Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tyranozaur czai się na Marsie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NIESAMOWITE ZDJĘCIE WYKONANE Z ORBITY CZERWONEJ PLANETY PRZEZ SONDĘ ODYSSEY

Kształt uchwycony przez krążącą wokół Marsa sondę Odyssey rozpoznają wszyscy fani prehistorycznych gadów. Wygląda na to, że na Czerwonej Planecie czai się groźny T-rex.

Dołączona grafika


Po marsjańskim szczurze, który niedawno podbił internet, i odkrytej dawniej słynnej Marsjańskiej Twarzy pojawił się kolejny zdjęcie, który może rozpalić emocje amatorskich tropicieli życia pozaziemskiego. NASA opublikowała zdjęcie, na którym widać charakterystyczny kształt dobrze znany fanom filmowego hitu z lat 90. - "Jurassic Park". Wygląda dokładnie jak łeb jednego jednego z największych lądowych drapieżników wszech czasów - tyranozaura.

W komentarzu do zdjęcia specjaliści z NASA wyjaśniają, że taki niezwykły kształt przybrały wydmy w rejonie marsjańskiego bieguna. Sfotografowała je sonda kosmiczna NASA Mars Odyssey 2001, która od dwunastu lat krąży wokół Czerwonej Planety. Oprócz wydm oddających zarys łba prehistorycznego gada widać także znacznie mniejsze, biegnące pod takim kątem do głównego masywu, że wyglądają dokładnie jak charakterystyczne, bardzo małe przednie kończyny T-reksa.

Dołączona grafika


Sonda Odyssey wyleciała w kierunku Marsa 7 kwietnia 2001 roku, a w październiku weszła na jego orbitę. Jej główną misją było poszukiwanie śladów wody i lodu wodnego na i pod powierzchnią Czerwonej Planety oraz badanie aktywności wulkanicznej. Obecnie statek kontynuuje badania naukowe oraz utrzymuje łączność między Ziemią a łazikami Opportunity i Curiosity.

Źródło: TVN Meteo
  • 2



#2

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Fajne jest jak zawsze robią rendery sond, statków czy czegokolwiek, to stoją one na poziomie średniego studenta pierwszego roku grafiki komputerowej jakby udawali że nie potrafią zrobić niczego lepszego, nawet nasz forumowy mylo potrafiłby w dzień zrobić coś lepszego. Nie wiem czy oni tak udają czy po prostu nie chce im się. Żeby "spiskowcy" nie mówili "o patrzcie takie coś potrafią zrobić na komputerze to myślicie że zwykłego zdjęcia wam nie przerobią ?" Nie wiem, takie mam odczucie.

A te porównanie duo dinozaura przypomina mi
Dołączona grafika

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 21.07.2013 - 00:42

  • 5



#3

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@BC
Wydaje mi się, że doszukujesz się drugiego dna.
Render ma za zadanie zobrazować treść informacji.
Przesadne fajerwerki graficzne nie miały by żadnego sensownego zastosowania, więc po cóż się spuszczać ku uciesze gawiedzi.

Tylko w amerykańskich superprodukcjach wizualizację dla zainteresowanych np. potencjalnej kolizji ziemi z kometą tworzy 10000 grafików przez dwa tygodnie...
  • 5

#4

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muszę się zgodzić z BC, rendery NASA zawsze są paskudne. Wystarczyłoby 10 minut żeby z tego wyłuskać 400% poprawy jakości, ale NASA nie zajmuje się w końcu robieniem wizualizacji. Nie muszą. :)

Co do tyranozaura, za cholerę nie mogę go znaleźć na tym zdjęciu...
  • 0



#5

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też nie mogę, wygląda mi to raczej na głowę niezbyt ładnego padalca, ale t-rex?
  • 0



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda raczej jak ten potwór z filmu obcy-ósmy pasażer nostromo.
  • 0



#7

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To głębokie zapadlisko terenu znajduje się na dnie krateru "Chalier", położonym na południowej półkuli Marsa w rejonie o nazwie "SIRENUM". Łatwo go znaleźć na google Mars map - współrzędne: latitude -68.236, longitude: 191.998.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zdjęcie termalne wschodniego fragmentu tego obiektu wykonała kamera THEMIS ponad dwa lata temu (15 lutego 2011). W ogólnie dostępnych katalogach obrazów kamery THEMIS, nadano temu zdjęciu przydomek "T-rex". :mrgreen:
  • 1



#8

NexaT.
  • Postów: 116
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Na tej fotce te wydmy wyglądają, jak głowa orła albo jastrząba.

Użytkownik NexaT edytował ten post 09.08.2013 - 16:25

  • 0

#9

RobertG.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mi to przy pierwszym rzucie oka wyglądało na pazur t-rexa. Co jest?! Dinozaur tak wielki, że przygląda się z bliska satelicie NASA i stuka w obiektyw paznokietkiem?!

Po kolejnych minutach patrzenia się w to zdjęcie nadal żadnego dinozaura nie widzę. BrainColletor zobrazował to lepiej niż ja ująłbym to w słowach, za to należy mu się plus. A tym, którzy zrobili całą aferę o nic (bo to jest NIC w porównaniu do np. trochę lepszych "twarzy" na Marsie) należy się co najmniej leczenie. Uważam, że właśnie przez takich ludzi wszystkie teorie konspiracyjne i wszystko co tylko odbiega od głównego nurtu nauki jest ośmieszane. Są ludzie, którzy spędzają tygodnie, miesiące i lata na rozwikływaniu zagadek tego świata, wydają książki, a potem porównuje się ich do zgrai amerykańskich studentów, którzy w Google Earth zobaczyli cień wielkiego karalucha, albo tej zgrai od "sensacji z Marsa". Mają z Marsem jednak coś wspólnego - mózgi wielkości tych, które posiadają organizmy żywe na tej planecie. Albo nie posiadają...
  • 0

#10

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mnie się to z jakimś wielorybem skojarzyło :)
  • 0



#11

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja najpierw nie widziałem nic oprócz bezkształtnej plamy. Potem na siłę zacząłem widzieć jakiegoś dziwnego delfina.
  • 0

#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

T-Rex, to to z całą pewnością nie jest :roll: już raczej velociraptor. Albo raczej jeden z tych "ptasich" dinozaurów, których jest od groma i mają strasznie dziwne nazwy 8)
A najbardziej to to przypomina kuper kaczki :mrgreen: "Obcy" zresztą też pasuje...

Tylko w amerykańskich superprodukcjach wizualizację dla zainteresowanych np. potencjalnej kolizji ziemi z kometą tworzy 10000 grafików przez dwa tygodnie...

Ja bym odwrócił problem.
Gdyby taka NASA trzaskała fajne rendery przy każdej byle okazji, to zrobiłaby kuku tym wszystkim specjalistom od superprodukcji, bo ludziom by się to opatrzyło i trzeba by podnieść poprzeczkę naprawdę wysoko, żeby przyciągnąć gawiedź do kin... :roll:
A tak, każdy ma swój kawałek poletka. NASA robi na pół gwizdka to, co mogłaby zrobić porządnie, a superprodukcje wywołują och i ach efektami specjalnymi :mrgreen:
I wszystkim żyje się dobrze 8)
Przy czym, zgadzam się z Jak Rzyć cyt. " NASA nie zajmuje się w końcu robieniem wizualizacji. Nie muszą." :roll:
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych