Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szatan z Piotrkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#76 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Teraz juz zartuje, ale ciekawe czy będzie miał czas na "swoje pasje" ;)


To na pewno. Dobrze, że tacy ludzie stanowią margines społeczeństwa.
  • 0

#77

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiem że moje pytanie jest dziwne ale jest napisane w jaki konkretnie sposób tych chłopców molestował i zabił?


  • 1

#78

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem że moje pytanie jest dziwne ale jest napisane w jaki konkretnie sposób tych chłopców molestował i zabił?

Za dużo sadistic.pl...

 

Nikt nie będzie wnikał jak byli molestowani ani jak mordowani. Zapewne wszystko jest w aktach które widział sąd, rodzina i oskarżony-innym ta wiedza jest niepotrzebna.

 

Podobnie jest z gwałtem na kobietach-poza "wtajemniczonymi" nikt nie analizuje jaki to był typ zgwałcenia, bo i po co?


  • 1

#79

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 659
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W końcu jakaś w miarę rzetelna analiza dotycząca ustawy o amnestii - polecam. Mamy czarno na białym osoby, które doprowadziły do tego.

 

http://www.tvn24.pl/...a,395150,s.html


  • 0

#80 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

No proszę, Trynczu zgodził się na kastracje: http://wiadomosci.on...kastracji/eyckn
  • 0

#81

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dochodzenie ws. nawoływania do zabójstwa Mariusza Trynkiewicza - ABSURD!

 

http://wiadomosci.wp...d=1122de#opinie

 

i komentarz " Im grozi 3 lata więzienia, a jego jutro wypuszczają, żeby mógł dalej zabijać. " 


  • 0



#82

Meksykanin3.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem za karą śmierci, ten osobnik od 25lat powinien dawno nie żyć.


  • 0

#83

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poza zemstą społeczeństwa, kara śmierci nie pełni dziś żadnej roli wychowawczej.


  • 0



#84

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo?

Zapewne podasz źródła które pokażą że liczba zabójstw po wprowadzeniu kary śmierci nie spadła? 

 


  • 0

#85

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu nie chodzi o wychowanie tylko o eliminację. To nie była by zemsta, tylko prewencja.
  • 1



#86

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zastanawiam sie nad taką kwestią, bo skoro zamieniono mu karę śmierci na 25 lat z uwagi na brak w ówczesnym systemie kary dożywotniego więzienia, dlaczego nie zamieniono mu jej wtedy na dożywocie, kiedy takową karę system już później przewidywał.


  • 0

#87

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyż prawo działa na korzyść oskarżonego-w przypadku zmiany przepisów. Gdy zmieniają się przepisy to oskarżony "wybiera" korzystniejsze dla siebie, no i oczywiście: "prawo nie działa wstecz"


Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 10.02.2014 - 23:33

  • 0

#88

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

no i oczywiście: "prawo nie działa wstecz"

Tyle, że nie jestem przekonany co do faktu czy akurat w tamym okresie kiedy następowała zmiana systemu kar powodująca jednocześnie zwolnienie z wykonania kar takim ludziom wobec których sąd orzekł karę śmierci, zastosowanie definicji "prawo nie działa wstecz" może mieć rację bytu.

Według mojej skromnej oceny, skoro sąd wydał wówczas najsurowaszą karę, to niezależnie od twierdzenia "prawo nie działa wstecz" taki człowiek powinien odbywać maksymalną możliwą karę. I tak jeśli w trakcie odbywania 25 lat odsiadki (maksymalnej przez jakiś czas) prawo zaczęło przewidywać dożywotnie więzienie, takowy wyrok powinien być zastosowany.


  • 0

#89

km1972.
  • Postów: 63
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam, że powinno być referendum na temat co zrobić z Trynkiewiczem. Taka demokratyczna legalizacja samosądu. Najbardziej oburzające jest to, że teraz facet będzie bardziej chroniony przez Policję, niż zwykły obywatel narażony na bandytyzm na ulicy. A swój pedofilski raj Trynkiewicz i tak będzie miał choćby w swoim komputerze, który pewno szybko sobie sprawi. 25 lat temu mógł tylko pomarzyć o internecie i o wszystkim co lubi, a co tam jest. On będzie żył jak w raju. I jeszcze ta ochrona Policji przed linczem. To naprawdę będzie chore. Już widzę te patrole policyjne w promieniu 200 metrów od domu Trynkiewicza.

Uważam, że facet powinien nie żyć. I żadne "on już odsiedział swoje" mnie nie przekonuje. Właśnie, że nie odsiedział! Kropka.


  • -1

#90

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zmiana przepisów po zmianie ustroju to inna sytuacja niż zmiana przepisów w ogóle.  Zresztą oprócz zasady "prawo nie działa wstecz" istnieje uszczególnienie "surowsze prawo nie działa wstecz". Jest możliwość zmiany wyroku przy zmianie prawa, jeśli nowy przepis przewiduje lżejszą karę, a nie odwrotnie.

Inaczej mówiąc, dopuszczalne było zamienienie wyroku najsurowszego (śmierć) na łagodniejszy (25 lat) ale już łagodniejszego na surowszy (dożywocie) nie. Taka jest konstrukcja prawa rzymskiego.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych