Skocz do zawartości


Zdjęcie

USA rozpoczyna bombardowanie celów w Iraku - zaczęła się III wojna w Iraku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bajzel jaki pozostawili po sobie w Iraku Amerykanie jest ta wielki, że aż trudno to ogarnąć. Kraj, który normalnie funkcjonował został pozbawiony dyktatora i upadł. Podobnie uczyniono zresztą w Libii, która płonie do dzisiaj. Na terenie Iraku pewne podejrzane indywidua ogłosiły niedawno powstanie tak zwanego Państwa Islamskiego. Dzisiaj po raz pierwszy USA zbombardowały pozycje tych Islamistów powracając do wojny w Iraku.

Po oficjalnym wyjściu z Iraku, Stany Zjednoczony uznawały przynajmniej pozory normalności w tym zdemokratyzowanym na siłę kraju. Wszyscy nauczyli się ignorować to, że codziennie setki ludzi ginie w zamachach terrorystycznych. Teraz jednak sytuacja jest dużo poważniejsza, bo nieodpowiedzialna wojenka pod wątłymi przesłankami doprowadziła do restytucji Kalifatu, co wzmaga ryzyko rozpętania wielkiej wojny religijnej, która może ogarnąć cały zamieszkiwany przez muzułmanów świat.

Jeszcze do tego całego bigosu na wschodzie Ukrainy potrzebni nam zarzynający nas Islamiści. Warto zaznaczyć, że wyznawcom Allaha już kazał się szykować na wojnę ich samozwańczy przywódca, Kalif Al-Baghdadi. Jednak dopóki z podatków bogatego zachodu funduje się dostatnie życie europejskich Arabów, można liczyć na spokój. Gdy jednak strumień pieniędzy się skończy zacznie się wielkie plądrowanie.

 

Można powiedzieć, że dzisiaj rozpoczęła się trzecia wojna iracka. Amerykanie dokonały dzisiaj bombardowania na froncie wojny prowadzonej między islamskimi bojownikami, a Kurdami. Trwa tam od niedawna regularna kampania wojenna z wykorzystaniem artylerii i to właśnie pozycje islamistów z ISIS były pierwszym celem amerykańskich ataków. Wiadomo, że bombardowania dokonano operując z lotniskowca George Bush. Wykorzystano do tego naprowadzane laserem bomby zrzucone z dwóch samolotów F/A-18 Hornet.

 

żródło - ZnZ.pl


  • 0



#2

Dobo.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak dobrze napisałeś bajzel. Do czego dążą Ci amerykanie bo ja już się pogubiłem..


  • 0

#3

razzish.
  • Postów: 90
  • Tematów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

jak dobrze napisałeś bajzel. Do czego dążą Ci amerykanie bo ja już się pogubiłem..

 

Sprzątają to co zaczęli, czyli Iracką policję która dołączyła do ISIS.


  • 0

#4

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydarzenia w Iraku w ocenie Mariusza Max-Kolonko :

 


  • 3



#5

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

duża część tamtejszych ludzi chyba nigdy nie wypatrywała amerykanów jak teraz.Jak widze co tam wyprawiają to naprawdę jestem za nalotami,tym ludziom  trzeba pomóc!Inna kwestią jest kto ten syf zrobił ale naprawdę to co tam się dzieje to jakaś masakra...Widziałem gościa w koszulce interu,któremu ścieli głowe,właśnie takie rzeczy jak ta koszulka przypominają,że tam też żyją ludzie ,którzy mają inne zainteresowania niż kałach i maczeta.... 


  • 0

#6

letskilleachother.
  • Postów: 9
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie już to widzieliście — wiadomość z wczoraj — ale nie zauważyłam, by ktoś to gdzieś wrzucił, dlatego:

 

http://www.tvn24.pl/...rza,460484.html

 

Ot, islam, pokojowa religia.


Użytkownik letskilleachother edytował ten post 21.08.2014 - 22:17

  • 0

#7

gres14.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Eh kogo tu popierać ? nieważne czy muzułmanów czy "amerykanów", i tak dojdzie do III wojny światowej z byle czego.


  • 0

#8

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie teraz amerykanie powinni wrócic z podwojoną siłą i wybić doszczętnie ta hołotę. Powinien to być rpzykład ze swiat nie bedzie obojętnie patrzył na takie barbarzyństwo. Naloty powinny byc zintensyfikowane, 24h na dobe. Atakować precyzyjnie silnie i bezlitośnie


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 22.08.2014 - 12:23

  • 0

#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Media jakoś mało o tym piszą, ale w Iraku jest jeszcze trzecia siła - Kurdowie. Pragną utworzyć kurdystan na granicy Iraku i Syrii i jak na razie są jedyną siłą jaka dość skutecznie zwalcza ISIS. Ostatnio wyparli islamistów z największej irackiej zapory wodnej, co ma takie znaczenie, że gdyby terroryści spuścili z niej wodę mogliby zalać szereg miast ze stolicą włącznie.


  • 0



#10

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę, że nie wyparli by ich z tej tamy bez uprzednich nalotów US Air Force. Szkoda, że mają takie precyzyjne te bombki. Jaja by były jakby sami niechcący rozwalili tę tamę.

 

Wie ktoś czy można gdzieś jeszcze zobaczyć cały film z egzekucji ? 

Bo na początku był dostępny w całości, może komuś udało się go uchować przed skasowaniem ?

 

Myślę, że my tutaj w Polsce nie do końca rozumiemy o co im się rozchodzi. Mamy tylko to co nam pokażą w TV i innych mediach.

Kurdowie, Talibowie, Jazydzi i inni tacy Dzihadyści mają swoje problemy od wieków. To tak jak by taki przykładowy Kurd miał wiedzieć coś o unii Polsko-Litewskiej albo dlaczego mamy żal do Niemców. Nie zrozumiemy tego konfliktu.

 

Zastanawiam się tylko, dlaczego zawsze USA uczestniczy w tych konfliktach, dlaczego to im wolno najeżdżać inne kraje. Kto i co im daje przyzwolenie na mieszanie się w nie swoje sprawy i stać na straży świata...  "zachodniego".  


Użytkownik Mastiff edytował ten post 22.08.2014 - 13:29

  • 0

#11

Citrus limon.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na wykopie jest akurat artykuł ze zdjęciami z Iraku. Uprzedzam, że te ostrzeżenia dla oglądających nie są przesadą:
http://forumdlazycia...roslych-18-lat/


  • 0

#12

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nawet w to nie klikam i nikomu nie polecam. Kiedys oglądałem filmik jak rosyjska mafia obcina gościowi głowę to miałem traumę przez miesiąc ...


  • 0

#13

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podobnie zachowywali się chrześcijanie w średniowieczu w tamtejszej Europie w stosunku do niewiernych. Religia w oczach osób głupich zawsze będzie problemem.


Użytkownik mpiwowski edytował ten post 25.08.2014 - 04:14

  • 3

#14

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mpiwowski

Ale przecież to religia pokoju hue hue hue :lol . Znajda się na pewno tacy co napiszą coś w stylu "ale przecież to było i minęło teraz są bardziej tolerancyjni". Dla mnie każda religia to podziały i wieczne spory, konflikty, wojny, bez względu na to czy to chrześcijaństwo czy np islam. W większej czy mniejszej wadze, ale jednak.


  • 0

#15

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Islam to religia pokoju: jak wszyscy wyznają Islam, to jest pokój. Chyba że jakaś grupa wyznaje go nie tak, jak trzeba. A jak trzeba decyduje silniejszy...

Dawać demokrację "prymitywnym" krajom muzułmańskim to jak zakładać świni siodło i spodziewać się wygrania derby. Kiedyś muzułmanie wyprzedzali Europę pod względem rozwoju kulturowego, społecznego i naukowego o kilka wieków. Teraz są kilka wieków za Europą. I choć większość z nich to normalni ludzie, to jakoś nie zwalczają co większych fanatyków spośród siebie...

A USA walczy z ISIS tylko dlatego, że się ich boją i boją się powtórki z WTC i utraty tańszej ropy...

Użytkownik Urgon edytował ten post 25.08.2014 - 10:36

  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych