Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polskie Paranormal acitvity?

Polskie Paranormalacitvity?

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1

maciek2561.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Autor nagrania prowadzi swego rodzaju videoblog dokumentujący dziwne zachowania w swoim domu w jego obecności oraz jak i podczas gdy nikogo nie ma.  Jeżeli nie jest filmowcem od efektów specjalnych to strach się bać tego.

Jeżeli to nie są fejki to gość ma przewalone. A jeżeli są to jest w tym dobry :-D

 

 

 


Użytkownik maciek2561 edytował ten post 19.03.2015 - 13:55

  • 1

#2

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Siedzę na wykopie i znam temat, jakoś po drugim filmiku udowodniono że to fejk.
  • 0

#3

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wydam swoją opinię tylko na podstawie tego, że oglądam dość dużo filmików, gdzie ludzie są w sytuacjach stresujących, są przestraszeni bądź przerażeni (dzikie zwierze, spadające bomby, jakiś agresor) i przestraszony człowiek raczej tak nie dyszy jak na pierwszym filmiku. Oczywiście każdy reaguje inaczej, ale tutaj oddech wydawał mi się mocno wymuszony.


  • 0

#4

maciek2561.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

 

 

@PrzypadkowyNick: Nie napisałem że to nie fejk - napisałem jedynie, że trzeba naprawdę sporo doświadczenia, pracy i środków do tego, aby tego typu filmik stworzyć w taki sposób, żeby chociaż był cień wątpliwości czy to fejk czy nie.

Przeklatkowałem parę ciekawszych sytuacji na szybko i jestem na 99% pewien, że nie ma tam żadnych manipulacji dodanych w postprodukcji. Np. filmik powyżej, sytuacja z przewracającym się rowerkiem - materiał jest zbyt kiepskiej rozdzielczości i ze zbyt szamotającą się kamerą, aby podpiąć do pokoju jakikolwiek 3d tracking, podpiąć wirtualną kamerę, wstawić model 3d rowerka i go przewrócić (ja bym tak zrobił). Poza tym trzeba do tego mieć doświadczenie i umiejętności aby taki tracking wyglądał wiarygodnie. Więc rowerek został przewrócony for real - jeżeli nie przez ducha, to albo jakiś skomplikowany system żyłek (które to również w postprodukcji należałoby usunąć, bo na materiale nie widać), ale kto za nie pociągnął? Pomieszczenie zostało na tyle ogarnięte kadrowo że można założyć, że nikogo innego w nim nie ma. Spójrz na screena, którego odrobinę rozjaśniłem - wyraźnie widać, że rowerek nie został przez nikogo popchnięty, ani pociągnięty (żyłki żadnej brak, brak również jakichkolwiek śladów po grzebaniu w obrazie).

Więc podsumowując I want to believe, ale dopiero wtedy, gdy @BQP podrzuci mi obraz z drugiej kamery, w którym bez problemu zasłonię mu twarz, a przy okazji odrobinę dokładniej prześledzę i może coś nam się wyjaśni.
comment_rYajsoS0aN9DkKPjVXgkLk0DxaOh5q2Y

  • 0

#5

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chociażby żyłka była tłusta jak grycanka to na filmiku tej jakości jej nie zobaczysz


  • 2

#6

maciek2561.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Komentarze Autora !!

 

 

 

@Piter128: żadnych historii. Nikomu nie stała się krzywda, nikt nie umarł, nie był stawiany na indiańskim cmentarzu. Na początku (miesiąc temu) regularnie, prawie codziennie coś pukało, stukało. Gdy szukałem źródła (np. jak j*bła szafka) to go nie mogłem znaleźć, bo wszystko było w takim stanie jak zostawiłem. Potem zaczęło się od tego, że wyszedłem z chaty, wracam, a tam drzwi pootwierane, co do sztuki w domu i zapalone wszystkie możliwe światła. Od tego czasu akcje dzieją się rzadziej (np. teraz od ostatniego razu minął równy tydzień, prawie co do minuty), ale są bardziej "spektakularne", tak jak tutaj, czy w ostatnio. Ale "nic" poza tym. Na początku byłem zesrany do takiego stopnia, że mieszkałem u znajomych ziomków. Teraz, wiadomo, że zesrany dalej, ale nie czuję się jakoś specjalnie zagrożony. Myślę, że gdyby co, to już byłby jakiś bezpośredni atak czy coś. A poza tym, że migają światła i hałasują meble, nie dzieje się "nic". A dzieje się już miesiąc.

@MagicznyJakub: Widać połowę włącznika, gdyby ktoś na nim położył paluch to byś widział. No i weź pod uwagę pinezkę. Gdyby spadło to by spadło, a tu wygląda, jakby ona wystrzeliła, że aż spadła jakiś metr dalej. No i wisi to od czwartku, ale tu masz tylko moje słowo.


  • 0

#7

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Komentarze Autora !!


Tu masz wyjaśnienia normalne: http://www.wykop.pl/...wierajacesiedr/ , szkoda czasu na dywagacje nad tym fejkiem.
  • 0

#8

maciek2561.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

 

Komentarze Autora !!


Tu masz wyjaśnienia normalne: http://www.wykop.pl/...wierajacesiedr/ , szkoda czasu na dywagacje nad tym fejkiem.

 

 

 

No właśnie gość wyjaśnia wszystko i opisuje ! (nie wiem czy niezalogowani będą widzieć)

 

http://www.wykop.pl/...e-com-watch-v-/

 

http://www.wykop.pl/...y-obraz-wysepi/

 

http://www.wykop.pl/...ie-dzialo-sie-/

 

http://www.wykop.pl/...y-obraz-wysepi/

 

http://www.wykop.pl/...-co-mnie-wkurz/

 

 

A po za tym jak on to niby zainscenizował? (1:20)

 


Użytkownik maciek2561 edytował ten post 19.03.2015 - 16:17

  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten ostatni filmik. Przecież wystarczy, że ktoś leżał na podłodze albo siedział za tą ścianą i pchną te drzwi. Kamera ich całych nie obejmuje.
  • 0



#10

Paulis.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

A po za tym jak on to niby zainscenizował? (1:20)

 

 

 

poustawiał kilka przedmiotow w rządku i popchnął ostatni? (cos jak domino)


  • 0

#11

maciek2561.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

 

 

 

A po za tym jak on to niby zainscenizował? (1:20)

 

 

 

poustawiał kilka przedmiotow w rządku i popchnął ostatni? (cos jak domino)

 

 

 

Słaba teoria !


  • 0

#12

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie sprytny fejk, choć ciekawy.

Stwierdzam to po tym filmie

A dlaczego? Ta firanka jest tak byle jak uczepiona, jak mialaby być przyczepiona tylko na potrzeby filmu. Ja gdy wracam z melanżu ładniej ułożę swoje ubrania na fotelu niż ten gość powiesił firankę :P  Po za tym dlaczego ona jest uczepiona w taki sposób że byłaby przytrzaskiwana przez drzwi, bez sensu rozwiązanie.

Następna rzecz, skąd autor filmu wiedział że akurat w tym miejscu będzie działo się coś para i rozsypał mąkę akurat tu? Ten film jest mega udawany.


  • 0



#13

maciek2561.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie sprytny fejk, choć ciekawy.

Stwierdzam to po tym filmie

A dlaczego? Ta firanka jest tak byle jak uczepiona, jak mialaby być przyczepiona tylko na potrzeby filmu. Ja gdy wracam z melanżu ładniej ułożę swoje ubrania na fotelu niż ten gość powiesił firankę :P  Po za tym dlaczego ona jest uczepiona w taki sposób że byłaby przytrzaskiwana przez drzwi, bez sensu rozwiązanie.

Następna rzecz, skąd autor filmu wiedział że akurat w tym miejscu będzie działo się coś para i rozsypał mąkę akurat tu? Ten film jest mega udawany.

 

 

Firankę powiesił żeby mieć pewność że to nie przeciąg zamyka drzwi zresztą on wszystko opisał dlaczego tak zrobił firanki itp. jak znajdę te jego komentarze z firankami to podrzucę !


  • 0

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obejrzałem pierwszy filmik z pierwszego postu. Facet zaczyna dyszeć jakby astmy dostał. Jest napisz "pierwsze trzaśnięcie" ale nie widać co trzasło więc mogło być to cokolwiek szucznie wywołane, potem widać rower jak się przewala ale jest to z daleka pokazane
Filmik z firaną też widać skrawek, biała smuga przez ekran, więc też łatwo to upozorować
Równie dobrze jak on to nagrywa to może ktoś w tym pomagać.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 19.03.2015 - 19:04

  • 0



#15

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie chce mi się dokładnie analizować, ale sam fragment zrzucania płyt również jest dziwny, obstawiam, że ktos siedzi za kanapą, ale nie bede analizować ruchów firanki. Pod samymi płytami zapewne coś było, bo spadły w takim samy szyku jak stały, a nie zostały popchnięte "do siebie" co spowodowałoby, że poobracałyby się. Nie bardzo umiem to słowami wytłumaczyć, a szkoda mi własnych płyt by zaprezentować o co mi chodzi.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych