Skocz do zawartości


Zdjęcie

Schizofrenia - mój przypadek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1

Natsu Tanimoto.
  • Postów: 46
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witam.

Chciałbym znaleźć u Was pomoc.

Moje główne objawy choroby są następujące. Do południa jest wszystko ok. W godzinach 13-16 mam takie przeczucie, że coś nastąpi wkrótce ze mną....i dodatkowo zaczynam znowu mieć takie mysli, że obok mojego normalnego życia funkcjonowania jest coś obok, co się pojawia i nie da mi normalnie się czuć. Reszta dnia mija mi z objawiami bardzo uciążliwymi. Napisze w taki sposób, każdy normalny zdrowy człowiek w porach puźniejszych, wieczorowych ma takie zdrowe, przyjemne odczucie delikatności, że wszystko gra i cyka, takiej błogości i lekkości, gdzie nawet nie odczuwa przy tym żadnego zagrożenia. Podam też taki przykład, że jak uczeń idzie do szkoły(też nim kiedyś byłem) to ma odczucie "nie" "znowu" "co to będzie". Chodzi mi o to, że te wszystkie normalne odczucia, które dobrze pamiętam zostały zastąpione przez ból taki uczuciowy, że "jest on w środku" a nie tak jak powinno być "na zewnątrz". Wtedy ten strach jest w środku mnie i boje sie prawie wszystkiego. Jak wychodzę z domu to cały jestem zestresowany. Nerwowo ruszam się w lewo i prawo. Nie mam płynnych ruchów. To co teraz powiem, może byc głupie, ponieważ nikt każdego nie zna, każdy jest inny, czym innym się zajmuje itp. , jednak mam uczucie, że ludzie mnie rozpoznawają... i tu w związku z rozpoznawaniem, zawsze pojawiają się te bardzo przykre i nie miłe myśli. Zaczynam kombinować w głowie typu "a co tam" , "nic mi sie przecież nie stanie" , "to niech widzi, myśli o mnie" itd..... Ponadto przez te objawy w późnych godzinach ruszam buzią i nosem...odosobniając to wszystko zachowuje się i wyglądam całkiem normalnie. Jeszcze jedno, czasem trudno mi przez to złapać oddech, ciężko mi się oddycha.

Próbowałem prawie każdych tabletek. Żadne mi nie pomagają na to co piszę. Jedynie trochę znieczulają i powodują, że mniej rozmyślam i powodują taką troche sieczkę w głowię, zamęt.

Czytałem, że one nigdy mi nie pomogą bo nie rozwiązują przyczyny.

Byłem hospitalizowany dwa razy.

Macie jakieś sensowne pomysły jak wybrnąć ?

Szczególnie bardzo proszę wybitnych specjalistów o wypowiedź, rady, jeśli takim się czujesz :)

Użytkownik Natsu Tanimoto edytował ten post 30.07.2013 - 16:27

  • 5

#2

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Najlepiej to poszukaj specjalisty w rzeczywistości, nie poddawaj się i wierz, że uda się jeszcze normalnie żyć. Innego wyjścia nie widzę.
  • 0

#3

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wujek google podpowiada: idź do lekarza!
  • 0



#4

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Człowieku, idź do lekarza! Skoro naprawdę cierpisz na tę chorobę i w szpitalu byłeś 2 razy, a czujesz, że znów coś nie gra, to idź szybko poradzić się specjalisty! Dobieranie tabletek może być dłuższym procesem. Przede wszystkim Twoi bliscy powinni szybko reagować, jak widzą, że coś się dzieje. Wątpię, żeby na tym forum znalazł się psychiatra. Ja schizofrenię znam (nie ja choruję) i nie ma z tym żartów, na tego typu forach bym nie prosiła o pomoc.
  • 0

#5

Natsu Tanimoto.
  • Postów: 46
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślałem że istnieje jakiś szaman albo coś :(
  • 0

#6 Gość_Mira

Gość_Mira.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślałem że istnieje jakiś szaman albo coś :(


Kiedys tez siegalam opinii u szamana i powiedzial mi to samo i tylko lekarz pomogl ;|
Wiec, do specjalisty kolego.
  • 0

#7

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Łot the fuck, do specjalisty i to migiem jak nie byłes ? :o
  • 0

#8

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jak jego wysyłacie do lekarza to ja już z moimi objawami się do trumny kładę.
  • 4



#9

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy arogancją byłoby poprosić Cię o zapisywanie tutaj przebiegu twoich napadów?
  • 0



#10

Natsu Tanimoto.
  • Postów: 46
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy arogancją byłoby poprosić Cię o zapisywanie tutaj przebiegu twoich napadów?


chodzi Ci o taki live-stream blog etc tak? jasne nie ma sprawy. Tylko czy ktoś to będzie czytał i będzie wiedział co robić.

Np dziś koło 19 zaczęła mnie boleć głowa bo nie brałem tabletek. Takie uczucie zbitej szklanki Jednak przestało bo wziąłem ostatecznie jedną . ;] Tylko, że ja nie chce brać. Chce wyzdrowieć jak najszybciej.
Więc tak albo siak widzicie...No Escape.

Użytkownik Natsu Tanimoto edytował ten post 30.07.2013 - 22:34

  • 0

#11

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie powiem Ci co robić, od tego są specjaliści w klinikach. Zapytałem z czystej ciekawości - przepraszam, że traktuję Cię przedmiotowo - ale z chęcią bym poczytał przebieg napadów schizofrenii i towarzyszące temu emocje, myśli. Taki mały dziennik. Możemy się zgadać drogą PW.
  • 0



#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piszesz że bierzesz jakieś tabletki, ktoś ci je przepisał? czy bierzesz jakieś tablety bez recepty?
Według mnie to nie jest schizofrenia tylko jakieś zaburzenia lękowe, nerwica, coś takiego.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 31.07.2013 - 09:04

  • 3



#13

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mówisz ze wydaje ci sie, że ludzie "rozpoznają i znają" twoją osobę - mi to wygląda na ataki manii prześladowczych - idz do lekarza albo lepiej do psychoterapeuty bo w Polsce to ci przepiszą takie psychotropy ze jak zombie bedziesz chodzić ...
  • 0

#14

Natsu Tanimoto.
  • Postów: 46
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko - tak, mam tabletki od psychologa z poradni , biorę aktualnie doraźnie "Solian" - tylko wieczorem. Powinienem brać Solian rano i popołudniu, a wieczorem o 21 "Zolafren" - pochodne Olanzapiny.
Lecz tak jak mówiłem, biorę tylko w razie potrzeby wieczorem najmniejszą dawkę "Solian" i doraźnie tabletki uspokajające, a także "Akineton" - na ruszanie buzią i nosem (uczucie trochę jakby ktoś Ci władował masę kul z pistoletu jak w filmie).

Najprawdopodobniej jest to schizofrenia, gdyż jak nie wezmę nic wieczoream mam uczucie w jednym punkcie w głowie, jakby coś "pękało" - czyli ból głowy. Tak, też oto zapytał mnie lekarz, czy bez tabletek boli mnie głowa.

Nie biorę żadnych innych rzeczy poza przepisanymi.

Slimok - byłem raz w Świeciu - masakra, horror. Pewnie sami się domyślacie. Tabletki, które tam miałem nigdy już nie włożę do ust. Spotkałem właśnie tam parę "zombie" i jak sobię to teraz przypomniałem , jacy oni byli....nie mogę uwierzyć, że coś takiego istnieje...takie osoby....takie miejsce.

:(

Użytkownik Natsu Tanimoto edytował ten post 31.07.2013 - 09:55

  • 0

#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ile masz lat jeśli można wiedzieć?
Objawy które opisujesz wyglądają tak jakby były to skutki uboczne od tych leków.
Psycholog nie jest lekarzem więc leków nie może przepisywać. to musiał być psychiatra.
Miałeś robione EKG, morfologię krwi razem z oznaczeniem hormonów tarczycy?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych