Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jogging


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Babobij.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

W Polsce zdobywa ten pomysł na rozruch wciąż nowych zwolenników lecz na pewno jesteśmy w tyle liczbowo na tle państw zachodnich gdzie fizycznie pracuje wschodnia europa by atohomy mogły się skupiać na przebyciu dystansu pół maratonu czy pełnego oraz innych sportach i hobby. Jest im niezwykle do pozazdroszczenia zacnie. Ja biegam od miesiąca , dystans to 5km w 30 minut, do którego dobiłem małymi krokami, o znaczniejszych postępach będę informował- najpierw te 10km - jakby takie wstępne opierzenie , no to już takie piskle biegacza. Moim celem jest pobiegnięcie w następne wakacje w pól maratonie. Jestem ciekaw waszych wyników. Pozdr

O postępach w poprawnej pisowni i ortografii też nas poinformujesz ?

Dołączona grafika

edycja:
ultimate

Użytkownik Babobij edytował ten post 20.06.2013 - 08:19


#2

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bieganie jako forma "rozruchania" jest po prostu zbyt monotonne i zwyczajnie nudne, co nie zmienia faktu, że to jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń aerobowych.

#3

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Około 25 minut na 5 km, chociaż głównie latam za piłką bo takie zwyczajne bieganie szybko mnie nudzi.
Ogólnie jogging dobra rzecz. Zauważyłem, że jak mijam innych biegaczy to ci pozdrawiają mnie ręką :P

#4

Babobij.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

około sie nie liczy. Gdybym se nieoblukał na google maps to bym buk jeden wie ile około biegał na km

#5

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

bieganie na czas, to już nie dżoging raczej.

#6

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

około sie nie liczy. Gdybym se nieoblukał na google maps to bym buk jeden wie ile około biegał na km

Po co Ci mierzenie czasu na kilometr? Lepiej oblukaj jak długo możesz biec i się nie poddać bo buk jeden wie po ilu kilometrach tego (pół)maratonu się przewrócisz.

#7

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dawniej sporo biegałem-teraz z uwagi na trochę za dużą masę preferuję rower. Z biegania to wolę latać za piłką.
Ciekawi mnie kilka opcji:
-biegacie w jakich butach? Jak trochę spadnie masa to będę biegał bez butów, najzdrowiej :mrgreen:
-jak i czym uzupełniacie płyny i minerały? Ja stosuje własne izotoniki, woda, mięta, cukier, cytryna/limonka i jakieś witaminki (rozpuszczalne). Po dłuższej przejażdżce piwko na regenerację 8)

#8

Babobij.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Bieganie jako forma "rozruchania" jest po prostu zbyt monotonne i zwyczajnie nudne, co nie zmienia faktu, że to jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń aerobowych.

No właśnie dlatego nie jest nudne, gdyż mogę szybciej się odpowiednio zmęczyć niż np, jadąc rowerem , sparując , pływając, zdaje się ;skracam cały proces. Pewnie też jest mniej monotonne od cross-treningu, gdzie się biega po dusznej sali w kółko jak mysz w kołowrotku. Ze względu na intensywność wybrałem bieganie .

bieganie na czas, to już nie dżoging raczej.

masz racje, właśnie sprawdziłem definicje, jogging to bieg z tempem 7-9 km/h, no z takimi wynikami to się nie biega w imprezach. bo już namioty złożą i auta odjadą , metę ci zabiorą

Po co Ci mierzenie czasu na kilometr? Lepiej oblukaj jak długo możesz biec i się nie poddać bo buk jeden wie po ilu kilometrach tego (pół)maratonu się przewrócisz.

No po to że szybciej się zmęczę biegnąc jakimś przyzwoitym tempem a taki marszobieg nudzi i trwa to za długo. Jak ma zamiar biegać w maratonach to nie mogę robić to tempem gdzie będzie mi to zajmować cały dzień. Ponadto oczywiście podnoszę sobie czas treningu sukcesywnie o 5 minut. Ale nie kosztem tempa.

Użytkownik Babobij edytował ten post 20.06.2013 - 08:52


#9 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

test coopera 12 minut 2600m

#10

Babobij.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

test coopera 12 minut 2600m

na bieżni ?

Dawniej sporo biegałem-teraz z uwagi na trochę za dużą masę preferuję rower. Z biegania to wolę latać za piłką.
Ciekawi mnie kilka opcji:
-biegacie w jakich butach? Jak trochę spadnie masa to będę biegał bez butów, najzdrowiej :mrgreen:
-jak i czym uzupełniacie płyny i minerały? Ja stosuje własne izotoniki, woda, mięta, cukier, cytryna/limonka i jakieś witaminki (rozpuszczalne). Po dłuższej przejażdżce piwko na regenerację 8)

No ja se kupiłem everlast jog II, nie będę przepłacał na pierwsze buty, zresztą wydaje mi się że latem i nie na trudny teren to prawie wszystko jedne, byle było do biegania słyszałem wyp. dobrego biegacza takiego czołowego, który przebiegł maraton w butach z lidla za 60 zł i nawet kolegów wyprzedził, w jego opinii tak samo dobrze się biegło jak w innych. Na jesień, zimę se zafunduje sobie coś droższego ale latem nie widzę sensu . Nawet nie wiem jak mogło by być wygodniej niż teraz.

#11 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Na stadionie OSIR. W moim miescie organizowali taki test dla wszystkich. Generalnie biegam od 2012 roku. Na koniec sezonu robilem 5 km w ok 30 minut przy wadze ok 96 kg. W tym roku 7-8 km w ok 40 min przy wadze 86 kg. Biegam po miescie wieczorami bo w kółko nuda :P

Co do sprzętu to też nie wymyślam. Buty za dosłownie 35 zł z giełdy i bawełniany tshirt z dlugimi rekawami i spodenki. Tshirty z innego materiału strasznie sutki obcieraja :<

Użytkownik convers edytował ten post 20.06.2013 - 10:18


#12

Babobij.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

.To dobry wynik. Bawełna przegrzewa. Muszę se w końcu zakupić całkowicie syntetyczne skarpety i top obcisły oraz jakąś kamizelkę z siateczki . Tylko dresy i tzw. rajstopy i spodenki mam dobre z poliestru.

W jakich godz. biegacie? Teraz jest taki upał, jutro w stane o 5 rano. Jak biegłem po południu to myślałem że zemdleje, jeszcze taki żar wlewał się do płuc z asfaltu, masakra.

Dobre jest że na terenie falistym ale zrobiłem tą same trasę wte i z powrotem wiec bilans grawitacyjny wyszedł na 0. W 25 minut zrobiłem 7 km. Tak biega się o wiele szybciej.

Użytkownik Babobij edytował ten post 20.06.2013 - 11:28


#13 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

21-23 dobra pora :P

#14

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W 25 minut zrobiłem 7 km.


Wzoruj się na Tarahumara-oni w trochę ponad dwie doby pokonują 700km. I biegają boso-bo jest zdrowiej.

#15

Babobij.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano


W 25 minut zrobiłem 7 km.


Wzoruj się na Tarahumara-oni w trochę ponad dwie doby pokonują 700km. I biegają boso-bo jest zdrowiej.

Buszmeni również polują tym wymagającym sposobem


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych