Skocz do zawartości


Sezon na grzyby rozpoczęty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#16

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja w tym roku szczęścia do grzybów nie mam, ale siostra... Pojechała w niedzielę wędkować i przy okazji zebrała trzy torby grzybów. Głównie maślaczki i kozaki.


Jest zapewne mnóstwo trików grzybiarzy dotyczących tego gdzie chodzić. Ja znam pare z własnego doświadczenia:
Prawdziwki tudzież jak kto woli borowiki rosną najczęsciej w okolicach dębów. Kozaczki w okolicach brzóz no a podgrzybków wszedzie pełno :D Jednak najczesciej w lasach iglastych z lekkim mchem.
Najlepiej grzybow szukac w niezbyt gestych lasach bo zdaje sie ze troche swiatla lubią. No i najlepiej jak w nocy popada a rano jest dosc cieplo wtedy rosną jak grzyby po deszczu :D Wbrew pozorom nie trzeba wcale isc w glab lasu bo najczesciej ladne wysypy trafiaja sie tuz przy z sciezkach (sam nie wiem czemu)
Oczywiscie nie ma reguły i trzeba trafic albo na wysyp albo na dobry las albo miec troche szczescia :roll:
W kazdym badz razie to moj ulubiony sezonowy sport! W sobote wybieram sie na grubszą wyprawe z profesjonalnymi koszykami wiklinowymi i gumiakami w moro takze wtedy podziele się łupami hah :)

Użytkownik nazarek88 edytował ten post 23.09.2013 - 19:40


#17

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tydzień temu zebrałem trochę dorodnych koźlaków i drobnych podgrzybków. Fotka jedynie dokumentalna.
Dołączona grafika

Ostatniej soboty zebrało się kilkadziesiąt młodych prawdziwków, lecz nie było czym ich sfotać.

Wczorajszy spacer nad rzeką i małe znalezisko. To chyba "Pieniążki" - rosły u podstawy pnia wierzby.

Dołączona grafika



#18

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No tak... Dziś miałem sobie odpuścić jednak wybranka mojego serca stwierdziła, że sezon się szybko skończy a słoiczków z grzybkami trzeba nastukać :D W niecałe dwie godziny nacieliśmu ponad 4 kg. Norma wyrobiona jak w koreańskich farmach pieczarek :mrgreen: Podgrzybków jest poprostu masa, jeden przy drugim. Pare okazów

Dołączona grafika

Kozaczki

Dołączona grafika

Takich nawet nie ruszali :)

Dołączona grafika

Były nawet kury! Ponoć lepsze niż te w tackach w lidlu :roll:

Dołączona grafika

No i tak jesiennie..

Dołączona grafika


Pozdrawiam wszystkich co kochają ten sport :) a całą resztę zachęcam do spróbowanie swoich sił!

#19

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W związku z wysypem prawdziwków,podgrzybków,maślaków i innych grzybów zachęcam do fotograficzego chwalenia się swoimi zbiorami.
Jutro z samego rana ruszam do lasu i mam nadzieję też coś cyknąć.



#20

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A to efekty ostatniej wycieczki do lasu:
2e5jwc7.png

Użytkownik Magda72 edytował ten post 04.09.2014 - 11:04




#21

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Madzia chyba cały autokar zbierał. ;) Na Twoim przykładzie można stwierdzić - grzyby są.

 

Następnym razem cyknę fotkę jeszcze przed rozdaniem (wcześniej były poukładane pionowo, ok 70 sztuk).

 

887224_sowy.JPG

 

... wystarczy mieć swoje miejsce.





#22

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zbierałam tylko ja i mój syn.Byliśmy w lesie 3 godziny a przerabiałam je do dzisiaj.Chwilowo mam dosyć....
Samych prawdziwków było ponad 50.
Tak...na mazowszu grzyby są :)



#23

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Efekt dzisiejszych zbiorów mojej 82-letniej babci.
e7u6ezy8.jpg
aqy5ena8.jpg



#24

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W moich okolicach grzyby zostały zdziesiątkowane przez upały i osoby łażące po lasach. Zachowały się w pobliżu terenów łowieckich - bo nikomu nie chce się chodzić aż tak daleko.

 

Bonusowe pytanie: co to za gatunek?

5n80lg.jpg





#25

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@ myślę że to młody osobnik szmaciaka gałęzistego. Nazwa potoczna kozia broda albo po prostu brodahttp://www.travelman...zdjecie,38076,0

 

 Jadalny tylko trudny do umycia. Moja mama robiła z tego grzyba pyszną zupę. Z racji tego że jest stosunkowo rzadki , był w moim domu rarytasem. taka czterolistna koniczyna :)

 

Chociaż po szybkim szukaniu chyba jednak muszę stwierdzić że prawdopodobnie jest to Gałęziak strojny.I lepiej go nie jeść. 


Użytkownik pan juzek edytował ten post 06.09.2014 - 16:44




#26

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jestem pewien, ale czy nie jest to Koralówka złocista?



#27

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

u mnie jeszcze grzybkow brak - zbieram grzyby w okolicach grudnia - wtedy wysyp jest najwiekszy, nie mieszkam w PL zeby nie bylo ze zmyslam. W pt troche pozno grzybki sie pokazuja, choc juz teraz zaczyna sie robic ladna deszczowa pogoda i w sumie bylam ze 3 razy zobaczyc czy moze juz cos wyroslo. Poki co strasznie malo grzybkow widac i raczej wszystkie sa niejadalne, znalazlam szatana, kilka muchomorow i ze 4 ry pieczarki lesne. W przyszla sobote pojde znowu



#28

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A jakie tam rosną grzybki ? :) Takie jak tutaj w Polsce ? Czy są jakieś inne ?



#29

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

U mnie jest strasznie sucho, ale przeszłam się wczoraj i dziś pod dębami - parę prawdziwków się trafiło. 





#30

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Wcześniej pisałem o zbiorach mojej 82-letniej babci.
W rodzinie mówią, że puścić ją na grzyby to w zimę i na pustyni coś znajdzie, gdy inni wracają z pustymi koszami :D




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych