Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przewidzieć przyszłość - zakrzywianie czasu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#46

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Telepatia jest zjawiskiem synchronicznym. Jung uważał, że ani odległość, ani miejsce nie wpływa na wydarzenia synchroniczne, a popierał to eksperymentami właśnie na telepatii. 

 

Czy uznajesz telepatię? z tego co napisałaś zrozumiałam że zastępujesz zjawisko telepatii, synchronicznością.


  • 0



#47

AdeNyan.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Telepatia jest zjawiskiem synchronicznym. Jung uważał, że ani odległość, ani miejsce nie wpływa na wydarzenia synchroniczne, a popierał to eksperymentami właśnie na telepatii. 

 

Czy uznajesz telepatię? z tego co napisałaś zrozumiałam że zastępujesz zjawisko telepatii, synchronicznością.

 

Uznaję, ale w większej skali - o ile jednak istnieje - po prostu jako niewerbalną komunikację międzyludzką/międzygatunkową. A przypadki takie jak opisane powyżej podpinam jeszcze pod synchroniczność. 


  • 0

#48

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Telepatia jest zjawiskiem synchronicznym. Jung uważał, że ani odległość, ani miejsce nie wpływa na wydarzenia synchroniczne, a popierał to eksperymentami właśnie na telepatii. 

 

Czy uznajesz telepatię? z tego co napisałaś zrozumiałam że zastępujesz zjawisko telepatii, synchronicznością.

 

Uznaję, ale w większej skali - o ile jednak istnieje - po prostu jako niewerbalną komunikację międzyludzką/międzygatunkową. A przypadki takie jak opisane powyżej podpinam jeszcze pod synchroniczność. 

 

 

 

Telepatia jest jedną z form  komunikacji niewerbalnej ale nie są już nimi zdarzenia synchroniczne. 
Moim zdaniem skala występowania zdarzenia o niczym nie mówi chyba że bada się powszechność jego występowania.

Jak tłumaczysz to podpinanie synchroniczności i pod co? - co przez to rozumiesz?


Użytkownik Aidil edytował ten post 13.02.2016 - 14:09

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych