Skocz do zawartości
Zdjęcie

15 najbardziej okrutnych kar śmierci ( 18 + )


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Simba.

  Simbarosa

 • Postów: 431
 • Tematów: 290
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dziś przedstawimy 15 najbardziej brutalnych metod egzekucji jakie zrodziły się z najbardziej mrocznych zakamarków ludzkiego umysłu. Cierpienia jakie one przyniosły nigdy nie opisze się zwykłymi słowami, na myśl przychodzi jedynie słynne motto z "Medalionów" Zofii Nałkowskiej- "ludzie ludziom zgotowali ten los".

 

 

 

15. Pogrzebanie żywcem

 

ra5jbq.jpg   29wv2nd.jpg

 

Pochowanie żywcem otwiera listę najbardziej brutalnych metod egzekucji. Ta straszna śmierć pochodzi z czasów przed Chrystusem. Była to ówcześnie popularna kara wymierzana zarówno przez jednostki jak i grupy.

 

Mordercy najczęściej swoje ofiary krępowali po czym umieszczali ich ciała w wykopanym dole i grzebali je żywcem. Z najnowszej historii takich przypadków możemy doszukać się w masakrze nankińskiej dokonanej przez wojska japońskie na ludności chińskiej z miasta Nankin. Japończycy uśmiercili wtedy od 50 tys. do 400 tys. ludzi m.in. tą metodą śmierci.

 

14. Śmiertelne ugryzienie

 

20af2hf.jpg

 

Kolejną straszną formą tortur i egzekucji było wrzucenie do dołu wypełnionego jadowitymi wężami. Gady te najczęściej były głodzone przez kilka tygodni co wzniecało ich agresję. Śmiercią taką zginęło kilku znanych przywódców w tym nordycki władca Ragnar Lodbrok. Inną formą było także wrzucenie skazanych do kałuż bądź zbiorników wodnych, w których znajdowały się wodne węże.

 

13. Kocie łapy

 

2nu419w.jpg   1pj77k.jpg

 

Kocie łapy z ang. the spanish tickler było popularnym urządzeniem tortur stosowanym powszechnie w średniowiecznej Europie. Za pomocą kocich łap rozszarpywano skórę, mięśnie i kości ofiar.

 

Skazanych często publicznie nago przewiązywano do murów czy drewnianych pali po czym następnie zaczęto ich okaleczeć. Zazwyczaj zaczynano od kończyn czy pleców, twarz i szyja zawsze została okaleczana na końcu.

 

12. Kara tysiąca cięć

 

2lkg1s8.jpg   179yyu.jpg

 

Língchí w tłumaczeni oznacza powolne krojenie bądź powolną śmierć opisaną jako karę tysiąca cięć. Praktykowana od 900 r.n.e. do 1905 r. w Chinach. Zamysłem tej publicznej egzekucji było, aby ofiara cierpiała jak najdłużej. Polegało to na przywiązywaniu skazańców do drewnianego pala i metodycznym odcinaniu ich części ciała.

 

Mogło to trwać nawet cały dzień! Według konfucjańskiej zasady człowiek pocięty na kawałki nie może zaznać spokoju po śmierci, a więc tortury trwają nadal w życiu pozagrobowym.

 

11.  Palenie na stosie

 

295tr1l.jpg

 

Śmierć na drodze spalenia jest znana człowiekowi już od starożytności. Taka forma kary była związana często z przestępstwami takimi jak zdrada czy czary. Dokonywano jej najczęściej w centrum miast, gdzie było dużo gapiów. Ofiary przywiązywano do drewnianych słupów, a pod ich nogami układano stos z drewna i podpalano go. Ofiara najczęściej umierała od uduszenia się czadem bądź innymi składnikami z dymu. Taki sposób uśmiercania jest uważany za jeden z najwolniejszych sposobów zabijania.

 

10. Obrączkowanie

 

14c9112.jpg

 

Obrączkowanie czyli necklacing powszechnie praktykowane jest w Afryce Południowej, niestety nadal do dziś. Necklacing polega na nałożeniu ofierze na głowę bądź piersi gumową oponę wypełnioną benzyną i podpaleniu jej. Obrączkowanie powoduje, że ciało człowieka zaczyna się topić!

 

9. Łamanie słoniem

 

1exk6e.jpg

 

W południowej i południowo-wschodniej Azji, hindusi wyszkolili słonie w niesieniu śmierci człowiekowi. Zwierzęta zabijały na dwa sposoby: pierwszy to rozdeptywanie ofiary,a drugi to powolne miażdżenie poszczególnych części ciała. W późniejszym czasie taką koncepcje przejęły rzymskie wojska zabijając w ten sposób swoich dezerterów.

 

8. Pięć cięć

 

28te36b.jpg

 

Jest to forma chińskiej kary śmierci, której koncepcja jest łatwa do uchwycenia. Pięć cieć polega na odcięciu pięciu fragmentów ciała: nosa, ręki, nogi, kastracji i odcięcia talii. Pomysłodawcą takiej metody egzekucji był chiński premier Li Si, który został stracony w ten sam sposób.

 

7. Kolumbijski krawat

 

( zdjęcie zbyt drastyczne )

 

Jest to rodzaj bardzo wyrafinowanego rodzaju śmierci oznaczonego wielkim okrucieństwem. Gardło ofiary nacina się w taki sposób, aby zrobić w nim otwór przez, który wyciąga się język. Ma to przypominać krawat. Praktykowano to podczas wojen domowych w Kolumbii(La Violencia) prowadzone między 1948, a 1958 r. Taki sposób uśmiercania służył głowie zastraszaniu innych.

 

6. Wleczenie, powieszenie i ćwiartowanie

 

5n82ec.jpg

 

Karą dla mężczyzn za zdradę stanu w średniowiecznej Anglii było wleczenie, powieszenie i poćwiartowanie. Mimo, że została zniesiona w 1814 roku, to odpowiadała za setki, a może nawet tysiące zgonów. Sposób jej wymierzania był następujący. Skazańca przywiązywano do drewnianego pala, który ciągnął za sobą koń do miejsca egzekucji. Tam go wieszano na krótki okres czasu, aż stanie się "prawie martwy". Po czym kastrowano go i patroszono.  Wyciągnięte wnętrzności i genitalia palono przed ofiarą. Na końcu ścinano mu głowę i ćwiartowano na 4 części.

 

5. Buty z cementu

 

2hrlv8y.jpg

 

Metoda stworzona przez amerykańską mafię, polega na umieszczeniu stóp ofiary wewnątrz bloków żużlowych, które następnie zalewa się cementem. Ofiarę z butami cementowymi wrzuca się do wody. Ta forma śmierci jest praktykowana w czasach dzisiejszych, od niej pochodzi termin "śpi z rybam".

 

4. Gilotyna

 

28cd6x5.jpg

 

Gilotyna jest jedną z najbardziej znanych kar śmierci. Składa się ona z ostrza przymocowanego do liny, głowa ofiary jest unieruchomiona, gdy puszcza się linę ostrze spada na głowę ofiary niemal natychmiast ją odcinając. Taki sposób zabijania jest pozornie humanitarną metodą egzekucji dopóki ofiary nie okazują się żywe po dokonanym akcie. Ludzie będący świadkami takiej egzekucji mówili, że ofiary, którym odcięto głowy czasami mrugały oczami bądź ruszały ustami. Eksperci wysnuli teorię, według której szybkość ostrza nie przerwała pracy mózgu doprowadzając do tego, że skazańcy zostawali przytomni.

 

3.  Republikański Ślub

 

29w5nac.jpg

 

Republikański Ślub być może nie jest najbardziej okrutną karą śmierci, ale z pewnością jest jedną z bardziej intrygujących. Taka forma egzekucji pochodzi z Francji, gdzie wiązano ze sobą dwie nagie osoby- mężczyznę i kobietę, zwykle w podobnym wieku i wrzucano ich do wody. W niektórych przypadkach, gdy brakowało wody zamiast utonięcia stosowano przebijanie mieczem jednej i drugiej ofiary.

 

2. Ukrzyżowanie

 

az6peu.jpg

 

Ukrzyżowanie jest znane wszystkim z najbardziej powszechnego względu, gdyż tak zabito Chrystusa. Ukrzyżowanie polega na przybiciu do drewnianego krzyża rąk i nóg ofiary. Skazany wisi na krzyżu, aż do chwili swojej śmierci, która trwa  zwykle jeden dzień.

 

1. Byk z brązu

 

2uzf8rk.jpg

 

Byk z brązu czyli brazen bull zwany czasami sycylijskim bykiem jest jedną z najokrutniejszych metod tortur i egzekucji z czasów zamierzchłych. Brazen bull jest najstarszym znanym narzędziem kaźni , którego zaczęto używać ok. 570–554 p.n.e. Jako pierwszy tak okrutną śmierć zapoczątkował Falaris, tyran sycylijskiego miasta Akragas.  Byk z brązu miał u góry otwór przez, który wkładano skazańca, a następie rozpalano pod nim ogień, tak aby ofiara upiekła się żywcem. Narzędzie zostało skontrowane w taki sposób, aby krzyki ofiar wychodzące na zewnątrz brzmiały melodyjnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło : http://zagadkowe-zja...ar-smierci.html


 • 11#2

Kazuhaki.
 • Postów: 588
 • Tematów: 176
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

13. Słyszałem, że kocie łapy  były narzędziem tortur, a nie egzekucji.

 

1. Podobno sam wynalazca byka został w nim stracony w ramach testów.


 • 1#3

TrueGranD.
 • Postów: 18
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pogrzebany żywcem, nawet nie jestem sobie wstanie wyobrazić co czuje taki człowiek.
 • 0

#4

Blitz Wölf.
 • Postów: 495
 • Tematów: 7
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kazuhaki:

13. Słyszałem, że kocie łapy  były narzędziem tortur, a nie egzekucji.

Myślę, że można nimi zarówno torturować, jak i zabić - zależy od techniki.

1. Podobno sam wynalazca byka został w nim stracony w ramach testów.

Ponoć Falaris, który wtedy rządził kazał wynalazcy wejść do środka, żeby pokazał jak ów przyrząd działa. No i wszedł...


 • 0#5

Connor.

  Kings Never Die

 • Postów: 1674
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taki sposób zabijania jest pozornie humanitarną metodą egzekucji dopóki ofiary nie okazują się żywe po dokonanym akcie.

Prawdopodobnie dlatego głowy ofiar unoszono nad tłum, aby ofiara po raz ostatni ujrzała ludzi, których zdradziła/oszukała itp.

 

1. Podobno sam wynalazca byka został w nim stracony w ramach testów.

 

Ponoć Falaris, który wtedy rządził kazał wynalazcy wejść do środka, żeby pokazał jak ów przyrząd działa. No i wszedł...

Mówią o tym w filmiku... Chodziło o przetestowanie samej rury.


 • 0#6

Zaciekawiony.
 • Postów: 7524
 • Tematów: 77
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tą gilotyną to mit - przecięcie rdzenia kręgowego wywołuje porażenie układu nerwowego i natychmiastową utratę przytomności, gwałtowna utrata krwi także. Obserwowane ruchy powiek czy ust były odruchami nerwowymi, podobnymi do tych jakie wykazuje karp po odcięciu łba.


 • 2#7

Tesla.
 • Postów: 92
 • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest wymienionych kilka form zabijania, w miejsce których jako bardziej brutalne nadawałoby się nabicie na pal. Raczej okrutniejszą karą było wylądować na palu i umierać nawet 3 dni, niż dostać betonowe buciki.

 

 

Edit:

kilka ciekawych kar za http://www.historycy.org/:

 

Jeśli chodzi o tortury śmiertelne, to jedną z najbardziej bolesnych jest z pewnością przepiłowanie, o którym była mowa. Warto jednak nadmienić, dlaczego wieszano delkwenta do góry nogami. Cała przemyślność takiego sposobu polega na tym, że dzięki temu iż krew spływała do głowy zachowywał on przytomność prawie do samego końca.

-czasami do przepiłowywania wykorzystywano linę żeby dłużej trwało...

 

 

Najstraszniejsza jednak dla mnie (psychologicznie) - poza wspomnianą śmiercią z okładaniem mięsem - jest przywiązywanie nieszczęśnika przy mrowisku. Przy czym smarowanie głowy miodem to zabawa dla grzecznych dzieci. Profesjonaliści używali rury. Jeden koniec był w mrowisku, a drugi w ustach lub odbycie ofiary.

 

jeszcze czasami więziono w dzbanie, karmiono i pozwalano aby nieczystości i robactwo zrobiło swoje...


Użytkownik Tesla edytował ten post 28.07.2014 - 17:18

 • 2

#8

Shay.

  Herszt Bandy

 • Postów: 356
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tą gilotyną to mit - przecięcie rdzenia kręgowego wywołuje porażenie układu nerwowego i natychmiastową utratę przytomności, gwałtowna utrata krwi także. Obserwowane ruchy powiek czy ust były odruchami nerwowymi, podobnymi do tych jakie wykazuje karp po odcięciu łba.

 

Nie do końca.

 

Czytałem kiedyś o człowieku( którego nazwiska ani pochodzenia sobie teraz nie przypomnę), który to mając być straconym powiedział swoim uczniom, że przeprowadzi swój ostatni eksperyment.

 

Miał on polegać na sprawdzeniu właśnie, czy osoba" ścięta" zachowuje świadomość, a jeśli tak- to na jak długo.

 

Człowiek, o którym czytałem nakazał uczniom baczne obserwowanie jego głowy po ścięciu, gdyż będzie starał się mrugać powiekami tak długo, jak będzie to możliwe- jak długo możliwym będzie zachować świadomość. Według relacji mrugał on powiekami przez około 10 sekund...

 

Jeżeli historia ta jest prawdziwa, ten krótki moment świadomości i odbierania bodźców wzrokowych i słuchowych musi dla ofiary być zatrważający... Ogólnie rzecz biorąc jednak, żaden z przedstawionych tu sposobów uśmiercenia ofiary nie wydaje się być humanitarnym.


 • 0

#9

Robakatorianin.
 • Postów: 1732
 • Tematów: 41
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

7. Kolumbijski krawat

Ja to znałem pod postacią sycylijskiego krawata.

Człowiek, o którym czytałem nakazał uczniom baczne obserwowanie jego głowy po ścięciu, gdyż będzie starał się mrugać powiekami tak długo, jak będzie to możliwe- jak długo możliwym będzie zachować świadomość. Według relacji mrugał on powiekami przez około 10 sekund...

Chyba tu chodzi o coś innego-ostatni impuls, rozkaz kołaczący się w mózgu, skojarzenie. Snajperzy którzy mają zabić porywacza nie strzelają w serce lecz w mózg a konkretnie w przeciwne oko do ręki w której jest broń/narzędzie zagrażające otoczeniu. Będąc trupem mógł jeszcze zabić-choć nieświadomie.

 

Jest wiele innych tortur które doprowadzają do zejścia:

Rozerwanie końmi – sposób wykonania kary śmierci, polegający na przywiązaniu skazanego do czterech koni (za ręce i nogi), które ciągnąc w cztery strony rozrywają skazańca. Śmierć następuje poprzez natychmiastowe wykrwawieni

 

Nagą ofiarę z szeroko rozstawionymi kończynami przywiązywano do metalowych pierścieni. Następnie pod jej biodra, kolana, kostki, łokcie i nadgarstki podkładano grube kawałki drewna. Wtedy kat miażdżył jej ciało ciężkim kołem (rodzajem kanciastej maczugi, której krawędzie były obite metalem). Po zmiażdżeniu kończyn ofiarę stawiano w pozycji pionowej. Następnie gawiedź pastwiła się nad nią, np. wydłubując jej oczy.

 

Z wyczytanych i zobaczonych to przypominam sobie zabawy ze zwierzątkami:

-rozcinano brzuch, wrzucano kreta a następnie zaszywano. 

-szczura kładziono na brzuchu zarywano wiadrem a następnie walono w nie pałką lub podgrzewano. Szczur przekopywał się przez ciało szukając ucieczki.

-jak wyżej tylko zamiast wiadra robiono krótki tunel o dwóch końcach. Na końcu jednego umieszczano twarz skazańca a przez drugi wpuszczano szczura. Drugi koniec wkładana była pochodnia, palnik lub cokolwiek co musiało gryzonia zmusić do przekopania się przez twarz ofiary. 

 

Na koniec lider zestawienia:

Krwawy orzeł – rodzaj tortury i kary śmierci wspomniany w nordyckich sagach i legendach. Polegał on na tym, że związaną ofiarę kładziono twarzą do dołu, a na jej plecach wycinano orła. Następnie toporkiem odcinano żebra od kręgosłupa i rozciągano je na boki, tak by tworzyły „skrzydła”. Rany posypywano solą, po czym wyjmowano płuca i rozkładano na „skrzydłach”.

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Łamanie_kołem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozerwanie_końmi

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krwawy_orzeł

 


 • 0

#10

Blitz Wölf.
 • Postów: 495
 • Tematów: 7
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up:

-rozcinano brzuch, wrzucano kreta a następnie zaszywano.

Znam to w wersji z kotem i ciężarną kobietą - ponoć Ukraińcy podczas WWII tak robili.

-szczura kładziono na brzuchu zarywano wiadrem a następnie walono w nie pałką lub podgrzewano. Szczur przekopywał się przez ciało szukając ucieczki.

-jak wyżej tylko zamiast wiadra robiono krótki tunel o dwóch końcach. Na końcu jednego umieszczano twarz skazańca a przez drugi wpuszczano szczura. Drugi koniec wkładana była pochodnia, palnik lub cokolwiek co musiało gryzonia zmusić do przekopania się przez twarz ofiary.

Dodam, że dziki szczur to zwierzę, które samo z siebie bywa agresywne. Zdarza mu się jeść mięso, kiedy potrzebuje białka albo gdy po prostu nie ma nic innego do zjedzenia. Jak na moje to wystarczyłoby związaną osobę zamknąć w jakiejś piwniczce z wygłodzoną kolonią szczurów - dosłownie zjadłyby go żywcem, zaczynając od oczu i języka. Nie bez powodu Smith z "Roku 1984" bał się tych stworzeń.


 • 0#11

Robakatorianin.
 • Postów: 1732
 • Tematów: 41
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Znam to w wersji z kotem i ciężarną kobietą - ponoć Ukraińcy podczas WWII tak robili.

Ja słyszałem też o wersji ze szczurem ale to wątpliwe gdyż oba te zwierzaki są za szybkie i za duże aby spokojnie się je włożyło do brzucha a następnie zaszyło. 


 • 0

#12

Cejrowski.
 • Postów: 8
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajny jest ten krawat. Bodajze w jednym z odcinkow Hannibala, morderca wlasnie w taki sposob "przyrzadzil" swoja ofiare. Ciekawe ciekawe :P


 • 0

#13

Aloszka.

  ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

 • Postów: 124
 • Tematów: 15
 • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Okrutne... Ale ręka sprawiedliwości może mieć różne formy. 


 • 0#14

DanteEgzekutor.
 • Postów: 1
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja polecam zapoznać się z tym:
http://wmeritum.pl/3...owanie-polakow/


 • 0

#15

beton.
 • Postów: 1
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tym zestawieniu brakuje mi garoty, ten kto ogladal film o Kolumbie to wie o co chodzi ;D


 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u