Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Szukam ciekawych filmów , dokumentów o sektach , związkach wyznaniowych?

sekty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

wiking12.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie , to mój pierwszy post na tym forum. Jak w temacie szukam ciekawych dokumentów o sektach , związkach wyznaniowych. Oglądałem wiele , ale może wy znacie jakieś na poziomie, fajnie by było jak by z napisami albo z lektorem. Z góry dzięki.


  • 0

#2

kuroisora.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie , to mój pierwszy post na tym forum. Jak w temacie szukam ciekawych dokumentów o sektach , związkach wyznaniowych. Oglądałem wiele , ale może wy znacie jakieś na poziomie, fajnie by było jak by z napisami albo z lektorem. Z góry dzięki.

Hej polecam nowy http://www.filmweb.p...ef-2015-737226# obejrzałam. Niestety napisy są wersja eng. Ciekawy dokument oczami osób które "otworzyły" oczy i udało im sie uciec z "kościoła". Dokument opisuje historię powstania przez Hubbarda doktryn scientologicznych, co w późniejszym stopni przełozyło sie na utworzenie koscioła, "Sea Org" ( coś jak chrześcijańskie Oazy) oraz wielomilionowe wpływy od członków organizacji. W filmie wiadomo pojawiają sie również T. Cruise i J. Travolta, którzy od kilkudziesięciu lat należą do tej organizacji. 
pzdr.


  • 0

#3

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardzo sie ciesze że o to pytasz bo jakiś czas emu siedziałam w temacie.

Koleżanka powyżej podsuwa ciekawy film o scjentologach a ja zaproponuje ich jeszcze kilka-uwaga wiekszość jest po angielsku ale z napisami.

Wszystkie właściwie możesz znalesć na youtube.

 

 

Zapoznaj sie proszę z tym kanalem i pooglądaj pokolei filmiki https://www.youtube....ianetyka/videos sa one z polskimi napisami i sa to filmiki propagandowe samych scjentologów które tlumaczą ich dziwną filozofię i postrzeganie swiata. Uwaga-naprawde jest to bardzo ciekawe i wciągające ale tez mocno zakręcone.

 

Najciekawszy dokument w tym temacie :Scjentologia. Prawda o kłamstwie (Scientology, The Truth About A Lie) (2010) TV - pewien dziennikarz celowo daje się zwerbować do sekty i przy zachowaniu pełnego krytycyzmu krok po kroku opisuje nonsensowne techniki manipulacji i prania mózgo jakie odbywaja się w sekcie
 

Film dokumentalny :  Życie po scjentologii (Scientology: The Ex-Files) z 2009 roku


Użytkownik Cadavera edytował ten post 29.04.2015 - 02:07

  • 0

#4

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A znacie coś spoza tematów scjentologicznych ?


  • 0

#5

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak jest taki ciekawy film ale calkowicie fabularny.,,Sekta'' z 2000 roku. Może nie jest to de facto o sekcie religijnej a raczej stowarzyszeniu podobnym nieco do wolnomularstwa. Film to fikcja ale pokazuje jak potencjalnie wielką wladze mogą miec przewodniczacy takich ,podziemnych' organizacji zrzeszających elity


  • 0

#6

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

polecam truth be told. Jest to dokument o ex swiadkach jehowy. Jest dosyc szokujacy


  • 0



#7

FrogDR.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

polecam truth be told. Jest to dokument o ex swiadkach jehowy. Jest dosyc szokujacy

masz moze namiar na wersje z napisami PL badz lektorem ?


  • 0

#8

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

polecam truth be told. Jest to dokument o ex swiadkach jehowy. Jest dosyc szokujacy

masz moze namiar na wersje z napisami PL badz lektorem ?

 

O swiadkach Jehovy? To musi byc ciekawy materiał...Obawiam sie ze filmu z napisami nie uświadczysz skoro nawet na filmwebie nie ma śladu po nim...jest tam natomiast film o tym samym tytule ktory jest glupia komedią romantyczna.Oczywiscie film o ktorym nam chodzi powstał w 2012 roku. http://www.imdb.com/title/tt2190116/ niestety zdarza sie ze filmy dokumentalne nawet w swoim ojczystym jezyku bywają nie do zdobycia czy zobaczenia.


  • 0

#9

FrogDR.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak o tych Jehovych mi chodzi, moze byc ciekawe. Zam troszke angielski ale raczej mocno podstawowym dlatego pewnie konkretow z filmu bym nie wylapal w wersji ENG. Ale znalazlem na forum http://watchtower-forum.pl/ temat gdzie ludzie mobilizuja sie do przetlumaczenia tego. Niby juz cos ruszyli z tym, takze pozostaje czekac....

Polecam obejrzec wczesniej wspomniane o scjentologach. Jest na YT z napisami PL. Sqbani dobrzy sa w robieniu kisilu z mozgu ludziom :/ Ciekaw jestem czy Jehovi lepsi w te klocki...


Użytkownik FrogDR edytował ten post 31.07.2015 - 00:05

  • 0

#10

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak o tych Jehovych mi chodzi, moze byc ciekawe. Zam troszke angielski ale raczej mocno podstawowym dlatego pewnie konkretow z filmu bym nie wylapal w wersji ENG. Ale znalazlem na forum http://watchtower-forum.pl/ temat gdzie ludzie mobilizuja sie do przetlumaczenia tego. Niby juz cos ruszyli z tym, takze pozostaje czekac....

Polecam obejrzec wczesniej wspomniane o scjentologach. Jest na YT z napisami PL. Sqbani dobrzy sa w robieniu kisilu z mozgu ludziom :/ Ciekaw jestem czy Jehovi lepsi w te klocki...

Znalam osobiście świadka jehovy a nawet się z nim mocno przyjaźniłam. To naprawde dobzi ludzie i większość czasu zachowują sie jakby chcieli naprawiac świat ale bardzo latwo poddają się manipulacji. Młody swiadek jehovy jest podatny na sugesteie ,opiekuna' (nie wiem jak nazwać ta osobę ale wiem ze podlega kazdy swiadek pod takiego jakby opiekuna moralnego przynajmniej TAK MI SIĘ WYDAJE) oraz rodziców. Przykro to mówić ale ze względu na swoją wiarę jest w stanie zerwać ponad 6 letnia przyjaźń bo rodzice i opiekun wmawiają mu że zakocha sie w swojej przyjaciołce ktora przeciez świadkiem jehovy nie jest a to przeciez może prowadzic do ,grzechu'. No bo pewnie rzuci się na nią by ulec wewnęcznym rzadzom.

Szkoda gadać. Naprawdę szokujące jak łatwo wmówic komuś takie bzdury.


  • 0

#11 Gość_Tout Est

Gość_Tout Est.
  • Tematów: 0

Napisano

Mój faworyt: Jesus Camp

 

Dokument opowiada o działalności pastor Becky Fisher organizującej chrześcijańskie obozy dla dzieci.

 

http://www.sadistic....amp-vt28388.htm

 

 


  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: sekty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych