Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po prostu piramida...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush, no przecie mówie, że to co zrobiłes to świetna robota

W takim razie dziekuję :smile:

To że wspomniałem o takich uzdrowiskach nie traktuj tego, że to ma być dowodem na lecznicze działanie Piramid

No właśnie. Powiem tak: Kto chce, niech wierzy w te cudowne moce. Ja nie wierzę. :smile:
  • 0



#17

paramedic.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chodzi mi o to, że "odkryto" iż gdy zostawi się np kanapkę z serem w piramidzie na tydzień, to po tygodniu będzie tak samo świerza, albo zmiany będą naprawdę niewielkie.

Mówimy tylko o kanapkach z serem czy ogólnie o żywności :?: Bo jeśli ogólnie, to jest to wierutna bzdura, tak samo zresztą jak z żyletkami.
Polecam Pogromców Mitów na Discovery Science - po tygodniu przebywania pod idealną piramidą (te wszystkie egipskie liczby których nie rozumiem) jabłko zgniło i zalęgły się robaki a żyletka dalej była nieostra ;]
  • 0

#18

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Powiem tak: Kto chce, niech wierzy w te cudowne moce. Ja nie wierzę.

Bo to nie uzdrowiska miay być dowodem lecz przeprowadzone badania :)
  • 0

#19

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

!Legalize!, naprawdę chciałbym poznać ich wyniki :-D > Wiesz, w Internecie można znaleźć praktycznie wszystko, a nigdy nie trafiłem na nic takiego. Oczywiście, pomijając wszelkiego rodzaju strony astrologiczne w stylu "Gwiazdy Mówią" i podobne.
  • 0



#20

Krzysztof.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś za dużo tych zbieżności z liczbą pi iloraz otrzymany z podziału sumy dwóch boków podstawy przez wysokość piramidy wyraża się liczbą 3,1413.
  • 0

#21

paramedic.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli jednak kosmici :?:

No ludzie bez przesady, chłopak sie napracował, wszystko ładnie naukowo udowodnił a tu sie okazuje że jednak nole przyleciały i zbudowały to, zrobiły sporo poważnych błędów, ale Π im prawie wyszło...
  • 0

#22 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

paramedic, Słuchaj co udowodnił naukowo?? zza komputera?? Naukowcy borykają się z Tą piramidą na miejscu w Egipcie od lat a tu nagle ktoś dzięki necikowi coś udowodnił.Bez przesady ;-)
  • 0

#23

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

muhad, mariush udowodnił jak na razie błędy w niekórych właściwościach, jakie się przypisuje Wielkiej Piramidzie. Mamy podane założenia, oraz ich obalenie. I to jest fakt, z którym nie można się sprzeczać. Piramida ma swoje zagadki, ale tych kilka (sprawa z południkiem, kątem delty, liczbami pi itp) już nimi nie są. Są wyjaśnione i oznakowane jako fałsz.

A z drugiej strony, ciekawi mnie to, że człowiek "zza komputera" obalający teorię o piramidzie nie jest już tak wiarygodny jak człowiek "zza komputera" oajalący rząd USA w sprawie 9/11. Czy mariush musiałby nakręcić i rozpowszechnić w internecie film ze swoimi wyliczeniami, aby uznać go trzeba było za wiarygodnego obrońcę prawdy, demaskującego fałsz?

Bo na razię widzę małą wybiórczość. Teraz chodzi o to, żeby ktoś kto umie, udowodnił, że to co mówi mariush to nieprawda. W przypadku gdy nikt tego nie zrobi, musimy uznać jego słowa za prawdę.
  • 1



#24 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, po pierwsze Mariush nie jest amerykańskim dziennikarzem i nie zbiera materiałów dowodowych z różnych miejsc, więc myślę że dałeś bardzo kiepskie porównanie.

Co do piramid, nie mam zamiaru się już wypowiadać. Są moje posty, większość starych bywalców zna moje zdanie na ten temat. Jeśli chodzi o to co przedstawił Mariush jest ok ale jeśli nie zauważyłeś to podpowiadam Ci do jakiej wypowiedzi odniosłem się :

"No ludzie bez przesady, chłopak sie napracował, wszystko ładnie naukowo udowodnił a tu sie okazuje że jednak nole przyleciały i zbudowały to, zrobiły sporo poważnych błędów, ale Π im prawie wyszło."

Mariush nic nie udowodinł odnośnie budowania piramidy.
  • 0

#25

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie jest amerykańskim dziennikarzem i nie zbiera materiałów dowodowych z różnych miejsc

A co ma dziennikarz, nawet AMERYKAŃSKI ze ścisłymi naukami wspólnego. Większość z nich nie wie, lub nie pamięta nawet co to jest funkcja trygonometryczna. A dziennikarze to nie tylko osoby, które naprawdę przedstawiają rzeczywisty świat np. reporterzy, ale także i tacy, którzy szukają tematów na artykuły, które można będzie łatwo sprzedać. "Ufolska Piramida Chufu" świetnie się do tego nadaje. Z chęcią spotkałbym się i porozmawiałbym z takim dziennikarzem, nawet AMERYKAŃSKIM. :smile:

Mariush nic nie udowodinł odnośnie budowania piramidy.

Ten temat nie dotyczy budowy piramidy. Ale jak już tak bardzo chcesz, postaram Ci się za kilka minut pokazać coś, co potwierdzi, że piramida Chufu nie jest w niczym bardziej wyjątkowa od pozostałych. :-D
  • 2



#26

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mariush nic nie udowodinł odnośnie budowania piramidy.


Może jeszcze się do tego zabierze ;) To jest temat o liczbach i paru innych
tezach. Ale w tym temacie niczego innego nie wymagam, Mariush odwalił wspaniałą robotę dzięki której kilka naciąganych teorii musi odejść w zapomnienie.

Okazuje się, że piramida jest jednak mniej nieziemska niż się niektórym mogło wydawać. Nie ma w nich żadnych tajemniczych cyfr ani zawartych przekazów.

Przyjdzie i czas na zweryfikowanie innych zagadnień. :)
  • 1



#27

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale jak już tak bardzo chcesz, postaram Ci się za kilka minut pokazać coś, co potwierdzi, że piramida Chufu nie jest w niczym bardziej wyjątkowa od pozostałych.

Widze, że jesteś na tyle wspaniałomyślny, że jestes w stanie nawet zabrać się za część archeologiczną problemu. To ty może pominąłeś się z powołaniem i powinieneś mędrcem zostać?? :jump:
Z niecierpliwością oczekuje kolejnego twojego wywodu :)
Olera, coraz bardziej przekonuje się, że jak ktoś chce to może...
  • 0

#28

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, niestety trwało to dłużej niż myślałem. A wszystko z powodu "tajemniczej własności" piramidy Chufu. :-D Ale o tym za chwilę.

Co zrobiłem?

Cóż pokusiłem się porównać "kosmiczną precyzję wykonania piramidy" Chufu ze zwykłą egipską precyzją niewiele ustępującej jej rozmiarami sąsiedniej piramidy Chefrena. Posłużyłem sie w tym celu wysokiej jakości zdjęciami satelitarnymi obu obiektów na których wykonałem kilka prostych operacji graficznych.

Pierwszym krokiem było jak najprecyzyjniesze wpisanie obu obiektów w kwadrat, a następnym próba trafienia wzdłuż krawędzi bocznych z wierzchołka każdej piramidy do jej narożników.

A oto rezultaty.
PIRAMIDA CHEFRENA:
Dołączona grafika
Wpisanie piramidy w kwadrat było bardzo proste i trwało zaledwie chwilę. Budowla ma wyjątkowo wyraźną i regularną podstawę. Linie poprowadzone z wierzchołków ładnie prowadziły do teoretycznie wyznaczonych narożników. Tylko w jednym przypadku jest niewielkie odchylenie północnej ściany piramidy w kierunku południowym. To powoduje, że rzeczywisty narożnik NE nie pokrywa się z teoretycznym, a krawędź NE nieznacznie zbacza z teoretycznej linii go wyznaczającej. Ogólnie rzecz biorąc, piramida wykazuje się bardzo wysoką precyzja wykonania, rzekłbym: niemal wzorową.

PIRAMIDA CHUFU:
Dołączona grafika
Wiedziałem mniej więcej co może mnie tu spotkać, ale to przerosło moje najśmielsze przypuszczenia. Okazało sie bowiem, że piramida Chufu ma bardzo wyjątkową właściwość. Jest... koślawa. I to bardzo. Sama próba wpisania jej podstawy w kwadrat to zadanie praktycznie niemożliwe do zrealizowania. Zabrało mi to niemal pół godziny, a efekt i tak jest mało zadowalający. Linie poprowadzone z wierzchołka wzdłuż krawędzi bocznych piramidy ani w jednym przypadku nie trafiły w teoretycznie wyznaczony narożnik. Wszędzie są jakieś odchylenia i zniekształcenia. Szczególnie w przypadku krawędzi i narożnika NW sprawa wygląda tragicznie. Najwyraźniej budowniczowie zbyt późno się spostrzegli że "idą" nie w tą stronę co trzeba i zaczęli kierunek nieco korygować. Na szczęście ostatecznie wszystkie krawędzie piramidy "dotarły" na wierzchołek budowli. Ale ślad fuszerki pozostał na wieki... Ogólnie rzecz biorąc, w porównaniu z sąsiadką piramida wypada słabo.

Proponuję samemu się przekonać jak to świetna zabawa z tym "kontrolowaniem" piramid.


Konkludując:
Mam taką radę dla kosmitów. Niech następnym razem zostawią budowanie piramid Egipcjanom. Im o wiele lepiej to wychodzi. :lol :
  • 1



#29

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Profesionalista. Musze przyznać, że masz talent.
A pomyśleć, że wystarczyło kilka kresek machnąć
Pozwolisz, że od dzisiaj zaczne mówić do Ciebie Profesorze ok?? :-D
  • 0

#30

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A pomyśleć, że wystarczyło kilka kresek machnąć

Często tak jest. Czasami warto zawahać się przez chwilę i zanim się w coś uwierzy, sprawdzić, czy to może być prawda. Niejednokrotnie jest to dziecinnie proste i nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Nie ma nic gorszego, niż ślepa wiara we wszystko, co się usłyszy, zobaczy lub przeczyta. :smile:

Pozwolisz, że od dzisiaj zaczne mówić do Ciebie Profesorze ok??

E tam... Znowu nie przesadzajmy. ;-)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych