Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telewizja nowej generacji startuje 12.10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Wybraliśmy prostą nazwę »n«, która jednocześnie ma symbolizować prostą obsługę i przystępność całego produktu" – powiedział na konferencji prasowej Maciej Sojka, prezes ITI Neovision.
"W oczywisty sposób litera ta nawiązuje również do marek grupy ITI takich jak TVN czy Onet" - powiedział Sojka.

Na spotkaniu po raz pierwszy zostało zaprezentowane logo, oferta programowa, możliwości dekoderów nbox HDTV, funkcjonalności elektronicznego przewodnika po programach, a także ceny pakietów i aktywacji dekoderów.

Podczas prezentacji oferty programowej ujawniono zostały nazwy kanałów dostępnych w telewizji nowej generacji. W ofercie znajdzie się m.in.: 9 nowych na rynku kanałów telewizyjnych (Baby TV, nsport, TVN Lingua, Discovery Historia, Discovery HD, Comedy Central, Wojna i Pokój, nowy kanał filmowy, którego nazwa zostanie ujawniona wkrótce oraz nowy kanał dla dzieci).

Trzy programy nadawane będą w standardzie HD - autorski kanał sportowy nsport, Discovery HD i hollywoodzki kanał filmowy. Nowością będzie też kanał Discovery Historia, który powstaje przy współpracy programowej z TVN.

Kanały pogrupowane są w 7 pakietów tematycznych ("informacja i rozrywka", "style moda muzyka", "dzieci", "cinemax", "sport i motoryzacja", "kultura nauka świat" oraz "hity filmowe").

Pakiet "informacja i rozrywka", który zawiera najchętniej oglądane polskie i zagraniczne programy popularne i informacyjne (w tym m.in.: TVN, TVN24 i ponad 200 innych kanałów z całego świata), oferowany będzie wszystkim klientom bezpłatnie. Pozostałe pakiety dostępne będą w cenach 10 i 16 PLN.

W prezentacji poświęconej obsłudze urządzenia pokazano m.in. obsługę EPG (elektroniczny przewodnik po programach), który dostarcza informacje o kanałach, ułatwia nawigację i ma możliwość modyfikowania ustawień pod kątem indywidualnych potrzeb widza. Dekodery do odbioru telewizji "n" dostępne będą w dwóch wersjach: bez i z dyskiem twardym o pojemności 250 GB. Oba umożliwiają odbiór programów w jakości HD i dźwięku przestrzennym. Urządzenie z twardym dyskiem ponadto nagrywa programy i pozwala na korzystanie z usługi wideo na żądanie. Aktywacja telewizji nowej generacji będzie zależna od wersji dekodera. nbox HDTV dostępny będzie w cenie 99 zł, a nbox HDTV recorder za 449 zł.


http://wiadomosci.on...3,327,item.html

PS. Trzeba się jeszcze zaopatrzyć w ekran plazmowy 50 cali najwyższej rozdzielczości i można nie wychodzić z domu.



#2

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak wygram w totka to będzie druga rzecz jaką sobie kupie(pierwszą bedzie wyżej wspomniany przez Jareckiego telewizor 50 cali :P )
widziałem wczoraj w faktach bodajże o tym materiał :D

po prostu wymiotka

#3

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo podoba mi się ich oferta cenowa. Za 32 zł można mieć 3 pakiety:

Ja bym wybrał to:

16 zł - “kultura nauka świat” (Discovery: HD, Historia, Science, Civilisation, TVN Lingua, TVP Kultura, Animal Planet)

16 zł - “hity filmowe” (comedy Central, Wojna i Pokój, AXN: SF, Crime, TVP Film, TCM, Kino Polska plus nowy kanał filmowy w HD)

0 zł - Informacja i rozrywka - ten bezpłatny (TVN, TVN24, TVN7, TVP raz dwa trzy, Polonia, Puls, TV5, CNN, no a oprócz tego oczywiście kanały nadawane FTA - ok. 200)

#4

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sprawie sobie ową telewizję + ten dekoderek z dyskiem twardym. Zapowiada się nowa era w dziedzinie TV :)

P.S.
I będę mógł nagrywać sobie mecze Barcy :D



#5

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale żeby oglądać w hdtv trzeba mieć chyba telewizor, który obsługuje tą technologię. Więc narazie mi się to nie przyda.



#6

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cena jest naprawdę dobra, szczerze mówiąc spodziewałem się, że dekoder będzie kosztował ok. 500 zł, a tu tylko 99; a pakiety programów tylko 16 zł.
Jeszcze jedno pytanie do kogoś kto się w miarę na tym zna, czy do posiadania takiej telewizji niezbędny jest ten 50 -calowy telewizor plazmowy ?

#7

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

PS. Trzeba się jeszcze zaopatrzyć w ekran plazmowy 50 cali najwyższej rozdzielczości i można nie wychodzić z domu.


z tego by wynikało że potrzeba takiego odbiornika
ale ja się nie znam na tym wiec czekam na opinie jakiegoś speca :D

#8

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aktywacja kosztuje 99 zł, nie dekoder.

Co do 50` plazmy, to oczywiście - nie.

#9

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ooo to będzie tego samego dnia co koncert COMY w stodole...
same dobre informacje ^^

Zastanawia mnie jak to jest możliwe, że ona będzie tylko działała na 50 calowych plazmówkach. Przecież to chyba nie zależy od odbiornika ?



#10

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cote-d'Or, niekoniecznie 50-calowy, ale musi chyba obsługiwac technologię hd-ready, żebyś mógł cieszyć się ze wszystkich bajerów(chyba, że dzięki dekoderowi można z nich korzystać). Tylko jaka przyjemność by była oglądania transmisji hd na 14-calowym telewizorku ?? :mrgreen: Ja myślę, że 32cale powinny być aby się dobrze oglądało.



#11

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do 50` plazmy, to oczywiście - nie.


To dobrze, fajnie byłoby to mieć szczególnie pakiet poświęcony sportowi.
Aktywacja zależna od rodzaju dekodera.

#12

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie najwiekszym bajerem będzie to oglądanie filmów na zamówienie. Czyli będzie się podłączonym do netu (dekoder) i z satelity, będzie się oglądało zamówiony film w każdej chwili na żywo (tylko ciekawe po ile będą filmy).

#13

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie, żeby oglądać TV w tej super jakości, nie wystarczy normalny telewizor, do tego potrzebny jest HDTV, czyli najnowszy tv o ultra wysokiej rozdzielczości. Więc zapomnijcie o swoich TV :> Trzeba zainwestować w HDTV :>

Ja mam nadzieje w najblizszej przyszlosci takowy sobie sprawic i oczywiscie dolaczyc do grona osob korzystajacych z N :>

#14

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednak wszystko ma swoją cenę, niskie ceny nowoczesnej telewizji wpełni "wynagradzają" nam pieniądze przeznaczone na zakup ultranowoczesnego telewizora, ach... kit z tym i tak mało telewizji oglądam.

#15

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednak korzystanie w pełni z telewizji nowej generacji i zakup dobrego telewizora wynagradza nam poprzez możliwość oglądania TV w znakomitej jakośći - a o to chodziło.

Płaci się za to sporo, ale przynajmniej wiadomo co się zyska poprzez taki wydatek.

I nie musi być to jakiś super nowoczesny telewizor za 30 tys...

Za 2.5 tys. można już kupić całkiem fajny telewizor:

http://www.worldofba...189&language=pl

Tak już jest z postępem, z czasem telewizoy HD i w ogóle telewizja hdtv będzie standardem... tak jak dawniej były tylko telewizory czarno białe - świat idzie do przodu i z czasem przejdzie to do normalnego użytku, a wiadomo, że na starcie ceny zawsze są wysokie.

Przecież jak sprzedaż takich telewizorów bardzo wzrośnie to ich cena spadnie. Dawniej monitory LCD do PC to była rzadkość - ceny były od 5 tys... a teraz za 700 zł można kupić.

W USA telewizja HDTV weszła w 2002 roku, a teraz to standard. Jestem przekonany, że w Polsce będzie podobnie.

Wprowadzenie nowej platformy ma same plusy, zwłaszcza, ze cyfra + ostatnio wariowała z abonamentem... 150 zł za mies... teraz gdy N wchodzi... obniżyli o połowe... więc nie widze nic w tym negatywnego.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych