Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamczysko 2014

konwent zamczysko

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

entropia*.
  • Postów: 0
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

29-30 listopada we Wrocławiu odbędzie się druga edycja konwentu fanów grozy, Zamczysko. Chciałabym serdecznie zaprosić wszystkich do udziału w imprezie, ale przede wszystkim, jako osoba odpowiedzialna za blok naukowy i paranaukowy, zachęcam do zgłaszania propozycji punktów programu pod adresem http://www.klikamq.w...ysko/wordpress/

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 października, a dla twórców programu przewidziane są zniżki za wejściówki. (Para)psychologia, kryptozoologia, kryminalistyka, wróżby, nawiedzone miejsca, teorie spiskowe, ufologia - jeśli chcesz poprowadzić prelekcję i podzielić się swoją wiedzą na temat w jakiś sposób wpisujący się w te (bądź pokrewne) materie, to gorąco zachęcam do przesyłania zgłoszeń :)

 

Dokładne zasady zgłaszania programu i więcej informacji na temat konwentu znajdziecie na naszej stronie internetowej i na profilu na facebooku.



#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby było bliżej to może bym się wybrał z jakimś sceptycznym wykładem.



#3

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wystarczy, ze na forum tych sceptycznych wykładów jest pod dostatkiem ;D



#4

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W tym zamku straszy! Wiem to ja i paru portierów.

Nie wiem jak teraz, ale kilka/kilkanaście lat temu, duch Horacego von Forno upodobał sobie psucie sprzętu elektronicznego przed ważnymi imprezami, a zwłaszcza redakcyjnego komputera tuż przed wydrukiem "szczotek" do drukarni.

Teraz poważnie. Miałem przyjemność pracować w tym zamku ponad 30 lat. Spędzonych tam nocy nie sposób zliczyć i nie jeden raz słyszałem odgłosy stąpania po korytarzu - kiedy w zamku był tylko portier na parterze i ja na drugim pietrze. Tak, tak... Właśnie tam, gdzie okrutny hrabia zabił lokaja.

Odgłosy te były inne niż wydawane przez klepki podłogi, wskutek zmian naprężeń spowodowanych wilgocią i temperaturą nocy, czy też stygnięciem obudów lamp jarzeniowych. Muszę przyznać, że kiedy otwierałem drzwi redakcyjnego pokoju, nie byłem pewny, co zobaczę w ciemnym korytarzu. Zawsze towarzyszyły temu klucha w gradle, ciarki na plecach i gęsia skórka. Z czasem przyzwyczaiłem się i nie zwracałem na nie uwagi. Do czasu...

 

Pewnej nocy - jak zwykle po północy - skończyłem pracę. Schodziłem z trzeciego piętra. Światło w korytarzach było wyłączone, kompletna ciemność. Znałem zamek na pamięć, więc szedłem śmiało w głąb korytarza do schodów i dalej w dół. Schody, podzielone półpiętrem, opadają łukiem. Kiedy znalazłem się na wysokości drugiego piętra zamarłem. W głębi korytarza, z czerni odcinała się jaśniejsza plama ludzkiej postaci. Patrzyłem w nią przez chwilę i kiedy zrozumiałem, że widzę coś, czego tam być nie powinno, wpadłem w panikę. Rzuciłem się do ucieczki skacząc po kilka stopni na raz, robiąc przy tym taki hałas, że z portierni wybiegł zaniepokojony portier.

Kiedy niemal wpadłem na niego, ten głupio zapytał - Co pan? Ducha pan zobaczył?

Odpowiedziałem - Tak! - I szybko wyszedłem.

Strasznie głupio mi było przed samym sobą, że tak się przestraszyłem. Żałowałem, że dałem się ponieść emocjom, zamiast sprawdzić, co widzę w istocie. Później, kilka razy sprawdzałem, czy w ciemnym korytarzu drugiego piętra można coś zobaczyć poza czernią puski. Niestety, tylko ciemność...

 

Powyższą hostorię zdecydowałem się opowiedzieć pierwszy raz, bo mam już do tego zdrzenia dystans i traktuję je, jako jedną z ciekawostek, jakich doświadczyłem.

Przy okazji odwiedzin zamku, zachęcam do obejrzenia starego cmentarza przy ul. Trzmielowickiej, a jak kto lubi pierogi, to najlepsze we Wrocku są w barze przy pętli.

Pozdrawiam "zamkowych" i nową załogę.

 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych