Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rytuał Mniejszy Pentagramu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#31

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

@Michałek, więc jak to jest z tymi poziomami energetycznymi i całą tą magią? Pokaż że coś wiesz i nie robisz jedynie zasłonę dymną, zwalając na innych że nieświadomie piszą brednie. W ramach wyjaśnień możesz założyć nowy temat by uniknąć offtopa.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#32

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż. W ogóle nie widzę powodu dla którego marnujecie siły i mącicie sobie wodę. Coś co jest oczywistą antropologiczną bzdurą. Magia to słowo wytrych do świata innych poziomów energetycznych, działa bo ludzie w to wierzą ale w gruncie rzeczy jest produktem wtórnym. Liczyłem że na tym forum są ludzie którzy chcą sobie pomóc w wytłumaczeniu tego czym na co dzień się nikt nie zajmuje, a tu widzę jakieś głupie targi. Może niech każdy się zamknie w swoich kręgach i nie interferuje jakimiś stereotypami na resztę.

 

Magia jest działaniem, nie jest słowem. Słowo może być opisem działania, przy czym samo działaniem już nie jest.
Cały czas byli ludzie którzy zatrzymywali się na poziomie wiary ... zamykając się w ten sposób w swoich nieprzemakalnych kręgach, i oczywiście są osoby negujące wszystko w czambuł na poziomie rozumienia i działania. Cóż. 


Witam,

 

@Michałek, więc jak to jest z tymi poziomami energetycznymi i całą tą magią? Pokaż że coś wiesz i nie robisz jedynie zasłonę dymną, zwalając na innych że nieświadomie piszą brednie. W ramach wyjaśnień możesz założyć nowy temat by uniknąć offtopa.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

Szukasz nowego króliczka ... oj nieładnie, nieładnie a wręcz brzydko.


  • 0



#33

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

@Aidil, cóż, jeżeli wystarczą Tobie ogólniki to spoko, nie wszyscy są artystami którym wystarczą abstrakcyjne pojęcia i którzy sami wypełniają luki własnymi insynuacjami czy własnymi wyobrażeniami, sama przed chwilą zamiast zapytać co ma na myśli user odnośnie jego punktu widzenia sama od razu go precyzujesz, prezentujesz własne poglądy i je narzucasz przez użycie zdań silnie twierdząco / zaprzeczających, więc sorry, ale to forum jeszcze się nie nazywa "wyssane z palca" xD

 

Istnieją jeszcze inżynierowie którzy preferują mieć określone wszystkie potrzebne parametry, takie jak siła, moment, możliwe stopnie swobody czy materiał z jakiego będą wykonywali ramię do mechanizmu. Dlatego nazwij to u siebie testowaniem, u mnie widnieje to jako doszukiwanie się prawdy i poszukiwanie wiedzy, w tym przypadku... jest to też UNIKANIE udzielania odpowiedzi przez usera Michałek, może potem coś odpowie...

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#34

Michałek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

@Michałek, więc jak to jest z tymi poziomami energetycznymi i całą tą magią? Pokaż że coś wiesz i nie robisz jedynie zasłonę dymną, zwalając na innych że nieświadomie piszą brednie. W ramach wyjaśnień możesz założyć nowy temat by uniknąć offtopa.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

Zupełnie nie czuję potrzeby czegokolwiek ci udowadniać. Staram się skupić na drodze ścieżki swojego rozwoju duchowego od niedawna przeczuwając że może mieć ona znaczenie. W ramach tego szkoda mi czasu na spory, porozumieć sie ze mną można na drodze rozumnego dialogu bez zbytniego mieszania swego własnego ego i przyziemnych ambicyjek od których roi się na tego typu forach jak to. Cóż, ludzie snadź lansują się na rózne sposoby. Ja wierzę że wszystko co nas otacza jest nauką, moc jej jeszcze nie została poznana ale jest to nadal (aż) nauka. Na drodze odkrycia powstawały różne systemy, religie i wielu obwoływało się mesjaszami pozostając tylko ludźmi których idee były mniej lub bardziej warunkwoane przez ich ludzkie skłonności. Siła ludzkiego umysłu jest na tyle potężna by mieć działanie sprawcze zwłaszcza jeśli zestroi się kilka razem jedną myślą lub ideą. Wszystko co potem następuje jest od-ludzkie. Jednymi słowy ludzie wtedy działają jak maszyny wg. pewnych uniwersalnych mechanizmów lub zasad i mnie interesują właśnie te zasady. Dla tego w wąskim tylko zakresie przyjmuję to co jest antropogeniczne.



Istnieją jeszcze inżynierowie którzy preferują mieć określone wszystkie potrzebne parametry, takie jak siła, moment, możliwe stopnie swobody czy materiał z jakiego będą wykonywali ramię do mechanizmu.

 

Najmniej podstawny tym niemniej najczęstszy opis wyobrażenia "inżyniera" przez laika. Ale z grubsza ten opis pasuje, jeśli owe parametry już istnieją. Paremetryzacja to systematyka, a jak można parametryzować coś co jeszcze nie zostało poznane ?


Użytkownik Michałek edytował ten post 19.03.2015 - 20:01

  • 0

#35

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

@Michałek, poczytaj sobie o socjologii, neurologii, ewolucji i paru innych tematach zanim zaczniesz się wypowiadać na temat łączenia nauki i duchowości, bo tak jak by nie masz pojęcia o naukowym zapleczu które zadaje się z duchowością. Może masz pojęcie o pseudo-nauce, ale jak to się ma do nauki? Cytując, "jak masturbacja do seksu", tłumaczenie własne.

 

Tak że możesz to oceniać jako mieszanie własnego ego, dla mnie to co napisałeś jest jawną deklaracją ignorancji i jawną deklaracja unikania odpowiedzialności za własne słowa.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#36

Michałek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drugi raz napiszę, guzik mnie obchodzi co o mnie myślisz. Idź swoją drogą a ja pójdę swoją.


  • 0

#37

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Auegamma dziwne masz podejście. W innych tematach pisałeś że wierzysz w psi balle że sam je produkujesz, że miałeś udane doświadczenia z telekinezą (coś tam przesuwałeś podobno) A tutaj ja nowy pisze coś o poziomach energetycznych, to prawisz jakieś zbitki słowne o pseudonauce. Czym te jego poziomy energetyczne są gorsze od twojej wiary w kulki energii?


  • 0



#38

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

@Wszystko, równolegle z uczestnictwem na tym forum uczestniczę na angielskojęzycznym kanale IRC z forum Veritas, gdzie przebywają osoby znające się zarówno na psionice, tzw. okultyzmie jak i nauce. Osoby te podchodzą do tych tematów z perspektywy wieloletnich eksperymentów, doświadczeń jak i naukowego podejścia nauki czy wykonywanej profesji.

 

Dzięki licznym konwersacjom z tymi osobami przestałem siebie oszukiwać co do prawdziwości, niezaprzeczalności i obiektywności wcześniejszych doświadczeń związanych z tzw. Psi Ballami czy Telekinezą. Dodatkowo, konwersacje te umożliwiły mi również stopniowe przyjęcie bardziej naukowego, obiektywnego i realnego podejścia do tematu, gdzie liczą się fakty nad odczuciami, obserwacje nad spekulacjami oraz integralne kompilowanie informacji nad abstrakcyjne selekcjonowanie informacji. Nadal czasem się buja w obłokach, lecz mam nadzieję że to się dzieje w okolicy cumulusa a nie cirrusa :D

 

Możliwe że za bardzo ich idealizuję, aczkolwiek mają o tyle więcej praktyki w synergicznym łączeniu nauki i tzw. okultyzmu że moje własne poszukiwania wiedzy i zrozumienia przypominają raczej piknik zamiast stałego rozwoju, który wydaje się o tyle bardziej niepełny gdy luki zostały wytknięte przez innych. Nie jest to jednak coś odosobnionego, całkiem sporo starszych psioników jest w pierwszej kolejności sceptykami a w drugiej kolejności ateistami, podważając temat do czasu gdy jego zaakceptowanie jest konieczne w świetle zgromadzonych dowodów.

 

A powracając do tematu, co do tego co pisał user Michałek, sam sobie strzelił w kolano w momencie kiedy napisał:

 

 

Liczyłem że na tym forum są ludzie którzy chcą sobie pomóc w wytłumaczeniu tego czym na co dzień się nikt nie zajmuje,

 

bo o ile w ogóle rozumie o czym pisze (stąd wzięło się pytanie o poziomy energetyczne) o tyle niekoniecznie wie że nauka i tzw. okultyzm mają się do siebie jak alchemia do chemii, alchemia zajmuje się obserwacjami i spekulacjami, chemia zajmuje się wyjaśnieniami, powtarzalnymi i przewidywalnymi eksperymentami. Tak że o ile rozumie się przynajmniej tą odrobinę, że magia przeradza się w naukę a nie że nauka wyjaśnia magię zachowując nienaruszoną integralność magii, to twierdzenie że tzw. okultyzm można wyjaśnić bez wybebeszenia go ze wszystkich zabobonów zakrawa o szaleństwo. Nie wspominając już o ironii wynikającej z braku zrozumienia subtelności tematu...

 

Moja rada? Idź do neurologa, poproś o jakieś leki / sterydy zawierające serotoninę i testosteron, przestaniesz tak bardzo bujać w obłokach za sprawą nadmiaru estrogenu i dopaminy.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#39

Michałek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja w prostych słowach dla prostego umysłu ci odpowiem trochę może ostrzej bo widać jesteś tak ograniczony że nie zrozumiałeś ani za pierwszym ani za drugim razem.  Nie obchodzisz mnie ani ty ani to do czego dochodzisz bądź doszedłeś bo to twoja sprawa i twoja droga a nie moja. Bądź sobie w swoich oczach małpim królem i pakuj swoją bezużyteczną wiedzę, nieproszony, innym którzy na to pozwalają. Widziałem już w życiu dziesiątki takich którzy, przeważnie dużo mi się mądrzyli na ćwiczeniach i wykładach, pyskowali a w końcu i tak ich dziesiątkami uwalałem aż beczeli za mamusią i prosili o trójkę w indeksie, tyle mieli wspólnego z nauką, ale fakt: studiowali na państwowej uczelni. Więc myślę po twoim zachowaniu tutaj, że jesteś taki jak i oni. Gdybyś miał w głowie choć połowę tego oleju o którym tu trąbisz, to byś sobie dawno dał spokój z głupimi zaczepkami i domyślaniem się po jednym czy dwóch zdaniach co ktoś miał na myśli. Ale to czego szukasz to zwykły poklask dla swojej ignorancji, bo jesteś zwyczajnie niedowartościowany i zakompleksiony.


  • -1

#40

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

 

ich dziesiątkami uwalałem aż beczeli za mamusią i prosili o trójkę w indeksie,

 

@Michałek, więc pracujesz na uczelni i jesteś wykładowcą / ćwiczeniowcem / laborantem?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

P.S. @Michałek, konsekwentnie wywiązałem się z odpowiedzialności udzielenia odpowiedzi na pytanie usera Wszystko, i to że mogę być królem pedałów czy grzebiącym w śmieciach trollem nie przeszkadza mi w braniu odpowiedzialności za swoje słowa, może mógłbyś się tego ode mnie nauczyć i w końcu mógłbyś odpowiedzieć na jak że długo przez Ciebie unikane pytanie? Bo jeżeli nie ja to ktoś inny zada podobne pytanie i znów zareagujesz w sposób pokazujący brak szacunku dla współrozmówcy? Najlepiej jak odpowiedź będzie bez emocjonalnego unoszenia się, bo to znów świadczy o przewadze estrogenu nad testosteronem w Twoim organizmie.


Użytkownik Auegamma edytował ten post 20.03.2015 - 00:41

  • 0

#41

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam,

 

@Michałek, poczytaj sobie o socjologii, neurologii, ewolucji i paru innych tematach zanim zaczniesz się wypowiadać na temat łączenia nauki i duchowości, bo tak jak by nie masz pojęcia o naukowym zapleczu które zadaje się z duchowością. Może masz pojęcie o pseudo-nauce, ale jak to się ma do nauki? Cytując, "jak masturbacja do seksu", tłumaczenie własne.

 

Tak że możesz to oceniać jako mieszanie własnego ego, dla mnie to co napisałeś jest jawną deklaracją ignorancji i jawną deklaracja unikania odpowiedzialności za własne słowa.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

 

ad vocem:

 

Znowu łączysz wszystko, ze wszystkim ale w jakim celu?  

Przebiegłeś kłusem przez prawie wszystkie przejawy aktywności człowieka na seksie kończąc. Wiemy że pojawiły się już pierwsze przejawy wiosny a budząca się energia stymulująca rośliny angażuje również znaczną część uwagi ludzi, wpływając w ten sposób u niektórych na wzrost zainteresowaniem seksem, ale tocząca się teraz dyskusja nie dotyczy nawet zjawisk z poza palety nauk akademickich, ale bezpardonowego atakowania adwersarza. 

 


Witam,

 

@Aidil, cóż, jeżeli wystarczą Tobie ogólniki to spoko, nie wszyscy są artystami którym wystarczą abstrakcyjne pojęcia i którzy sami wypełniają luki własnymi insynuacjami czy własnymi wyobrażeniami, sama przed chwilą zamiast zapytać co ma na myśli user odnośnie jego punktu widzenia sama od razu go precyzujesz, prezentujesz własne poglądy i je narzucasz przez użycie zdań silnie twierdząco / zaprzeczających, więc sorry, ale to forum jeszcze się nie nazywa "wyssane z palca" xD

 

Istnieją jeszcze inżynierowie którzy preferują mieć określone wszystkie potrzebne parametry, takie jak siła, moment, możliwe stopnie swobody czy materiał z jakiego będą wykonywali ramię do mechanizmu. Dlatego nazwij to u siebie testowaniem, u mnie widnieje to jako doszukiwanie się prawdy i poszukiwanie wiedzy, w tym przypadku... jest to też UNIKANIE udzielania odpowiedzi przez usera Michałek, może potem coś odpowie...

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

 

Przejawy abstrakcyjnego, syntetycznego, analitycznego  myślenia naszych poprzedników możemy oglądać w jaskiniach, jak również późniejszym malarstwie ściennym, sztalugowym, w rzeźbie, czy na przykład w tkaninie artystycznej w twórczości użytkowej. Tak więc sztuka wąsko i szeroko rozumiana otacza nas cały czas.
Czyżbyś uważał że ci ludzie jak twierdzisz  "są artystami którym wystarczą abstrakcyjne pojęcia i którzy sami wypełniają luki własnymi insynuacjami czy własnymi wyobrażeniami "    ssali wszystko z palca?  Muzycy, tekściarze, twórcy użytkowi wyczarowujący nam przedmioty z których tak chętnie korzystamy, graficy komputerowi z powodzeniem wprowadzający swoją twórczością zaangażowanych w nie fizyczną przestrzeń w tym czasie mocno współgrającą z odbiorcami.

Ta część widzenia, rozumienia czy myślenia pozwalająca twórczo patrzeć na przestrzeń, nie odbiera artystom widzenia i myślenia pozwalającego sprawnie poruszać w innych dziedzinach się poza okresem tworzenia.

Czyżbyś twierdził że pisarze, muzycy, malarze nie radzą sobie z zakupami, relacjami społecznymi, czy logicznym myśleniem?

Co chcesz mi przekazać? 


Użytkownik Aidil edytował ten post 20.03.2015 - 10:22

  • 0



#42

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

może w końcu ktoś kompetentny się wypowie -_-

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

spam.gif

/Connor

 

Edit: No to usuń.


Użytkownik Auegamma edytował ten post 20.03.2015 - 19:06

  • -2

#43

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam,

 

może w końcu ktoś kompetentny się wypowie -_-

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

 

Ale błysnąłeś ... ha ha ha ... 

 

spam.gif

/Connor


  • 0



#44

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

@Aidil, @Michałek, chciałem dać jak że długą, szczegółową i bogatą w informacje odpowiedź, ale to by nic nie zmieniło w przypadku samooszukiwania się osób do których tekst ten jest zaadresowany. Jednak, nie jest tak że nie wiem o czym piszecie, kilka lat temu wierzyłem w te brednie podobnie jak wy teraz, to nie jest też intelektualna walka, bo do tego trzeba przynajmniej porównywalnych przeciwników, lecz jest to próba wyjaśnienia wam że żyjemy w XXI wieku i czy tego chcecie czy też nie, magia, magija czy tzw. okultyzm zmieni się w archaizm wraz z postępem neurologii, kognitywistyki, psychologii ewolucyjnej czy też za sprawą innych dziedzin nauki których nazw jeszcze nie znamy. Nie macie na to wpływu, i tak jak niskopoziomowe, hipokratyczne i kipiące emocjami odpowiedzi usera Michałek tak abstrakcyjne, wyrwane z kontekstu i nad interpretowane odpowiedzi Aidil tego nie zmienią, im szybciej się z tym pogodzicie i zaakceptujecie tym lepiej dla waszych dzieci.

 

Zamiast palić w piecu książki o naukowej metodologii badań, oglądać filmów SF / fantasy jak by były filmami dokumentalnymi, ignorować niewygodne pytania czy używać słów których znaczenia nie rozumiecie przynajmniej róbcie pozory że starajcie się zrozumieć świat takim jaki jest, a nie takim jaki myślicie że jest, bo tak jak ziemia jest płaska a w Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem, tak Bóg istnieje wraz z całą tą magiją.

 

Pozdrawiam,
Auegamma

 

P.S. nawet nie próbujcie przytaczać przykładu gadających papug czy innych równie ambitnych argumentów, bo to już jest próba ożywienia rozjechanego skunksa, mnóstwo smrodu, zero efektów.


  • 2

#45

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Auegamma nad wyraz łatwo radzisz sobie z oceną innych i jak zwykle w takiej sytuacji stwierdzam - masz do tego prawo.  

Zdarza się, że zajmuję stanowisko w jakiejś dyskusji gdy ta przechyla się w kierunku naruszania granic rozmówcy, oraz gdy z dyskusji w granicach poruszanego tematu przeobraża się w ocenę dyskutanta lub przeobraża się już w atak, ewentualnie przy próbie deprecjonowania poruszanego tematu.

Oczywiste jest, że ocena która to, jak to jest w złym zwyczaju na tym forum, nie wpływa destrukcyjnie na istotę poruszanego tematu ale kolejny raz pokazuje jakie są intencje i braki merytoryczne adwersarza.

 

Dosyć jasno wyrażałam jaki mam stosunek do wiary w cokolwiek, więc @Auegamma odpuść sobie ten wątek dyskusji, przynajmniej w stosunku do mojej osoby.

Poza tym dyskusja a właściwie próba dyskusji nie dotyczyła antropologii ale samego zjawiska, i także w tym zakresie  nie będę się wypowiadać, chociaż ten źle zainicjowanej fragment dyskusji mógł pokazać jak rozwijała się nauka w tym zakresie, oczywiście bez wyjaśnienia istoty samego zjawiska, ponieważ tym się nie zajmuje historia ani antropologia. 

 

Jak już wspomniałam łatwo idzie Ci ocenianie innych podobnie jak podejmowanie prób projektowania komuś życia w najbliższym okresie.

Również w tym zakresie odpuść sobie moja osobę.


Użytkownik Aidil edytował ten post 21.03.2015 - 08:29

  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych