Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bombowiec B-2 to statek antygrawitacyjny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#46

RAFI-EXPLORER.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam wszystkich!!!!!
samolot rzeczywiście jest dość tajemniczy ale trzeba się zastanowić nad tym od strony technicznej -a mianowicie gdzie ten napęd niby miał by być ulokowany!!!!!
przecież bombowiec b-2 ma w kadłubie jedynie luk pociski rakietowe który mógł by co prawda być zamiast tego zabudowany napędem atygrawitacyjnym ale to by wtedy oznaczało że został on bardzo zminiaturyzowany a z tego co czytałem potrzebuję paliwa jądrowego.....
a przecież na nawet na filmach widać że w luku są z reguły rakiety.....
inny statek amerykański tr-3b jak by ktoś niewiedział prawdopodobnie statek załamujący grawitację zbudowany przez amerykanów jest wielkości jambo jeta!!!!!!!!!!!!!!

jeżeli chodzi o te łuny świetlne na zdjeciach to wyglądają one identycznie jak te przy powrocie promu kosmicznego z orbity -powietrze w wyniku tarcia powietrza (przy duzej predkości) nagrzewa się tworząc plazmę czyli rozgrzane powietrze..... ale z tego co wiem b-2 nie osiąga prędkości wiele wyższej niz 1mach.......

co innego gdyby miał napęd antygrawitacyjny......jedna wielka zagadka!!!!!!!!!!!

EDIT AlienGrey: Poprawiłem wszystko na małe litery, dostajesz słowne ostrzeżenie, następnym razem będzie warn, tak jak napisał Tiamat: to nie allegro!
PS: Nie, nie przepisywałem, są łatwiejsze sposoby :P

  • 0

#47

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

fajnie pieknie, ale nie wiem czy wiesz, ale uzywanie capslocka w necie oznacza brak kultury. To nie allegro i zwracanie na siebie uwagi.
  • 0

#48

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wierzcie w te plotki. Bombowce B-2 napędzane są czterema silnikami turboodrzutowymi (General Electric F-118) i mają zasięg szacowany na 6000 mil morskich, czyli 11 130 kilometrów. Załogę stanowią dwie osoby.
Maksymalny ładunek który B-2 może przenosić, to 18 000 kilogramów. Może to być wszystko - bomby konwencjonalne, bomby jądrowe oraz miny.
Pierwsze samoloty tego typu weszły do służby w grudniu 1993 roku. Koszt jednego egzemplarza wynosi 2,1 miliarda USD. Tak wysoka cena wynika głównie z kosztów budowy specyficznego kadłuba B-2, który wykonany jest z materiałów pochłaniających fale radarowe.
Żadnego napędu antygrawitacyjnego nie instalowano. Dlaczego ? Po pierwszej dlatego że znacznie podniosło by to koszty budowy B-2, a po drugiej dlatego ponieważ taki napęd nie jest potrzebny. Samoloty B-2 nawet korzystając tylko z jednej bazy, mają w swoim zasięgu 55% powierzchni kuli ziemskiej. Jeżeli korzystają z dwóch baz (jedna na terenie kontynentalnych USA, a drugie na jednej z amerykańskich wysp Pacyfiku), mogą dolecieć w dowolny punkt na świecie.
  • 0

#49

Hellboy.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na czym polega ta technologia grawitacyjna czy jak sie ona tam nazywa. Kto mi to wytłumaczy??

dj_cinex : Grawitacyjna czy anty-grawitacyjna ? Jeśli to drugie to idź do Artykułów VRP / dział UFO / Nadfizyka UFO i masz :)
  • 0

#50

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pogrzeb sobie po forum, to się dowiesz ;)
Koniec offtopa!
  • 0



#51

protois.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te samoloty są wybudowane na koncepcji latającego skrzydła jakiegoś tam inżyniera nie pamiętam jak się on nazywał, wybudował on tzw. samolot co miał tylko skrzydła ale zaniechano produkcji tych samolotów ponieważ w locie strasznie nim rzucało i był bardzo ciężki do opanowania przez pilota. Teraz kilkadziesiąt lat później w tego typu samolotach B2 i F117 w bardzo dużym stopniu lotem steruje komputer więc tego typu problemy wyeliminowano. Do tego samoloty wybudowane na podstawie latającego skrzydła są bardzo trudne do wykrycia przez radary więc ta technologia jest wykorzystana w tych samolotach. Był program o tym na National Geographic.

Latające skrzydło - wikipedia
  • 0

#52

NanBeiDaXia.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...) widziałem kiedyś zdjęcie B-2 zestrzelonego w Bośni

Raczej przypadkowo zestrzelony.
Podobnie było w iraku z F-117 - taliby nie wiedzieli w co i gdzie mają strzelać, więc nawalali na ślepo...
Kiedy udało im się PRZYPADKOWO zestrzelić samolot, o całym incydencie świat i same taliby dowiedzieli się, gdy szczątki i pilot był już w drodze do domu wraz z misją ratunkową...


O jeny, ludzie... W Jugosławii został zestrzelony F-117 a nie B-2, w Iraku oficjalnie nie utracono żadnego F-117, były o tym tylko plotki, talibowie byli i są w Afganistanie a nie w Iraku.
  • 0

#53

Regenerat.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Duża ilość technologii lotniczej i militarnej USA pochodzi z wykorzystania potencjału intelektualnego naukowców III Rzeszy. Jak sie dobrze przyjrzeć ( to moja prywatna opinia ) to wiele rzeczy które USA "wymysliło" po wojnie, od samolotów, poprzez rakiety i cały program kosmiczny włącznie z lądowaniem na Księżycu jest rozwinięciem pomysłów które powstały w czasie II WŚ w hitlerowskich Niemczech. Tylko że na szczęście Hitlerowi zabrakło czasu na wdrożenie ich w życie. Powstało wtedy mnóstwo konstrukcji o których przeciętny człowiek nawet nie ma pojęcia.

Tutaj macie pierwowzór B2 tyle że z 1945 roku.

Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych