Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak możliwości zalogowania się z systemu Android


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W tej chwili piszę z systemu WinXP, gdzie nie mam problemów z logowaniem. Natomiast często (ze względu na oszczędność prądu i oczu) korzystam w urządzenia SmartTV Box, połączonego z telewizorem i opartego na systemie Android 4.2. Niestety, wielokrotnie ponawiane próby logowania z tego systemu były zwyczajnie ignorowane, bez żadnego komunikatu. Korzystam z przeglądarki Google Chrome, gdyż tylko ta pracuje w miarę sensownie w Androidzie, również z przeglądarki wbudowanej w ten system ("Internet") - ale w obu przypadkach efekt jest ten sam. Nadmieniam, że nie mam problemów z logowaniem się z systemu Android w ogóle, gdyż bez problemu loguję się np. na serwisie bankowym.

Zastanawiając się nad przyczynami tego stanu rzeczy dochodzę do wniosku, że prawdopodobnie skrypt Forum każde żądanie logowania z systemu Android przerzuca do wersji mobilnej, w której nie działają stare loginy i hasła, co wymaga ponownej rejestracji dla tej wersji. Czy tak musi być? Czy ktoś z Was miał podobne problemy, próbując zalogować się z systemu Android na hasło i login funkcjonujące uprzednio w systemie Windows?

Spotkałem się już z podobną sytuacją na forum Salon24.pl, gdzie też skrypt forum narzuca wersję mobilną użytkownikowi, logującemu się z systemu Android. Nie wiem, jak szeroko jest rozpowszechniona ta praktyka, ale nie jest to dobra praktyka. Nie wiem, kto i dlaczego uznał, że korzystanie z systemu Android jest równoznaczne z używaniem smartfona czy podobnych urządzeń mobilnych. Przecież system Android może być również instalowany na zwykłych PC-tach (w wersji x86), a coraz częściej jest używany z wykorzystaniem najnowszych telewizorów, przy pomocy urządzeń SmartTV Box - zewnętrznych lub wbudowanych w telewizor. Stąd też, narzucanie wersji mobilnej użytkownikom Androida, którzy mają możliwość oglądania internetu na zwykłym monitorze lub dużym ekranie telewizyjnym, w rozdzielczości FullHD - to jakiś ponury żart.



#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja często przeglądam forum ze smartfona z wersją  Android 4.0 Ice Cream Sandwich (cokolwiek to znaczy) i bez problemu mogłem się na nim zalogować korzystając z loginu i hasła "komputerowego". Rzeczywiście, przy początkowych wejściach na forum, automatycznie ustawiała mi się wersja mobilna i był problem z zapamiętaniem mojej decyzji o przełączaniu się na wersję pełną (dotyczyło to głównie Firefoxa, z tego, co pamiętam - na Chrome było ciut lepiej)

Jak wspomniałem, zwykle korzystałem z Firefoxa, rzadziej z Chorme ale w związku z częstym wieszaniem się tych przeglądarek na moim telefonie (strona baardzo długo się ładowała, a w przypadku Firefoxa, często nie chciała się ładować wogóle) no i problemami z wyświetlaniem wersji pełnej forum, zrezygnowałem z obu i teraz korzystam z przeglądarki systemowej telefonu (ale nie wiem jak ona się nazywa).

W jej przypadku, praktycznie po pierwszym przełączeniu na wersję pełną, telefon zapamiętał to ustawienie i teraz strona tak właśnie mi się ładuje.

W sporadycznych przypadkach, kiedy coś się sypnie, telefon wraca do wyświetlania wersji mobilnej ale kolejne przełączenie na wersje pełną rozwiązuje problem na długi czas.

Aha. Ustawiłem na telefonie opcję zapamiętywania hasła, więc nie muszę logować się za każdym razem - dokładnie tak, jak przy korzystaniu z komputera. Nie przypominam sobie żebym z tym miał jakiś problem.





#3

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@pishor.

Wersje Androida nie są porównywalne ze sobą i to nie zawsze jest tak, że im wyższa, tym lepsza, bo np. od wersji 4.4 nie uruchamiają się filmy (brak wsparcia dla FlashPlayera). Stąd też może być tak, że wersja 4.0 umożliwia bezproblemowe logowanie, a w wersji 4.2 coś przedobrzono i są problemy. Ponadto, systemy te na poszczególnych urządzeniach mogą być nieco inaczej skonfigurowane i może być tak, że ta sama wersja Androida na jednym urządzeniu działa lepiej, a na innym gorzej. Jednak przypuszczam, że zasadniczy problem z tym logowaniem może tkwić w oprogramowaniu samego forum, stąd też oczekuję na stanowisko ze strony Administracji.



#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może dla pewności wypróbuj jeszcze 1-2 inne przeglądarki? Osobiście na swoich urządzeniach mobilnych nie używam ani Chroma ani Firefoxa ani przeglądarki domyślnej bo testowałam i były z nimi drobne problemy. Najbardziej do gustu przypadła mi Opera Mini do normalnych stron (również forum) i Dolphin do stron wymagających obsługi flasha (btw, flash działa na androidzie 4.4 - trzeba tylko ręcznie zainstalować starszą wersję flasha z pobranego pliku .apk i włączyć obsługę flasha w ustawieniach Dolphina, testowałam). Ostatnio natrafiłam na jeszcze jedną przeglądarkę i zastanawiam się czy nie zajmie przypadkiem miejsca Dolphina na mojej liście. Puffin, prawdziwy kombajn. Działa praktycznie wszystko - łącznie z grami flash - a przeglądane strony nie różnią się od tych wyświetlanych na komputerze (zwłaszcza, jeżeli istnieje możliwość podłączenia do urządzenia mobilnego klawiatury i myszy). Problem jest tylko taki, że w czasie gdy w ameryce jest wieczór/noc darmowa wersja przeglądarki ma podobno ograniczoną funkcjonalność - wyłączony flash. Ale dla Polaków nie jest to zbyt duży problem. Ze względu na różnicę czasową - wg. moich testów - darmowa przeglądarka ma 100% funkcjonalność między godziną 15 a 24tą czasu polskiego (a w pozostałym czasie też wszystko działa tylko elementy flash uruchamiane są jako grafika).





#5

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja mam starego androida (2.1), ale z Opery loguję się poprawnie. 





#6

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może dla pewności wypróbuj jeszcze 1-2 inne przeglądarki? Osobiście na swoich urządzeniach mobilnych nie używam ani Chroma ani Firefoxa ani przeglądarki domyślnej bo testowałam i były z nimi drobne problemy. Najbardziej do gustu przypadła mi Opera Mini do normalnych stron (również forum) i Dolphin do stron wymagających obsługi flasha (btw, flash działa na androidzie 4.4 - trzeba tylko ręcznie zainstalować starszą wersję flasha z pobranego pliku .apk i włączyć obsługę flasha w ustawieniach Dolphina, testowałam). Ostatnio natrafiłam na jeszcze jedną przeglądarkę i zastanawiam się czy nie zajmie przypadkiem miejsca Dolphina na mojej liście. Puffin, prawdziwy kombajn. Działa praktycznie wszystko - łącznie z grami flash - a przeglądane strony nie różnią się od tych wyświetlanych na komputerze (zwłaszcza, jeżeli istnieje możliwość podłączenia do urządzenia mobilnego klawiatury i myszy). [...]

 

Dzięki za poradę - rzeczywiście, nie próbowałem wcześniej tego Puffina, ale aplikacja sprawia wrażenie rewelacyjnej, przynajmniej pod względem szybkości otwierania stron. Ale co najważniejsze - mogę się logować na tutejszym Forum (widoczny przycisk "Logowanie"), również na S24, z czym miałem podobne problemy w Chrome. Wyświetlają się również filmy, co nie jest takie oczywiste w przypadku innych przeglądarek dla Androida.

Ale wszystko ma swoje zalety i wady - a do tych ostatnich można zaliczyć trudności w przewijaniu stron, gdyż na klawiaturze do Androida nie działa w tej aplikacji ani kółko do przewijania, ani też nie wiadomo, jak przejść do początku lub końca strony, gdyż nie działa funkcjonująca w innych aplikacjach kombinacja przycisków Fn+Home i Fn+End. Stąd też, jedyną możliwością przeglądania strony - jest ciągnięcie jej kolejnymi ruchami przy pomocy myszy, co nie jest zbyt wygodne, ale widać aplikacja ta została stworzona pod kątem obsługi ekranów dotykowych.



#7

Anish.
  • Postów: 0
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

.

 

offtop.gif

 

Co ma niby znaczyć ta kropka? Nie masz nic do dodania - nie pisz.

 

Kronikarz



#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałeś zapytać jak zarobić na szybkiego bana?





#9

Kurajmo22.
  • Postów: 37
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś jeszcze korzysta z forum w zwykłej przeglądarce?
Istnieje coś takiego jak tapatalk.
Ja przeglądam forum w taki sposób.
I szczerze chwałę sobie.


Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych