaniem piorun kulisty odpada, bo one są raczej wolne, a to pędziło. P. kuliste potrzaskują, tutaj nic. Czytałam kiedyś w książce o ufo o dziwnych galaretowatych "bąblach", które nękały dwóch Szwedów gdzieś w lesie, ale te "bąble" śmierdziały spalonym mięsem.

Moja siostra wykuła natychmiast teorię o "przeklętej" książce o zjawiskach paranormalnych, autorstwa bodajże Znicza, którą akurat tego dnia wypożyczyłam w szkolnej bibliotece. No ale to można oczywiście między bajki włożyć :)

Dwukrotnie widziałam dziwne zjawiska świetlne, ale miały one miejsce na zewnątrz (raz jakby "lampiony" sztuk łącznie kilkadzieścia-kilkadziesiąt, lecące pi razy oko na równej wysokości między blokami, widziałam z mamą, mam gdzieś nagrany komórką film; drugi raz "lampion" w brzozach, unoszący się jednostajnie na ok. 9 m wysokości, cały czas w jednym punkcie tylko góra-dół na odcinku ok. metra, w zupełnej ciszy - widziałam ja + 2 sąsiadki, były z nami psy, które nie reagowały wcale, w pewnym momencie się zagadałyśmy i "lampion" zniknął bez śladu).

Dodam jeszcze, że zarówno moja babcia, jak i mama zetknęły się z dziwnymi zjawiskami typowo paranormalnymi, zaś sąsiadka, lat koło 90, twierdzi, że w moim bloku widziała kilkadziesiąt lat temu ducha swojej siostry, które umarła parę tyg. wcześniej (mieszkanie piętro wyżej).

Sorki za przydługie wywody, ale chciałam dokładnie opisać okoliczności. Wie ktoś, co to mogło być? Wiązka energii? Może jednak piorun kulisty? Wyładowanie elektryczne? Czasami leżę w łóżku, które przypada na drodze lotu "kuli" i myślę, co się stanie, jeżeli to się powtórzy? Bo tego był mimo wszystko nie chciała ;)


 • 0

#2

Zaciekawiony.
 • Postów: 7662
 • Tematów: 80
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda mi na piorun kulisty. Te zachowują się w bardzo różny sposób, więc akurat to że kula była szybka, go nie wyklucza. Widocznie między włącznikiem a uziemieniem w gniazdku powstał gradient pola i dlatego uwolnione wyładowanie poleciało w tamto miejsce.


 • 0#3

SoScary.
 • Postów: 22
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To napewno piorun kulisty
 • 0

#4

bobi7700.
 • Postów: 46
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogło to być zjawisko typu kula plazmy, bardzo podobne do naturalnego pioruna kulistego, jednak że  wywołane przez czynniki ludzkie, opisujesz że było to 20 lat temu a pojawiło się ze źródła prądu, 20 lat temu zdarzały się problemy ze stabilizacją napięcia, co mogło wywołać chwilowy skok napięcia, a to z kolei utworzyć kulę plazmy która w sposób naturalny znalazła ujście w gniazdku jak piorun.

Człowiekiem który okiełznał ten fenomen był Nicola Tesla, potrafił on w sposób sztuczny wywołać takie zjawisko, jak również stworzyć kulę którą zabierał w dłoń, a także przecinał ją na dwie mniejsze. Niestety Tesla większość swoich tajemnic zabrał do grobu, a zachowana dokumentacja została  w znacznym stopniu utajniona.


 • 0
Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: światło, elektryczność, dom

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u