Skocz do zawartości
Zdjęcie

Niewyjaśnione zjawisko na Marsie.

Mars kamień kosmici zjawisko NASA

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Scout.
  • Postów: 1
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Marsjański łazik Opportunity - podobnie jak jego młodszy brat Curiosity - który od dokładnie dziesięciu lat znajduje się na powierzchni Marsa, regularnie dostarcza kolejne niezwykłe zdjęcia. Niektóre z materiałów zebranych przez te mobilne laboratoria potrafią mocno zaskoczyć. Nie inaczej jest tym razem. Na jednej z niedawno wykonanych przez pojazd Opportunity fotografii widać charakterystyczny skrawek Czerwonej Planety. Poza typowym dla marsjańskiego gruntem nic nie widać. Ale kolejne zdjęcie zrobione niedługo potem wygląda już nieco inaczej. Na zdjęciu pojawia się nagle coś dziwnego.

 

Wokół dwóch zdjęć pokazujących ten sam niewielki wycinek Marsa wybuchło w ostatnich dniach spore zamieszanie. I trudno się dziwić. Pomiędzy zdjęciami, które zostały wykonane w dokładnie tym samym miejscu na Marsie, widać istotną różnicę. Na jednym z nich nie ma nic, na drugim pojawiła się skała. Jak to możliwe? Skąd nagle wziął się w tym miejscu kamienny odłamek?

 

Jak wyjaśnili naukowcy, pierwsze zdjęcie zostało wykonane na początku stycznia. Druga fotografia została zrobiona krótko potem. Badacze przyznali, że nowa, marsjańska zagadka zaskoczyła nie tylko internautów, ale również ich. Pierwszą reakcją, jaka pojawiła się w ich szeregach, była panika i zaniepokojenie.

 

m7c4fa.jpg

"To była całkowita niespodzianka. To było coś w rodzaju: 'Zaczekaj chwilę. Tego nie było tam wcześniej. Coś tu musi być nie tak. O mój Boże, tego tam wcześniej nie było'" - powiedział Steve Squyres, który soi na czele badań. "Byliśmy całkowicie zaskoczeni".

Czy mamy zatem do czynienia z jakimś fenomenem, którego istnienie potwierdzają naukowcy? Na razie eksperci nie mają pewności co do okoliczności pojawienia się skały, która - jak to określili internauci - pojawiła się "znikąd". Jedyne racjonalne wytłumaczenie całej zagadki, w kierunku którego zresztą skłaniają się obecnie naukowcy, zakłada, że skała przemieściła się w wyniku ingerencji samego łazika - została w jakiś sposób przez niego przeniesiona.

 

Źródło: http://niewiarygodne...,wiadomosc.html


Użytkownik Scout edytował ten post 24.01.2014 - 15:04

  • 0

#2 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Jest już temat o tym: KLIK :)


  • 0
Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Mars, kamień, kosmici, zjawisko, NASA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u