Skocz do zawartości


"Sztuczna mgła" niemożliwa w Smoleńsku ale możliwa na autostradzie?


71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Przecierałem oczy kiedy oglądałem ten materiał w TVN24:

 

http://fakty.tvn24.p...-s8,427528.html

 

Jak to możliwe, że dopuszcza sie tak konspiracyjne hipotezy, które zostały obśmiane w Smoleńsku?

Na stwierdzenie "sztuczna mgła" salon turlał sie ze śmiechu.


  • 2

#2

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak im wygodnie tak sobie dopasują, co my szaraczki na to poradzimy. Swoją drogą wygląda to na prztyczek w nos komisji macierewicza  :szczerb:

 

Tu wersja wojskowa:


  • 0

#3 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

W każdym razie mamy do czynieniaz podwójnymi stanndardami, ale to jakby nie dziwi.

Masz rację, że śmieją nam się w nos na zasadzie "Mamy pański płaszcz i co nam Pan zrobi?"


  • 2

#4

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

U ruskich rzeczy możliwe stają się niemożliwe, a niemożliwe możliwe :-) ot cała historyja.
  • 0



#5 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

U ruskich rzeczy możliwe stają się niemożliwe, a niemożliwe możliwe :-) ot cała historyja.

Tu nie chodzi o to co jest możliwe lub niemożliwe w carskiej Rosji Putina.

Temat wywołałem aby uwypuklić hipokryzję wiodocących mediów.

Dają one posłuch teoriom sztucznych mgieł w wypadku autostrady a obśmiewają w wypadku Smoleńska jako wytwór chorej wyobraźni.

Tu możliwe tam nie.

To nie ma nic wspólnego ze standardami demokracji.

To jest też ośmieszanie się samego TVN24 i podważanie swojej wiarygodności.

Cała mgła całą dobę!


  • 0

#6

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale dziś już nikt o mgle w Smoleńsku nie pamięta i nikt oficjalnie nie zarzuci telewizji ani władzom, że nagle coś czemu tak uparcie zaprzeczali, nie tyle jest możliwe, co zatrważajace, że nie trzeba być wojskiem by taką mglę wytworzyć.

 

offtop: nauczcie mnie skracać zdanie z jednego do dwóch, trzech...


  • 0

#7 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

że nagle coś czemu tak uparcie zaprzeczali, nie tyle jest możliwe, co zatrważajace, że nie trzeba być wojskiem by taką mglę wytworzyć.

 

Nagle okazało sie, że można siermiężnymi sposobami stworzyć mgłę, która określono, że nawet wycieraczek w samochodzie nie widać.

Nie trzeba do tego specjalnych, wojskowych agregatów.

Zastanwiam się, że nikt nie wiedział tego wcześniej a tu nagle po wypadku na autostradzie wszystkich olśniło.


  • 0

#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kwestia skali. Można wytwarzać warstwę mgły/dymu na pewnym niedużym obszarze w krótkim czasie, ale wytworzenie jej w warstwie powietrza grubej na jakieś 100 metrów w rozległym obszarze wzdłuż ścieżki podejścia, już nie za bardzo. Do tego aby mogło dojść do wypadku, wystarczy pasmo mgły szerokie na kilkanaście metrów, a mgła potrafi się tak zaskakująco pojawiać. Sam niedawno to widziałem - mgła powstała w warstwie inwersyjnej kilka metrów nad ziemią. Zawirowania wiatru za blokowiskiem ściągnęły ją na poziom ziemi, ale w małym obszarze, tworząc ciągnące się pasmo szerokie na jakieś 10 metrów i tak gęste że nie było za nim nic widać.

 

A to co widać na filmie to dym z oleju maszynowego - strasznie śmierdzi.


  • 0



#9

Człowiek S.

    J.zie.cep.

  • Postów: 37
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

A to co widać na filmie to dym z oleju maszynowego - strasznie śmierdzi.

 

 

 

 

Sam żeś olej maszynowy, to jest urządzenie na bazie silnika odrzutowego do odgazowywania(nie wiem czego, ale bynajmniej nie Coca Coli :P ), czyszczenia i dezynfekcji.


Użytkownik Człowiek S edytował ten post 14.05.2014 - 19:18

  • 0

#10

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

CS masz rację ale Zaciekawiony również. Ta maszyna została przerobiona na spalanie oleju ;)


  • 0



#11

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie urządzenia działają poprzez odparowanie oleju w gorącej strudze, tworzy się lepki dym, który od mgły można łatwo odróżnić po zapachu.


  • 0



#12

lysy1408.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dość często zdarza mi się widzieć "sztuczną mgłę" Wracając wieczorem z pracy mijam park o podmokłym terenie, i dość często nad okolicą, w tym ulicą unosi się mgła. Mgła występuje od gruntu, do wysokości 3-4 metrów, ja tu żadnego spisku nie widzę :)
W wiadomościach wyraźnie mówili że mgła mogła powstać na skutek odparowywania rosy.  Dla mnie to żadna sensacja.


  • 0

#13 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Zamglić można także przez prozaiczne spalanie mokrych liści.

Jak widać sposobów na spowodowanie mgły w sposób sztuczny jest wiele, więc ponawiam pytanie dlaczego zdyskredytowano ten wątek w wyjaśnieniu katastrofy a w innych wypadkach dopuszcza się te teorie.

Wyjaśnienie może być tylko jedno.

Nie można podważać przyjętej rządowej teorii traktowanej - wręcz - na równi z kłamstwem oświęcimskim.

Innego wytłumaczenia nie widzę.


  • 0

#14

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rozmawiamy o mgle czy o dymie? Bo to zasadnicza różnica....
Paląc mokre liście wytwarzamy dym a nie mgłę.
  • 0



#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osiris daj spokój. W smoleńsku nie ma sadów gdzie rolnicy mogliby wodę rozpylać. A tam gdzie był ten wypadek w Polce są sady.
  • 0




 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych