Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przewracające się butelki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

blackdeath1998.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Ostatnio przytrafiła mi się pewna sytuacja i chciał bym wiedzieć jakie są wasze opinie na ten temat. Wszystko stało się w starym, opuszczonym budynku w którym spędzamy wiele czasu z przyjaciółmi. Budynek ten jest własnością mojej rodziny, w czasach komuny było to podobno czymś w rodzaju sanatorium. Gdy ostatnio tam poszliśmy wszystko zapowiadało się normalnie, siedzieliśmy, rozmawialiśmy i się śmialiśmy. W pewnym momencie stało się coś naprawdę dziwnego, stara szklana butelka przewróciła się sama, przeraziliśmy się lecz uznaliśmy że to przez przypadek ktoś poruszył szafę w której ta butelka stała. Szafa była cały czas otwarta gdy nagle kolejna butelka przewróciła się na naszych oczach. Wtedy byliśmy pewni że nikt z nas nie spowodował upadku tej butelki. Byliśmy przerażeni wiedząc iż ma to związek najprawdopodobniej z duchami. Obawiamy się że w tym domu coś się dzieje. Nie ukrywam że mamy zamiar to sprawdzić lecz trochę się wahamy ponieważ jeżeli jest tam jakiś duch bądź duchy to nie wiemy czy są one złymi duchami i czy nam nic nie zrobią. I właśnie dlatego zwracam się do was. Proszę, jak możecie to wyraźcie swoje opinie na ten temat, z czym to ma związek waszym zdaniem i co wy byś cie zrobili.
  • 1

#2

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a) wiatr
b) wilgoć
c) ktoś jednak ją puknął, tylko nie zauważył/nie przyznał się
Jak się siedzi w takim gronie, to łatwiej się wkręca takie rzeczy.

Tak z ciekawości, po co twojej rodzinie ten budynek?

Użytkownik Wrty edytował ten post 28.07.2013 - 20:14

  • 0

#3

blackdeath1998.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wrty zgadzam się z tobą że tak mogło być, lecz problem w tym iż wszyscy byliśmy oddaleni od niej na ponad 2 metry a w dodatku każdy patrzył w stronę szafy i na pewno byś my zauważyli jak ktoś by to zrobił. Jesteśmy pewni na 100% że nikt z nas nie ma z tym nic wspólnego. A co do twojego pytania to sam nie wiem po co nam ten budynek, nie wiem nawet jak trafił w nasze posiadanie ale wiem że to było bardzo dawno.
  • 0

#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że cała sytuacja ma kompletnie naturalne wytłumaczenie. Chociażby wspomniany wyżej wiatr, ruchy ziemi, starą szafę, która zapewne jest konkretnie spróchniała i zapewne się rozpada już. Nie doszukiwałbym się żadnych paranormalnych wytłumaczeń. Aczkolwiek możesz popytać rodzinę o historię tego miejsca, może to da Ci jakieś światło na ten temat.
  • 0



#5

blackdeath1998.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

HPLovecraft. Też rozważaliśmy to wszystko lecz to jest niemożliwe. Okna w pomieszczeniu w którym byliśmy są szczelne więc nie mógł to być przeciąg, zresztą wiatr nie ruszył by szklanej butelki która jest dużo cięższa od plastikowej. Sprawdzaliśmy też stan mebli, wszystko jest takie jak by było wyprodukowane wczoraj. Gdybyśmy się domyślali przez co to się stało to nie pisał bym tutaj o tym.
  • 0

#6

Hedvig.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A szczury?
  • 0

#7

blackdeath1998.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli był by to szczur też byś my go widzieli, tak jak wcześniej napisałem cały czas spoglądaliśmy w stronę szafy. A nawet jeśli był by gdzieś za szafą to nie zdołał by jej ruszyć, ta szafa jest stara, a stare meble mają to do siebie że są ciężkie.
  • 0

#8

Messalinka.
  • Postów: 38
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może ktoś ze znajomych wypróbowywał swoje moce telekinetyczne 8)
Popytaj/poczytaj o historii miejsca, ale nadal wiele pozostaje do życzenia w tej sytuacji
  • 0

#9

blackdeath1998.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapomniałem również dodać iż odczuwaliśmy mocny chłód w tym domu, na zewnątrz wiatru nie było, temperatura wynosiła około 30 stopni. Dom jest drewniany i trzyma ciepło, za każdym razem gdy tam byliśmy było chłodniej niż na zewnątrz ale ten chłód nie powodował dreszczy a w dniu gdy się przewracały te butelki wszyscy czuliśmy przenikliwy chłód i mrowienie na plecach. Wiem że można by szukać wielu uzasadnień tego zdarzenia ale wiemy co czuliśmy i co widzieliśmy. Jesteśmy pewni na 100% iż to ma związek ze światem umarłych. Tak jak napisałem w pierwszym poście chcemy się przyjrzeć temu wszystkiemu z bliska lecz nie ukrywam że się trochę boimy bo nie codziennie dzieją się takie rzeczy więc proszę o wasze opinie na ten temat, piszcie co wy byś cie zrobili na naszym miejscu, tylko proszę nie usprawiedliwiajcie tego szczurami czy czymś w tym rodzaju bo jesteśmy pewni że to zrobiło coś z za światów.
  • 0

#10

Messalinka.
  • Postów: 38
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Drewniane sanatorium? Ile ten budynek ma lat o.o?
  • 0

#11

Marcin111.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm...2 nowe konta stworzone jednym postem to sie robi podejrzane wg mnie.A mi się wydaje że któraś z osób mocno usiadła czy coś podobnego i szafka sie zatrzesła :roll:
  • 0

#12

blackdeath1998.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten budynek ma ok. 150 lat, w latach 50 jeszcze był używany. Można uznać że od 40 lat stoi nieużywany.

Użytkownik blackdeath1998 edytował ten post 29.07.2013 - 18:08

  • 0

#13

Messalinka.
  • Postów: 38
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Marcin111

przestańcie z tym kiedy kto jakie konto stworzył, czytam juz jakiś czas, wczoraj sie postanowilam zarejestrowac -.- i tyle.
  • 0

#14

Hedvig.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zadałam takie pytanie, bo może nie trzeba tego od razu sprowadzać do duchów, a Ty mogłeś tego nie zauważyć będąc podekscytowany i przestraszony. Moim zdaniem w takiej sytuacji dowiedz się o historii tego miejsca, może to coś pomoże.

Czyżby jakiś emeryt był niezadowolony z warunków i posiłków? :P
  • 1

#15

Bronisława.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłem ten temat i chce napisać o tym co stało się zaraz po śmierci mojej babci na oczach mojego dziadka(śp), ojca i moich. Jak już napisałem to było wkrótce po śmierci babci, nie dalej niż miesiąc po śmierci . Dziadek i mój ojciec pili jak zwykle alkohol w domu, a ja jako dziecko im towarzyszyłem. Wszystko było jak zwykle i nagle przewrócił się stołek, którego nikt nie dotknął. Pamiętam komentarze dziadka i ojca- ,,przecież go nikt nie dotknął,, i że nie dawno zmarła babcia i coś może w tym być. Jestem sceptyczny do takich opowieści- no ale ja to widziałem i do tej pory się czasem zastanawiam co było na rzeczy. Wiele lat później wywoływałem duchy ze znajomymi- nie polecam bo ludzie potrafią to przeżyć(dwóch spanikowało) a po zapytaniu jednego z duchów jaka jest za to kara w zaświatach dostaliśmy odpowiedź- ,,twoja dusza nie zazna spokoju,,.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych