Skocz do zawartości
Zdjęcie

Cuda Koranu


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16

abnormal.
 • Postów: 60
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Owszem, to dość ciekawe. Oczekiwałem wszakże opisów cudów świata muzułmańskiego - objawień, uzdrowień tudzież manifestacji nadprzyrodzonych.


 • 0

#17

214284.
 • Postów: 51
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem o wielu innych "koincydencjach" w Koranie. Można zadać pytanie: czym one są? Matematycznymi "zbiegami okoliczności", podstępem szatanów czy tym, za co uważają je muzułmanie? Dla katolika twierdzenie, że Koran pochodzi od Boga, jest (wręcz) herezją i grzechem. Najbardziej zastanawiające cuda w islamie to zależności liczbowe, literowe i naukowe w księdze uważanej przez jego wyznawców za świętą. W katolicyzmie jest inaczej - cały czas są uzdrowienia (dzięki którym dochodzi m. in. do licznych beatyfikacji czy kanonizacji), dochodzi do cudów eucharystycznych (jak w Legnicy czy Sokółce). 

 

Kilka innych "cudów" Koranu:

1. W wersecie 48:25 znajduje się sekwencja liter (patrząc od tyłu) HMGLBIN (polskiego czy angielskiego "g" w arabskim nie ma, może więc jest to co najwyżej HMGhLBIN), która ewidentnie kojarzy się z hemoglobiną. Wartość gematryczna tej frazy wynosi 1140, czyli 19x60 (19 jest liczbą uważaną za szczególnie ważną dla matematycznych "cudów" Koranu). Podzielmy 1140 przez 10 lub usuńmy zero - powstanie liczba 114 czy iloczyn 19x6. 6 - tyle rodzajów atomów występuje w cząsteczce hemoglobiny (węgiel, tlen, wodór, azot, siarka, żelazo). W wersecie tym jest mowa o "zwierzętach ofiarnych" (według polskiego tłumaczenia Józefa Bielawskiego), a ofiarowanie zwierząt wiąże się z przelewaniem krwi zawierającej hemoglobinę. W dodatku pierwszą literą po frazie kojarzącej się z hemoglobiną (powstającej w wyniku przeczytania tekstu od tyłu) jest F, które kojarzy się z symbolem żelaza (Fe).

2. W wersecie 18:39 obok siebie występują litery NTRN (czytane od przodu), które są kolejnymi spółgłoskami wyrazu "neutron", a neutron ma masę wynoszącą ok. 1839 mas elektronu. Co jeszcze bardziej zastanawiające, werset 18:37 zawiera (czytane od tyłu) litery BARTN, które kojarzą się z wyrazem "proton" (w języku arabskim nie ma "b", "p" to bezdźwięczny odpowiednik "b"), a masa protonu to około 1837 mas elektronu.

3. Litery D, N, A w Koranie obok siebie najczęściej występują w wersecie 18:65, a w roku 1865 doszło do ważnego odkrycia dotyczącego dziedziczności (za które odpowiadają geny, a więc DNA).

4. W 27 rozdziale, w jednym z wersetów (27:17), po przeczytaniu tekstu od tyłu znajdziemy występujące obok siebie litery TLAWSN, które kojarzą się z angielskim słowem "television" (telewizja). Werset ten dotyczy króla Salomona, a w 27:40 jest mowa o czymś, co może się skojarzyć z telewizją: Powiedział ten, który posiadał wiedzę z Księgi: "Ja ci go przyniosę, zanim powróci do ciebie twoje spojrzenie. "A kiedy Salomon zobaczył go stojącego solidnie przed nim, powiedział:"To jest z łaski mego Pana, aby mnie doświadczyć, czy będę wdzięczny czy niewdzięczny." Kto jest wdzięczny, jest wdzięczny dla siebie samego; a kto jest niewdzięczny... - zaprawdę, mój Pan jest Bogaty, Szlachetny!

5. Po przyporządkowaniu kolejnym literom alfabetu arabskiego kolejnych liczb pierwszych, wartość dla sury 1 wyniesie 8317 (addytywna liczba pierwsza, suma cyfr tej liczby jest liczbą pierwszą), zaś dla sury 112 z basmalą - 4201 (addytywna liczba pierwsza), dla sury 112 bez basmali - 3167 (addytywna liczba pierwsza). Werset Tronu (2:255) ma wartość prymalogiczną 11261 (addytywna liczba pierwsza), wielokrotnie powtarzający się w rozdziale 55 werset "Przeto które z dobrodziejstw waszego Pana uważacie za kłamstwo?" ma wartość prymalogiczną 683 (addytywna liczba pierwsza), nawet samo słowo "Allah" ma wartość prymalogiczną będącą addytywną liczbą pierwszą (269).


Użytkownik 214284 edytował ten post 06.09.2019 - 22:32

 • 0

#18

Canaris.

  God Emperor of Mankind

 • Postów: 456
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Matko boska jaka klasyka :

 

"Tu odejme, tu dodam, tam podziele i wyjdzie ze w słowie Chrystus jest zawarte słowo Szatan... To MUSI coś oznaczać!!".

 

Można zadać pytanie: czym one są

 

Przypadkiem. Jak kazdy przykład "koincydencji/ukrytej treści/zakodowanej wiedzy" którą udowadnia sie dokonując dowolnej liczby operacji, w dowolnej formie, na dowolnym zbiorze danych, która na dodatek moze dać wynik "tylko w przyblizeniu" zeby być "tą słuszną". 

"Przebudzeni" specjalizują sie w takiej manipulacji danymi - piramidy, sfinks, roznego rodzaju "tajemnicze" zabytki itp. 


 • 0#19

Książe Zła.
 • Postów: 447
 • Tematów: 45
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cuda Koranu? Pedofil co zgwalcil 9-latke se religie zalozyl i miliony karaluchow mu przyklaskuja.  Zwykłe bydło do ubicia z popędem do dzieci ktore potrafi atakowac jedynie bezbronnych i kobiety

 

ostrzezenie.gif

 

Regulamin 3.7, 3.17

 

TheToxic


 • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u