Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego zawaliły się wieże WTC?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego zawaliły się wieże WTC? - analiza

1. Konstrukcja budynku.

Najistotniejszymi składowymi konstrukcji wież WTC były:
a) kolumny wewnętrznego rdzenia
B) kolumny zewnętrzne (perymetryczne)
c) kratownice podłogowe
d) pasywna warstwa przeciwogniowa

Zdjęcia i ilustracje poniżej przedstawiają te elementy.

Kolumny rdzenia:
Dołączona grafika

Kratownice podłogowe i kolumny zewnętrzne (nie mylić z białą elewacją budynku) wraz z ich połączeniem:
Dołączona grafika

Pasywna warstwa przeciwogniowa (pokrywała kratownice i kolumny):
Dołączona grafika

2. Zderzenie i pożar - skutki

Samo zderzenie miało kolosalne znaczenie dla przyszłych losów budynku. Aluminiowe kadłuby samolotów praktycznie zostały poszatkowane przez stalowe kolumny rdzenia budynku, których także bardzo wiele ucierpiało. Poniżej animacje symulacji zderzenia obu samolotów:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Animacje wyjaśniają także sprawę błysków wewnątrz budynku, które rzekomo były niezależnymi eksplozjami.

Jak się okazuje, nie całe uwolnione w zderzeniu paliwo zamieniło się w kulę ognia. Naoczni świadkowie z budynku obserwowali znaczne ilości paliwa rozlewające się w dół poniżej miejsca zderzenia. Pokrywały one różne przedmioty, firany powodując pojawienie się nowych ognisk pożarów. Ważnym czynnikiem, który trzeba tu uwzględnić jest mechaniczne odarcie kratownic podłogowych i kolumn z warstwy przeciwogniowej przez pędzące szczątki samolotu, gruz oraz podmuch.

Owe uszkodzenia można zaobserwować na zdjęciu dziury wlotowej zaraz po uderzeniu samolotu (widać pozbawione warstwy kratownice i zewnętrzne kolumny):
Dołączona grafika

Poniższe rysunki przedstawiają rozmiar uszkodzeń wewnątrz obu budynków. Na czerwono zaznaczono obszar całkowitych zniszczeń kolumnady rdzenia, a na pomarańczowo obszar, gdzie stalowa konstrukcja (kolumny rdzenia i kolumny zewnętrzne) została pozbawiona warstwy przeciwogniowej.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Pozbawione warstwy przeciwogniowej stalowe elementy kolumn i kratownic ulegały deformacjom już w temperaturze ok. 600 C. Poniżej przedstawiono wynik modelowania zachowania kratownic podłogowych w temperaturze 700 C. Kolory informują o naprężeniach występujących w kratownicach (niebieski - małe, czerwone - wysokie) Uginające się pod wpływem gorąca kratownice, "wciągały" do środka budynku zewnętrzne kolumny jak i "wyciągały" na zewnątrz kolumny rdzenia.

Dołączona grafika

Uginające się kratownice podłogowe widać na zdjęciach poniżej. Pierwsze zdjęcie przedstawia stan podłóg wieży tuż po zderzeniu, a drugie ok. minuty przed jej zawaleniem (South Tower):

Dołączona grafika

Efekt ten napewno potęgowały zniszczone elementy obciążające kratownice. Reakcję kolumn zewnętrznych przedstawiają poniższe zdjęcia (widać dokładnie jak uginają sie do środka):

Dołączona grafika
Dołączona grafika

3. Kolaps

Deformacje kolumn rdzenia i kolumn zewnętrznych narastały coraz szybciej. W końcu były tak duże, że nie mogły utrzymać ciężaru budynku powyżej zderzenia i rozpoczął się kolaps. Bardzo dobrze przedstawia to poniższy film (ostatnie chwile przed zawaleniem, wystarczy obejrzeć kilkanaście pierwszych sekund):

http://video.google....6&q=WTC&pl=true

Pierwsze kilkanaście metrów zapadająca się część budynku (znajdująca się ponad miejscem zderzenia) pokonała niemal swobodnie (w obszarze dużych zniszczeń). W momencie dotarcia do niżej położonych nieuszkodzonych miała już olbrzymi pęd. Jego wartość była olbrzymia i w przypadku wieży południowej odpowiadała blisko 30 samolotom Boeing 767 poruszającym się z szybkością 900 km/h. W takich okolicznościach nic nie mogło uchronić budynków przed całkowitym zniszczeniem.

Zapadanie odbywało się niejako do środka budynku. Siła niszcząca zapadającego się budynku wzrastała kwadratowo (jednoczesny liniowy wzrost masy i prędkości -> pęd wzrasta kwadratowo).

Poniżej grafiki ukazujace wyniki symulacji kolapsu wieży południowej (kilka etapów):
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Mimo tego dośrodkowego zapadania promień rażenia zapadających się budynków był duży.
Powodem tego były "odpryskujące" wielkimi fragmentami części zewnętrznej kolumnady.
Poniżej zdjęcie ukazujące rozmiary tych elementów:
Dołączona grafika

Tu zdjęcie jednego z sąsiednich budynków uszkodzonego przez taki "odpryskujący" fragment:
Dołączona grafika

Podobnych uszkodzeń doznał WTC 7. Poniżej uszkodzone 18 pięter w dolnej części rogu budynku:
Dołączona grafika

TAKA JEST PRAWDA O ZAWALENIU SIĘ WTC I NIKT TEGO NIE ZMIENI.

Pozdrawiam :smile:

EDIT:
Dodałem brakującą ilustrację.
  • 1



#2

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

hehe ale żeś mnie rozbawił tą amatorką... Chyba nie sądzisz, że czyjeś amatorskie analizy są w stanie rostrzygnąc co było powodem zawalenia się wierz WTC?? :lol : Do tego to jest potrzebna dłuuga i żmudna praca ekspertow z conajmniej kilkunastu dziedzin, przeprowadzenie sporasnej ilosci badan testow itd. Zapoznanie się z faktami, a Ty mi tu wyskakujesz za przeproszeniem z jakimis proBushowskimi analizami i jeszcze mowisz ze tak to musi byc i nic to nie zmieni.... Łooo matko....
Skoro jestes taki hej do pszodu To moze przeprowadz jeszcze analize czemu zawalenie sie budynkow wyglądało na kontrolowane zburzenie :lol :
Ja tez pozdrawiam :)
  • 0

#3

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hehe ale żeś mnie rozbawił tą amatorką

Przyganiał kocioł garnkowi.

Do tego to jest potrzebna dłuuga i żmudna praca ekspertow z conajmniej kilkunastu dziedzin, przeprowadzenie sporasnej ilosci badan testow itd.

Chcesz mi powiedzieć, że pan von Kleinst w ten sposób dochodzi do swoich "prawd"? A akurat to, co przedstawiłem to skrócone informacje dotyczące wyników takich właśnie badań. W sieci mozesz znaleźć pełne raporty i dokumentację. Ciekaw jestem, czy kiedyś chociaż raz porządnie zagłębiłeś sie w analizę oficjalnych wersji przebiegu zdarzeń. Czy tak jak większość odrzucasz je z założenia.

czemu zawalenie sie budynkow wyglądało na kontrolowane zburzenie


To co już w tym widzisz, to już Twój problem. Widziałem wiele wyburzeń budynków i zupełnie nie przypominały mi tego co działo się z WTC. Budynki raczej wyburza sie od dołu...

A moze myślisz, że WTC powinno poskładać się jak komin, albo przewrócić na bok? Jeśli tak, to już gratuluję. :-D

Więcej wartości miały by Twoje słowa, gdybyś jakoś rzeczowo odniósł sie do tych przedstawionych przeze mnie argumentów. Uzasadnij mi wpierw ich nieprawdziwość, a potem dopiero przedstawiaj inne rozwiązania.
  • 0



#4

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A akurat to, co przedstawiłem to skrócone informacje dotyczące wyników takich właśnie badań.

Nie, nie to nie są wyniki badań o które mi chodziło... Takich rzetelnych i rzeczowych badan, niestety brakuje... Tak się składa, że nikt nie kwapi się do tego aby poznac prawdę z wydarzen 9/11... Do tego juz dochodzi, że matki zamordowanych synów musza biegac po odpowiednich urzedach żeby wszczeto jakiekolwiek śledztwo, a jezeli juz do nich dochodzi to jest wiele kontrowersji...
Przydało by ci się obejrzeć filmik z ostatniego Przekroju, a zobaczyłbys jakie podejście mają głowy USA do sprawy 9/11... Taka jest smutna prawda ze załobnie swietuja rocznice a na codzien wojenki im w glowie....

Budynki raczej wyburza sie od dołu...

Jeszcze tego by brakowało jakby WTC wyburzyli od dołu :lol :
  • 0

#5

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po 1 Legalize, jeśli taka amatorka Ci się nie podoba, to czemu te wszystkie spiskowe brednie, tworzone również przez amatorów przyjmujesz za racjonalne?
Po 2, nie ma co przytaczać ciągle argumentu, że rodziny ofiar chcą śledztwo wytaczać itp, a im belki pod nogi rzucają, bo jeśli chcą oni odszkodowania za zabicie członków rodziny przez administrację rządzącą, to przecież ponieważ 9/11 uznane jest za atak terrorystyczny, nie ma podstaw do dochodzenia nawet..
  • 0

#6

Emanuel.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

boższ. 50 temat o WTC. Naprawdę ci Amerykańscy netowi filozofowie są tak durni, by szukać dziury w całym? Co kogo dziwi w tym, że wpada ktoś z dużym impetem samolotem pasażerskim w wieżowiec niszcząc go?
  • 0

#7

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, nie to nie są wyniki badań o które mi chodziło... Takich rzetelnych i rzeczowych badan, niestety brakuje...

To zapraszam cię na stronę: http://wtc.nist.gov
Proponuję zaprzyjaźnienie się z nią na dłużej. Ogrom informacji tam znajdujących może przytłoczyć i ... niestety także co poniektórych zniechęcić. Ale lokalna wyszukiwarka ułatwia orientację.

Do tego juz dochodzi, że matki zamordowanych synów musza biegac po odpowiednich urzedach żeby wszczeto jakiekolwiek śledztwo

Cóz, to co opisujesz ma miejsce, alee zapominasz dodać, że są to marginalne sprawy.
I z tego co się orientuję sprawy dotyczą takich rzeczy jak (pytania):

Dlaczego nikt nie ratował mojego męża? Dlaczego nie było żadnej pomocy dla osób uwięzionych powyżej miejsca zderzenia?
Mój mąż-strazak zginął. Czy akcja ratunkowa przebiegała zgodnie z wymogami bezpieczeństwa?
Dlaczego administracja lekceważyła pojawiające się informacje o groźbie ataków?
Itp...

Takie to są zwykle zarzuty.

Nie wiem, czy któraś z osób oskarża rząd o spisek, o rakietę w Pentagonie, czy kontrolowane wyburzanie WTC. Jeśli takie są, coż mogę powiedzieć? Życzę im dalszego przyjemnego oglądania filmów pokroju "In plane site"...

Co do amatorszczyzny. Mam coś, co już nią raczej nie jest. Prosta analiza matematyczna fizycznych okoliczności izjawiska kolapsu. Na razie tyle.

Dlaczego WTC się zawaliło? - prosta analiza (PDF)
Ilustracje do powyższej analizy (PDF)
Zapis video sympozjum inzynierów na North Western University (Real Player)

Szczególnie polecam zapis video sympozjum. Uzupełnia go w trakcie trwania prezentacja slajdów z różnymi bardzo intersującymi informacjami i ilustracjami.
  • 0



#8

Zombii.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bawi mnie podejscie niektórych. Prawda, kij wie jaka była autentyczna wersja, Ale po co wyskakiwac ze ktos amatorszczyzne robi? bo sie nie zgadza z moimi przekonaniami? tak sie zachowuje kulturalny człowiek na forum -.-? Post ma zmusic do gadania, udowodnienia ze ktos ma racje, a nie wysmiania ze ktos jest amatorem czy cos. Troche kultury, bo sie kijowo czyta jak jeden na drugiego najeżdza :/
  • 0

#9

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[center:c2bcc07adf]911 Mysteries - Demolitions (Part 1 of 3)[/center:c2bcc07adf]

[center:c2bcc07adf]911 Mysteries - Demolitions (Part 2 of 3)[/center:c2bcc07adf]

[center:c2bcc07adf]911 Mysteries - Demolitions (Part 3 of 3)[/center:c2bcc07adf]
  • 0



#10

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po 1 Legalize, jeśli taka amatorka Ci się nie podoba, to czemu te wszystkie spiskowe brednie, tworzone również przez amatorów przyjmujesz za racjonalne?

Stary taka amatorka mi sie nie podoba ponieważ, to nie jest byle jaka sprawa zawalenie sie wierz WTC a takie standardowe badania jakie zostały przeprowadzaone kompletnie nie wystarczą do poznania prawdy... Ja wiem badali tą sprawę dla swietego spokoju ale zadaj sobie pytanie w jaki sposob to badali...

Cóz, to co opisujesz ma miejsce, alee zapominasz dodać, że są to marginalne sprawy.
I z tego co się orientuję sprawy dotyczą takich rzeczy jak (pytania):

Nie, nie ja ci dalem tylko przykład a to tyczy sie całej sprawy WTC... Jest ogromne zamieszanie a nikt sie nie kwapi do przeprowadzen odpowiednich sledztw... To sie tyczy wiekszosci watkow z 9/11... Dam ci drugi przykład: wyobraz sobie ze dopiero w tym tygodniu wyszło na jaw ze CIA nie miało zadnych dowodow na powiazania Bin Ladena z Irakiem.... Kitow nawciskali jak z wszystkim innym i sieja postrach bezprawnie w ropnych krajach... Takich kwestji jest mnostwo robia metlik ludziom poprzez wprowadzanie fałszywych informacji na swiat i potem to wykorzystuja umywajac rączki jednoczesnie nie robiac nic by ludzie poznali prawdy jedynie co robią to utrudniają pracę... Wszystko jest zwykla prowizorka...
Jestem 100% pewien ze Rząd USA maczał w tym wszystkim rączki i dopuki rzadzi ekipa Busha nie doczekamy sie rzetelnych badan...
  • 0

#11

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

=[dj_cinex]=, nie przepadam za zarzucaniem mnie filmami i stronami bez słowa komentarza.

Oglądnąłem pierwszą część i już mogę Ci powiedzieć, że jest tam sporo kitów. Mam tylko nadzieję, ze twórcy tych filmów robią to nieświadomie, nie rozumiejąc po prostu niektórych rzeczy. Gorzej, jak łgają z premedytacją, zdając sobie ze wszystkiego sprawę.

Postarałem się wyciągnąć kilka takich "fantazji" z tego filmu. Wybrałem takie, które są po prostu głupotami samymi w sobie.

Najbardziej mnie rozśmieszyło porównanie stalowych konstrukcji wież do garnków z gotującą się zupą. :rotfl:

Jeśli oni chcieli udowodnić w ten sposób, że stalowe elementy wież nie mogły ulec deformacji w temperaturze 600-700 C, to są głupsi niż myślałem.

Po pierwsze: w garnku znajduje sie zwykle woda (główny składnik każdej zupy). Woda ma olbrzymią pojemność cieplną i pożera otaczajace ciepło jak mało kto. Stal jak każdy metal jest za to bardzo dobrym jego przewodnikiem. W tem sposób garnek nie może sie nagrzać do wysokiej temperatury (nawet na samym spodzie) gdyz bardzo szybko przekazuje energię cieplną "żarłocznej" wodzie. Oczywiście sutuacja się zmienia, gdy zaczynamy gotować pusty garnek, wtedy czeka już nas katastrofa w kuchni na miarę mini-pożaru w WTC.

Po drugie: Sprawa, o jakiej zapomnieli autorzy tego "fascynującego" filmu to naprężenia jakich raczej garnek ze strony zupy nie uświadczy. Ale to już szczegół w odniesieniu do tego co wcześniej napisałem.

Kolejną bzdurą jest to, że czas zawalenia sie wież odpowiada czasowi swobodnego spadku. Ma to świadczyć o tym, że zapadająca masa budynku nie natrafiała na żadne opory podczas walenia się, co ma być argumentem na kontrolowanie wyburzenie. Nic bardziej mylnego!

Można samemu sprawdzić ze stoperem, że wieża N waliła się 11 sekund, wieża S 10 sekund.

Tymczasem czas swobodnego spadku wynosi:
-dla wieży N ( z wysokosci ok. 350 m) - 8,4 s
-dla wieży S ( z wysokości ok. 300 m) - 7,7 s

Jak widać sporo brakuje tu do swobodnego spadku.
Przyspieszenie walących się wież wynosi więc ok. 6 m/s^2 (0,6 g)

Jest jeszcze kilka śmiesznych dla mnie rzeczy, ale to chyba wystarczy aby podważyć wiarygodność tego filmu. Obiecuje zapoznać się z pozostałymi i zdać relację.

Jestem 100% pewien ze Rząd USA maczał w tym wszystkim rączki i dopuki rzadzi ekipa Busha nie doczekamy sie rzetelnych badan...


Nie wykluczam tego, jest to możliwe. Jednak udział rządu był raczej bierny, nie aktywny. Coś w stylu spokojnego przyglądania się temu, co robią terroryści i pewnego lekceważenia całej sprawy. Byc moze komuś ten zamach był na rękę np. jako pretekst. Ale to sprawy polityczne, a ja się niespecjalnie w nie zagłębiam. Ja rozważam kwestie techniczne i mówię: Nie było rakiety, nie było kontrolowanego wyburzenia!!!
  • 0



#12

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zastanawiam sie nad jedną kwestią-bardzo abstrakcyjną. Cóż się stanie, jeśli np właściciel WTC pewnego dnia ogłosi na żywo w TV że jednak wyburzenie było i potwierdzą to ci, którzy ładunki założyli. Przypuszczam, że trzeba będzie im udowodnić, że sie mylą?
;-)
Myślę, że czas jest najprostszą rzeczą w tym przypadku. Pożyjemy, zobaczymy...
  • 0

#13

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że: Pozyjemy, ale nie zobaczymy. I żadne udowadnianie nie będzie potrzebne. ;-)
  • 0



#14

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zastanawiam sie nad jedną kwestią-bardzo abstrakcyjną. Cóż się stanie, jeśli np właściciel WTC pewnego dnia ogłosi na żywo w TV że jednak wyburzenie było i potwierdzą to ci, którzy ładunki założyli. Przypuszczam, że trzeba będzie im udowodnić, że sie mylą?

Własciciel WTC już sie wypowiadał na ten temat i:
Po pierwsze: twierdził ze WTC było skonstruowane na odparcie nawet 2 samolotów pasażerskich
Po drugie: nie jestem pewien ale to on chyba w jednym z nagran mowi o tzw. "pociągnięciu" WTC 7 jakie miało miejsce...
  • 0

#15

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

!Legalize!, zakładano po pierwsze B 707-320, a nie B 767-200.
Są to samoloty o ok. 20 % lżejsze, ale to nie jest tak istotne. Najważniejsze jest to, że w projektach zakładano samolot lecący z prędkoscią typową dla przelotu nad miastem, charakterystyczną dla samolotu, który dopiero wystartował lub zamierza lądować (coś koło 400 km/h). A te Boeingi pruły na pełnym gazie ponad 2 x szybciej. A dwa razy szybciej to 4 x większa energia, a uwzględniając większą masę nawet 5 x. Więc nie ma się co dziwić, że wieże szlag trafił.

Czemu ten fakt wszyscy spiskowcy pomijają? :surprised:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych