Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierzę w makaron, więc zdjęcie w dowodzie będę miał w durszlaku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#31

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Takie myślenie o kościele FSM jest trochę ujmujące.


Czuć w Tobie Pirata, arrr! :)
Daleko mi do przejścia na wiarę FSM (wciąż jestem ochrzczony), przyjęcia ich kanonu i ogólnie zrobienia sobie zdjęcia w dowodzie, ale z racji tego iż uwielbiam spaghetti i piwo, a to główne elementy kanonu LPS, to czuję więź z tym sympatycznym potworkiem :D
  • 0

#32

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

skoro istnieje na świecie tyle bezsensownych wyznań jak chrześcijaństwo czy muzułmanizm, to koleś z durszlakiem na głowie jest w tym towarzystwie jednym z najnormalniejszych. Nie zmienia to faktu, że wszelkie religie należy zdelegalizować
  • 0

#33

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

skoro istnieje na świecie tyle bezsensownych wyznań jak chrześcijaństwo czy muzułmanizm, to koleś z durszlakiem na głowie jest w tym towarzystwie jednym z najnormalniejszych. Nie zmienia to faktu, że wszelkie religie należy zdelegalizować

Chrześcijaństwo jest bezsensowne ? uzasadnij, co jest w nim bezsensownego ?. Czy nauki Chrystusa były złe ?. Co do muzułmanizmu, on nie istnieje, ale islam jak najbardziej, a jego wyznawcy to muzułmanie.

I powiedz czemu należy te religie zdelegalizować :P.
  • 1

#34

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przeczytaj biblie, jest ona wystarczającym uzasadnieniem, wszelkie religie należy zdelegalizować ponieważ są przyczynami wszelkiego zła na tym świecie. Nauki Chrystusa o tyle były złe, że nikt taki nigdy po ziemi nie stąpał. Niestety nie mogę rozwinąć swojej wypowiedzi, bo gdy tylko napiszę prawdę na tym forum natychmiast admin usuwa moje posty. Jestem ateistą dość radykalnym że tak powiem i uważam że religie muszą natychmiast zniknąć wraz z fanatykami i tyle, wtedy można zacząć budować lepszy świat.

edit Yaw
Jak będziesz pisał takie głupoty, to dopiero wtedy będą usuwane.

Dołączona grafika


nie myl głupot z poglądami, bo się ośmieszasz adminie od siedmiu boleści. Jak Ci się nie podobają poglądy innych to powinieneś zniknąć razem z religiami i fanatykami. W czym pogląd o konieczności delegalizacji religii jest sprzeczny z zasadami forum ? W niczym. A ostrzeżenia Wasze mam głęboko więc możesz mi je rozdawać dowoli.

Dołączona grafika
Za komentowanie decyzji Moderatora.
HPL


edit Yaw
Nie chodziło o Twoje poglądy, ale o bezpodstawny zarzut, że admin za Tobą chodzi i usuwa Twoje posty, co jest zwykłym kłamstwem.

Użytkownik Yaw edytował ten post 08.08.2013 - 17:08

  • -2

#35

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przeczytaj biblie, jest ona wystarczającym uzasadnieniem, wszelkie religie należy zdelegalizować ponieważ są przyczynami wszelkiego zła na tym świecie. Nauki Chrystusa o tyle były złe, że nikt taki nigdy po ziemi nie stąpał. Niestety nie mogę rozwinąć swojej wypowiedzi, bo gdy tylko napiszę prawdę na tym forum natychmiast admin usuwa moje posty. Jestem ateistą dość radykalnym że tak powiem i uważam że religie muszą natychmiast zniknąć wraz z fanatykami i tyle, wtedy można zacząć budować lepszy świat.

edit Yaw
Jak będziesz pisał takie głupoty, to dopiero wtedy będą usuwane.

Dołączona grafika

Akurat środowiska naukowe dość jednoznacznie odrzucają teorie o nieistnieniu Jezusa Chrystusa. Religie są przyczynami wszelkiego zła na tym świecie ? ... w którym miejscu ?... Gdzie dokładnie chrześcijaństwo jest takie złe i nawołuje do jakichś bezsensownych przemocy ?, tak naprawdę to nie nawołuje ono nawet do oddawania komuś jak to jest np u satanistów " oko za oko, ząb za ząb ", czyli dbanie o swój interes.

Nauki Chrystusa o tyle były złe, że nikt taki nigdy po ziemi nie stąpał

Jak rozumiem poza tym dość nietrafnym argumentem nie masz nic, bo pisząc tylko, że religie są źródłem wszelkiego zła, to nic nie udowodniłeś. Niezrozumiałe pisanie, że nieistnienie Chrystusa jest w tym wszystkim całym złem, to bardzo duża przesada.

Rzeczywiście jesteś ateistą i to nie dość radykalnym, ale nawet bardzo radykalnym, bo twój radykalizm tak przysłania Ci racjonalność ( z którą przecież ateiści nie powinni być na bakier ), że nie jesteś w stanie nawet dowiedzieć się jakie jest zdanie nauki na ten temat :).
  • 0

#36

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Przeczytaj biblie, jest ona wystarczającym uzasadnieniem, wszelkie religie należy zdelegalizować ponieważ są przyczynami wszelkiego zła na tym świecie. Nauki Chrystusa o tyle były złe, że nikt taki nigdy po ziemi nie stąpał. Niestety nie mogę rozwinąć swojej wypowiedzi, bo gdy tylko napiszę prawdę na tym forum natychmiast admin usuwa moje posty. Jestem ateistą dość radykalnym że tak powiem i uważam że religie muszą natychmiast zniknąć wraz z fanatykami i tyle, wtedy można zacząć budować lepszy świat.

edit Yaw
Jak będziesz pisał takie głupoty, to dopiero wtedy będą usuwane.

Dołączona grafika

Akurat środowiska naukowe dość jednoznacznie odrzucają teorie o nieistnieniu Jezusa Chrystusa. Religie są przyczynami wszelkiego zła na tym świecie ? ... w którym miejscu ?... Gdzie dokładnie chrześcijaństwo jest takie złe i nawołuje do jakichś bezsensownych przemocy ?, tak naprawdę to nie nawołuje ono nawet do oddawania komuś jak to jest np u satanistów " oko za oko, ząb za ząb ", czyli dbanie o swój interes.

Nauki Chrystusa o tyle były złe, że nikt taki nigdy po ziemi nie stąpał

Jak rozumiem poza tym dość nietrafnym argumentem nie masz nic, bo pisząc tylko, że religie są źródłem wszelkiego zła, to nic nie udowodniłeś. Niezrozumiałe pisanie, że nieistnienie Chrystusa jest w tym wszystkim całym złem, to bardzo duża przesada.

Rzeczywiście jesteś ateistą i to nie dość radykalnym, ale nawet bardzo radykalnym, bo twój radykalizm tak przysłania Ci racjonalność ( z którą przecież ateiści nie powinni być na bakier ), że nie jesteś w stanie nawet dowiedzieć się jakie jest zdanie nauki na ten temat :).




niemam w zwyczaju dyskutować na forum na którym wyznacznikiem jest zazwyczaj wikipedia i rzucane bez zrozumienia cytaty z internetu na lewo i prawo, więc takowej dyskusji nie podejmę, z jednego powodu, ja wchodzę na forum wygłaszać opinie a nie dyskutować.
  • -4

#37

RobertG.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pomijając już dyskusje o tym, że wszystkie religie na świecie są złe i nazywanie NSDAP partią prawicową (co prawda Adolf Hitler nie miał numeru 1 legitymacji tej partii, lecz sięgnięcie do jego życiorysu, a jeszcze lepiej do Main Kampf rozwieje ewentualne wątpliwości w kwestii prawicowości bądź lewicowości tej partii i ideologii), chciałbym wyrazić swoje zdanie o tak zwanych "parodiach religii".

Są to ruchy tworzone zazwyczaj przez małe grono wojujących ateistów, którzy miast internetowych blazgonów pod adresem osób wierzących wolą wykorzystywać liberalne prawo dotyczące zakładania grup wyznaniowych i za ich pomocą ośmieszać idee istnienia jakichś sił wyższych. Nie możemy traktować tych osób poważnie, są to komicy. Nie wstydzą się swoimi twarzami reklamować takich z gruntu rzeczy idiotycznych ruchów, ich sprawa. Każdy prowadzi jakąś swoją walkę, oni wybrali ten oto sposób. Możemy się z tego śmiać, uważać to za głupotę, ale jest to ich życie, ich poglądy i ich sprawa.

Ja jednak uważam, że powinno się postępować z duchem prawa, a niekoniecznie z jego literą. Mówi się, że "nikt nie ma prawa decydować o tym co w kto wierzy". Ale czy na prawdę ktoś o zdrowych zmysłach uważa wyznawców tej religii za ludzi prawdziwie wierzących w Latającego Potwora Spaghetti? Jest to tak oczywista parodia, że próby tłumaczenia "a czym to się różni od..." sprawiają tylko zamęt pojęciowy bo wprowadzają nasze społeczeństwo w stan w którym nie wiadomo co jest prawdą, a co nie. Sprawia to, że można tłumaczyć nawet największe idiotyzmy i one przechodzą, bo są z gruntu rzeczy tak głupie, że każdy zdroworozsądkowy człowiek o tym wie, ale nie da się tego np. nakreślić w prawie. Jestem tego zagorzałym przeciwnikiem. Wrogiem wprowadzania zamętu do prawa, państwa, w nasz język i w nasze życie. Tego typu pseudo-religie wprowadzają nie śmiech, lecz chaos.
  • 1

#38

Włochaty.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomijając już kwestię prawdziwości, słuszności, czy wyższości jednej religii nad drugą, to jakim prawem nazywasz pastafarian idiotami?
Wiara polega na... wierze. Jej nie potrzeba dowodów istnienia obiektu kultu, ani jej uzasadnienia. A to w co wierzysz, to kwestia absolutnie drugorzędna. Oni mają takie samo prawo chodzić z druszlakiem na głowie, jak Ty co niedzielę do kościoła. Nawet jeśli robią to dla jaj (tym bardziej nie wiem, po co ta spina).
Dla Ciebie idiotą jest koleś wierzący w kluski z klopsami, dla niego idiotą możesz być Ty, bo wierzysz w zombie żyda chodzącego po wodzie, a oboje będziecie idiotami dla muzulmanina, który przecież wierzy w tego jedynego, prawdziwego boga. W kwestii formalnej- ja mam szczerze gdzieś kto w co wierzy, bądź udaje że wierzy. Jego sprawa i ma do tego prawo. Ludzie, naprawdę zamiast przekonywać wszystkich dookoła o tym, że to akurat Wy macie monopol na słuszność, żyjcie jak chcecie/ jak Wam religia nakazuje, bez ingerencji w życie drugiego człowieka i wtykaniu mu od idiotów. Wszystkim będzie łatwiej. Więcej dystansu.

A czy fsm powinien być formalnie zarejestrowany, to moim zdaniem, jeśli spełnia formalne wymogi odnośnie rejestracji, to tak. Jest kościół Jedi, czemu nie FSM. Nikomu krzywdy nie robią, nie chodzą po domach i nie próbują nikogo do swojej wiary nakłaniać, nie detonują się w przestrzeni publicznej, nie wyzywają od bezbożników i nie wtrącają do ognia piekielnego. Jedno z mniej szkodliwych "wyznań" :).
  • 1

#39

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Według polskiego prawa sam możesz zarejestrować swój Kościół, jeśli będzie spełniał podstawowe wymogi i zbierzesz ileśtam podpisów (osób powyżej osiemnastego roku życia). Dostajesz kilka przywilejów, np. możliwość organizowania zgromadzeń bez zezwolenia. Co do Kościoła Latającego Potwora Spaghetti, mógłby sobie być zarejestrowany - dla mnie bez różnicy.

Użytkownik Wrty edytował ten post 08.08.2013 - 19:00

  • 0

#40

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ta historia jest kolejnym przykładem na to jak można ośmieszyć panujące prawo. Całe szczęście, że świętym nakryciem głowy Pastafarian jest durszlak a nie np. prezerwatywa.


Ośmieszanie prawa? A Ty byś chciał, żeby nie było tolerancji dla wyznań? Żeby nie było wolności jednostki? Człowiek chce sobie zrobić zdjęcie do dowodu z dulszrakiem na głowie- i ma.

Wolność wyznania to piękna rzecz, której nie powinno się ośmieszać. Każdy ma prawo wierzyć w to, co chce i nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. Jeśli wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti wierzą w niego i chcą kultywować tą wiarę, to nikt nie powinien mieć nic przeciwko. Wszystko jednak wskazuje na to, że ten Kościół to parodia religii i powstał tylko i wyłącznie po to, żeby ośmieszać prawdziwe związki wyznaniowe. Jeśli tak jest, to nie ma to żadnego celu i jedyne, co się ośmiesza, to ten Kościół. Przecież to robienie z siebie idioty i potem śmianie się z tego, że państwo na to pozwala.

Wszystkich oburzonych, że obrażam wyznawców religii: proszę zwrócić uwagę na fragment: "JEŚLI TAK JEST..."

Użytkownik Krzys19911 edytował ten post 12.10.2013 - 22:09

  • 1

#41

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwielbiam pastafarianizm! Każdy ma prawo wierzyć i wyznawać co chce. Jeśli ktoś ma ochotę nazywać siebie poddanym latającego powtora spaghetti - proszę bardzo. 


  • 1

#42

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Uwielbiam pastafarianizm! Każdy ma prawo wierzyć i wyznawać co chce.

 

Cały paradoks tej wiary polega na tym, że raczej żaden z wyznawców tak naprawdę nie wierzy w Latającego Potwora Spaghetti :)


  • 0

#43 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Oni na głowach mają takie same durszlaki ?


  • 0

#44

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z wymyślonych religii bardzo podobał mi się bokononizm.


  • 0



#45

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uwielbiam pastafarianizm! Każdy ma prawo wierzyć i wyznawać co chce.

 
Cały paradoks tej wiary polega na tym, że raczej żaden z wyznawców tak naprawdę nie wierzy w Latającego Potwora Spaghetti :)

A ja się obawiam że niedługo znajdzie (lub już się znalazł) ktoś kto w to uwierzy, i po pewnym czasie "religia" ta straci swe pozytywne cechy.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych