Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem muzułmański w Polsce i na zachodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#166

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Juzek... widzę te cztery cytaty w każdym artykule o złym Koranie, i nikomu nie chce się cytować wersetu wcześniej lub później aby podać kontekst.

 

 

2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!

A w szerszej wersji:

 

2:190 Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!
2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!
2:192 Ale jeśli oni się powstrzymają... - zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!
2:193 I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga. A jeśli oni się powstrzymają, to wyrzeknijcie się wrogości, oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!

Widzisz tu nakaz zabijania wszystkich niewiernych? Bo kontekst sugeruje że chodzi o "wrogów którzy zwalczają muzułmanów" i to tylko wtedy gdy czynnie walczą. Niewiernych którzy nie walczą i starają się pozostawać w pokoju to nie dotyczy. Najlepszy jest ten kawałek o najeźdźcach.

 

Tu dałeś dwa cytaty pomijając fragment pomiędzy:

 

4:89 Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Boga.

A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie

! I nie bierzcie sobie spośród nich ani opiekuna, ani pomocnika!
4:91 Wy znajdziecie innych, którzy będą chcieli żyć z wami w pokoju, i żyć w pokoju ze swoim ludem. Za każdym razem, kiedy będą doprowadzeni do buntu, doznają w tej próbie porażki. A jeśli oni nie odejdą od was i nie zaproponują wam pokoju ani nie powstrzymają swoich rąk,, to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie . My wam dajemy nad nimi władzę jawną!

A całość:

 

 

4:89 Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Boga. A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie! I nie bierzcie sobie spośród nich ani opiekuna, ani pomocnika!
4:90 Z wyjątkiem tych, którzy są związani z ludem mającym z wami przymierze; albo tych, którzy przyszli do was - z sercem ściśniętym - aby walczyć z wami albo ze swoim ludem. Gdyby zechciał Bóg, to dałby im władzę nad wami, I oni zwalczyliby was. A jeśli oni odejdą, nie prowadząc z wami walki, i zaofiarują wam pokój, to wówczas nie wskaże wam Bóg przeciwko nim żadnej drogi.
4:91 Wy znajdziecie innych, którzy będą chcieli żyć z wami w pokoju, i żyć w pokoju ze swoim ludem. Za każdym razem, kiedy będą doprowadzeni do buntu, doznają w tej próbie porażki. A jeśli oni nie odejdą od was i nie zaproponują wam pokoju ani nie powstrzymają swoich rąk, to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie. My wam dajemy nad nimi władzę jawną!

Czyli z tymi którzy nie prowadzą walki, należy zawrzeć pokój.

 

Warto wspomnieć o innych cytatach:

 

2:62 Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy, i ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni!

 

9:4 Jednak z wyjątkiem tych spośród bałwochwalców, z którymi zawarliście przymierze; oni go potem w niczym nie naruszyli ani też nie pomagali nikomu przeciwko wam. Uszanujcie więc w pełni względem nich wasze przymierze, aż do ich terminu. Zaprawdę, Bóg kocha ludzi bogobojnych!
9:5 A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!
9:6 A jeśli ktoś z bałwochwalców poszukuje u ciebie schronienia, to daj mu schronienie, tak by mógł usłyszeć słowo Boga, a następnie doprowadź go do miejsca bezpiecznego. Tak się stanie, ponieważ to są ludzie, którzy nie wiedzą.

 

Gdybyśmy się chcieli bawić, to w taki sam sposób znaleźlibyśmy straszne wezwania do mordów w Biblii.


  • 2



#167

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czyli terroryści z Państwa Islamskiego i zwolennicy podobnych struktur są pod tym względem w miarę poprawni. Mordując żołnierzy państw zachodnich walczą z tymi którzy zwalczają muzułmanów.


  • -1

#168

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli terroryści z Państwa Islamskiego i zwolennicy podobnych struktur są pod tym względem w miarę poprawni. Mordując żołnierzy państw zachodnich walczą z tymi którzy zwalczają muzułmanów.

