Skocz do zawartości


Zdjęcie

Premiery kinowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wasze oceny (66 użytkowników oddało głos)

Który z wymienionych filmów byście najchętniej obejrzeli?

  1. Głosowano World War Z (14 głosów [14.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.89%

  2. Świat w płomieniach (3 głosów [3.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.19%

  3. Głosowano Elizjum (15 głosów [15.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.96%

  4. Głosowano Człowiek ze stali (6 głosów [6.38%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.38%

  5. Obecność (12 głosów [12.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.77%

  6. Jeździec znikąd (5 głosów [5.32%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.32%

  7. RED 2 (2 głosów [2.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.13%

  8. Kick-Ass 2 (4 głosów [4.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.26%

  9. Głosowano Iluzja (12 głosów [12.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.77%

  10. Dary Anioła: Miasto kości (2 głosów [2.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.13%

  11. Głosowano Żaden (19 głosów [20.21%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 20.21%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pacific Rim jest rewelacyjny w Imax - poszedlem nawet drugi raz na ten film - swietnie sie oglada

Może w imax, to rewelacja jest ale poza nim...
No cóż....
Oglądnąłem dziś i moje odczucia są takie.
Po 30 min byłem pod wrażeniem skali efektów specjalnych
Po godzinie trochę zaczęły mnie męczyć.
Po półtorej godzinie byłem już nimi znudzony.
A po dwóch godzinach cieszyłem się, że zaraz będzie koniec.
Przerost formy nad treścią.



#32

FrogDR.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

World War Z zdecydowanie najlepszy z tej sondy. Polecam bo jak dla mnie to chyba drugi najlepszy film jaki widzialem przez ostatni rok.

#33

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka kolejnych premier:

Kolejność według daty premiery w Polsce, tytuł zawiera odnośnik do "Filmweb".

1.Agenci

Dołączona grafika

Agent do walki z narkotykami i oficer wywiadu marynarki kradną pieniądze gangsterów i chcą je przekazać na dobre cele. Okazuje się jednak, że to kasa CIA, a zleceniodawcami są mafiosi.


http://www.youtube.com/watch?v=De_ddlrJfsY

premiera: 27 września 2013 (Polska) 30 lipca 2013 (świat)

2.Metallica: Through the Never

Dołączona grafika

Podczas koncertu Metalliki członek ekipy koncertowej dostaje zlecenie odebrania ważnej przesyłki. Z pozoru łatwe zadanie zamienia się dla niego w surrealistyczną odyseję...


http://www.youtube.com/watch?v=-lCYpM2PRYM

premiera: 4 października 2013 (Polska) 26 września 2013 (świat)

3.Labirynt

Dołączona grafika

Sześcioletnia córka Kellera Dovera zostaje uprowadzona wraz ze swoją koleżanką. Zirytowany bezradnością policji ojciec bierze sprawy w swoje ręce.


http://www.youtube.com/watch?v=sCpl-I5qxpU

premiera: 4 października 2013 (Polska) 30 sierpnia 2013 (świat)

4.Klopsiki kontratakują 2

Dołączona grafika

Maszyna zmieniająca wodę w żywność z poprzedniej części wciąż działa i produkuje niebezpieczne jedzeniowo-zwierzęce hybrydy. Flint musi ją unieszkodliwić.


http://www.youtube.com/watch?v=WnPJrUCLg4E

premiera: 11 października 2013 (Polska) 6 lutego 2013 (świat)

5.Grawitacja

Dołączona grafika

Dwoje astronautów szuka sposobu przetrwania, kiedy ich stacja zostaje prawie całkowicie zniszczona przez szczątki satelity.


http://www.youtube.com/watch?v=G355S4nvRx4

premiera: 11 października 2013 (Polska) 28 sierpnia 2013 (świat)

6.Piąta władza

Dołączona grafika

Julian Assange i Daniel Domscheit-Berg zakładają WikiLeaks, ujawniając skrywane sekrety rządowe oraz przestępstwa wielkich korporacji.


http://www.youtube.com/watch?v=nctJk19FWOA

premiera: 25 października 2013 (Polska) 5 września 2013 (świat)

7.Gra Endera

Dołączona grafika

Rok 2070. Ludzkość zagrożona inwazją obcych szkoli dzieci na kosmiczną elitę wojenną. Wśród nich jest wyjątkowo uzdolniony Ender.


http://www.youtube.com/watch?v=YhguCvG4jEI

premiera: 31 października 2013 (Polska) 24 października 2013 (świat)

8.Kapitan Phillips

Dołączona grafika

Somalijscy piraci porywają amerykański frachtowiec dowodzony przez tytułowego kapitana.


http://www.youtube.com/watch?v=V3kjAV9h3PI

premiera: 8 listopada 2013 (Polska) 27 września 2013 (świat)

9.Thor: Mroczny świat

Dołączona grafika

Thor próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie, ale starożytna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha powraca, by zepchnąć wszechświat w ciemność.


http://www.youtube.com/watch?v=1v_hb8SWKeI

premiera: 8 listopada 2013 (Polska) 30 października 2013 (świat)


...

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 13.10.2013 - 15:14




#34

JPKJM.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc, widziałem z całej tej listy tylko "World war Z". Czekałem na niego z niecierpliwością długo i...co za rozczarowanie... Po tego typu seansach wciąż nie mogę zrozumieć czemu te całe Holywoody tak ślicznie potrafią schrzanić każdy dobry materiał na film. Z całej książki mamy zachowany tytuł, apokalipsę zombie i mur wokół Jerozolimy. A poza tym- typowy gniot z obowiązkowym happy endem. Cały klimat zniszczenia cywilizacji, okrutnych, rozpaczliwych prób uratowania czego się tylko da kosztem paru (parunastu? parudziesięciu?) milionów cywili zostają spłycone do magicznej szczepionki przeciwko zombie.

No i nie ma nawet bitwy pod Yonkers za co, jestem przekonany, twórców filmu czeka prawdziwa apokalipsa w piekle.

To już nawet najnudniejszy, pełen rozglądania się na boki i obowiązkowych kwestii wypowiadanych szeptem przez Ricka odcinek "Walking dead" jest lepszy.

#35

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obejrzałem kilka z w/w pozycji i tak...
World War Z-w skali od 1-10...daję 7. Fabuła kuleję.
Świat w płomieniach...daję 6. Trochę naiwne...chyba już gdzieś coś podobnego widziałem.
Obecność...no powiem że parę razy drgnąłem na krzesełku, daję 7
Oglądałem w nocy na kompie z głośnikami na uszach-horrory wolę oglądać w samotności 8)
Iluzja...odwrotnie niż u Hitchcocka...Najpierw trzęsienie ziemi a później lekkie drgawki...daję 5
Pacific rim... Same efekty. Praktycznie skrzyżowanie Daimosa z Godzillą. W tej drugiej produkcji zawsze zastanawiało mnie jak Godzilla staje na wodzie mimo że przed chwilą w tym samym miejscy stworek spokojnie sobie nurkował. W Pacyficu też ten motyw się pojawiał :lol
daję 4
Riddick... Myślałem że z nudów zejdę. Schemat jak z II części... daję 4
1000 lat po ziemi... Wiem że Will chce promować synka ale nie kosztem takich szmir, daję 4
Oblivion... Tu się raczej nie zawiodłem, choć wspomnianym księżycowym schematem zalatywało. Mi to się jeszcze skojarzyło z jednym z odcinków TOL-ale nie pamiętam który. Daję 8.

Jeszcze muszę obejrzeć Elizjum...



#36

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

World War Z oglądałem. W sumie taka odskocznia od typowych filmów o zombie i wyszło to wszystko nawet na plus. Ciągle coś się działo i film potrafił utrzymać w napięciu.

Grawitacja- byłem w piątek i naprawdę polecam. Efekty naprawdę świetne, czasem z powodu widoków aż zapierało dech w piersiach :) Niektórzy mogą narzekać na jęki Sandry Bullock, ale dla mnie to był plus. Taki smaczek w jaki sposób ona się męczy. Naprawdę dobrze zagrała swoją rolę. Dodatkowo sposób w jaki pokazano ujęcia też był świetny. Ładnie wszystko zmontowane, warto zobaczyć. Oczywiście w 3D. Z tego co wiem 2D tylko w wybranych kinach, ale pójście na Grawitację w 2D mija się z celem.



#37

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...pójście na Grawitację w 2D mija się z celem.

Mam nadzieję, że Sandra jęczy jednak tak samo w obu wersjach, bo na 3d raczej się nie wybiorę, a nie chciałbym być stratny... :roll:
A poza odgłosami paszczowymi i widokami jest coś na czym warto uwagę skupić przy tej produkcji?



#38

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stracisz wiele na efektach na 2D. Jeśli możesz to jednak radziłbym 3D :P
Jęczy pewnie tak samo- świetnie :D
No są błędy np.: http://www.crazynauk...ysz-grawitacje/ (pozdro Androll).
Generalnie jakichś większych uchybień nie zauważyłem poza tym, że w tym filmie wszystko wydaje się jak zrobione z plastiku i drewna :D Nie dlatego, że tak wygląda czy oszczędzali na materiałach, zobaczysz dlaczego :P
Poza tym trzeba jedynie skupić się na efektach, bo to się w tym filmie liczy chyba najbardziej :P



#39

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Carrie
Dołączona grafika
Oczekuję na ciekawe odnowienie starej wersji. Stara mi się podobała-zobaczymy jak nowa.

http://www.youtube.com/watch?v=H369sxjyhx8

http://www.youtube.com/watch?v=0OIf_mGQ4QQ

#40

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

World War Z zdecydowanie najlepszy z tej sondy. Polecam bo jak dla mnie to chyba drugi najlepszy film jaki widzialem przez ostatni rok.


Osobiście uwielbiam filmy o zombie, chociaż akurat większość mnie nie przekonuje. Generalnie ostatnio pojawiły się dwa rodzaje filmów: nowy, gdzie osoba zarażona "wirusem" niemal natychmiast się "reanimuje" - tak było w World War Z i generalnie w "28 dni później" oraz "klasyczny", gdzie osoba zarażona gorączkuje przez kilka-kilkanaście godzin, po czym umiera ze znanym skutkiem.

"Szybka reanimacja" mnie nie przekonuje, bowiem dość ciężko mi sobie wyobrazić, w jaki sposób epidemia miałaby się pojawić w wielu miejscach równocześnie. Czas do przemiany jest zbyt krótki, by pacjent miał okazję wsiąść do samolotu i polecieć z Tajwanu do NY. Jest to możliwe jedynie w przypadku, gdy już "przemieniony" jest przetransportowany przez jakieś służby i coś na miejscu idzie nie tak. Warto zwrócić uwagę, że w książce Brooksa jest zupełnie inaczej, gdzie w jednej z relacji rodzina podwozi zarażoną uciekinierkę.

Przy powolnej reanimacji nie wydaje mi się możliwe "zarażenie" całego świata, tak jak to ma miejsce w "Apokalipsie Z" (książka), czy klasycznych filmach o zombie.

Inna inszość to serial Walking Dead. Tu scenarzyści zupełnie naszych bohaterów zgnębili, bo - uwaga spoiler, jeśli ktoś nie oglądał - nawet, jeśli nie zostaniesz ugryziony, to jeśli kopniesz w kalendarz, to i tak zostaniesz zombie. Zarażeni są wszyscy, co implikuje generalnie brak nadziei na pozytywne zakończenie - nawet jeśli wykończysz wszystkich sztywnych co do jednego - i tak pojawią się nowi.

Nie mniej jednak World War Z przypadł mi do gustu, choć może wolałbym ekranizację "Apokalipsy Z" Manela Loureiro.

Edit:
W World War Z (film) jest powiedziane, że wirus rozprzestrzenia się przez lotniska. Przy fakcie, że od zarażenia do przemienienia mija 10-12 sek. niema to sensu.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 26.10.2013 - 16:28


#41 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Przymierzam się na wycieczkę do kina na Gravity, ale ciągle jakieś przeszkody, ciągle coś. :/ Na razie zadowoliłem się Oblivionem (Niepamięć). Efekty bardzo fajne, fabuła hmm, do przewidzenia w połowie filmu jednak dość spójna, dużo zmian akcji, nudy nie było. Gra aktorska taka sobie. Tom Cruise się starzeje, i to widać, Morgan Freeman kolejny raz gra mędrca który wie, mówiąc krótko znowu widziałem pewien utarty schemat, który trochę irytuje. Ogólnie mogę polecić. Mimo, że to nie kino 1 klasy, to uważam, że warto poświęcić wieczór z kolegami przy piwie na ten obraz.

#42

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja jeszcze w temacie WWZ

Znowu mały spoiler

Dekompresja w samolocie: nie miała prawa zajść, samolot leciał co najwyżej na 2-3km.

#43

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja zaliczyłem kolejny z listy, czyli Świat w płomieniach.
Powiem tak.
Lubię takie kino i lubię Emmericha, więc moja ocena mogła być tylko jedna - jest OK.
Fajny film bez szczególnych ambicji - ot takie kino rozrywkowe na dobrym poziomie. Jak ktoś nie czepia się detali i nie przeszkadza mu "amerykańskość" do przesady (całe to salutowanie, machanie sztandarami itp.) , to powinien być zadowolony.
No, chyba że... wcześniej oglądał Olimp w ogniu :roll: No, bo wtedy - kicha.
Ja oglądnąłem najpierw film Emmericha i uważam, że jest to prawidłowa kolejność :mrgreen: , bo, niestety wypada on dość słabiutko przy produkcji pana Fuqua.

A a propos zombie, to bez dwóch zdań - Noc żywych trupów bije całą późniejszą produkcję na głowę.
P.S.



#44

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dałbym edit ale już nie mam szans :roll:
Zaliczyłem ostatni z listy, czyli "Obecność". Chwilę zeszło ale jakoś nie było okazji - Halloween był w sam raz 8)
Po drodze był jeszcze nowy superman ale jakoś nie mam serca się nad nim rozpisywać poza tym, że fajne efekty były :mrgreen:
Wracając.
"Obecność" to chyba jeden ze zgrabniejszych horrorów, które ostatnio oglądałem. Jest w nim wszystko. Klimat. Napięcie. Mroczna aura. I to nieprzyjemne uczucie, które sprawia, że zastanawiasz się : "Po kiego oglądasz skoro nie chcesz zobaczyć?".
Ogólnie - polecam. Szczególnie - również. :roll:
Miłośnicy krwawej jatki pewnie nieco rozczarowani będą ale ci, którzy po horrorze oczekują, że nocne wyjście do toalety to będą nie tylko emocje związane z ulgą opróżnienia pęcherza - powinni być usatysfakcjonowani 8)

W związku z powyższym, postulowałbym o stworzenie nowej listy - żeby było, co oglądać. :mrgreen:



#45

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja ze swojej strony polecam film Wokół futbolu/ Okolofutbola dobre mocne rosyjskie kino. Jak może się domyślacie film traktuje o piłce nożnej, a raczej o tym co się dzieje wokół niej - kibice, chuligani. W porównaniu do tych badziewnych poprzedników jak "Hooligans" czy polska szmira "Skrzydlate świnie" Rosjanie zrobili konkretny film i bardzo zbliżony do realiów jakie panują w kibicowskim światku :)

Użytkownik Kelt edytował ten post 03.11.2013 - 01:34



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych