Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mumio - lekarstwo na wszystkie choroby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16

waha55.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inna sprawa jest z alkoholem i papierosami które bardziej ogłupiają


papierosy bardziej ogłupiają niż marihuana. No proszę, pojawił się na forum prawdziwy znawca. Taka wiedza, mój boże.

A co do mumio. Szukałem trochę na ten temat, bo z początku myślałem, że to jakiś kit w stylu plastrów detox. Ale znalazłem kilka poważnych artykułów o tym, że mumio pomaga np. w chorobie alzheimera.



Przeczytaj wszystko ze zrozumieniem , a nie wycinasz urywki z mojej wypowiedzi ," Taka wiedza, mój boże." niech zgadnę palisz ? samo palenie papierosów już jest głupotą tym bardziej, że nie masz żadnych korzyści w przeciwieństwie do marihuany czy choćby nawet alkoholu ,więc coś chyba w tym jest .
  • 0

#17

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra Panowie... kończymy offtop. Proszę od teraz pisać na temat.
  • 0



#18

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według N.M. Fedorovskiego i innych badaczy, środkowoazjatyckie Mumio w połączeniu z innymi środkami terapeutycznymi ma pozytywny wpływ na przebieg ostrej choroby popromiennej.


Klasycznie, nic na temat w intierniecie (albo źle szukam?).
http://www.bischofite.ru/Eng/appl/Appl.htm
http://www.medozons.com/investigations.html
Mglisto wspomniany w tych dwóch publikacjach - nic na temat choroby popromiennej.


Dziękuję za spostrzeżenie. Naniosę potem do artykułu.

Pewnie z tłumaczeniem jest tak jak w tej sytuacji: mój kolega robi legalne interesy z Rosjanami. Oni do niego maile przy pomocy google translate. On dzwoni w ich imieniu do Włoch, a telefon odbiera Rumunka mieszkająca tam od lat. Dogadują się niesamowicie (sarkazm).

Użytkownik daxx edytował ten post 27.10.2013 - 18:15

  • 0



#19

Damantris.
  • Postów: 152
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@ Wszystko
mógłbyś podać źródło, w którym jest wzmianka o pozytywnym wpływie mumio na chorobę Alzheimera?
  • 0

#20

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogę.
Studies suggest that shilajit and its active principle fulvic acid, as well as a formula of shilajit with B complex vitamins, emerge as novel nutraceutical with potential uses against this brain disorder.
http://www.ncbi.nlm....pubmed/23131823

Taken together, our data presented here show that the Antarctic Mumijo is rich in glyceryl ether derivatives which—according to the data given—display distinct and marked neuroprotective activity. Schematically, the biomedical potential of Antarctic Mumijo is summarized in Figure 4. The main organic components, the wax esters and the glycerol ethers, are known to display neuroprotective potential. Future studies will prove if the monoalkyl ethers display also anti-stomach ache capacity. Finally, the triglycerides have to be studied for their putative antimicrobial activity. The inorganic component(s), the minerals existing in Mumijo, may have their ameliorating function in bone diseases. An outline of the exploitation strategies for traditional and modern drugs applicable in the biomedicine has been given for the Mediterranean region [45].

http://www.ncbi.nlm....les/PMC3139983/
  • 0



#21

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"potential uses", "may have" - czyli czekamy na rezultaty, bo to tylko czcze gadanie jak narazie.
  • 0

#22

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Parę lat temu mój przyjaciel odwiedził rodzinę w Kazachstanie. Wujek zaopatrzył go na okazję drogi powrotnej w Mumio.
Okazuje się że w tamtych stronach stosują Mumio praktycznie na wszystko, zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Osobiście przyjąłem ten specyfik tylko raz, W procesie leczenia ciężkiego zatrucia alkoholowego:) Było dziwnie Bo stosunkowo szybko doszedłem do siebie :)
Wygląda to to jak smoła. Smakuje tragicznie. Nawet gorzej niż wygląda. Koleś stosował to przy każdej okazji i chwalił sobie. Niestety nie było tego zbyt wiele, ponieważ Mumio to Kazachskie złoto. Gram tego najlepszego kosztuje więcej niż gram złota. Z tego co opowiadał ten wujek wynika że mimo ceny jest to podstawa tamtejszej medycyny ludowej. W zasadzie wszyscy tego używają. Mumio nie ma spektakularnych efektów. Ale z tego co "doświadczyłem " HEH :) ale też widziałem jak szybko goi się rana cięta której to mój kolega rzeźnik nabawił się w pracy, muszę powiedzieć że coś w tym jest. Nie jestem wykształciuchem. Nie wiem jak to działa. Ale DZIAŁA. wiem że nie jestem reprezentatywny. Mogłem ulec efektowi placebo (mój koleś nawet bardziej). Ale to co widziałem i czułem pozwala mi na stwierdzenie że coś jest na rzeczy.
Jeśli chodzi o tego wujka, to okazuje się że w okolicy w której on mieszka ludzie zbierają Mumio tak jak u nas zbiera się grzyby. To znaczy tylko parę tygodni w roku. Ale Mumio różni się jakością nawet ze względu na to gdzie zostało zebrane. To najlepsze jest naprawdę drogie, i raczej nie ma szans na kupno na targu od ruskich. Najlepsze można kupić jedynie od zbieraczy (tych najlepszych) i trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem. Wujek mojego przyjaciela jest jednym z takich zbieraczy. Potrafi spędzić w górach ponad tydzień żeby zebrać mumio najwyższej jakości. Bo trzeba się trochę za tym nachodzić. :) A tak nawiasem mówiąc Wujek ma cztery sklepy spożywcze i dwie masarnie. I mimo wszystko zbieranie Mumio przynosi mu wymierne zyski.
  • 3



#23

Natkapolka.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście mogę polecić wiele produktów naturalnych pochodzenia rosyjskiego. Dłuższy czas zamawiam na greenportmarket.pl więc posiadam kartę stałego klienta i spore rabaty. Moimi ulubionymi kosmetykami są produkty marki Natura Siberica oraz PR. Pozdrawiam Panią Beatkę, która przy tym jest moim dietetykiem. 


  • 0

#24

Einsamkeit.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aż z ciekawości zajrzałam na yandexa... O ile nasze stare, dobre google nie wypluje za wiele wyników, o tyle yandex dosłownie pęka w szwach, gdzie Rosjanie wymieniają się informacjami, gdzie kupić mumio, jakie, skąd i za ile  :szczerb:

 

Posiłkując się artykułami z yandeksa i z tego, co napisano tutaj, to mumio występuje w sumie w roli magicznego leku na wszystko... Jakoś trudno dać temu wiarę.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych