Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survarium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Survarium to gra MMOFPS osadzona w postapokaliptycznych klimatach. Jest to debiutancka produkcja ukraińskiej firmy Vostok Games. Studio to założył trzon zespołu odpowiedzialnego za serię S.T.A.L.K.E.R., który po zawieszeniu prac nad drugą częścią cyklu opuścił szeregi GSC Game World.

Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości i przenosi graczy do postapokaliptycznej rzeczywistości. Autorzy wykazali się sporą inwencją i przedstawili wizję świata, w którym do upadku ludzkiej cywilizacji doprowadziła nie wojna atomowa, a sama matka natura. Metropolie i państwa ugięły się pod naporem błyskawicznie rozprzestrzeniających się lasów, roślin i rozwścieczonych zwierząt, a gatunek homo sapiens stracił pozycję niekwestionowanego pana ziemskiego ekosystemu.

Survarium należy do gatunku MMOFPS, choć pojawiają się też silne elementy RPG. Autorzy nie zaoferowali jednego dużego świata, w którym po mapie biegają tysiące osób. Zamiast tego w trakcie misji każda grupa graczy dostaje własną oddzielną sesję (mechanizm instancji podobny do tego znanego z Guild Wars). Jednocześnie wprowadzone zostały ograniczenia liczebności, gwarantujące to, że poziomy nie staną się zbyt zaludnione. Dzięki temu zachowana została specyficzna atmosfera zaszczucia znana z serii S.T.A.L.K.E.R. Co więcej, często podczas misji drużyna graczy jest zmuszana do rozdzielenia się i wykonywania zadań samotnie.

Uniwersum gry jest pełne niebezpieczeństw. W trakcie przygód natkniemy się m.in. na pułapki, anomalie i mutanty. Podobnie jak w cyklu GSC Game World świat zamieszkują różnorodne frakcje, do których jednak nie można dołączać. Gracze mogą za to zakładać własne klany. Survarium oferuje bogatą warstwę fabularną, którą odkrywamy w trakcie misji PvE. Istotną rolę odgrywają elementy survivalowe oraz wirtualna ekonomia. Twórcy pozostali wierni postapokaliptycznym klimatom, więc nacisk położono głównie na handel wymienny, a nie sklepiki. Obecny jest też system reputacji biorący pod uwagę nie tylko złe uczynki, ale również sytuacje, w których pomagamy innym osobom.
źródełko

Zdjęcia z gry

Gra w pełnej wersji wyjdzie najprawdopodobniej w Q4 2014, ale od niedawna jest możliwość close bety, klucz można wygrać w losowaniu.
Interesuje się ktoś ? Może ktoś z Was już testuje ?
Póki co content jest okrojony i dostępny jest tylko tryb 6vs6 osób (bez żadnych perków, customizacji i fabuły) ale chętnie samemu bym sprawdził jak się zapowiada ociekający wręcz klimtem post-apo mmofps.



#2

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Najlepszy moderator? A proszę - pojawia się taki temat. Typowa reklama, za darmo...

A niby jak o tym dyskutować?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nagminne, notoryczne spamowanie.

Kronikarz


#3

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Takie gry mają swój specyficzny klimat, być może ją przetestuje ;) STALKER był na prawdę dobry to i Survarium pewnie nie obniży lotów.

Najlepszy moderator? A proszę - pojawia się taki temat. Typowa reklama, za darmo...
A niby jak o tym dyskutować?


Co ćpasz?



#4

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Reklama hiehie, dobre sobie. Na tym forum jest spora grupa graczy. Ja cieszę się, że Tsu napisał o tej grze, bo do tej pory o niej nie słyszałem.

Przeszedłem oryginalnego Stalkera i Czyste Niebo. Zew Prypeci gdzieś mi tylko umknął. Te gry są na pewno jedyne w swoim rodzaju i są niesamowicie klimatyczne. Niedawno postanowiłem odświeżyć sobie Czyste Niebo ale... po tygodniu wykasowałem je, bo było zbyt przygnębiające :D Świat przedstawiony w tych grach jest tak niesamowicie szary i ponury, że potrafię grać w te gry tylko, kiedy mam podobny humor (teraz widocznie był zbyt dobry).

A po skrinach widać, że ta gra tworzy podobny klimat, styl grafiki jest taki sam (nawet kałaszek i strzelba wyglądają łudząco podobnie do broni ze Stalkera :) ). Zobaczymy, szykuje się ciekawa gra. Ale obawiam się, że ograniczy się ona (podobnie jak Stalkery) głównie do graczy z Rosji, Ukrainy i Polski. Zachód przyzwyczajony jest do cukierkowości, której brać ze wschodu nie zna. Zachód nie jest gotowy na grę przesyconą duchem ZSRR.

#5

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gra marzenie, na którą czekam od ogłoszenia prac nad nią. Jednak jak to w MMO należy obawiać się o klimat, który może być niszczony przez graczy - choć raczej powinienem napisać "graczy" - którzy nie będą potrafili wczuć się w postapokaliptyczny świat.



#6

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gra wygląda bosko! Klimat idealnie wpisujący się w moje zainteresowania. Mam nadzieję, że klimatem dorówna Stalkerowi, bo tak jak pisał mój poprzednik, trzeba grać z ręcznikiem pod ręką, tak ciężko i duszno jest ;)

Aż chyba też sobie pyknę jeszcze raz S.T.A.L.K.E.R.A trylogię, żeby się znowu wczuć w klimat.



#7

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dostęp do CBT można uzyskać również za 9.99$. Udało mi się zdobyć aktywne konto, ale póki co nie mam czasu na rozgrywkę. Jak mi się uda znaleźć trochę czasu, to opiszę wrażenia z gry.



#8

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kurdę ja się zniechęciłem do STALKERA bo w pewnym momencie mi się zawieszał, w tym samym miejscu na mapie... Nie był to oryginał, może dlatego? ;/ I do tej pory nie przeszedłem :(



#9

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobra to i ja przyznam się do grzechu - tak naprawdę nie przeszedłem Czystego Nieba, bo na końcu ostatniej misji zabrakło mi bandaży i ochrony przeciwpromiennej i zdychałem nawet jeśli nikt mnie nie atakował :D Ale końcówkę gry obejrzałem na Jutube :)

#10 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Aaaaaaaah czemu tak późno się o tym dowiedziałem :/ Dostanie się teraz do bety graniczy z cudem, niemniej gra wygląda bardziej niż zacnie, kocham takie klimaty :D Stalkery zaliczyłem wszerz i wzdłuż, tak czyste jak i z modami, eechhh na pohybel probabilistyce, liczę że wylosują dla mnie zaproszenie xD

#11

Ymir.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ja z pewnoscia blizej poznan ową grę, iż postapokaliptyczne klimaty są moimy ulubionym.

#12

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż, rozegrałem pierwszy mecz, który był dla mnie traumatyczny :D
(Noobek z pistoletem vs ludzie którzy siedza w tym od tygodni i mają kombinezony i karabiny które zmiatają nowicjuszy raz dwa)
Dostępny jest tryb team-play czyli rozgrywka 6vs6 osób, celem wygrania meczu jest dostarczenie do swojej bazy 10 boxów z rzeczami potrzebnymi do przetrwania, które to są losowo rozmieszczone po mapie. Map dostępnych jest póki co 4, widziałem tylko jedną.
Klimat stalkeropodobny wylewa się z ekranu, feeling strzelania jest bardzo dobry, udźwiękowienie broni jest bardzo fajne, zapowiada się jeden z ciekawszych mmofps. Gra wygląda bardzo ładne, z optymalizacją nie jest źle.
Trochę przytłoczyło mnie to pierwsze zetknięcie z grą, ponieważ start dla nowicjusza jest tutaj ciężki, nie mniej jednak pieniądze, których można uzyc na zakup przedmiotów dostaje się nawet w wypadku przegrania meczu i nie zgarnięcia żadnego killa.
Content jest ograniczony, nawet nie ma zaimplementowanej muzyki póki co, ale zamierzam grać dalej, dla wyrobienia sobie skilla i zarobienia trochę mamony.

Co będzie dalej ?
W przeciągu tego roku najprawdopodobniej dostępne będa jeszcze dwa mody - free play i co-op fabularny, w którym będą podobnie jak w stalkerze zawarte misje. Będą anomalia i artefakty, czarny rynek i pełna customizacja postaci - wygląd i 5 czy 6 scieżek perków.
Zapowiada się ciekawy tytuł.
Póki co to tyle, jak będę miał czas to ogarnę trochę więcej gameplaya.



#13

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może po wyjściu gry jakiś forumowy coop?

#14

patryksrem.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam wszystkim mody do S.T.A.L.K.E.R.a. Szczególnie autorstwa Zaurusa (głównie honor najemnika - calkowicie wyludniona Zona:).



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych