Skocz do zawartości


Zdjęcie

19.05.2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy czeka nas coś wyjątkowego już za kilka dni?


W ostatnich dniach w sieci zaczęła się wielka dyskusja na temat daty 19.05.13. Zwolennicy teorii spiskowych wspominają o tej dacie już od lat 90-tych. Spekuluje się, że jest to data jakiegoś wielkiego wydarzenia, które ma wówczas wystąpić. Według co niektórych zwolenników może dojść do ujawnienia światu prawdy o obcych, inny mówią, że jest to data końca świata.

Wspomniana data zaczęła się pojawiać już pod koniec XX wieku, znaleźć ją można było na banknotach lub w formie graffiti na ścianach budynków na całym świecie.

Jednym z możliwych tłumaczeń tego fenomenu jest to, że w sieci pojawiły się już ogromne ilości memów i innych wpisów zawierających tą datę a zwiększona ilość wpisów w innych miejscach została nimi zainspirowana. Inni sceptycy twierdzą, że jest to kolejna data pokroju 21.12.2012 i nie należy się nią przejmować.

Zwolennicy broniąc swojej teorii wspominają o tym, że cała historia rozpoczęła się w 1995 i nie mam mowy o żarcie internetowym.

Od jakiegoś czasu w sieci istnieje pewna strona, która podsyca tylko napięcie. Owa strona odlicza czas do jakiegoś tajemniczego wydarzenia. Dziwnym zbiegiem okoliczności ma ono nastąpić właśnie w przyszłą niedzielę.

odnośnik do strony

Istnieje wiele głosów, że za powstanie strony odpowiadają anonimowi.

Oczywiście i na YT powstało już kila filmów związanych z tą datą:

http://www.youtube.com/watch?v=QuM4arACudo

Co ciekawe przesłanych już 2010 roku.

http://www.youtube.com/watch?v=mZCunvYACMw

http://www.youtube.com/watch?v=khFeF_87Z14&feature=player_embedded

Czy w najbliższych dniach przeżyjemy jakieś historyczne wydarzenie ? Czy całe zamieszanie okaże się tylko kolejną nie trafioną teorią konspiracyjną. Wszystko okaże się już w najbliższą niedzielę.

źródła:
www.znz.pl
www.youtube.com
internet 
  • 0



#2

Gwynbleidd.

    May the dark side of the Force be with you

  • Postów: 69
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Cóż, moim zdaniem nic się nie stanie jak zwykle, kolejna odkryta i wyznaczona data czegoś wielkiego, tak jak z "hiper-super-mega tajnymi planami Iluminatów" którym swoja tajność nie przeszkadza być rozsianymi po całym internecie, ile już było takich dat? Będzie dzień jak każdy inny znając życie.
Co do odliczającej stronki to niczego wielkiego to nie dowodzi, kiedyś natknąłem się na taką stronkę odliczającą czas do pierwszej bramki Torres'a w Chelsea... :P Cóż, nie sprawdziło się a świat jak był, tak jest. Dawno już przestałem zawracać sobie głowę podobnymi datami.
  • 5

#3

Rogowiak.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Mógłby ktoś objaśnić o co chodzi z tą całą datą i przy okazji jakie przesłanie niesie szczególnie ostatni z zamieszczonych w tym temacie filmików? To mnie najabrdziej interesuje.
Mamy spodziewać się gościa na rowerze i jakiegoś kolesia ufajdanego w farbie?.

Użytkownik Rogowiak edytował ten post 15.05.2013 - 11:04

  • 8

#4 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

19maja jest święto zesłania ducha świętego według wiary katolickiej :/
  • 1

#5

Force13.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak będzie 19 maj to się przekonamy, na razie nie ma nawet po co spekulować ponieważ prawie wszystkie teorie będą prawdopodobnie błędne (oczywiście nie zabraniam wam spekulacji).

Użytkownik Force13 edytował ten post 15.05.2013 - 11:31

  • 0

#6

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

19 maja jade na urlop - pierwszy urlop bez dzieci - tylko z zona.. i co??!! mam teraz nie jechac??!! DZIEKI TOBIE BARDZO ZA ZJECHANIE MI MOJEGO WYJAZDU.. niby taka durna teoria i do tego 3 sparciale filmy zrobione przez 4 latkow, ale bede o tym myslal wyjezdzajac i zostawiajac dzieci z dziadkami..
  • 0

#7

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jesli ktoś zainteresował się tą datą, podam linki do stron traktujących mniej więcej o tym dniu.
Tutaj - coś o kalendarzu TZOLKIN

http://www.youtube.com/watch?v=mtLgk3vW1II&feature=player_embedded

Tutajrównież jakieś wzmianki...

i tutaj...
  • 1

#8

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Plama na Słońcu o numerze 1748 emituje najsilniejsze w tym roku flary i 19.05.2013 będziemy już w zasięgu strzału, wygenerowała już 4 flary klasy X, ostatnią dziś w nocy. 2 flary z poprzedniej nocy nałożą się na siebie ale na szczęście nie trafią nas, za to jeśli plama zostanie tak aktywna może spowodować zniszczenie sieci energetycznej , co w przypadku dzisiejszej cywilizacji byłoby jednoznaczne z zamieszkami na nie notowaną dotąd skalę, czytałem kiedyś, że odtworzenie zniszczeń potrwałoby kilka lat a więc dla dużej części dotkniętych byłby to koniec a dla reszty rzeczywistośc rodem z Mad Maxa, oby nie.

Jako ciekawostkę dodam, że obserwuję uważnie Słońce od może 8 lat i takiej serii 4 flar w ciągu 48 godzin nie widziałem.

Użytkownik Padael edytował ten post 15.05.2013 - 13:39

  • 11



#9

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No tak, kolejny koniec swiata, apokalipsa i to dzień przed moimi 18stymi urodzinami, to się nazywa mieć szczęscie :) Wydaje mi się, że gdyby cos wielkiego miało się stać, co powinno dać się zaobserwować naukowcy poinformowaliby ludzi, bo po co ukrywać cos takiego? Żeby uciec do "barki"? :) Cóż, mam nadzieję, że to kolejna teoria spiskowa, bo muszę tego dnia wrócić kilkaset km pociągiem do domu z Czyżynaliów :) Pozdrawiam :)
  • 0



#10

Ilamtris1.
  • Postów: 72
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiedzieli już w 90 roku , że w 2013 wystrzeli flara z tej plamy i akurat ziemia znajdzie się na jej celowniku? Jeśli 19stego się to wydarzy to dla mnie to będzie przypadek. No chyba, że możliwe jest przewidzieć ponad 20 lat w przód gdzie plama wystrzeli.
  • 0

#11

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie twierdzę, że ktoś coś przewidział piszę tylko o aktualnej, wyjątkowej, faktycznej sytuacji na Słońcu i o tym, że może zbiec się czasowo z tą datą.
Plama może się uspokoić, nota bene jako ciekawostka, w ostatnim czasie wielokrotnie zdarzało się, że aktywna plama "wyłączała" się w momencie przyjęcia na celownik Ziemii.

Użytkownik Padael edytował ten post 15.05.2013 - 21:50

  • 0



#12

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Padael
Ty nie widziałeś takiej serii flar ale zwróć uwagę, że obserwacje słońca za pomocą nowoczesnego sprzętu liczą ile lat? 20? 40? A słońce ma ile? W teorii gdzieś 3 do 5 miliardów. Jestem pewien, że w tym czasie działy się takie rzeczy które się fizykom nie śniły, i z pewnością w przyszłości jeszcze będziemy nie raz zaskoczeni. Więc nie ma co panikować niepotrzebnie o nasze słoneczko. Co tyczy się elektroniki na ziemi - pożyjemy zobaczymy :D

Użytkownik cichy45 edytował ten post 16.05.2013 - 10:17

  • 0



#13

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do elektroniki i wszystkich ziemskich sieci energetycznych to wystarczy aby powtórzyła się burza magnetyczna z roku 1859 i cała ludzkość zostanie cofnięta do średniowiecza.
Więc moim zdaniem nie należy lekceważyć i bagatelizować natury naszej gwiazdy.
Jedno mocniejsze "pierdnięcie" i będzie po nas.

Repeat of 1859 Carrington Event would devastate modern world, experts say.

A szansa na kolejne bardzo silne rozbłyski jest cały czas duża.
http://spaceweather.com/
  • 3



#14

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Doszedłem do wniosku, że jeśli ma być koniec świata(meteor/apokalipsa/atak różowych teletubisów, whatever) to chciałbym, by to się zdarzyło za mojego życia, bo jak odchodzić odchodzić z tego świata to z hukiem :)

Wracając jednak do rzeczywistości to jestem przekonany, że rządzący tego świata mają przygotowany protokuł postępowania na wypadek wykrycia
-meteoru mającego na swojej trajektorii ziemię
-kontaktu z obcą cywilizacją
-czy innego zagrożenia dla naszej planety

I zgodnie z tą zapisaną tam dyrektywą o niczym nas nie poinformują, bo ludzie wpadliby w największą panikę w historii naszej cywilizacji.
  • 0

#15

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wracając jednak do rzeczywistości to jestem przekonany, że rządzący tego świata mają przygotowany protokuł postępowania na wypadek wykrycia
-meteoru mającego na swojej trajektorii ziemię
-kontaktu z obcą cywilizacją
-czy innego zagrożenia dla naszej planety


Protokół postępowania na wypadek wykrycia
-meteoru mającego na swej trajektorii ziemię - Elita do schronów a reszta musi sobie radzić sama :D
-kontaktu z obcą cywilizacją - Zrobić wszystko by przejąć nad nimi władzę lub ich technologią :D
- czy innego zagrożenia dla naszej planety - Celem nadrzędnym jest ochrona elity, a ci co przeżyją (jeśli) przydadzą się do odbudowy świata (ktoś musi pracować) :D

Tak coś mi się zdaje, że nie do końca możemy liczyć na jakieś tam procedury.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych