Skocz do zawartości


Zdjęcie

Xbox One, PS4.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Striker zagraj na 5 letnim kompie za 2000 zł w grę która wygląda jak TLoU.

#32

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Striker zagraj na 5 letnim kompie za 2000 zł w grę która wygląda jak TLoU.


ASP - ja zmieniam kompa co 3 lata. Wydaje na ten cel około 1000 zł. Komputer składam sam bo się na tym znam. Nie kupuje najnowszych części ale bardzo dobre używane części, które są dużo tańsze, natomiast swoje stare sprzedaje.

Gra o której mówisz The Last Of Us - grałem w demo na PS3 i wrażenia na mnie nie zrobiła. Niby nowy tytuł ale silnik jest stary podobnie jak było w Uncharted 2 i 3 - a jedyna nowość jaka w tym była to nowe ruchy WOW.

Jak ktoś lubi dobrą i nowoczesną grafikę to wybiera PC, a jak ktoś lubi płacić mało za sprzęt i dużo za gry to wybiera konsole tylko, że większość konsolowców i tak musi kupić komputer chociażby aby skorzystać z excella, worda, internetu z flashem, obejrzenia filmu w MKV z napisami. Ci co kupują tylko PC zamiast łądować 2 koła w konsole, kolejne 2 koła w pady, kamerki i gry a potem kolejne 2 koła w PC aby normalnie korzystać z neta wydają raz na dobrego PC.

Użytkownik Striker edytował ten post 16.06.2013 - 21:49


#33

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

bzdura

konsola kosztowała mnie 1200 zł 5 lat temu
pady 20-150 zł
gry 30-180 zł
ps + w ramach którego mam 45 gier rocznie w tym 15 z najwyższej półki 200 zł na rok
dobra i nowoczesna grafika na PC ? Z tymi zacięciami się bo się akurat w czasie gry antywirus uaktualnił ? Te wykrzaczenia się gier, nawet orginalnych ? Ta sterylność w grafice która jest obleśna, ta optymalizacja gier przenoszonych z konsol która ssie, te wersje fify np. które odstają od wersji konsolowej o rok. Te serie gier, które nigdy nie wyjdą na PC, nie nie, konsole wybierają gracze, PC wybierają ludzie którym gry zwisają i powiewają.

Użytkownik asp edytował ten post 17.06.2013 - 14:12


#34

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konsolowcy :D

Z tymi zacięciami się bo się akurat w czasie gry antywirus uaktualnił ?


To wina PC że masz kiepskiego antywirusa ustawionego z autoaktualizacja ? :D Co za argument

Te wykrzaczenia się gier, nawet orginalnych ?


To szybsze wsparcie łatkami.. i możliwość modowania gier.. okropne ;p

Ta sterylność w grafice która jest obleśna


Wut ? ;D obleśna sterylność ? Masz na myśli wysoką jakość tekstur czyli produkt warty swojej ceny a nie zaniżona grafikę która wygląda często gorzej niż na niskich ustawieniach PC (vide Crysis 3) ? Co za przyjemność grać w ładną grę ktora jest rozmytą pikselozą, skoro można ją oglądać taką jaka powinna być docelowo ? O.o

optymalizacja gier przenoszonych z konsol która ssie, te wersje fify np. które odstają od wersji konsolowej o rok


no to fakt, ale teraz w związku ze zbliżona architekturą procesorów nowych konsol, mam nadzieje, że będzie z tym lepiej (po za tym komu się chce grać w kolejne fify..)
ktoś już wstawiał obrazek z e3 na którym gry rzekomo konsolowe odpalane byly po prostu na intel + gforce :D i win7
śmiech na sali, swoją drogą

serie gier, które nigdy nie wyjdą na PC


em.. Heavy Rain, Red Dead Redemption... hm może FFXIII .. o, God of War emmm.. MGS 4 .. i w sumie tyle z exclusivów by mnie interesowalo ;x
ale to tak czysto subiektywnie

konsole wybierają gracze, PC wybierają ludzie którym gry zwisają i powiewają.


Naaah, konsole wybierają casuale, który wystarczy interaktywny film i press X to win i luźne bezstresowe gry do odpoczynku po pracy.

Tak luźnym offtopem podsumowując - przewaga PC :

- Lepsza grafika
- Szybsze i lepsze wsparcie jeżeli chodzi o patche, mody i inne usprawnienia
- Lepsza jakość dźwięku
- Lepsza społeczność online
- Granie przez internet bez dodatkowych opłat
- Serwery dedykowane
- Lepsze sterowanie (gry FPS)
- Na pewno celowanie w wyższy pułap umiejętności, chociaż poziom gier przez konsolowców leci na łeb, na szyję
- Gry RTS :)
- Kompatybliność wsteczna
- Emulacja starszych konsol
- Często lepszy frame rate
- Tańsze gry
- Możliwość wymiany hardware'u
- Kompatybilność z prawie każdymi padami
- Starsi i dojrzalsi odbiorcy gier



#35

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cóż ciężko się nie zgodzić z Tsu. Tak to zresztą jest gdy się porównuje technologię z przed 8 lat do dzisiejszej. Za 2 lata kupisz za 2000 zł PC, który będzie potrafił modulawać X BOX one - co mnie bardzo cieszy bo ostatni przykład pokazał, że modulator już istnieje tylko karta graficzna na razie kosztuje 5000 zł.

#36

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że odpowiedzi trochę odbiegają od tematu. Doszliśmy do świętej wojny PC vs konsola czy XboX vs PlayStation

Siemanko. Chciałem się zapytać czy wie ktos może na jakiej zasadzie będzie działał internet w wyżej wymienionych? Czy będe mógl normalnie podłączyć myszkę i klawiaturę i będzie możliwe oglądanie stron www? Czy może będzie to ograniczone jedynie to wymieniania się grami, oglądania gier użytkowników itp. Mógłby ktoś mi to wytłumaczyć? Bo jeśli będzie to zwykły internet to ja się zastanawiam nad tym po co mi PC, skoro już coraz mniej wychodzi gier na niego, a ps4 w ilości gier powolutku zaczyna dominować.


PC będzie ci potrzebny choćby do pisania na tym forum :D

Ja mam komórkę z androidem i też mówię, po co mi komputer - kupie tablet. Ale używanie przeglądarki w komórce tak mnie irytuje, że używam jej tylko do oglądania stron a i tak mnie dużo omija:

- na kompie mogę sobie włączyć adblocka (na komórce mam milion reklam, które ciężko wyłączyć)
- na PC widzę wszystko (na komórce nie wyświetlają mi się animowane gify, banery pod Adobe Flash Playerem itp)
- pisanie na forach tylko na PC (ka komórce różne problemy powodują że niejednego posta piszę 3 razy i trwa to 20 minut)
- nie napiszę nic w Wordzie, do którego się tak przyzwyczaiłem (lata edukacji w szkołach)

Tyle jeśli chodzi o komórki, na tablecie będzie podobnie (tyle, że większy ekran) analogicznie będzie z konsolami. Moje dzieciaki mają PSP (stara i tragiczna przeglądarka stron, nie wspominając o komunikowaniu się ze światem bez klawiatury) i Xbox 360 (nigdy nie skorzystałem z przeglądarki w tej konsoli).

A wracając do gier na PC zawsze będą jakieś gry, które będą wychodziły tylko na daną konsolę. Są gry dedykowane tylko na XBOX i tylko na PS, a niektóre tylko na Nintendo. Tak było i będzie. Gry PC-towe zawsze będą w tyle.

Komputery łatwiej i szybciej modyfikować, są bardziej zaawansowane, ale cena - ja 4-5 lat temu kupiłem synowi komputer z górnej półki i sama karta graficzna kosztowała mnie 1 tys. Do tego koszt komputera to kolejny tysiąc. I monitor (kiedyś tez duży wydatek, teraz połowa tego).

Fakt, że gry na PC są dużo tańsze, do tego większe piractwo, pomimo coraz lepszych zabezpieczeń, łatwiej jest złamać grę na PC niż na konsole - chociaż obydwie strony robią coraz lepsze zabezpieczenia. Ale pomijając piractwo, to gra na PC jest zawsze dużo tańsza. Na konsole trzeba szukać gier z drugiego obiegu - i to Microsoft ze swoim Xbox One strzela sobie w stopę - tam gra ma być przypisana do konsoli.

Kupująć XboX360 sugerowałem się tym, że łatwiej tą konsolę "przerobić" czego nigdy nie zrobiłem. Mój syn ma kilkadziesiąt tytułów (co mnie boli okrutnie, bo gry tanie nie są 150-250zł).

Będzie mnie chyba molestował nad kupnem następnej konsoli ale będę nieugięty, poczekać trzeba, polska premiera PS4 dopiero w grudniu. XboxONE dopiero po nowym roku.



#37

SadystycznyCham.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem jak można mieć więcej niż to 20 lat i grać w jakiekolwiek gry. Przecież nawet ślepy zobaczy że głównym i praktycznie jedynym odbiorcą w którego celują producenci to osoby z przedziału 14-18 lat. Uratuj dziewice żeby zabić smoka, bądź super antyterrorystą, bądź superbohaterem. Oczywiście teraz niektórym może wydawać się to całkowicie naturalne, ale dla ludzi wychowanych jeszcze w normalnym pokoleniu chyba nie. Sam właśnie w tym wieku grałem w takie gry i już wtedy niektóre były dla mnie zbyt naiwne i dziecinne a teraz jak załatwiłem sobie jedną popularną gierkę to nie pograłem dłużej niż godzine.

Tak tak wiem teraz pójdą na mnie siekiery, młoty i strzały wielki dorosły dojrzalec się znalazł. Bawcie się dalej klockami przecież wam nie zabronie


Znam osoby, ktore na np. D3 wyciagaja po kilkadziesiat euro miesiecznie dodatkowo siedzac kilka godiznek co jakis czas.
Czasem sie zdarzy nawet 500 euro.

A graja w to jako relaks i sprawia im to przyjemność.

Użytkownik SadystycznyCham edytował ten post 17.06.2013 - 16:50


#38

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moje dzieciaki mają PSP (stara i tragiczna przeglądarka stron, nie wspominając o komunikowaniu się ze światem bez klawiatury) i Xbox 360 (nigdy nie skorzystałem z przeglądarki w tej konsoli).


Ja skorzystałem (trzeba mieć wykupionego golda, żeby korzystać) i bez klawiatury to nawet samo wpisywanie adresu było męczernią, tak samo jak pisanie zwykłej wiadomości do kolegów/graczy. Nie wiem jak z flashem i gifami, bo tego nie sprawdzałem.

Kupująć XboX360 sugerowałem się tym, że łatwiej tą konsolę "przerobić" czego nigdy nie zrobiłem. Mój syn ma kilkadziesiąt tytułów (co mnie boli okrutnie, bo gry tanie nie są 150-250zł).


Ja przerobiłem konsolę, ale nie miałem możliwości grania on-line. Na początku mi to nie przeszkadzało, miałem ponad 70 gier, ale jednak wolałem grać z innymi niż tylko single przechodzić. Poza tym wychodzą ciągłe aktualizacje, które cofają przeróbkę, a sam nie umiem takowej zainstalować, więc olałem ją i zacząłem kupować oryginały, tym bardziej, że do najbliższego gościa, który mi przerabiał miałem 150 km, więc koszt dojazdu+przeróbka to wychodziła mi jedna oryginalna gra, a nawet dwie jak używane.

Znam osoby, ktore na np. D3 wyciagaja po kilkadziesiat euro miesiecznie dodatkowo siedzac kilka godiznek co jakis czas.
Czasem sie zdarzy nawet 500 euro.

A graja w to jako relaks i sprawia im to przyjemność.


Od razu przyszło mi na myśl wykorzystywanie więźniów do gold farmingu w mmorpg'ach ;)



#39

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja konsole i peceta mam
i Tu sobie gram i Tu sobie gram 8D

Dołączona grafika

#40

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Konsolowcy :D

Z tymi zacięciami się bo się akurat w czasie gry antywirus uaktualnił ?


To wina PC że masz kiepskiego antywirusa ustawionego z autoaktualizacja ? :D Co za argument

Te wykrzaczenia się gier, nawet orginalnych ?


To szybsze wsparcie łatkami.. i możliwość modowania gier.. okropne ;p

Ta sterylność w grafice która jest obleśna


Wut ? ;D obleśna sterylność ? Masz na myśli wysoką jakość tekstur czyli produkt warty swojej ceny a nie zaniżona grafikę która wygląda często gorzej niż na niskich ustawieniach PC (vide Crysis 3) ? Co za przyjemność grać w ładną grę ktora jest rozmytą pikselozą, skoro można ją oglądać taką jaka powinna być docelowo ? O.o

optymalizacja gier przenoszonych z konsol która ssie, te wersje fify np. które odstają od wersji konsolowej o rok


no to fakt, ale teraz w związku ze zbliżona architekturą procesorów nowych konsol, mam nadzieje, że będzie z tym lepiej (po za tym komu się chce grać w kolejne fify..)
ktoś już wstawiał obrazek z e3 na którym gry rzekomo konsolowe odpalane byly po prostu na intel + gforce :D i win7
śmiech na sali, swoją drogą

serie gier, które nigdy nie wyjdą na PC


em.. Heavy Rain, Red Dead Redemption... hm może FFXIII .. o, God of War emmm.. MGS 4 .. i w sumie tyle z exclusivów by mnie interesowalo ;x
ale to tak czysto subiektywnie

konsole wybierają gracze, PC wybierają ludzie którym gry zwisają i powiewają.


Naaah, konsole wybierają casuale, który wystarczy interaktywny film i press X to win i luźne bezstresowe gry do odpoczynku po pracy.

Tak luźnym offtopem podsumowując - przewaga PC :

- Lepsza grafika
- Szybsze i lepsze wsparcie jeżeli chodzi o patche, mody i inne usprawnienia
- Lepsza jakość dźwięku
- Lepsza społeczność online
- Granie przez internet bez dodatkowych opłat
- Serwery dedykowane
- Lepsze sterowanie (gry FPS)
- Na pewno celowanie w wyższy pułap umiejętności, chociaż poziom gier przez konsolowców leci na łeb, na szyję
- Gry RTS :)
- Kompatybliność wsteczna
- Emulacja starszych konsol
- Często lepszy frame rate
- Tańsze gry
- Możliwość wymiany hardware'u
- Kompatybilność z prawie każdymi padami
- Starsi i dojrzalsi odbiorcy gier



90 % tych myślniczów to bzdury, a 10 % rzeczy nieważne.

- mody pff
- sterowanie klawiaturą w fps ?! w życiu
- pułap umiejętności ?! chyba nigdy nie grałeś z nikim dobrym
- tańsze gry ?! za 200 zł mam 45 gier w roku jak pisałem w tym 15 AAA
- możliwosć wymiany hardware'u to akurat wada ( KONIECZNOŚĆ WYMIANY )
- prawie każdy pad działa pod moją ps3 który ma wejście usb
- niema miejsca bardziej opanowanego przez gówniarzy i ślepców zapatrzonych w swoje racje niż PC
- emulacja starszych konsol ( hola hola, przecież jesteś PC-towcem jak śmiesz grać w gry z konsol, jeszcze 10 LETNICH !! )
- lepsza społeczność online hahhaha ( akurat trolle są wszędzie )

#41

SadystycznyCham.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up jest dobrym przykładem, że tematy o PS i Xbox na forum gdzie udzielają się PeCetowcy powinno być zakazane bo rodzi się tu wojna, w której ludzie rzucają kupą i nawet argumentów dobrze sformułować nie potrafią. Nikt nie wygra, jeden woli to drugi to.

Uwierzcie mi, przydalby sie tu wiekszy rygor niz w tematach o Polityce.

#42

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie ta cała wojna konsole vs PC jest bez sensu. Co kto woli i nie ma co namawiać jednej strony do przejścia na drugą bo to i tak sie najprawdopodobniej nie uda. To sie tyczy zarówno PC'owców jak i Konsolowców. Każdy widzi jednak jakieś plusy i minusy danej platformy, które jednak zaważają o tym, do której jesteśmy bardziej przychylni. Ja podam coś na swoim przykładzie ale zaznaczam, że nikogo tu nie mam zamiaru "przekabacać" na swoją stronę :lol
Mając juz teraz blisko 20stkę na karku, komputer posiadam już od jakichś 10ciu lat. Z konsolami miałem tyle doczynienia na ile były okazje pogrania na konsoli kolegi itp. Nigdy jakoś za nimi nie przepadałem i nie przepadam teraz. A nie, przepraszam, mialem konsole PS2 przez jakiś miesiąc, po czym ją odsprzedałem. Po prostu brakowalo mi tego "czegoś". Nie wiem jak mam to opisać ale wiem, że konsola to nie jest to, czym jest dla mnie PC. Mówi się, że konsolę się kupi i ma się spokój. Komputer trzeba co rusz apgrajdować. Dla mnie jest to guzik prawda, a to dlatego, że ja swojego grata kupiłem jakies 2 i pół roku temu za jakieś ... 2 tysiące? No coś, koło tego, nie wiem gdzie leży faktura ;) no i do tej pory jedyne co musialem włożyć w niego to okolo 100zł aby dokupić pamięć RAM. I zapewniam, nie ma absolutnie żadnej gry na rynku, która by mi nie poszla na wysokich płynnie (nie mówię najwyższych) i nie zapowiada się na razie abym w ciągu tego roku musial jeszcze cokolwiek wymieniać, a jestem dość wymagającą osobą jeśli chodzi o jakość wrażeń wizualnych (w praktyce może nie chodzi tu o samą grafikę lecz o to, że nie mógłbym spać po nocach wiedząc, że mam ustawiania na MEDIUM w menu gry :)) ) Kolejną sprawą jest samo sterowanie. Myszka to jest to i nie mam zamiaru tego zmieniać, zbyt długo "szlifowalem" ten nawyk. Kolejną sprawą jest coś, do czego głupio się przyznać ale ja jednak to zrobię. Nie mam jeszcze stałej pracy ale na taką grę jak założmy Far Cry 3 nie żałowałem tych 130zł jak i na wiele innych gier, które mam w swojej kolekcji. Ale zwyczajnie nieraz nie mam tych pieniędzy aby kupić grę (bo zwyczajnie wolę je wydać na piwo z kolegami, kino z dziewczyną i wiele innych rzeczy), a jednak chce się w coś pograć więc pozostaje ją jedynie ściągnąć (swoją drogą zazdroszę synowi użytkownika pare postow wyżej, same oryginalne gierki ... :roll: ). I czy mam wyrzuty sumienia? Prawdę mówiąc nie. Jest wiele gier, które kupiłem/mam zamiar kupić i na które nie żałuję ani złotówki. Ale jest też wiele gier, które ściągnąłem i nawet nie przeszedłem ich do połowy bo mi nie podeszły. A nie kupiłem ich ponieważ zwyczajnie nie byłem co do nich pewien i szkoda mi było wywalić założmy te 80zł w ciemno. Jednak na konsolach nie mógłbym sobie na coś takiego pozwolić, a na pewno nie miałbym zamiaru się męczyć z wizją, że dana gra kosztuje 200zł, nie mam pieniędzy aby ją kupić, ale zwyczajnie chciałbym zobaczyć jak ona wygląda u mnie na ekranie i czy mi się spodoba. Prawdę mówiąc nie wiem w jakim celu napisałem tego posta ... napisałem tu takie swoje myśli na bieżąco i nikt nie musi tego czytać, nie obrażę się :D

#43

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I PC ma plusy i 8 letnia konsola ma swoje dobre strony. Jak mnie śmieszą ludzie którzy mają ból Dołączona grafika bo o tym wiedzą ale nie są w stanie tego przyznać.

Ja zajmuję takie samo stanowisko jak erebeuzet, pis ant lowe i wogóle Dołączona grafika

Użytkownik cichy45 edytował ten post 18.06.2013 - 15:04




#44

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"90 % tych myślniczów to bzdury, a 10 % rzeczy nieważne.

- mody pff
- sterowanie klawiaturą w fps ?! w życiu
- pułap umiejętności ?! chyba nigdy nie grałeś z nikim dobrym
- tańsze gry ?! za 200 zł mam 45 gier w roku jak pisałem w tym 15 AAA
- możliwosć wymiany hardware'u to akurat wada ( KONIECZNOŚĆ WYMIANY )
- prawie każdy pad działa pod moją ps3 który ma wejście usb
- niema miejsca bardziej opanowanego przez gówniarzy i ślepców zapatrzonych w swoje racje niż PC
- emulacja starszych konsol ( hola hola, przecież jesteś PC-towcem jak śmiesz grać w gry z konsol, jeszcze 10 LETNICH !! )
- lepsza społeczność online hahhaha ( akurat trolle są wszędzie ) "



- Mody są bardzo ważne. ;) Niejednokrotnie podnoszą wartość gry o spory poziom - chociażbym sławny Blitzkrieg mod do Company of Heroes.
- No tak, automatyczne celowanie to szczyt umiejętności.
- Jak wyżej
- I po co Ci tyle gier w rok? Ja osobiście wolę wymęczyć jeden tytuł do końca + mody, które nierzadko dają grze drugie i trzecie życie.
- To nie jest wada, bo kiedy wyjdzie nowy tytuł, a komputer będzie miał za słabą kartę graficzną możesz ją zwyczajnie wymienić(nie musisz).. A co zrobisz na konsoli ? Trzeba czekać na nową.
- To samo można powiedzieć o konsolach i wiecznych kłótniach xbox vs ps.
- Moją przygodę zaczynałem z konsolami. Skoro mam możliwość grać na ps i ps2, których dawno już nie mam - Dlaczego nie? (Kolejna wyższość pc. Na pc da się zrobić taki emulator.. Na konsolach - wątpie)
- Pc ma lepszą społeczność online - Choćby moderzy i tak dalej.

Użytkownik Mortalis edytował ten post 18.06.2013 - 20:37


#45

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do modów to można wiele wymieniać i sam nieraz z nich korzystam, przez co powracam do wielu gier, ktore wiele razy juz przeszedłem, a gra się nieraz wybornie, bo naprawdę usprawniają świat gry/polepszają grafikę/zmieniają całkowicie fabułę itd itp. Takie mody są (z mojego doświadczenia) do gry STALKER, Gothic, wielu częsci GTA i wielu, wielu innych. I może mówić mi ktoś, co tylko chce ale wiele z nich jest na bardzo wysokim poziomie, co naprawdę daje "drugie życie" grze.

Użytkownik Akuzativ edytował ten post 18.06.2013 - 21:08



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych