Skocz do zawartości


Zdjęcie

Upokorzenie .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ubermensch.
  • Postów: 2
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W dzisiejszych czasach wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak łatwo kogos upokorzyć , zmniejszać z błotem , bo jest "inny" ! Upokarzając kogos nie stajemy sie lepszym , ładniejszym i modrzejszym . To jest błędne koło które nie ma końca . To jest niesamowite ile człowiek może znieść upokorzeń aby odnaleźć w sobie odwagę by powiedzieć "dość ". Bardzo często ludzie za późno zdają sobie sprawę ,że upokorzenie jest skuteczną metodą na zniszczenie drugiego człowieka , dopiero wtedy gdy sami tego doświadczą . Czy ważne jest to jak wyglądamy ,czy jacy jesteśmy ? Są takie nieustanne chwile w życiu tego człowieka ,że nienawidzi siebie, za swoją niedoskonałość, za swoje błędy, za brak wyobraźni. Za to ,że jest "inny" . Łatwo jest kogoś zniszczyć bezpowrotnie , ale trudniej jest znaleść słowa i czyny które to naprawią . Czy innosc wiąże sie z ciągłym pasmem upokorzeń i przykrych sytuacj ? Szczerze mówiąc jestem inna i wielerazy spotkało mnie cos przykrego tak jak każdego . Ale tłumaczę to sobie ,że "ja swiata nie zbawie i nie zmienię ludzi na lepsze". Nie wiem czy dobrze to sobie tłumaczę ?


Jak Wy radzicie sobie z przykrymi sytuacjami i upokorzeniem ?

#2

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kupuje kilka wojaków w tesco i wchodze na shoutbox'a.

#3

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szkoda się przejmować tym co mówią inni. Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie chciał nam dopiec. Ignorować i jeszcze raz ignorować.

#4

AdamJ.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wpadam w wir pracy :roll:

I na dobre mi to wychodzi.

#5

Ubermensch.
  • Postów: 2
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I to Ci pomaga ?

#6

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trzeba się nauczyć przyjmować krytykę. Najlepszym sposobem na zamknięcie mord jest wyjście ponad przeciętność - hejty będą zawsze, no chyba że będziesz pomykała sobie i żyła jak szara myszka całe życie :D Ja nauczyłem się oczyszczać myśli i niczego nie rozpamiętuje - jednym uchem wchodzi drugim wychodzi. Historia raczej się nie liczy

#7

Uciekł.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Olewaj to. Specjalnie dużej filozofii tutaj nie ma i tak naprawdę są dwa wyjścia : przejmujesz się tym i tylko szarpiesz sobie nerwy, albo ignorujesz, a z każdej wtopy wynosisz lekcję dzięki której w przyszłości nie popełnisz tego samego błędu. Nie ma w takich wypadkach uniwersalnej porady, ponieważ każdy jest inny. Jednemu pomoże rozmowa z kimś a innemu zimny browarek.

#8

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

David Icke kiedy wiele lat temu zaczął przedstawiać swoja wizję świata, był wyśmiany w Tv, wyszydzany na ulicach i w barach, wyzywany gdzie się tylko pojawił...wspominając ten czas stwierdził, że te publiczne niesamowite ośmieszenie na jakie został wystawiony odbiło sie tym iż przestał się przejmować tym co inni pomyślą, idąc dalej...to co wydaje się być najgorszym koszmarem, może okazać się świetną lekcja i cennym życiowym doświadczeniem. Szukaj w sobie siły, poszerzaj świadomość i zdobywaj wiedzę, a o tyle trudniej będzie cie pokonać, znajdź dla siebie inspiracje i motywacje, pamiętaj że jesteśmy wolnymi dziećmi Boga z umysłami, które mogą wyobrazić sobie wszystko! Powodzenia...

#9

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Miej na to wy..rąbane :]



#10

Ubermensch.
  • Postów: 2
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale ciągle ignorowanie i puszczanie mimo uszu wszystkich przykrych tekstów w którymś momencie może wyprowadzić z równowagi emocjonalnej . Czyż nie ?

#11

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja na próby upokorzenia mnie odpowiadam agresją i to jest najlepszy sposób, nie żadne ignorowanie czy jeszcze głupsze rady "śmiej się z siebie". Jestem zbyt pamiętliwy żeby sobie za dużo sobie pozwalać i nieraz jak przypadkowo przypomni mi się jakaś głupia sytuacja z zamierzchłych czasów to potrafi mi to zepsuć cały dzień. Upokarzanie innych jest naturalne, to po prostu rywalizacja o pozycję więc zamiast się żalić dlaczego ludzie to robią to lepiej znaleźć się po właściwej stronie ew. po prostu umieć to odpierać.

PS. Tak, to jest bardzo ważne jak wyglądamy i trzeba być bardzo naiwnym żeby wmawiać sobie że to nieistotne.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 14.04.2013 - 18:45


#12

CzarnyUrok.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale ciągle ignorowanie i puszczanie mimo uszu wszystkich przykrych tekstów w którymś momencie może wyprowadzić z równowagi emocjonalnej . Czyż nie ?

Może i w tym momencie polecił bym rozmowę z psychologiem.

Wytapane przy pomocy palcy ;3

#13

Gebol.
  • Postów: 153
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Reaguje tak jak Tenhan, jeżeli już faktycznie dochodzi do docinków. Ogólnie to trzeba jak już docinać innym i samemu sobie nie dawać.

#14

katuś.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najgorzej jak ktoś docina Tobie i widzi ,że Cię to dotyka. Nikt nie jest idealny i wkońcu trzeba zdać sobie z tego sprawę. I olewać docinki osób ,które niejednokrotnie wcale nie są lepsze od nas. No i jeszcze jakiś dystans do siebie by się przydał.

#15

Ubermensch.
  • Postów: 2
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak , agresje zwalczac agresją , bardzo dobry sposób by zarobić i stracić swoją piękna buzke a wraz z czym wygląd ..


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych