Skocz do zawartości


Zdjęcie

cytaty z Koranu, nawolujace do nienawisci


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Religioznawcy na forum proszeni są o sprostowanie
  • 0

#17

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stary Testament jest częścią Biblii, jednak prawo oko za oko zostało zmienione:) W NT nie ma nawoływania do zabijania:)
Ja też znam taką religię :) Islam choćby:) I irytują mnie mity o milionach zamordowanych przez inkwizycję.
Poza tym mówimy o powstaniu tych religii, czy pierwsi chrześcijanie mordowali innych , czy Jezus nawoływał do walki z niewiernymi? Oto różnica między Mahometem a Jezusem.
  • 0

#18

CrOW616.
  • Postów: 99
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh smieszne. niektorzy z Was wlasna religie, bo wiekszosci pewnie jestescie chrzescijanami ,obraza bez problemu doszukujac sie jeszcze w kazdym biblijnym zdaniu podstepu. a gdy macie Koran gdzie nie trzeba dlugo szukac nawolywania do mordowania, grozb Boga, zastraszanie przed odwroceniem sie od niego, to doszukujecie sie czegos pozytywnego stwierdzajac, ze te zdania wyrwane sa z kontekstu. :mrgreen:
  • 0

#19

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Saladyn, nasza wiara poszła z biegiem czasu a Islam opiera się na źródłąch wiary... Teoretycznie ich wiara jest bardziej matczyna w porownaniu do naszej a zaznaczam ze Islam i Chrzescijanstwo ma te same źródła...
Bardzo mi przykro z tego powodu że Miłosierny Bóg nie zadbał o douczanie Bliskiego Wschodu Widocznie popełnił strategiczny błąd... Taka mała ironia... Mamy za to winić wyznawcow Islamu?? Mamy dzielic religi na lepsze i gorsze?? Globalny problem wspolczesnego swiata nie ma rodowodu w fanatyzmie religijnym tylko wynika z roznicy i rywalizacji kulturowej czyli konfliktow kulturowych i politycznych ktore z biegim czasu przerodziły się w fanatyzm religijny...
Moj wniosek jest nastepujacy - obustronna przemoc(w tym przypadku miedzykulturowa) prowadzi do fanatyzmu spoleczenstwa ktore niejako jest na straconej pozycji ze wzgledu na przepasci rozwoju cywilizacji ktore obejmują biede, strach i solidarnosc na wschodzie
  • 0

#20

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie nie ja właśnie widze to inaczej...
Jak juz wczesniej zaznaczyłem:

Ja nie zamierzam tutaj bronic zadnej religi tylko zaznaczam, ze Koran trza interpretować a nie opierać się na poszczegolnych cytatach...


Moim zdaniem sprawa wyglada tak, że nie potrzebnie cały swiat zwala te wszystkie globalne problemy na fanatyzm religijny, ponieważ podłoze tych problemow jest całkiem inne...
To jest tak ze obie strony przez długi okres czasu rozrabiały i w nieszcześliwy sposob działania lokalnych grup na wschodzie przerodziły sie w fanatyzm, ktory sie wywodzi od najzwyklejszej organizacji grup terrorystycznych, ktore nadinterpretują Koran i wykorzystują go w złym celu do manipulacji... A to ze tworzą się takie niesmaczne grupy o całkiem odmiennych poglądach jest czyms normalnym i systematycznym... Przykładem jest odradzanie sie w Niemczech neonazistow ktorzy rosną w siłe... Tacy neonazisci tez maja błedne spojrzenie na swiat a jednak nie identyfikuje się ich z całym społeczenstwem niemieckim...
W efekcie tej nienawisci ktora się stopniowo nasilała i w efekcie wpływania przeroznych nieprzyzwoitych organizacji na spoleczenstwo Islamskie tzw. świeta wojna się rozpowszechniła... Do tego dojdzie jeszcze stała nagonka zachodniej prasy na islamskich wyznawcow... W ten sposob mit o złym koranie się już upowszechnił...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych