Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego zawaliły się wieże WTC?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, tak napewno Mariush wyjasnil kazda kwestie. Z tymze w domciu to kazdy moze sobie kminic a bez dowodow, raportow, wyliczen specjalistow i ekspertyz to mozna sobie darowac , takze nie podniecajmy sie tak bardzo ;-)
  • 0

#47

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Akurat mariush tutaj jako jeden z niewielu opiera sie na doglebnych analizach, wyliczeniach i dowodach.
  • 0

#48

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tymze w domciu to kazdy moze sobie kminic a bez dowodow, raportow, wyliczen specjalistow i ekspertyz to mozna sobie darowac , takze nie podniecajmy sie tak bardzo

Dokładnie, w domciu to każdy może sobie kminić o rakietach, kontrolowanym wyburzaniu, spiskach etc. a bez poparcia tego w wyliczeniach i dowodach to możemy się jedynie popodniecać tym spiskiem i nic więcej. Bo ten spisek istnieje tylko w ludzkiej wyobraźni :D

Ciekawi mnie tylko czy takie argumenty w ogóle na zwolenników TS działają czy omijacie je szerokim łukiem byleby spisek trwał?
  • 0



#49

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki wszystkim, którzy doceniają moją robotę. :smile:

=]Dziś dotarłem do czegoś takiego
US Govt Use Of Nukes At The WTC

:rotfl: Przepraszam, ale trudno mi się opanować. :P
Jestem fizykiem jądrowym i trudno mi zachować powagę, kiedy czytam, że w WTC mogły być zdetonowane ładunki nuklearne. Nie chce mi sie szerzej wypowiadać w tej kwestii, gdyż jest ona dla mnie absolutnym nonsensem. Ale jeśli już ktoś naprawdę chce, to mogę się poświęcić.

Tak nawiasem wspomnę, że autor tej "sensacji" podpisuje się M.D. Cóż, nie ma to jak odpowiedni człowiek zajmujący się odpowiednim zagadnieniem. :lol :

tak napewno Mariush wyjasnil kazda kwestie

Nigdzie nie napisałem, że moj post wyjaśnił wszystko. Zająłem się tylko jednym ogniwem łańcucha jakim jest TS. Jak widać, bardzo słabe to ogniwo. A przypominam, że: Wytrzymałość łańcucha jest równa wytrzymałości jego najsłabszego ogniwa.

Ciekawi mnie tylko czy takie argumenty w ogóle na zwolenników TS działają czy omijacie je szerokim łukiem byleby spisek trwał?

Raczej to drugie. :-D
  • 0



#50

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mariush, pomijając wspaniałą pracę jaką wykonałeś(rzetelne i imponujące opracowania) opierając się na Twym stwierdzeniu o łańcuchu niestety możemy dokładnie powiedzieć to samo o "drugiej stronie medalu" więc nie jest to wg mnie fortunne porównanie. Jeśli założymy wg niego, iż całość wyjaśnień o terrorystach jest tak mocna jak historia cudownie ocalałego paszportu porywacza, (najsłabsze ogniwa) to sam przyznasz, że reszta może być traktowana równie podejrzliwie. tak jak i te nieszczęsne nagrania z Pentagonu-skoro rząd je ukrywa to zgodnie z regułą łańcucha ukrywa też i inne rzeczy:))
Nie spiskuję i nie podważam żadnych wniosków-jedynie zauważam możliwość zastosowania reguły łańcucha w każdej ze stron.

...i błągam, nie wdawajmy się w kolejne polemiki, że paszport wyfrunął, bo inne papiery też i że tajemnica państwowa trzyma w ryzach nagrania.. :-/
  • 0

#51 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, ja nie odniosłem się do Twojej osoby tylko odniosłem sie do wypowiedzi Aquili więc nie bierz tego do siebie ;-) a Twojej pracy nie umniejszam a wręcz przeciwnie, z tymże praktycznie żadne wyliczenia i analizy nie są istotne jeśli nie badało się sprawy na miejscu i to wielokrotnie przeglądając ekspertyzy i raporty specjalistów.

Mówię tu teraz o wszystkich użytkownikach.Nie da się dowieść jak było naprawdę. Można jedynie logicznie wyciągać wnioski znając mechanizmy masowej manipulacji. Niektórzy żyją w świecie fantazji, w którym USA to wspaniały kraj, praworządny a dobrze wiadomo ,że jest inaczej. Odnoszę wrażenie ,że jeden najbardziej zagorzały obrońca USA nie zna poprostu realiów i praw jakimi się rządza owe manipulacje.
  • 0

#52

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niektórzy żyją w świecie fantazji, w którym USA to wspaniały kraj, praworządny a dobrze wiadomo ,że jest inaczej


Zgadza sie kazdy wie ze swieci nie sa, nikt nie jest swiety, ale ja moge to samo powiedziec tez o drugiej stronie, ze popadaja juz w antyamerykanska paranoje, ze to samo zlo, ze rzad wszystko ukrywa, ze NASA klamie itd. To juz jest jakas fobia.
  • 0

#53

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odnoszę wrażenie ,że jeden najbardziej zagorzały obrońca USA nie zna poprostu realiów i praw jakimi się rządza owe manipulacje.

Oho, odnoszę wrażenie że to o mnie mowa :)

muhad, wiem dobrze na czym polega manipulacja, przez długi czas zgłębiałem książki na temat propagandy sowieckiej. Wiem, że istnieje takie zjawisko więc nie próbuj wmawiać mi że nie mam pojęcia czym ono jest (jeżeli oczywiści to o mnie mowa).

Nie jestem także człowiekiem ślepo przyjmującym odwieczną wspaniałość USA. Wiem doskonale, że amerykanie mordowali Indian, wiem że wielokrotnie wykorzystywali siłę zbrojną dla swoich celów tylko powiedz mi ktoóre państwo tego nie robi?

Wiem, że manipulacja istnieje, ale istnienie zjawiska nie jest wcale dowodem, że rząd manipulował ludźmi aby zatuszować swój spisek.
Manipulacja była, ale w sensie jak największego wykorzystania tragedii, która, no cóż, już się stała. Ale to samo jest w Polsce. Myślisz że Kaczyński pojechał na miejsce tragedii w Katowicach bo naprawdę współczuł ludziom? Bo ja nie.

Nie mówię, że USA jest wpsaniałe, bo ma swoje wady jak każdy kraj. Nie mówię, że jest w 100% praworządny, choć w porównaniu z resztą świata jest w czołówce IMO.
Ale nie widzę powiązania ze sprawą 9/11. Próbujesz wytłumaczyć rzekomy spisek tym, że USA nie są praworządne? Kiepski argument. Równie dobrze możesz twierdzić że to ja jestem winny tragedii w Katowicach bo nie jestem świętym.
USA nie jest święte, bo każdy ma swoje grzeszki, ale to wcale nie poipera żadnej teorii spiskowej.
  • 0



#54 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tiamat, żadna fobia ;-) skoro wysyłają do afganistanu za bin ladenem swoje wojska i omyłkowo mordują dzieci, kobiety i innych niewinnych ludzi, wówczas gdy nie przedstawili żadnych dowodów ze to akurat Bin laden stoi za zamachami. Każdy wie ,że Bin laden zostawia rocznie w budżecie USA przszło 2 biliony dolców. COś jest nie tak.
Dochodzi jeszcze atak na irak, gdzie również dowodów żadnych nie przedstawili. Mordowali i torutrowali ludzi, okupowali kraj. Ja nie zważam na to czy to arabowie, czy europejczycy. Dla mnie są to ludzie tacy jak my i mieszkamy na jednej planecie a zabijamy dla głupiej ropy naftowej. Nie dziw mi się ,że nie przepadam za tym krajem, który postępuje w ten sposób, w dodatku 50% młodych amerykanów nie ma pojęcia gdzie leży Irak czy inne kraje arabskie. Jeśli moją fobie uznajesz za coś złego to już trudno. Nie mam zamiaru ich wielbić ani nikogo , kto tylko chce szabelką wymachiwać dla zysków.

Aquila, skoro się domyślasz ,że to o Ciebie chodziło , to znaczy że jednak masz tą świadomość braku kojarzenia faktów z manipulacjami jakie mają miejsce w USA ale nie tylko.
Mówisz ,że czytasz książki. A co one Ci dadzą? Ja czytając pdręczniki z matematyki nie zawsze je rozumię. Moje podejżenia wynikają z obserwacji Twoich postów i tego jaki masz stosunek do całej tej sprawy. Wynika z nich chociażby to ,że nie przyjmujesz do wiadomości , że USA może manipulować ludzmi. No tak to odbieram.
  • 0

#55

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

skoro wysyłają do afganistanu za bin ladenem swoje wojska i omyłkowo mordują dzieci, kobiety i innych niewinnych ludzi, wówczas gdy nie przedstawili żadnych dowodów ze to akurat Bin laden stoi za zamachami.

No cóż, istniały i istnieją dalej bardzo ważne poszlaki wskazujące właśnie ma niego. I donoszą o nich wywiady wielu państw, nie tylko USA.

Każdy wie ,że Bin laden zostawia rocznie w budżecie USA przszło 2 biliony dolców.

No nie znam danych na ten temat, ale czy masz na myśli Osamę?

Mordowali i torutrowali ludzi, okupowali kraj.

Morderstw nie było o ile wiem. Tortury były, sprawców wykryto i ukarano (nie wiem czy słyszałeś o eksperymencie w którym studenci mieli odgrywać role strażników i więźniów - to mówi conieco o ludzkiej psychice), a okupacją to raczej nie jest - teraz ja mogę zauważyć że używasz słownictwa całkowicie antyamerykańskiego.
Czy przyznanie Amerykanom i Anglikom Berlina zachodniego też uważasz za okupację? Bo ja nie.

Nie dziw mi się ,że nie przepadam za tym krajem, który postępuje w ten sposób

To ja się dziwię że w ogóle za jakimkolwiek krajem przepadasz :D No bo chyba jakiś lubisz? A naszą Polskę szanujesz? Za nasze wyzyskiwanie Ukrainy itp :D Każdy kraj działa tak, aby umocnić woją pozycję i każdy robi to wg swoich możliwości :D

Mówisz ,że czytasz książki. A co one Ci dadzą? Ja czytając pdręczniki z matematyki nie zawsze je rozumię.

No ja raczej nie mam problemów ze zrozumieniem tego co czytam. Z tamtych książek dowiedziałem się wiele jak można manipulować ludźmi. Ale aby kompletnie nimi manipulować należy ich pozbawić wolności.
A tego w USA jakoś nie widać.

Wynika z nich chociażby to ,że nie przyjmujesz do wiadomości , że USA może manipulować ludzmi

Oczywiście że może, każdy z nas jest manipulowany, ale nie tylko przez USA - przez każdy rząd każdego kraju. To normalne. Ale to, że można ludźmi manipulować nie jest absolutnie żadnym dowodem na TS. Bo jaki to niby ma związek?
  • 0



#56

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mariush, pomijając wspaniałą pracę jaką wykonałeś(rzetelne i imponujące opracowania) opierając się na Twym stwierdzeniu o łańcuchu niestety możemy dokładnie powiedzieć to samo o "drugiej stronie medalu" więc nie jest to wg mnie fortunne porównanie.

Dziękuję za uznanie. :smile:
Oj niewiem, czy to jest to samo. Sprawa paszportu to raczej dowód uzupełniający. Takie dodatkowe ogniwo, gdzieś z boku. W końcu tożsamość wielu terorystów ustalono bardzo szybko na podstawie list pasażerów. Co więcej ten dokument nie ma żadnego znaczenie w technicznych kwestiach zawalenia się WTC.

Z kolei fakt m.in. warunków termicznych panujących w miejscu zderzenia samolotów ma kolosalne znaczenie dla całego łańcucha przyczynowo-skutkowego doprowadzającego do zawalenia się wież. TO jest istotne ogniwo. Dodatkowo zastrzegłem, że:

żadne wyliczenia i analizy nie są istotne jeśli nie badało się sprawy na miejscu i to wielokrotnie przeglądając ekspertyzy

Właśnie, że są. Tym bardziej jeśli są to niezależne fakty naukowe (patrz wyżej). W takim wypadku nie ma znaczenia, kto je przedstawia: czy naukowe instytuty rządowe, czy von Kleist, czy nawet naukowcy z Zeta Reticuli. ;-)

Każdy wie ,że Bin laden zostawia rocznie w budżecie USA przszło 2 biliony dolców.

ILE???!!!!
2 biliony dolarów to równowartość ok. 4-5-letniego budżetu USA na zbrojenia. :lol : WOW! Skąd takie dane??? :surprised:
  • 0



#57

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy wie ,że Bin laden zostawia rocznie w budżecie USA przszło 2 biliony dolców.


Proszę, nie pisz, że "każdy" wie... bo wg. mnie większość użytkowników uznaje to za czystą bzdurę.
  • 0

#58

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2 biliony dolarów to równowartość ok. 4-5-letniego budżetu USA na zbrojenia.  WOW! Skąd takie dane???

Obstawiam dosłowne tłumaczenie "2 billion dollars" ;) Ale i tak te 2 miliardy wydają mi się lekko podejrzane.
  • 0



#59

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też tak podejrzewam. ;-) Jednak nawet tysiąckrotnie mniejsza wartość jakoś mi nie pasuje do obrazu prymitywnych, nie znających się na niczym terrorystów, którzy mieszkają w namiotach na pograniczu afgańsko-pakistańskim. A przecież taki obraz członków Al-Kaidy się tu na forum lansuje.
  • 0



#60

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam prosbe do mariusha, by jako fizyk zweryfikowal prawdziwosc ponizszego tekstu:





"THE WTC WAS DESIGNED TO SURVIVE THE IMPACT OF A BOEING 767.

Fact. The twin towers were designed to withstand a collision with a Boeing 707.

The maximum takeoff weight for a Boeing 707-320B is 336,000 pounds. http://www.boeing.co...ly/product.html
The maximum takeoff weight for a Boeing 767-200ER is 395,000 pounds. http://www.boeing.co...pf_200prod.html

The wingspan of a Boeing 707 is 146 feet.
The wingspan of a Boeing 767 is 156 feet.

The length of a Boeing 707 is 153 feet.
The length of a Boeing 767 is 159 feet.

The Boeing 707 could carry 23,000 gallons of fuel.
The Boeing 767 could carry 23,980 gallons of fuel.

The cruise speed of a Boeing 707 is 607 mph = 890 ft/s,
The cruise speed of a Boeing 767 is 530 mph = 777 ft/s.

So, the Boeing 707 and 767 are very similar aircraft, with the main differences being that the 767 is slightly heavier and the 707 is faster.

In designing the towers to withstand the impact of a Boeing 707, the designers would have assumed that the aircraft was operated normally. So they would have assumed that the aircraft was traveling at its cruise speed and not at the break neck speed of some kamikaze. With this in mind, we can calculate the energy that the plane would impart to the towers in any accidental collision.

The kinetic energy released by the impact of a Boeing 707 at cruise speed is
= 0.5 x 336,000 x (890)^2/32.174
= 4.136 billion ft lbs force (5,607,720 Kilojoules).

The kinetic energy released by the impact of a Boeing 767 at cruise speed is
= 0.5 x 395,000 x (777)^2/32.174
= 3.706 billion ft lbs force (5,024,650 Kilojoules).

From this, we see that under normal flying conditions, a Boeing 707 would smash into the WTC with about 10 percent more energy than would the slightly heavier Boeing 767 . That is, under normal flying conditions, a Boeing 707 would do more damage than a Boeing 767.

In conclusion we can say that if the towers were designed to survive the impact of a Boeing 707, then they were necessarily designed to survive the impact of a Boeing 767.

So what can be said about the actual impacts?

The speed of impact of AA Flight 11 was 470 mph = 689 ft/s.
The speed of impact of UA Flight 175 was 590 mph = 865 ft/s.

The kinetic energy released by the impact of AA Flight 11 was
= 0.5 x 395,000 x (689)^2/32.174
= 2.914 billion ft lbs force (3,950,950 Kilojoules).

This is well within limits that the towers were built to survive. So why did the North tower fall?

The kinetic energy released by the impact of UA Flight 175 was
= 0.5 x 395,000 x (865)^2/32.174
= 4.593 billion ft lbs force (6,227,270 Kilojoules).

This is within 10 percent of the energy released by the impact of a Boeing 707 at cruise speed. So, it is also a surprise that the 767 impact caused the South tower to fall.

Overall, it comes as a great surprise that the impact of a Boeing 767 bought down either tower. Indeed, many experts are on record as saying that the towers would survive the impact of the larger and faster Boeing 747. In this regard, see professor Astaneh-Asl's simulation of the crash of the much, much larger and heavier Boeing 747 with the World Trade Center. Professor Astaneh-Asl teaches at the University of California, Berkeley.

Although the jet fuel fires have been ruled out as the cause of the collapses, it should still be pointed out that the fuel capacities of the Boeing 707 and the Boeing 767 are essentially the same. And in any case, it has been estimated that both UA Flight 175 and AA Flight 11 were carrying about 10,000 gallons of fuel when they impacted. This is well below the 23,000 gallon capacity of a Boeing 707 or 767. Thus the amount of fuel that exploded and burnt on September 11 was envisaged by those who designed the towers. Consequently, the towers were designed to survive such fires. It should also be mentioned that other high-rise buildings have suffered significantly more serious fires than those of the twin towers on September 11, and did not collapse."
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych