Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opętania, nowa choroba?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam





Mam nadzieje że będzie wam się przyjemnie czytać moje wypociny. Wpadłem na to przy oglądaniu egzorcyzmów. To jest tylko moja teoria, proszę o wyrozumiałość chrześcijan-ów :)

Dołączona grafika

Dobra, mamy rok 1348. Wracają statki z Indii, które na pokładach mają szczury. I to nie byle jakie, szczury mają na sobie pchły, jak każde. Te pchły to jednak Yersinia pestis, czyli nic innego jak "pałeczka dżumy". Choroba szybko rozprzestrzenia się po Europie. Zabija ludzi setkami, tamtejsi lekarze nie wiedzą co mają robić, nigdy przedtem takiego czegoś nie widzieli. Palce robią się czarne, powiększają się węzły chłonne, gorączką. Tamtejsza medycyna jest bezużyteczna. Choroba dopada wszystkich, wieśniaków, rzemieślników, szlachtę. Ludzie zaczynają gadać o demonach, plotkować. Szybko rozprzestrzenia się to po Europie, ludzie zaczynają wierzyć w demony, mówią że to kara za grzechy. Księża próbują pomóc, "wypętać" te demony, jednak to nic nie daje. Ludzie giną. Jednak później okazuje się ze to nie żadne demony, tylko zwykła choroba, którą da się wyleczyć. Mamy XXI wiek, a coraz więcej słychać o innej "chorobie?...


Dołączona grafika

Od niepamiętnych czasów opętanie występuję na świecie. I tu uświadomię chrześcijan, nie tylko w tej religii. W Buddyzmie, Judaizmie, Hinduizmie, Bahaizm, Islam, Toaizmie czy nawet Ayyavazhi. W każdej religii są tzw."egzorcyści", którzy mają owe demony wypętać. Niestety, bardzo często kończy się to śmiercią ofiary. Owe demony wstępują w ofiarę, która nie kontroluje swoich ruchów itp. Często mówi też o osobach których nie ma, np."Maryja czy Mahomet". Mówi także że nie jest sobą, ze kontroluję ją ktoś inny(Lucyfer, Asurowie czy "tajemnicze moce z innej planety"). Często opętane są kobiety, przez co w średniowieczu uważano takie osoby za czarownice i urządzano na nie polowania, co ciekawe integrował w to nawet kościół. Nawet w naszych czasach słychać o opętaniach.


Dołączona grafika

Może jednak owe opętania to nic innego jak nowy rodzaj choroby, który nie odkryliśmy. Często lekarz nie jest w stanie pomóc osobie opętanej, a ksiądz(ewt. kapłan) tylko utwierdza w ofierze przekonanie o powodach religijnych. Może opętanie też wywołują jakieś bakterie? Padaczka i psychoza także schizofrenia. Stan krytyczny pacjenta. Co ciekawe nie słyszy się by naukowcy badali osobę opętaną, a szkoda może odkryli by coś wartościowego. Ludzie opętani mają schizy i zwidy, ci którzy wierzą w Boga widzą demon, opętany Ateista widzi "tajemnicze moce". Być może opętanie to nic innego jak nowy, nie odkryty rodzaj choroby na który nie mamy lekarstwa, choroba ta jak naradzie jest bardzo rzadka jak na chorobę. Zamiast szukać podłoża religijnego powinniśmy poszukać wyjaśnienia naukowego. Nie robić tego samego błędu co z dżumą. Może za parę lat będziemy się o tym uczyć w podręcznikach od Biologi za chorobę umysłową. Może będzie na to lekarstwo, a nawet szczepionka.


Użytkownik Nanorobot edytował ten post 19.04.2013 - 15:00

  • 0

#2

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Być może to religia wywołuje tą chorobę. Chcialbym przeczytać jakieś info o opętanym ateiście, ponieważ teza że szatan swoich nie bierze wcale mnie nie przekonuje... Naczytałem się już wiele o opętaniach, ale nadal nie mogę wyrobić sobie zdania na ten temat. Choć bardziej skłaniam się ku wersji iż jest to strasznie silna choroba psychiczna, być może dzięki efektowi placebo ksiądz leczy opętanych. Na forum już był z resztą poruszany nie raz wątek taki jak twój temat, ale jak zawsze tutaj to zgodności nie było :D

Napewno wiele by dały specjalistyczne badania neurologiczne mózgu osoby opętanej. Wtedy na pewno by się wyjaśniło czy to opętanie przez coś nadnaturalnego czy zwykła choroba psychiczna. Zobaczylibyśmy które miejsca są aktywne i by się pooglądało, pobadało i byłby git, a nie wiem czemu nikt się za to nie zabiera. Może nie slyszałem?
  • 0



#3

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Zazwyczaj to ateiści więcej grzeszą i robią zła, bo nie mają do kogo zwrócić się o pomoc.
Takie opętania to są subtelne sprawy, niezauważalne dla osoby, która nie jest tego świadoma.
Mi np, kobiety proponowały seks jak intensywnie odmawiałem Różaniec.
Lucek robi co może, aby odciągnać człowieka od sfery Sacrum.
  • -8

#4

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że to w pewnym sensie choroba a lekarzem jest kapłan, jeśli się mocno wierzy w boga to da się wyleczyć, taka psychoterapia. Z kolei ateisty chyba nie może opętać. Ciekawe czy kiedyś był opętany ktoś kto nie wierzył ani w boga ani w świat duchowy?
  • 0



#5

Ilamtris1.
  • Postów: 72
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak już coś to dżume "czarną śmierć" przyniósł człowiek na Sycylie.Szczury natomiast przenoszą dżume dymieniczną pomiędzy sobą, a zarazić się można tylko poprzez pchły lub dotyk z gryzoniami i człowiek nie rozprzestrzenia tego drogą kropelkową.Razem z nim umiera bakteria.Kiedy choroba rozniosła się po Mesynie człowiek już wiedział, że kontakt z chorym i jego rzeczami doprowadza do choroby.Później ludzie zaczynali zwalać winę na demony, żydów, czarownice, grabarzy,Boga który ich pokarał za grzechy, ale szczerze mówiąc to nie spotkałem się z wypędzaniem diabła przez księdza skoro ludzie wiedzieli, że to choroba zakaźna.Kapłani albo pomagali, rozgrzeszali lub uciekali jak najdalej od zarazy.Właśnie z zapisków kościelnych mamy najwięcej informacji na temat dżumy, ponieważ przeprowadzali spiski zmarłych, ludzie zostawiali im pieniądze itp. przed śmiercią.

Użytkownik Ilamtris1 edytował ten post 19.04.2013 - 16:30

  • 0

#6

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No nie wiem czy kapłanie przeprowadzali spiski zmarłych. Raczej zamykali się w kościołach, jak najdalej od zarazy. Nie raz zarażonych palili na stosie, a księża przy tym byli. No zresztą dżuma to tylko porównanie :) Widzę że paru osobą wierzącym(chyba?) nie spodobał się mój artykuł :(
  • 0

#7

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wierze w Boga, diabla i opetania .
Osobiscie znam osobe ktora byla totalnie niewierzaca i doswiadczyla opetania.Powiedzialabym dosc ekstremalnego. Przez kilka lat byla trzymana w psychiatryku az jeden z lekarzy zalatwil pomoc ksiedza egzorcysty. I pomogl.
  • 0

#8

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No a mnie odwiedził Chrystus i powiedział mi że jego krzyż jest z dębu. Wiarygodność informacji ta sama :)
  • 3

#9

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja nie mam zamiaru niczego Ci udowadniac a to czy mi wierzysz malo mnie interesuje :)
  • 0

#10

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dobrze, tyko po prostu pisze że informacje są niewiarygodne ;)
  • 0

#11

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak wiekszosc informacji na tym forum :)
  • 2

#12

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak, to prawda :D Zresztą egzorcyzm jest czymś w rodzaju prastarej metody psychoterapii, więc być może tak go uleczył. W końcu jest nawet taka tabletka(nazwy nie pamiętam - niewiarygodne) która nie robi nic, ale sam fakt jej zażywania daje świadomość pacjentowi że jest leczony, przez co poprawia mu samopoczucie. Często lekarze właśnie ja przypisują pacjentowi :)
  • 0

#13

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak, to prawda :D Zresztą egzorcyzm jest czymś w rodzaju prastarej metody psychoterapii, więc być może tak go uleczył. W końcu jest nawet taka tabletka(nazwy nie pamiętam - niewiarygodne) która nie robi nic, ale sam fakt jej zażywania daje świadomość pacjentowi że jest leczony, przez co poprawia mu samopoczucie. Często lekarze właśnie ja przypisują pacjentowi :)



Masz na mysli placebo ?
  • 0

#14

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie tak ;)
  • 0

#15

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

:)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych