Skocz do zawartości
Zdjęcie

Pacyfizm

Pacyfizm wojna pokój

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#31

Lamiam.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lurkując udało mi się znaleźć ten temat i mnie zaskoczyło jak wielką ignorancją się przedmówcy popisali. Nie posiadając wiedzy na temat wypowiadali się o pacyfizmie i bili chochoła. Napiszę kilka sprostowań, róbcie z tym co chcecie.

 

1) Pacyfizm nie jest spójną ideologią, to ogromny zbiór wielu idei które łączy jedno-sprzeciwianie się wojnom. Niektórzy pacyfiści są mocno ortodoksyjni i sprzeciwiają się nawet zabiciu kogoś w obronie własnej, inni dopuszczają wojnę i zabicie człowieka w jakichś okolicznościach, a jeszcze inni sprzeciwiają się wojnom i działają przeciw nim ale gdy do nich dojdzie decydują się na wsparcie którejś ze stron itd.

 

2) Pacyfiści nie muszą sprzeciwiać się zabijaniu ludzi. Przedmówcy stworzyli obraz pacyfisty jako osoby którą można gwałcić, bić i torturować a i tak nic nie zrobi.

 

3) W nieistniejącym świecie pacyfistycznym gdyby jakiś szaleniec dostał się do władzy, to niektóre nurty pacyfizmu pozwalałyby na odsunięcie go. Nawet siłą.

 

4) Nie wszyscy pacyfiści bezmyślnie sprzeciwiają się wojnom. Tutaj przykładowo Einstein: "I did not say that I was an absolute pacifist, but rather that I have always been a convinced pacifist. While I am a convinced pacifist, there are circumstances in which I believe the use of force is appropriate – namely, in the face of an enemy unconditionally bent on destroying me and my people. ... I am a dedicated but not an absolute pacifist; this means that I am opposed to the use of force under any circumstances except when confronted by an enemy who pursues the destruction of life as an end in itself"


  • 0

#32

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 491
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zgodnie z ideologią NWO itd mowa jest o redukcji populacji, mniej ludzi, więcej zasobow i dobrobyt. Świat podobny do tego z serialu The Brave New World o nowym post apo Londynie gdzie wszyscy są równi ale nadal są równi i równiejsi a  światem rząci SI. W ludzkiej naturze wpisany jest atawistyczny militaryzm. Ten instynkt związany z przetrwaniem, przekazywaniem genów i walką o zasoby w nas przetrwał. Za ileś set lat może okazać się zbędny. Będzie wolność ale każda ideologia nawet pokojowa będzie zawsze więzieniem dla jednostki, któa się wyłamie i będzie elementem destabilizującym. Koło się zamyka. Nie ma świata bez wojen. Można tylko minimalizować eskalacje ale nawet w świecie gdzie koflikty rozwiązuje prawo międzynarodowe i wojen brak, musi być ktoś silniejszy kto będzie tego prawa przestrzegał i pilnował, ktoś z przewagą i narzędziami do egzekwowania tego prawa.  Myśle, że eksperyment NATO, ONZ średnio wypalił a co dopiero gdyby dać takiej jednej organizacji pełną władzę.

Musieli byśmy mieć wspólnego wroga w postaci ataku kosmitów. Nie zdziwi mnie jeśli w ciągu kilku lat rządy coś takiego ogłoszą. "Jednoczmy się bo lecą kosmici, maseczki na nich nie pomagają ale załóżta je po to by zrobić z nich proce".Jedynym sposobem na pokój gdyby miało to nastać za naszego życia jest globalny totalitaryzm ale tego bym wolał uniknąć patrząc na kraje anglojęzyczne obecnie. 

Idąc za rozumowaniem, niektórych pacyfistów hanibal z Rotemburga oraz jego ofiara byli pacyfistami... Pacyfista, który da się posiekać bez walki o ideę choć by pacyfizmu jest pożytecznym idiotą, którego można wykorzystać. Ponadto ciekawe, że "DAM SIE ZABIC TAKIM JESTEM PACYFISTĄ NIE OBRONIE CELOWO ROZINY - ciekawe, że mówią to osoby, które jednak żyją ::) Skoro są tak pewni ideałów, i tego co mówią, czemu ograniczają się do takiej bierności. Równie dobrze mogli by pojechać do Dombasu z namalowaną tarczą na tyłku. 


Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 14.10.2021 - 00:17

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Pacyfizm, wojna, pokój

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u