Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupno PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#31

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ok dzięki. To że nie jest wydajna(jak mogłem napisać wydatna?..wtf?) to moim zdaniem "stereotyp". Na mojej karcie zintegrowanej gdy chodzą płynie, jedyny problem to taki że laptop się strasznie szybko przegrzewa. 



#32

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Słyszałem od kolegi Informatyka że im więcej ramu tym bardziej wydatna karta(zintegrowana).

Osobiście uważam, że w dzisiejszych czasach nadużywa się terminu "informatyk". Szczególnie w określeniu domorosłych pasjonatów, którzy nie zawsze składają dobre rady. Zintegrowana karta graficzna (a raczej system operacyjny obsługujący w. w.) korzysta z pewnej ilości pamięci, to fakt, ale nie wiem jak miałoby to poprawić "wydajność" karty.

 

Na mojej karcie zintegrowanej gdy chodzą płynie, jedyny problem to taki że laptop się strasznie szybko przegrzewa.

Nie miałem dużej styczności z kartami zintegrowanymi w takim użytku (gry), ale duża część osób w internecie, która narzeka na słabą wydajność swoich komputerów w grach okazuje się mieć nisko-wydajne karty zintegrowane. Dodatkowo w porównaniu z "zewnętrznymi" kartami wypadają po prostu blado.
Ten jedyny problem może przynieść bardziej niepożądane skutki. Wysoka temperatura podzespołów niesie ze sobą niestabilną pracę, a dalej możliwość utraty sprawności któregoś z podzespołów. Proponuję jakąś podstawkę chłodzącą lub jakieś inne rozwiązanie.





#33

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

    Ten jedyny problem może przynieść bardziej niepożądane skutki. Wysoka temperatura podzespołów niesie ze sobą niestabilną pracę, a dalej możliwość utraty sprawności któregoś z podzespołów. Proponuję jakąś podstawkę chłodzącą lub jakieś inne rozwiązanie.

 

 

Co do temperatur, to polecam zrobić undervolting procka jak i karty. Jednak ostrzegam, że trzeba to robić bardzo rozważnie. Podkładka też może dużo dać ale musi być dobrze dobrana do lapka, bo jak będzie chłodzić plastik to za dużo nie da. Lepiej żeby wiała w otwory wentylacyjne. Nie którzy to nawet przycinali dolną klape aby dać oddychać podzespołom. :D


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 05.08.2014 - 20:54




#34

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No jak na razie mam opinie twoją i jego, nie poparte żadnym argumentami. Mógłbyś poszerzyć odpowiedź? Bo właśnie planowałem zakup ram.

Nie bardzo jest co poszerzać. Rozmiar pamięci karty graficznej nie ma żadnego znaczenia dla wydajności, niezależnie od tego, czy mowa o karcie standardowej, czy zintegrowanej. Pomijam ekstremalne przypadki typu 64/128MB. Wydajność karty uzależniona jest od chipsetu, przepustowości szyny, taktowania i paru innych parametrów, ale akurat wielkość pamięci RAM nie ma najmniejszego znaczenia. Jeśli Twój kolega "informatyk" uważa inaczej, po prostu nie bierz pod uwagę jego zdania w przyszłości, bo ma ewidentnie kardynalne wręcz luki w posiadanej wiedzy.

 

P.S. MogłAbyś.





#35

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No jak na razie mam opinie twoją i jego, nie poparte żadnym argumentami. Mógłbyś poszerzyć odpowiedź? Bo właśnie planowałem zakup ram.

Rozmiar pamięci karty graficznej nie ma żadnego znaczenia dla wydajności, niezależnie od tego, czy mowa o karcie standardowej, czy zintegrowanej.


Rozmiar pamięci karty graficznej ma znaczenie dla wydajności tyle, że nie bezpośrednio. Im więcej karta posiada własnej pamięci, tym więcej tekstur i w wyższej rozdzielczości może przechowywać i tym rzadziej ma potrzebę doczytywania ich. Jest to oczywiście czynnik drugoplanowy, ale czasami jest widoczny.
Podobnie jest z pamięcią RAM. Współczesne systemy operacyjne ładują do niej ile mogą i można dostrzec różnicę w pracy systemu z 1GB ramu i np. z 4GB ramu.

#36

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gtx 770 lub 760 Ti minimum 2 gb ramu - najlepiej zeby mialy 3 - 4 .

Procek minimum i5 ( 4690K)  najelpiej i7 - i kupic taki ktory sie da podkrecic 

16 GB ram

ssd 240 GB

plyta Gigabyte na sokecie z97

do gta potrzeba bedzie prawdopodobnie duza moc obliczeniowa karty graficznej, wiec kupowanie 6xx mija sie z celem 760GTX minimum / ewentulanie jakis konkurent w postaci Ati - R9 280 ?

 

jakbym mial wybór tą kase zainwestowal bym w playstatin 4 ;) konsola na kolejne 5 - 7 lat bedzie miala super wypasne gry a pc zestarzeje sie juz po 2 . ( za reszte kupic tablet albo budzetowego lapka do netu poczty i innych duperleli



#37

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Konsola ma brzydszą grafikę, wychodzi na nią mniej gier, ogólnie strategia odpada(brak myszki) i za kasę jaką byś wydał na PS 4(już lepiej XboXa) można złożyć świetny pecet. Nie zgodzę się z tym że za 2 lata bd do niczego, za to za 3 lata wyjdzie nowa konsola i będziesz musiał robić przesiadkę ;) Dodatkowo na PC masz modyfikację do gier(wyobrażasz sobie Skyrim bez modów?) i możesz zainstalować na nim programy. Konsola jest tylko do gier( i to do nie wszystkich).


Użytkownik Nanorobot edytował ten post 07.08.2014 - 21:00


#38

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@ jeśli chodzi o playstation to można podłączyć zwykłą mysz od PC to samo z klawiaturą. Wprawdzie nie mam ps4 tylko ps3 ale działa elegancko i współpracuje ze wszystkimi grami w których potrzebna jest mysz. Za trzy lata na pewno nie wyjdzie nowa konsola. Z reguły okres ten trwa minimum pięć lat. I przez cały ten czas możesz grać w najnowsze gry w maksymalnej jakości bez potrzeby inwestowania w modernizację sprzętu. Co do grafiki to kwestia telewizora. ja mam 42 calową plazmę full hd 3d. Dosyć dużo gier na ps3 oferuje grafikę 3D i do tego w pakiecie  odtwarzacz blu-ray obsługiwany pilotem do telewizora (xbox tego nie ma :szczerb: ) z resztą tym samym pilotem obsługuję przeglądarkę internetową. A to wszystko na ps3. Jeżeli chodzi o ps4, to myślę że warto poczekać jeszcze parę miesięcy aż cena trochę spadnie i rynek gier się ustabilizuje. Konfrontację ps4 i xbox one moim zdaniem wygrywa ps4 wystarczy porównać specyfikację. Siłą xboksa360 i one jest jedynie Kinect. ale bądżmy szczerzy ile czasu jesteś w stanie gibać się przed telewizorem.  Z resztą PS ma swoje Ps eye dzięki któremu mogę rozglądać po wnętrzu samochodu i spoglądać w lusterka ruszając głową podczas gry w najnowsze Gran Turismo 3D dostępnej WYŁĄCZNIE na PS.

 

Z drugiej strony warto też mieć dobrego pc- eta.  

Żeby nie było. Mam ps3 i peceta może nie nowego bo składałem go z używanych części jakiś rok temu, ale daje radę :) jedyna nowa część to zasilacz 960W  Bo na starym 500W grafika się nie odpalała :szczerb:   

 

A i jeszcze jedno. na ps też są mody :)


Użytkownik pan juzek edytował ten post 07.08.2014 - 21:36




#39

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gtx 770 lub 760 Ti minimum 2 gb ramu - najlepiej zeby mialy 3 - 4 .

Procek minimum i5 ( 4690K)  najelpiej i7 - i kupic taki ktory sie da podkrecic 

16 GB ram

ssd 240 GB

plyta Gigabyte na sokecie z97

do gta potrzeba bedzie prawdopodobnie duza moc obliczeniowa karty graficznej, wiec kupowanie 6xx mija sie z celem 760GTX minimum / ewentulanie jakis konkurent w postaci Ati - R9 280 ?

 

jakbym mial wybór tą kase zainwestowal bym w playstatin 4 ;) konsola na kolejne 5 - 7 lat bedzie miala super wypasne gry a pc zestarzeje sie juz po 2 . ( za reszte kupic tablet albo budzetowego lapka do netu poczty i innych duperleli

Toż to highend. Odpali GTA V na high/ultra. Taki zestaw, przy okazji, wyniesie z 4/5 kafli.

Co do konsoli. Może się rozpętać kolejna święta wojna, ale. Mając PC i jakieś konsole starszej generacji możesz zrzucić ich BIOS i emulować je na komputerze. Tak więc PC oferuje obsługę wszystkich tytułów, które wyszły od początku do teraz + emulację konsol do 5. generacji. Na PS4 pograsz tylko w to, co wyszło na PS4, ew. to co Sony udostępni w swoim serwisie.

 

(wyobrażasz sobie Skyrim bez modów?)

TAK! Przeszedłem go całego :D.


Użytkownik Lis edytował ten post 07.08.2014 - 21:45




#40

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Co do konsoli. Może się rozpętać kolejna święta wojna, ale. Mając PC i jakieś konsole starszej generacji możesz zrzucić ich BIOS i emulować je na komputerze. Tak więc PC oferuje obsługę wszystkich tytułów, które wyszły od początku do teraz + emulację konsol do 5. generacji. Na PS4 pograsz tylko w to, co wyszło na PS4, ew. to co Sony udostępni w swoim serwisie.

Heh jasne to może podaj jakiegoś linka do emulatora ps3 i do tego minimalne wymagania sprzętowe.





#41

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Polecam przeczytać mój post jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem :).
 

+ emulację konsol do 5. generacji

Ba, pomyliłem się nawet, chodziło mi o 6. generację konsol.

 

Odsyłam do popularnej encyklopedii:
http://pl.wikipedia....

 

@down,

Wiem dokładnie, ile straciłem, Nanorobot :). To była świadoma decyzja - grać bez modów, tak jak twórcy zaprojektowali grę.


Użytkownik Lis edytował ten post 07.08.2014 - 22:24




#42

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

TAK! Przeszedłem go całego :D.

To nie wiesz ile straciłeś, nie mówiąc o modach użytkowych(nie wkurzało się to że miasta i wsie są małe, a każdy strażnik ma taką samą zbroje, tak samo jarl? Mody to zmieniają..) to taka grafika: http://static.fjcdn....260_4965359.jpg robi wrażenie (radzę spojrzeć dla tych co mówią że na PC nie ma mocnej grafy).

 

Nie wiem co jest lepsze, PS czy Xbox napisałem tak tylko dlatego że jak powiesz na dzielnicy że masz Xboxa to laski piszczą, w przeciwieństwie do PS ( xD). Co do grafiki to nie będę sypał linkami, wpisz w google hasła typu "grafika na konsoli będzie gorsza" i zobaczysz jak wiele gier musi zostać zmienione na konsole. Nie tyczy się to również grafiki ale i samej tezy użytkowania. Nawiązując do wyżej wymienionej gry, przez konsole wersja na PC miała zmienione Menu, dopasowane pod PS czy Xboxa(na szczęście mod SkyU to zmieniał). Weźmy chociaż by inną popularną grę, Maincraft, wiele zostało zmienione na konsoli. Co do myszki i klawiatury, słyszałem że wygląda to fatalnie na konsoli, no ale skoro sam używasz i mówisz inaczej to pewnie masz rację. A co do modyfikacji do gier to jakoś nie słyszałem, na jakiej zasadzie to działa? 

 

PS. Co do Emulatorów, świetna sprawa(kolejny plus dla PC). Dzięki nim pograłem sobie w God of War, polecam :)


Użytkownik Nanorobot edytował ten post 07.08.2014 - 22:15


#43

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam przeczytać mój post jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem :).
 

+ emulację konsol do 5. generacji

Ba, pomyliłem się nawet, chodziło mi o 6. generację konsol.

 

Odsyłam do popularnej encyklopedii:
http://pl.wikipedia....

 

@down,

Wiem dokładnie, ile straciłem, Nanorobot :). To była świadoma decyzja - grać bez modów, tak jak twórcy zaprojektowali grę.

Przeczytałem ze zrozumieniem. Dlatego zapytałem się o emulator ps3 bo to chyba słaby argument że PC jest lepsze ponieważ możesz grać w gierki (szósta generacja ;p ) które mogę odpalić na swoim telefonie :szczerb:

Z resztą nie ważne. Moim zdaniem jeżeli lubisz szpilnąć sobie w cokolwiek warto mieć zarówno  konsolę jak i PC. Jaka konsola? Jaki pecet? to kwestia indywidualna determinowana tym co Cię kręci. Warto mieć konsolę pod telewizorem bo gdy przyjdzie sąsiad z dzieciakami to po prostu wciśniesz guzik i wszyscy się klaszczą a i jest wiele rzeczy do których niezbędny jest PC. Wiele naprawdę fajnych gier jest robione tylko na konsole. I wiele gier się na nią nie nadają. Co do grafiki na ps3 to cóż można rzec, konsola ma swoje lata ale pamiętajmy że w dniu premiery ps3 zestaw komputerowy generujący grafikę 3D w czasie rzeczywistym  (chodzi mi o gry) kosztował majątek. Cały problem polega na tym że programiści tworzący gry na PC napotykają na problem posiłkują się możliwością użycia nowego sprzętu.To znaczy gdy wypasiona grafika nie śmiga dobrze trzeba zapodać lepszą kartę i dodać opcje w menu umożliwiającą grę w gorszej jakości bez nowych bajerów i na starszym sprzęcie. Natomiast konsola to system zamknięty i skończony. Można wymienić twardziela dokupić kontroler ale sam zestaw się nie zmienia. Dlatego programiści muszą się bardziej postarać i zrobić to co zamierzają na sprzęcie który mają do dyspozycji. Kiedyś w jakimś piśmie komputerowym (nie pamiętam dawno było)  Spotkałem się ze stwierdzeniem że żeby wyciągnąć 100% możliwości danej konsoli do gier programiści potrzebują pięciu lat. Jeżeli chodzi o PC to nie ma problemu :/  najnowsza gra nie działa w najwyższych ustawieniach ? kup nową kartę więcej pamięci a najlepiej nowy komputer za grubą kasę, jeśli nie to spoko graj w swoją ulubioną grę ale musisz się pogodzić z grafiką rodem z minecraft.





#44

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Polecam przeczytać mój post jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem :).
 

+ emulację konsol do 5. generacji

Ba, pomyliłem się nawet, chodziło mi o 6. generację konsol.

 

Odsyłam do popularnej encyklopedii:
http://pl.wikipedia....

 

@down,

Wiem dokładnie, ile straciłem, Nanorobot :). To była świadoma decyzja - grać bez modów, tak jak twórcy zaprojektowali grę.

Przeczytałem ze zrozumieniem. Dlatego zapytałem się o emulator ps3 bo to chyba słaby argument że PC jest lepsze ponieważ możesz grać w gierki (szósta generacja ;p ) które mogę odpalić na swoim telefonie :szczerb:

Z resztą nie ważne. Moim zdaniem jeżeli lubisz szpilnąć sobie w cokolwiek warto mieć zarówno  konsolę jak i PC. Jaka konsola? Jaki pecet? to kwestia indywidualna determinowana tym co Cię kręci. Warto mieć konsolę pod telewizorem bo gdy przyjdzie sąsiad z dzieciakami to po prostu wciśniesz guzik i wszyscy się klaszczą a i jest wiele rzeczy do których niezbędny jest PC. Wiele naprawdę fajnych gier jest robione tylko na konsole. I wiele gier się na nią nie nadają. Co do grafiki na ps3 to cóż można rzec, konsola ma swoje lata ale pamiętajmy że w dniu premiery ps3 zestaw komputerowy generujący grafikę 3D w czasie rzeczywistym  (chodzi mi o gry) kosztował majątek. Cały problem polega na tym że programiści tworzący gry na PC napotykają na problem posiłkują się możliwością użycia nowego sprzętu.To znaczy gdy wypasiona grafika nie śmiga dobrze trzeba zapodać lepszą kartę i dodać opcje w menu umożliwiającą grę w gorszej jakości bez nowych bajerów i na starszym sprzęcie. Natomiast konsola to system zamknięty i skończony. Można wymienić twardziela dokupić kontroler ale sam zestaw się nie zmienia. Dlatego programiści muszą się bardziej postarać i zrobić to co zamierzają na sprzęcie który mają do dyspozycji. Kiedyś w jakimś piśmie komputerowym (nie pamiętam dawno było)  Spotkałem się ze stwierdzeniem że żeby wyciągnąć 100% możliwości danej konsoli do gier programiści potrzebują pięciu lat. Jeżeli chodzi o PC to nie ma problemu :/  najnowsza gra nie działa w najwyższych ustawieniach ? kup nową kartę więcej pamięci a najlepiej nowy komputer za grubą kasę, jeśli nie to spoko graj w swoją ulubioną grę ale musisz się pogodzić z grafiką rodem z minecraft.

No niezbyt uważnie jednak, skoro wytykasz mi błąd tam, gdzie go nie ma. Nigdzie nie napisałem o emulacji siódmej generacji, co mimo wszystko jest możliwe, tylko potrzeba zdolnych programistów-hobbystów i naprawdę dobrego sprzętu. Może nie dziś, może nie jutro, ale emulacja Twojego kochanego PS3 nastąpi :P.

 

Co do dalszej części. Od jakiegoś czasu (kilku lat) producenci gier, którzy wydają wersje na PC świadomie źle je optymalizują, aby skłonić posiadaczy "piecy" do kupna konsol. To fakt. Niech przykładem będzie ostatnie Call of Duty, gdzie producenci na początku zamieścili w grze wymaganie 6 GB RAMu, podczas gdy faktyczne wykorzystanie pamięci nie przekroczyło 2 GB. Watch_Dogs, dla których wersja pecetowa była umyślnie ograniczona?





#45

Dobo.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a0a6081a1ade9.jpg

Wybrać windows7 czy 8? Co sądzicie o takiej konfiguracji?

http://www.ebay.com/...=item486ac1fc4c


Użytkownik Dobo edytował ten post 08.08.2014 - 01:02



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych