Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marsz Niepodległości 2013


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
156 odpowiedzi w tym temacie

#61

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie o takie Polskie walczyłem.



#62

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jednym kontekście śmieszy mnie takie gadanie że "dlaczego wszyscy Polacy nie potrafią razem świętować w dniu święta narodowego ?" A jak wszyscy mają razem świętować jeżeli tzw. "antyfaszyści" po prostu nie uznają tego święta, nie uznają polskości i po prostu chcą zepsuć to święto?

Sam marsz to jedno ale jak miasto będzie naszpikowane tym planktonem który się zjechał na szczyt klimatyczny to może nie zabraknąć incydentów po marszu że ktoś będzie wracał z marszu i zostanie zaatakowany przez "antyfaszystów".

Użytkownik Tenhan edytował ten post 10.11.2013 - 19:46


#63

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@Tenhan, równie dobrze może być tak, że to wracający z marszu zaatakują niewinnych ludzi.



#64

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Tenhan, równie dobrze może być tak, że to wracający z marszu zaatakują niewinnych ludzi.


Jeżeli jakiś niewinnych przechodniów to wstyd jeżeli "niewinnych" globalistów to co z tego.

#65

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Właśnie dlatego uważam, że powinno się zabronić organizacji tego marszu, bo jak pokazały liczne incydenty, przyciąga on niebezpiecznie dużo ludzi z rozumieniem patriotyzmu w stylu "to co z tego". Teraz niestety pozostaje tylko mieć nadzieję, że uczestnicy marszu łamiący prawo zostaną w porę złapani i osądzeni.



#66

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problemem są ci którzy chcą zakłócić ten marsz a nie sam marsz. Jeżeli ktoś ma czelność w rocznice odzyskania niepodległości manifestować to że Polskę trzeba wymazać z mapy to sam sobie jest winien.

#67

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Niestety obawiam się, że wielu zakłócających marsz to właśnie osoby, które się na niego wybrały żeby manifestować swój (zdeformowany) patriotyzm. Piszę o zdeformowanym patriotyzmie, bo jeśli czyjś patriotyzm każe komuś atakować kogoś idącego obok tylko dlatego, że ma inne poglądy, że jest inny niż on, to nie jest to normalne, nie jest to powodem do dumy i nie jest to patriotyzmem.

Niestety ten marsz działa jak magnes na wszelkiej maści patriotycznych frustratów, nawet jeśli stanowią oni przykładowo 1% wszystkich uczestników, to i tak wystarczy to, by doszło do incydentów i do tego, by marsz kojarzył się negatywnie. A że jest to marsz, który ma demonstrować patriotyzm, to jeśli on źle się kojarzy, to też patriotyzm źle się kojarzy. Stąd mamy coraz bardziej powszechny obraz patrioty jako osoby sfrustrowanej, zagubionej, żyjącej Husarią, rozbiorami i drugą wojną światową. Czy to jest dobre? Zdecydowanie nie!

Może organizatorzy powinni się w jakiś sposób jasno, zdecydowanie odciąć od tych ludzi? Powiedzieć wprost, że ten marsz nie jest dla nich? A może jednak jest też dla nich? Wtedy to bardzo źle świadczy o tym marszu i o dzisiejszym pojmowaniu patriotyzmu.

Jako dobry przykład tego, jak może wyglądać taka impreza, mogę podać dzień niepodległości w Belgii. Byłem tam swego czasu i zachwycił mnie patriotyzm tych ludzi, przez chwilę poczułem się wręcz Belgiem. Na ulicach rozłożona była masa ekspozycji dotyczących różnych oddziałów armii, straży pożarnej, straży granicznej, policji i masy innych służb mundurowych. Ludzie szli ulicami, zadowoleni, pogodni, oglądali ekspozycje, jedli frytki (lokalny przysmak). Wszytko było takie pogodne, ci ludzie byli tacy radośni. Było to dla mnie szokiem, gdy pomyślałem sobie właśnie o Marszu, o tych wszystkich cierpiętnikach rozdrapujących Smoleńsk i całą resztę. Tam nikt nie wracał do drugiej wojny światowej, nikt się nie smucił, nie było żałoby.

Belgia to mały kraj, może nie ma jakiś wielkich tradycji, ale ich stać na takie zachowanie. A nas?

Użytkownik optymista edytował ten post 10.11.2013 - 20:55




#68

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dodam tylko tyle bo z optymistą gadka nie ma większego sensu że jest różnica w odmiennych poglądach w takim dniu jeżeli ktoś ma np. inny pomysł na gospodarkę kraju ale jeżeli odmienne poglądy to antypolskość to nie są wtedy tylko odmienne poglądy ale coś więcej i jak ktoś tego nie rozumie to ma pewne braki w rozumowaniu. Ciekawe czy w Belgii byli nasyłani "antyfaszyści" z zagranicy którzy mieli bić każdego z belgijską flagą. Zapewne wtedy byłoby tam tak samo.

#69

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Napad na drugą osobę jest zawsze karalny, niezależnie od tego jak antypolska byłaby ta osoba. Mam nadzieję, że jeśli do takich sytuacji będzie dochodzić, to Policja zareaguje odpowiednio, bo to nie są żarty.

Co do hipotetycznych antyfaszystów wysłanych do Belgii, to tak jak pisałem, ten dzień ma tam zupełnie inny charakter. Ci antyfaszyści nie spotkali by równych sobie "patriotów", tylko rodziny z dziećmi, turystów, czy mieszkańców miasta spokojnie spacerujących. Nie byłoby z kim urządzać burd, więc nie byłoby im tam po co jechać.

Użytkownik optymista edytował ten post 11.11.2013 - 00:50




#70 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Policjant skopał niewinnego uczestnika marszu, co jest uwiecznione na filmie, i co? Wyrok dostał pokrzywdzony (!!!), sąd nadal ma w tyłku sprawę, policjant jest bezkarny (był ale nie śledziłem sprawy jakiś czas, i może ktoś się nim wreszcie zajął). Takiej sprawiedliwości chcesz? :P Po tym co się dzieje, to ja się bardziej obawiam władz i ich wysłanników z pałami, niż uczestników marszu.

#71

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ja nie o takie Polskie walczyłem.

Nikt by ciem nie posądzał o to kulego, więc co tu narzekać, ważne, że jest Polska, nasza!/chyba!

#72

kosma.
  • Postów: 30
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nikt by ciem nie posądzał o to kulego, więc co tu narzekać, ważne, że jest Polska, nasza!/chyba!

Jak ona jest nasz pokazało głosowanie w sprawie rządowego (sic!) projektu o uboju rytualnym i kto głosował za...
Bardzo wymowne są też artykuły "European Jewish Association" (polecam odwiedzić) na temat uboju w Polsce obrazujące w czyim to jest interesie.

Jedyny dzień w roku w którym wszyscy patrioci powinni się jednoczyć aby uczcić tak ważną dla nas datę.

 Edycja: Dziki Kurak

Dołączona grafika



#73

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chyży Ruj zorganizowal zlot klimatyczny akurat w ten dzień, tylko dla celów POlitycznych. Wiadomo jak się to skończy :

Patrioci ("faszyści") będą bić niewinnych ludzi idących obok ( LEWACTWO ). I tak oto znowu te zły PiS wszystkiemu winny.

 Edycja: Dziki Kurak

Wypowiedź o charakterze obraźliwym oraz politykowanie.


Dołączona grafika

Dołączona grafika





#74

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwracam uwagę na to, że temat ten dotyczy tylko i wyłącznie Marszu Niepodległości. Wszelkie wtręty okołopolityczne zostaną odpowiednio potraktowane.



#75

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale wy wiecie, patryoci wielcy, co świętujecie, tak? Macie świadomość, że taka np. nic nieznacząca Wielkopolska była do 27 grudnia niemiecka, tak? "Niepodległość"......Dołączona grafika


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych