Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy śniła się wam kiedyś wojna ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

piotrGTX.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka razy już w tym roku śniła mi incydent wojenny, który za każdym razem jest bardzo podobny. Jestem sam w mieście, mam poczucie zagrożenia, tak jak by wojna "wisiała" w powietrzu ale jeszcze nie wybuchła. Później kiedy znajduje się na jakimś pagórku, gdzie bardziej widać okolicę, w oddali dostrzegam inne miasto oraz kilka (~12) lecących małych światełek. Zawsze dwa z nich "zmieniają" kurs jedno leci w kierunku tego miast w oddali, a drugie w moim kierunku. Po kilku sekundach światełko "wpada" w miasto, następuje potężny błysk i huk. W tym momencie zaczynam uciekać w kierunku starego budynku. Udaje mi się dojść do piwnicy. Po chwili czuje silny wstrząs i jakaś niewidzialne siła rzuca mną niczym kamieniem, w tym momencie zawsze umieram. 

 

Mieliście kiedyś podobne sny ? :szczerb:


  • 0

#2

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dziesiątki razy śniła mi się wojna na Ukrainie (chociaż wydarzenia ze snu nie pokrywają się z tym, co dzieje się tam teraz), okupacja niemiecka, akcja pod Arsenałem, obozy koncentracyjne, sowieci. W większości snów zachowany jest kanon, czyli wszystko jest tak, jak opisują to w książkach, a to, czego nie wyczytałam mózg dopisuje sobie sam. Zazwyczaj jestem jakimś losowym żołnierzem, chociaż parę razy w takim śnie byłam sobą.

Czyli niestety - nie jest to nic niezwykłego. :szczerb:


  • 0



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Parę razy śniły mi się takie rzeczy, zawsze pomieszane - bycie partyzantem, ale w XXI wieku i na terenach białorusi, albo bycie żołnierzem w Iraku, albo nawet bycie poszukiwanym terrorystą od podkładania bomb w puszkach farby.


  • 0



#4

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kiedyś bardzo często śniła mi się wojna, jak musiałem uciekać przed nalotami i żołnierzami, ostatecznie zawsze albo ginąłem albo trafiałem do obozu koncentracyjnego (raz mnie rozstrzelali za to, że ze współwięźniem czytałem Harrego Pottera i Kamień Filozoficzny jednocześnie, a reguły były takie że jedną książkę może czytać w tym samym momencie tylko jedna osoba). Ostatnio jeśli mi się śni wojna to tylko w formie atomowego holokaustu. Więc taki sen za długo nie trwa. ;)


  • 1

#5

piotrGTX.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh ;) Właśnie moje wojenny sny są bardzo też bardzo krótkie. Rakieta / Bombowiec, ucieczka, bum i koniec :D


  • 0

#6

premier.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja dosc nie dawno mialem taki sen: Znadujac sie na swoim osiedlu nagle uslyszalem dzwiek lecacego samolotu, zdziwilem sie, ze dzwiek ten jest tak wyraznie slyszany, po chwili zza budynkow wylonil sie lecacy samolot, dziwnie pomalowany w jakies fioletowe barwy, lecial nisko nad budynkami, przygladalem mu sie i po chwili zaczalem sobie zdawac sprawe, ze chyba nie jest to jednak samolot. Po kilku sekundach obiekt zaczal opadac by po chwili uderzyc z wielkim hukiem w ziemie gdzies po za miastem. Z przerazeniem stoje i patrze jak w niebo unosi sie gdzyb jak po bombie atomowej. Mija kilka chwil, oczekuje jakiejsc fali uderzeniowej czy czegos takiego, ale pojawia sie mgla, gesta mgla ktora coraz bardziej utrudnia widzenie, i to co pamietam to duza wilgotnosc, na ciele czulem osadzajace sie kropelki wilgoci, przez mysl mi przechodzi, ze to jakis nowy rodzaj broni zastosowanej przez Rosjan. Nie wiem co mam robic, przerazony slysze ponownie ten sam dzwiek lecacego samolotu by po chwili zakonczyl sie on hukiem z drugiej strony miasta, oczywiscie nic juz nie widze, mgla jest tak gesta, ze ledwo widze swoje mokre dlonie i....budze sie.


  • 0

#7

BagiennaSzamanka.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lata temu śniła mi się wojna. Nalot samolotowy podczas, którego chowałam się pod dachem jakiegoś ogromnego ciemnego hangaru a z nieba spadały setki zabitych białych gołębi. Smutne, bo widzę w tym śnie zabity symbol niewinności - gołąbka.


  • 0

#8

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trafiles w czas tym tematem. :) Aktualnie siedze w UK. Naplywaja do mnie niepokajce informacje o konflikcie na ukrainie. Chcac niechcac czlowiek to przezywa i pewnie z tad to wszystko. 4 dni temu mialem mocno realistyczny sen. Jeden z tych co po przebudzeniu sie zaczyna do ciebie powoli docierac, ze to byl tylko sen. W skrocie to bylem w nim jakby reporterem. Polska grala z Rosja w pilke nozna. Wygralismy i mecz byl skomentowany jako nietypowy. Rosyjscy pilkarze bluzgali caly mecz naszych zawodnikow i mieli gdzies te gre. Wraz z ostatnim gwizdkiem zaczal sie najazd. Takie jakby wielkie zaplanowane bum.To  wszytko rosyjskie co przybylo kibicowac wjechalo jak kon trojanski i zaczela sie masowa ucieczka na zachod. Gralem role tego co ma lokum zagranica i chcialem wszystkich bliskich tylko zgarnac tak naprawde nie zszokowany ta sytuacja. Czujacy duza bezradnosc. Nie bylo mowy o walce.

Czy to cos znaczy? Wiem ze nic. Przetworzenie pewnych rzeczy przez moj umysl podczas snu i tyle. Zwykla symulacja zebranych bodzcow. W kazdym badz razie jeden z mocniejszych snow ostatnio. Jakby to czlowiek mogl nagrywac w HD..


Użytkownik nazarek88 edytował ten post 25.08.2014 - 18:16

  • 1

#9

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja ostatnio coś nie mogę zapamiętać swoich snów, nie pamiętam kiedy ostatnio coś mi się śniło.
 
Jedyny sen wojenny jaki pamiętam (a było ich na pewno więcej) śnił mi się jakiś rok temu, cała akcja rozgrywała się w sali od W-F z dawnego mojego gimnazjum, bitwa była w dość starych klimatach (średniowiecznych) byłem Polskim? ryczerzem i z tego co pamiętam ja i moi towarzysze broni walczyli z Krzyzakami?? albo ta ja byłem Krzyżakiem i walczyłem z Polakami? w każdym razie kilku wrogów zabiłem (nawet w tym snie jakby taką adrenaline miałem), a sen się zkończył gdy sam zostałem ranny czy też zabity.

 

Sen nawet mi się podobał, tylko właśnie nie wiem po której stronie walczyłem....wolał bym Krzyżaków ubijać aniżeli swych rodaków....

 

większość moich snów (które pamiętam) jest raczej w klimacje XXX.


Użytkownik Wilkołak edytował ten post 25.08.2014 - 20:48

  • 0

#10

Lemottien.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi bardzo dawno temu śniło się, że wokół mojego domu rozpętała się wojna i widać było tylko błyski i dużo dymu a jedyne co się uchowało to kawałek mojej kuchni w której mama robiła mi jajecznicę...

Później zjawił się duch kobiety w białej sukni unoszący się stopami nad ziemią który ostrzegał przed niebezpieczeństwem.


Użytkownik Lemottien edytował ten post 25.08.2014 - 21:03

  • 0

#11

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Miałem kiedyś niesamowcie realny sen. To było z 10 lat temu a ja go pamiętam jakbym to naprawdę przeżył 2 godziny temu. Sen krótki ale niesamowicie treściwy, nasączony realizmem.

 

Byłem żołnierzem ( nie wiem jakiej narodowości ) ale wiem, że nade mną stało 2 ruskich a ja poklękiwałem przy takiej zardzewiałej siatce. Miałem hełm na głowie i lało jak z cebra. Pamiętam nawet pojedyncze krople wody, które we mnie trafiały. Ruscy coś tam powiedzieli i dostałem kulkę w łeb. Pamiętam nawet uczucie przechodzącej kuli przez mózg. Coś niesamowitego.

 

Od tamtego czasu zaczynam się zastanawiać czy reinkarnacja to nie fakt, gdyż nie wiedzieć czemu od małego bardzo interesowałem się 2 wojną, od małego kibicowałem... Niemcom w piłce nożnej itd ...

 

I tak sobie nie raz myślałem czy to nie było prawdziwe wspomnienie ostatnich moich sekund życia w poprzednim wcieleniu ?


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 26.08.2014 - 19:50

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych