Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przewidzieć przyszłość - zakrzywianie czasu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#16

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

czytając ten temat myślałem sobie że zrobiłeś plagiat mojego tematu sprzed kilku lat, jednak mogę spać spokojnie, masz za dużo błędów by to mógł być plagiat.

 

Pomijając oczywiste błędy wytknięte przez usera Zaciekawiony, Staniq czy Sebastian. czyta się ten temat jak by za chwilę miała wyskoczyć reklama z szyldem "aby dowiedzieć się więcej kup książkę i zapisz się (zapłać za) kurs! Oferta specjalna dla forumowiczów Paranormalne!". O ile to co piszesz ma wartość nie pisz o pobocznych tematach które nic nie wnoszą. Powinieneś być w stanie wyczuć odczucia ludzi i dostosować styl do reakcji ludzi, by odzew na Twój temat był jak najbardziej pozytywna, lecz coś nie wyszło. Dodatkowo, z tą korektą usera Kronikarz to zupełnie chybiłeś, strzelając sobie w kolano...

 

Pomijając brak zrozumienia praktycznych aspektów tego tematu czy relacji przyczynowo-skutkowej przez usera Xodarus, czy też mieszanie ze sobą niezwiązanych tematów, zróbmy małą demonstrację. Wyślę Tobie, user Xodarus, o godzinie 20:00 dnia jutrzejszego, 27 marca 2015 roku, wiadomość PW, w wiadomości tej zamieszczę pewne bardzo charakterystyczne informacje a których treść ustalę o godzinie 20:00 dnia dzisiejszego, 26 marca 2015 roku. Twoim zadaniem jest zidentyfikować i odczytać treść jutrzejszej wiadomości PW za pośrednictwem Twojej własnej metody PRZED godziną 20:00 dnia jutrzejszego, równolegle, wymagane jest również byś napisał, PRZED godziną 20:00 dnia jutrzejszego, post w tym temacie opisującego treść wiadomości którą do Ciebie wyślę. By zachować rzetelność i wiarygodność demonstracji, taką samą wiadomość wyślę do jednej osoby która będzie skłonna pełnić rolę arbitra, sprawdzając czy nie zmieniłem treści wiadomości po odczytaniu opisu usera Xodarus zamierzonej wiadomości.

 

Łopatologicznie, do 12:00 dnia jutrzejszego wyślę chętnemu wiadomość którą o 20:00 dnia jutrzejszego wyślę userowi Xodarus, wysyłając ją również do chętnej osoby. Po 20:00 chętna osoba może napisać posta czy obie wiadomości, wysłane o 12:00 i 20:00 są takie same, tak by nie było że są jakieś przekręty z mojej strony.

 

Dlatego, Xodarus, liczę na Twoją kooperację jak i na kooperację jednej chętnej osoby, która pomogła by przeprowadzić tą demonstrację.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


Użytkownik Auegamma edytował ten post 26.03.2015 - 19:54

  • 1

#17

Xodarus.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

czytając ten temat myślałem sobie że zrobiłeś plagiat mojego tematu sprzed kilku lat, jednak mogę spać spokojnie, masz za dużo błędów by to mógł być plagiat.

 

Pomijając oczywiste błędy wytknięte przez usera Zaciekawiony, Staniq czy Sebastian. czyta się ten temat jak by za chwilę miała wyskoczyć reklama z szyldem "aby dowiedzieć się więcej kup książkę i zapisz się (zapłać za) kurs! Oferta specjalna dla forumowiczów Paranormalne!". O ile to co piszesz ma wartość nie pisz o pobocznych tematach które nic nie wnoszą. Powinieneś być w stanie wyczuć odczucia ludzi i dostosować styl do reakcji ludzi, by odzew na Twój temat był jak najbardziej pozytywna, lecz coś nie wyszło. Dodatkowo, z tą korektą usera Kronikarz to zupełnie chybiłeś, strzelając sobie w kolano...

 

Pomijając brak zrozumienia praktycznych aspektów tego tematu czy relacji przyczynowo-skutkowej przez usera Xodarus, czy też mieszanie ze sobą niezwiązanych tematów, zróbmy małą demonstrację. Wyślę Tobie, user Xodarus, o godzinie 20:00 dnia jutrzejszego, 27 marca 2015 roku, wiadomość PW, w wiadomości tej zamieszczę pewne bardzo charakterystyczne informacje a których treść ustalę o godzinie 20:00 dnia dzisiejszego, 26 marca 2015 roku. Twoim zadaniem jest zidentyfikować i odczytać treść jutrzejszej wiadomości PW za pośrednictwem Twojej własnej metody PRZED godziną 20:00 dnia jutrzejszego, równolegle, wymagane jest również byś napisał, PRZED godziną 20:00 dnia jutrzejszego, post w tym temacie opisującego treść wiadomości którą do Ciebie wyślę. By zachować rzetelność i wiarygodność demonstracji, taką samą wiadomość wyślę do jednej osoby która będzie skłonna pełnić rolę arbitra, sprawdzając czy nie zmieniłem treści wiadomości po odczytaniu opisu usera Xodarus zamierzonej wiadomości.

 

Łopatologicznie, do 12:00 dnia jutrzejszego wyślę chętnemu wiadomość którą o 20:00 dnia następnego wyślę userowi Xodarus, wysyłając ją równierz do chętnej osoby, po 20:00 chętna osoba może napisać posta czy obie wiadomości, wysłane o 12:00 i 20:00 są takie same, tak by nie było że są jakieś przekręty z mojej strony.

 

Dlatego, Xodarus, liczę na Twoją kooperację jak i kooperację jednej chętnej osoby, która pomogła by przeprowadzić tą demonstrację.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Okey nie ma problemu mam nadzieję że zrobisz wszystko tak jak napisałaś ...


  • 0

#18

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

potrzeba jeszcze jednego uczestnika by można było myśleć o demonstracji ;)

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#19

Xodarus.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieje że treść jest już ustalona i się nie zmieni(ponieważ to jest bardzo ważne) mam nadzieję że znajdzie się ochotnik któremu wyślesz ta wiadomość do 12. Mam nadzieję że się ktoś zgłosi...


Użytkownik Xodarus edytował ten post 26.03.2015 - 20:11

  • 0

#20

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi możesz wysyłać. Przypatrzę się temu... widowisku z wielkim zaciekawieniem.

 

Pytanie tylko - jak zweryfikować odpowiedź zgadującego? Bo ja będę miał tylko dwie wiadomości Auguemma, nie będę miał natomiast tego co odgaduje Xodarus.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 26.03.2015 - 22:03

  • 0



#21

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faktycznie, nie ma opcji wiadomości grupowej czy dodania odbiorców PW, mój błąd :/

 

No nic, dzięki za dobre chęci Zaciekawiony, wyślę Tobie jedną wiadomość do 12:00, wysyłać wiadomości o 20:00 nie ma sensu bo i tak byś dostał to samo co wcześniej.

 

Co do weryfikacji tego że user Xodarus i user Zaciekawiony dostaną tą samą wiadomość w terminie jak i tego że obydwoje prawdziwie opiszą to co dostali w PW... na teraz może trzymajmy się wzajemnego zaufania, potem może wymyśli się jakiś lepszy sposób weryfikacji, oczywiście, jeżeli wyniki tej demonstracji będą zadowalające...

 

P.S. Zaciekawiony, wystarczy że napiszesz po 20:00 czy to co opisał Xodarus jako treść PW pasuje do tego co Ty dostałeś na PW, jeżeli masz jakiś pomysł by usprawnić ten system to proszę pisz.


Użytkownik Auegamma edytował ten post 26.03.2015 - 22:31

  • 0

#22

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wystarczy że Xodarius wyśle wiadomość z próbą odgadnięcia i tobie i mi przed godziną 20:00 jutro. Wtedy będę miał przed tą godziną oba elementy układanki i gdy ujawnisz tutaj jak brzmiał tekst i jego odgadnięcie, będę mógł zaświadczyć że dostałem to samo czym ty dysponowałaś.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 26.03.2015 - 23:00

  • 0



#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ramach eksperymentu oddaję do dyspozycji moją skrzynkę pw.


  • 0



#24

Xodarus.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli wszystko dobrze rozumiem to dziś do 20 mam wysłać wiadomość do Zaciekawiony i Auegamma z treścią wiadomości którą została wysłana do Zaciekawiony(moje pytanie czy już została wysłana).Po 20 Auegamma napisze tu post z treścią wiadomości. Wszystko dobrze rozumiem ?


  • 0

#25

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko dobrze. Odebrałem już wiadomość Auegamma. Więc teraz możesz przewidywać.


  • 0



#26

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

photo.jpg


  • 0

#27

Xodarus.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czekam na wiadomość pw i wyniki eksperymentu...


  • 0

#28

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Potwierdzam - tą wiadomość wysłał mi rano Auegamma

 

EAC2moc.png

 

Jest z tą wiadomością pewien problem - w zapowiedzi zadania mówiłeś o odgadnięciu treści. Tymczasem mamy tu połączenie tekstu z obrazkiem, i trudno powiedzieć czy trzeba było odgadnąć treść napisu, wygląd obrazka czy "przesłanie obrazu"


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 27.03.2015 - 20:21

  • 0



#29

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz chyba poczekamy na odpowiedź Xodarus i opis tego co przewidział.


  • 0

#30

Xodarus.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli dałoby rady poproszę o zrzut ekranu od Zaciekawionego na którym widnieje treść wiadomości i godzina jej odebrania tak aby wykluczyć wszystkie niepewności. Jeśli wszystko się potwierdzi to znaczy że zawiodłem ponieważ mi po głowie chodziły pewne daty(ktoś się uczył dziś histori?)...EDIT: To co wysłałem wam na pw

 

-Rewolucja francuska która zaczęła się 1789r.
-Powstanie listopadowe wybuchło w 1831r.
-Wojna domowa w Szwajcarii (1436-1450)
-Wojna austriacko-szwajcarska (1499)
-Zamieszki krakowskie 1923 roku
-Ludwik??
oraz stwierdzenie "przewidywania przyszłości nie da się nauczyć z nim trzeba się urodzić"


Użytkownik Xodarus edytował ten post 27.03.2015 - 20:22

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych