Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nie jesteśmy pierwsi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Vito Corleone.
  • Postów: 29
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jesteśmy pierwsi"Tajemnicze kosmiczne centrum powszechnej nauki wraz z bibliotekami, muzeami i laboratoriami" może znajdować się gdzieś na naszej planecie, ukryte w jaskini albo w jakieś megalitycznej budowli. Historyczne zapisy i legendy wspominają o takiej skarbnicy wiedzy. Australijski pisarz Andrew Tomas uważa, iż niektórzy ludzie - wśród nich Apoloniusz z Tiany, żyjący w czasach Chrystusa oraz hrabia Saint-Germain osiemnastowieczny ekscentryczny zwolennik rytuałów masońskich i różokrzyżowych - mogli dotrzeć do "tej fontanny pierwotnej nauki [...] i pić z niej wodę".
Ludzkość już u progu cywilizacji została obdarowana technicznymi i tajemnymi informacjami. Istota wyższa zeszła na ziemię Nilu, ucywilizowała mieszkańców Egiptu, nauczyła ich zapisywać idee, podarowała im gwiezdne mapy, liczby i lekarstwa. Inna istota wylądowała na brzeku Zatoki Perskiej. "Ten podobny do ryby bóg, Oannes ucywilizował dzikich. [...] Jego naukową spuścizną" było to, że ludzie z dolny Eufratu i Tygrysu stali się wielkimi astronomami i matematykami". Inny siewca kultury na "skrzydlatym statku" odwiedził Amerykę Centralną, pozostawiając jej w prezencie rolnictwo, architekturę i zasady etyki.
Kapłani i tajne bractwa przechowali istotę tych informacji, chociaż spora ich część został źle umiejscowiona lub zapomniana. Przez czternaście wiekó - od Ptolemusza do Kopernika - nie wniesiono nic nowego do ludzkiej wiedzy o astronomii. "Nawet w czasach Ptolemusza myśliciele cofali się do poprzednich wieków, by stamtą czerpać wiedzę, jak gdyby to był złoty wiek nauki w przeszłości".
To, że galatyczne cywilizacje nawiązały kontakt z ludźmi, pisze Tomas, tłumaczyłoby następującą "niewyjaśnioną wiedzę z odległej przeszłości":

Dołączona grafika


...Egipski inżynier Heron zbudował silnik parowy, stosując zasady działania "zarówno turbiny, jak i napędu odrzutowego". Wynalazł też szybkościomerz. Szczegółby zostały utracone, gdy Cezar kazał spalić Bibliotekę Aleksandryjską.
...Majowie obliczyli długość roku na 365,2420 dni. Nasz kalendarz gregoriański ma 364,2425 dni. Obecna liczna to 364,2422. Jak to możliwe, by Majowie mieli dokładniejszy kalendarz niż my w dobie nauki"?
...Plemię Dogonów z Mali posiada wiedzę o "ciemnym towarzyszu Syriusza". Gwiazda towarzysząca Syriuszowi jest niewidoczna gołym okiem. Skąd Dogoni bez użycia teleskopa znali od tysięcy lat układ Syriusza ?
...Pietnasta księga starożytnej greckiej Iliady wspomina o dwóch towarzyszach Marsa, Fobosie i Dejmosie. Czy starożytni wyrażali w symbolicznej formie wiedzę o marsjańskich księżycach, które odkryto ponownie w XIX wieku?
...W 1939 roku niemiecki archeolog, pracując w pobliżu Bagdadu, odkrył liczne ceramiczne słoje, zawierające żelazne pręty zamknięte w miedzianych cylindrach. Były to elektryczne baterie z 2000 roku p.n.e. Skąd Sumerowie znali tą technologię ?
...Okazało się, że skorodowane fragmenty metalicznego przedmiotu zidentyfikowano później jako maszynę liczącą, będącą pierwowzorem dzisiejszego komputera. Używali jej Grecy w 65 roku p.n.e. do obliczania ruchów Słońca, Księżyca i planet. Skąd pochodziła wiedza potrzebna do jej zbudowania ?
...Stonehenge w Wielkiej Brytanii okazało się wielkim astronomicznym komputerem zbudowanym około 2000 roku p.n.e. Czy ten gigantyczny komputer z kamienia zaprojektowali i wznieśli ludzie okryci skórą ?

Dołączona grafika


...Kościół katolicki ma na swej liście 200 świętych, którzy lewitowali. Czyżby starożytni wiedzieli, jak wykorzystać antygrawitację?

źródło:
opracował dla VRP:
przepisane przez:
  • 0

#2

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fantastyczne te przykłady wiedzy na temat gwiazd...
  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u