 

 

Polityka, polityka...

 

Spam, spam...

upomnienie.gif

3.2 Pisz na temat wątku, w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

 

Blitz Wölf


Użytkownik Blitz Wölf edytował ten post 10.11.2014 - 10:52

  • -1

#169

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cały Koran napisany jest w ten sposób. Wersy mówiące o przemocy, nietolerancji zabijaniu są otaczane innymi które łagodzą ekstremalną treść.  Nie można zapominać iż Koran dla muzułmanów  jest jak Biblia dla świadków Jehowy. większość treści jest traktowane dosłownie. O tym co jest istotne a co nie, decyduje duchowny stojący na czele gminy wspólnoty czy kraju. Z moich doświadczeń wynika iż wiara dla Muzułmanów ZAWSZE!!! jest na pierwszym miejscu. Koran jest wykładnią tego co i jak mają robić. Koran jest księgą  czytaną regularnie, a wersy na które  należy zwrócić szczególną uwagę są "sugerowane"  przez przywódców duchowych. W przeciwieństwie do Katolików, dla których wykładnią wiary nie jest Biblia tylko katechizm który,  nawet w sprawach zasadniczych mija się z biblią. Przykład? Dekalog.

 

A tak na marginesie.  Jeżeli ktoś ma ochotę niech popyta członków rodziny, znajomych, sąsiadów, z uwzględnieniem ich religijności, czy czytali Biblię.

 

Od wielu lat, zawsze o to pytam gdy dyskusja schodzi na temat wiary w kontekście katolickim  chrześcijańskim. Być może grupa moich znajomych nie jest reprezentatywna. Nie prowadzę żadnych notatek ani badań. Aczkolwiek mam nieodparte wrażenie, (graniczące z pewnością) iż najbardziej zagorzali Katolicy nigdy nie czytali Biblii.

 

Gdybyśmy się chcieli bawić, to w taki sam sposób znaleźlibyśmy straszne wezwania do mordów w Biblii.

    

No to może pobawmy się chwilę, bazując na nowym testamencie który jest wykładnią wiary dla wszystkich Chrześcijan niezależnie od "obrządku"  czy też "odłamu"  na tej samej zasadzie jak Koran dla Muzułmanów. 

 

(wiem że niektórzy mają problem z definicją więc podaję najprostszą z wiki: 

 

Chrześcijaństwo jest objawioną religią monoteistyczną[6], która bierze swój początek od Jezusa z Nazaretu.

 

Chociaż może pobawmy się z uwzględnieniem Starego Testamentu. Jakiś cytacik z Biblii będącym "strasznym wezwaniem do mordów" ?


  • -1



#170

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://www.racjonali...pl/kk.php/s,602

 

"Dzięki Tobie nacieramy na naszych wrogów i naszych napastników depczemy w imię Twoje" (Ps 44(43),6l; BT)

 

 

"Gdy przebywali [lud Mojżesza — przyp.] w Szittim, zaczął lud uprawiać nierząd z Moabitkami [Moabici, plemię przeklęte, to potomkowie starszej córki Lota, która brzemienna stała się na skutek gwałtu na swym pobożnym ojcu — przyp.]. One to nakłaniały lud do brania udziału w ofiarach składanych ich bożkom. Lud spożywał dary ofiarne i oddawał pokłon ich bogom. Izrael przylgnął do Baal-Peora, i gniew Pana zapłonął przeciw niemu. I rzekł Pan do Mojżesza: Zbierz wszystkich [winnych] przywódców ludu i powieś ich dla Pana wprost słońca, a wtedy odwróci się zapalczywość gniewu Pana od Izraela. Rozkazał więc Mojżesz sędziom Izraela: Zabijajcie każdego z waszych ludzi, którzy się przyłączyli do Baal-Peora. I oto przybył jeden z Izraelitów i przyprowadził Madianitkę do swoich braci przed oczami Mojżesza i całego zgromadzenia Izraelitów, którzy lamentowali u wejścia do Namiotu Spotkania. Ujrzawszy to kapłan Pinchas, syn Eleazara, syna Aarona, chwycił w rękę włócznię, opuścił zgromadzenie, poszedł za Izraelitą do komory namiotu i przebił ich obydwoje, mężczyznę Izraelitę i kobietę - przez jej łono. I ustała plaga wśród Izraelitów. Zginęło ich wtedy dwadzieścia cztery tysiące." (Lb 25, 1n; BT).

 

 

Czyli zabijamy naszych wrogów dla Pana, bo nas atakują. Podobne?

 

a tutaj lista:

 

http://rationalwiki....e_Old_Testament

 

Zabijanie za cudzołóstwo, zabijanie za kłamstwo o dziewictwie (?), zabijanie za homoseksualizm (czynny), zabijanie za kazirodztwo, śmierć za blasfemię, śmierć za apostazję... i tak można wymieniać. Jak dla mnie - trąci szariatem. 

 

Więc: przestańcie wmawiać, że jest tak przeładnie. Bo oczywistym jest, że jest Nowy Testament, że jest katechizm, że nikt nie bierze ST na poważnie w dzisiejszych czasach. Co do tego nie ma nikt wątpliwości, nawet taki (ehehehe) "niszczyciel cywilizacji" jak ja. Ale nie wmawiajcie sobie i nam, że nie ma żadnych podobieństw, bo to po prostu wierutne kłamstwo. ;)


  • -1

#171

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Koran mówi żeby zabijać tych którzy walczą z Islamem a żyć w pokoju z tymi, którzy nie walczą. A oto co mówi stary testament o obleganiu miast:

 

Pwt 20:10-16
10. Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, najpierw ofiarujesz mu pokój,
11. a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli.
12. Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je.
13. Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza.
14. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój.
15. Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów.
16. Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu.
(BT)


  • 1



#172

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ale nie wmawiajcie sobie i nam, że nie ma żadnych podobieństw, bo to po prostu wierutne kłamstwo. ;)

 Nikt niczego nikomu nie wmawia. Podobieństwa są, gdyż Mahomet bazował na Biblii i Torze tworząc tą religię w szóstym wieku naszej ery. Dorzucił do tego miejscowe zabobony vide czarny kamień i tym zjednał sobie RZESZĘ wyznawców którzy, rozsiali jego ideę na cały świat, przy pomocy ostrzy mieczy. Radzę poczytać trochę o historii islamu która w przeciwieństwie do Chrześcijaństwa jest dosyć dobrze udokumentowana.

 

swoją drogą:

 

 

"Dzięki Tobie nacieramy na naszych wrogów i naszych napastników depczemy w imię Twoje" (Ps 44(43),6l; BT)

 może i podobne do 

 

9:29 Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzen

Chociaż ciężar gatunkowy troszkę inny.

 

 

Pytanie brzmi:  Który odłam Chrześcijaństwa bazuje na Starym Testamencie? 

 

Zaciekawiony@ odpowiem Ci jutro.


Użytkownik pan juzek edytował ten post 07.11.2014 - 00:28

  • 0



#173

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chociaż może pobawmy się z uwzględnieniem Starego Testamentu. Jakiś cytacik z Biblii będącym "strasznym wezwaniem do mordów" ?

 

 

Dałem Ci odpowiedź na to, a potem napisałem, że 

 

oczywistym jest, że jest Nowy Testament, że jest katechizm, że nikt nie bierze ST na poważnie w dzisiejszych czasach.

 

 

więc na pytanie:

 

Który odłam Chrześcijaństwa bazuje na Starym Testamencie?

 

 

już odpowiedziałem. Żaden. Po co się rozdrabniać nad oczywistościami? Tak samo oczywistym jest, że 

 

Podobieństwa są, gdyż Mahomet bazował na Biblii i Torze tworząc tą religię w szóstym wieku naszej ery.

 

 

więc wytłumacz mi, po cóż jadem plujesz. Próbowałeś wmówić, że w ST nawet nie ma "strasznych wezwań do mordów", a są. Więc nie jest prawdą, że

 

Nikt niczego nikomu nie wmawia..

 

 

No. To tyle odnośnie nieścisłości Twojego autorstwa na temat drugorzędnej tematyki dyskusji. Proponuję odpuścić Biblii, Torze i ich niezaprzeczalnym podobieństwom z tym, co nazywamy szariatem czy ekstremizmem muzułmańskim. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Różnica polega na dzisiejszej interpretacji podobnych, a czasami zbieżnych idei. Tyle. Już wcześniej pisałem, że gdyby powstał radykalny odłam chrześcijan wypełniających słowa Boga i proroków wedle ST, to niczym by się nie różnił od ISIS. 


Użytkownik Monolith edytował ten post 07.11.2014 - 00:35

  • -2

#174

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacikawiony@ i Monollith@ Strzeliłem sobie w kolano prowokując porównywanie Starego Testamentu i Koranu. Macie rację. Przepraszam..

 Powodem iż dałem się w to wciągnąć jest fakt iż ostatni raz Biblię czytałem kilkanaście lat temu, a Koran ledwie trzy miesiące temu. Dodając do tego fakt iż nie mam czasu ani ochoty przetrząsać głębin internetu w celu udowodnienia swoich twierdzeń, bazuję na tym co pamiętam. (szczerze mówiąc linki wyszukuję trochę na siłę)

 

 Mam również pytanie. Dlaczego tak uparliście się na ten Stary Testament. Pomijając kwestię co jest wykładnią wiary dla Chrześcijan, Mamy tu do czynienia z problemem fundamentalnym. Stary Testament powstał na długo przed Chrystusem i tak naprawdę jest księgą żydowską. 

 Z resztą cytat z wiki:

 

 

Chrześcijanie bardzo długo nie mieli ustalonego kanonu Starego Testamentu, gdyż uważali go za odziedziczony po żydach i przez nich skompletowany. Ponadto – inaczej niż żydzi – tradycyjnie dzielili księgi Biblii na historyczne, dydaktyczne i prorockie. W V wieku powstała Wulgata, przekład Starego Testamentu z hebrajskiego i greki (oraz Nowego Testamentu z greki), dokonany przez Hieronima, który za źródło przyjął hebrajskie oryginały pism, ale posiłkował się Septuagintą. Sam Hieronim nie uważał jednak ksiąg później nazwanych deuterokanonicznymi za część natchnionego kanonu.

Podobne opinie istniały wśród wielu chrześcijańskich uczonych i duchownych aż do XVI w. Jednym z odrzucających księgi deuterokanoniczne był papież Grzegorz I. Wielu teologów chrześcijańskich przedstawiało bardzo różne koncepcje kanonu, jednak do rozłamu doszło dopiero w trakcie reformacji.

 

 Idąc dalej tym tropem można z grubsza porównać genezę NT i Koranu.

- w obu wypadkach mamy mamy bazę w postaci Judaizmu. (Adam i Ewa, Mojżesz,l Golgota i wiele innych)

- w obu przypadkach mamy do czynienia z prorokiem który był postacią historyczną.

- obie księgi zostały spisane przez uczniów proroka i jego potomnych (pierwsze wersje koranu były przekazywane ustnie)

- w obu przypadkach księga jest wykładnią wiary

 

 To tak z grubsza.  W związku z tym twierdzę iż niewłaściwym jest porównywanie ST do Koranu.

 

 Ale z drugiej  strony zdaję sobie sprawę że porównując Sary Testament do Koranu można pokazać jakim się jest nowoczesnym, i jakie to Chrześcijaństwo "be" a Islam "cacy"  Mówiąc krótko: الله أكبر    

 

Edit. Pisałem na szybko i zamiast napisać "Starego Testamentu i Koranu"  napisałem : " starego i nowego testamentu" 

poprawiłem  i przepraszam jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd.


Użytkownik pan juzek edytował ten post 08.11.2014 - 17:21

  • 0



#175

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ogóle najlepiej nie dać się wciągnąć w dyskusje z porównywaniem chrześcijaństwa do islamu. Liczy się to co jest teraz a co jest teraz? Marksiści dokonują holocaustu na białych ludziach. Oczywiście nie w taki klasyczny sposób (stąd ta nazwa jakiej użyłem może trochę zdziwić czy przerazić) ale na wielu płaszczyznach biali ludzie są niszczeni. Gnoi się zdolnych i uczciwych a premiuje leni i kombinatorów, promuje się postawy antymacierzyńskie (feminizm, homoseksualizm), z białych mężczyzn robi się metroseksualne cioty żeby białe kobiety wolały agresywnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, kolorowi żyją na koszt białych i m.in. kiedy biały zapieprza kolorowi mają więcej czasu żeby szkolić się pod kątem bycia bojownikiem i mogą skupić się tylko na tym, nasze wartości są niszczone a krytyka wielokrotnie większych islamskich zabobonów jest zasłaniana poprawnością polityczną. Człowiek we własnym kraju staje się obywatelem drugiej kategorii i to jest po prostu chore. Wszystko po to aby jak najbardziej ograniczyć naszą populacje i w ostateczności doprowadzić do jej wyginięcia. Za 2 dni znowu zobaczycie jak niszczenie cywilizacji postępuje.

 

Być może pierwsza uderzy Rosja no ale kto by nie zaatakował takiej cywilizacji żartu jaką jest obecnie cywilizacja Unii Europejskiej?

 

offtop.gif

 

Blitz Wölf


Użytkownik Blitz Wölf edytował ten post 10.11.2014 - 11:00

  • 0

#176

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tak jeszcze na marginesie. O ile M.Kolonko dla niektórych jest postacią kontrowersyjną to jednak mówi jak jest.

 

https://www.youtube....h?v=YvaRV9d8Qq0

 

tutaj też jest ciekawie

 https://www.youtube.com/watch?v=48zcPakMWBg

 

A tymczasem w Polsce "dobry muzułmanin"

 

 

https://www.youtube....h?v=CkhoIFMmC-o

 

Takie tam wzbogacanie Polskiej kultury. A to że poznali się na dyskotece wcale nie znaczy iż kolo nie był prawdziwym muzułmaninem. Koran zezwala na kłamstwo i obłudę w stosunku do niewiernych.


  • 0



#177

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi o tą sprawę z 2009 roku?

http://wyborcza.pl/d...e_w_Polsce.html

 

A ja znalazłem taki tekst:

 

Członkowie pakistańskiej rady muzułmańskich teologów i uczonych - Ulemy - uznali, że "zabójstwa honorowe" są "oznaką ignorancji i stoją w sprzeczności z zasadami islamu". W edykcie wydanym przez przywódców religijnych tego kraju zabójstwa te określono mianem "wysoce nagannych".
Pakistańska rada zbierze się w czwartek 5 czerwca, by omówić problem "zabójstw honorowych". Impulsem do zwołania spotkania było ukamienowanie ciężarnej 25-latki, której wybranek nie został zaakceptowany przez jej rodzinę.

- Córka jest darem od Allaha. Poczucie zhańbienia wywołane przez twoją córkę jest zabronione przez islam - czytamy w edykcie wydanym na kilka dni przed spotkaniem. - Zabicie własnej córki i jej upokarzanie jest oznaką ignorancji - dodają pakistańscy duchowni.

Ukamienowana 25-latka nie zasłużyła na śmierć

- Wydany przez nas dekret powinien służyć jako przypomnienie dla tych, którzy zabijają swoich krewnych w imię ochrony "honoru" - powiedział w rozmowie z telewizją Al-Dżazira sekretarz generalny Ulemy Zahid Mehmood Qasim.

Duchowny zaznaczy też, że zamordowana 25-latka "nie zasłużyła na śmierć". - Rada zbierze się 5 czerwca w Islamabadzie w celu omówienia sposobów przeciwdziałania "zabójstwom honorowym" i innym palącym problemom społecznym - dodał Quasim. Członkowie Ulemy chcą również, by w piątek głównym tematem kazań i rozważań w pakistańskich meczetach było zdanie "córka to dar, nie problem".

"Córka to dar, nie problem".

Z raportu przeprowadzonego przez Pew Research Centre w 2011 roku wynika, że czterech na dziesięciu Pakistańczyków uważa, że "zabójstwo honorowe" kobiety może być usprawiedliwione w niektórych przypadkach.

W 2013 roku w Pakistanie zamordowano z tego powodu co najmniej 900 kobiet - uważają członkowie Komisji Praw Człowieka tego kraju. Zwracają oni jednak uwagę, że to oficjalne dane - rzeczywista liczba "zabójstw honorowych" może być wyższa, bo wiele przypadków nie jest zgłaszanych władzom.

"Zabójstwa honorowe" są popełniane przez rodziny, które chcą zmyć z siebie hańbę wywołaną "niestosownym" zachowaniem jednego z jej członków - przeważnie żony lub córki. Motywów takich morderstw jest wiele: do najczęstszych należą m.in. wybór partnera uznanego przez rodzinę za niewłaściwego, gwałt czy seks pozamałżeński. Praktyki te wiążą się z tradycjami dawnych plemion, choć w Koranie nie ma żadnych treści na nie przyzwalających.

 

http://www.tokfm.pl/..._sa_oznaka.html


  • 1



#178

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Teologowie mogą sobie mówić, w Europie człowiek może się tylko zradykalizować, normalnego człowieka już krew zalewa, jak widzi, że dają ******* dzieci, a co dopiero muzułmanów, oni muszą naprawdę uznawać nas za podludzi :)

 

Te raporty z PRC* już tu przytaczałem, problem taki, że teoretycznie 4 na 10 z tych zacofańców przyjeżdża do Europy i robi to samo, co tam.

 

3.17 i 7.8 Regulaminu Forum.

obraza.gif

/Connor


  • 0

#179

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

i robi to samo, co tam.

 

 

Właśnie w tym problem, że nie do końca. Tam są (to też zależy gdzie, ale przyjmujemy, że rozmawiamy o ekstremalnym marginesie) w większym bądź mniejszym stopniu trzymani za mordę, czy to przez wojsko, imamów, czy po prostu fanatyczną społeczność. Tu sobie "pozwalają" na dużo więcej, bo wiedzą, że mogą. I to właśnie należałoby zmienić - ale skoro taka na przykład Szwecja coraz bardziej liberalizuje swoje podejście do imigrantów, to o czym tu mówić - to otwarta furtka dla hołoty bez poszanowania własnej kultury, nie mówiąc o naszej.


  • 0

#180

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Zaciekawiony świetny cytat. Zwłaszcza podoba mi się to zdanie: ". W edykcie wydanym przez przywódców religijnych tego kraju zabójstwa te określono mianem "wysoce nagannych". Więc zabijanie kobiet za ... ? " No właśnie za co?" określa się jako wysoce naganne !!!! to już nawet nie za niedopuszczalne, karygodne lecz zaledwie wysoce naganne. Ukamieniowanie dwudziestopięcioletniej ciężarnej kobiety jest zaledwie "wysoce naganne"

 

W 2013 roku w Pakistanie zamordowano z tego powodu co najmniej 900 kobiet - uważają członkowie Komisji Praw Człowieka tego kraju. Zwracają oni jednak uwagę, że to oficjalne dane - rzeczywista liczba "zabójstw honorowych" może być wyższa, bo wiele przypadków nie jest zgłaszanych władzom.

To dane  tylko z jednego roku i jednego islamskiego kraju. Islam jest drugą największą religią na świecie. Aktualnie jedyną religią będącą podstawą prawodawstwa wielu państw. I dla islamskich teologów ukamieniowanie ciężarnej kobiety jest zaledwie "wysoce naganne"

 

Szacun  :facepalm:  


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych